Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mamica "neprilagojenega" otroka

Mamica "neprilagojenega" otroka

Tvoje mnenje me sploh ne gane!
Še enkrat bom napisala, še zate :
Otroci so ogledalo okolja, v katerem živijo.
Žrebiček v šoli tako kopitlja, kot se je naučil doma.
Petnajstmesečni otrok dela tisto, kar mu starši dovolijo.Devetletni otrok tudi.
In navadno za problematičnimi otroki stojijo problematični starši, ki mislijo, da imajo doma kralja ali kraljično.
[/quote]

Še enkrat, omisli si enega, pa boš videla, kako slabo gresta teorija in praksa skupaj. Pa ti zagotavljam, da boš marsikdaj presenečena, ko ti bo kdo povedal, kako tvoj žrebiček kopitlja ko tebe ni zraven. In ko boš ugotovila, da zna misliti s svojo glavo in se kdaj zavestno odloči, da tvojih naukov ne bo dosledno upošteval, boš morala odložiti knjigo in z lastno iznajdljivostjo poiskati način, ki bo pri otroku uspešen.

Še enkrat, omisli si enega, pa boš videla, kako slabo gresta teorija in praksa skupaj. Pa ti zagotavljam, da boš marsikdaj presenečena, ko ti bo kdo povedal, kako tvoj žrebiček kopitlja ko tebe ni zraven. In ko boš ugotovila, da zna misliti s svojo glavo in se kdaj zavestno odloči, da tvojih naukov ne bo dosledno upošteval, boš morala odložiti knjigo in z lastno iznajdljivostjo poiskati način, ki bo pri otroku uspešen.
[/quote]

Imam tri odrasle otroke.Dovolj uspešne in delovne.Sem babica osemmesečni vnukinji.

Ja, učitelj/ica naj naredi red… Starš še enega ne obvlada, ućitelj jih bo pa istih 28.

Imam tri odrasle otroke.Dovolj uspešne in delovne.Sem babica osemmesečni vnukinji.
[/quote]

Svetujem ti, da si prebereš knjigo, Otroka oblikujejo vrstniki.

Imam tri odrasle otroke.Dovolj uspešne in delovne.Sem babica osemmesečni vnukinji.
[/quote]

Potem pa žalostno, da si za svoja leta tako nezrela in mislim, da nisem prva tu gor, ki ti je to rekla.

Potem pa žalostno, da si za svoja leta tako nezrela in mislim, da nisem prva tu gor, ki ti je to rekla.
[/quote]

:)))))))
Zabavaš me.

:)))))))
Zabavaš me.
[/quote]

Gotovo.

Gotovo.
[/quote]

Daj ti kura že nehaj kokodakat.Puhloglavke prave kot pravi polarni.Prav ima.Sama pa še črke nisi napisala za odgovor.Maš preveč časa.prah pojdi brisat.

Daj ti kura že nehaj kokodakat.Puhloglavke prave kot pravi polarni.Prav ima.Sama pa še črke nisi napisala za odgovor.Maš preveč časa.prah pojdi brisat.
[/quote]

Kakšen pa je odgovor na Zabavaš me?

pred 18 leti, ko je naša hči šla v 1. razred sem šla (ker sem imela možnost iti) 1x v razred za cel dan. Bil je ravno nov sistem dela po kotičkih so temu rekli takrat. KATASTROFA. Meni s eje skoraj strgalo. V razredu šunder, klepetanje, ropotanje s stoli, nihče ne ve kaj kdo dela… Zgledalo je takole: zjutraj so se vsi otroci iz razreda vsedli na tla na blazine v krog. Učiteljica jim je razložila kaj bodo delali in potem na tablo napisala strani v delavnih zvezkih…. razred je bil razdeljen na 4 ali 5 kotičkov, matematični, slovenski, spoznavanje narave in družbe…. otroci so sami določili kdo bo najprej naredil kaj, Razdelili so se po kotičkih in delali. Eni so, eni niso…….. na koncu vsakega kao opravljenega dela v kotičku je otrok prinesel učiteljici zvezek in si v tabelo sam vpisal kljukico da je nalogo opravil. V slovenskem kotičku so sedeli na tleh! kako lahko otrok piše nalogo na kolenih?? Sem ponorela se zadrla TIŠINA in ZA MIZO VSI. Vsi so se posedli, bli tiho in delali. Učiteljica pa: Jooj ta mamica je pa huda, bi morala večkrat priti da bi bil red v razredu! ????? WTF, baba kaj ti ni jasno? TO NI MOJE DELO, tvoje je da red nardiš in omogočiš otrokom da delajo v miru! Tak način dela je za moje pojme nesprejemljiv. Ne vem če so to kasneje opustili ali ne, vem pa da se je otrokom poznalo vse do konca OŠ, niso imeli navad biti tiho in delati, ves čas nek blablabla………… grozno res.

Ponorela si in si se zadrla? Res bi bila krasna učiteljica.Zgrešila si poklic.

Ponorela si in si se zadrla? Res bi bila krasna učiteljica.Zgrešila si poklic.
[/quote]

Daj preberi vsaj kaj je napisala preden komentiraš.

Daj preberi vsaj kaj je napisala preden komentiraš.
[/quote]

In zakaj te motijo moji komentarji?
Če jih ne maraš, pojdi naprej.Kaj se pa sekiraš z njimi in obremenjuješ.Saj še spati ne boš mogla nocoj.Posveti se raje možu in otrokom, namesto da ob mojih komentarjih depresiraš.

Potem pa žalostno, da si za svoja leta tako nezrela in mislim, da nisem prva tu gor, ki ti je to rekla.
[/quote]
Saj ne vem kaj se usajaš nad njo, brez da od otrok nekaj zahtevaš ne moreš nič pričakovat.

Če mama/avtorica ne bo od otroka zahtevala, da se primerno obnaša v šoli (in doma), ne bo reda. Njo pa mali izigrava nap., da mu ni treba pospravljat in se gre raje učit… mali jo okol obrača, ona pa tega še opazi ne in se čudi, ker so jo poklicali v šolo.

In zakaj te motijo moji komentarji?
Če jih ne maraš, pojdi naprej.Kaj se pa sekiraš z njimi in obremenjuješ.Saj še spati ne boš mogla nocoj.Posveti se raje možu in otrokom, namesto da ob mojih komentarjih depresiraš.
[/quote]

Narobe si prebrala in jo zmerjala zaradi stvari, ki jih sploh ni napisala.

New Report

Close