Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek matere pri 40+

matere pri 40+

1. pri 28, 2.pri 32. Sedaj sem 38, ne bi več imela otrok. Če bi pa bila brez in se trudila zanositi, bi ga imela tudi pri 38.

Temu se reče, kariera pred družino.[/quote]

Ne, temu se reče trezno razmišljanje. Ne da se potem joka, kako država ne da.[/quote]
Trezno razmišljanje ? ne vem če je ravno trezno, ko pri 55 -tih hodiš na govorilne svojega osnovnošolca , namesto, da se dogovarjaš kdaj pripeljejo vnuke, se mi ravno ne zdi trezno razmišljanje .

Hm, v nasem vrtcu nas je veliko vec mam okrog stiridesetega, kot zelo mladih…. bom malo zlobna, ampak mislis, da bi to utegnilo imeti kaj z dejstvom, da je to vrtec v centru ljubljane, kamor vpisujejo(mo) otroke predvsem politiki, diplomati, poslovnezi, zaposleni v institucijah v centru???? Tudi ko smo sli vpisovat otroke (ja, spet ugledna sola v centru Ljubljane) nas je bilo najvec mamic okrog stiridesetega. Meni to tudi precej pove…..

Hm, v nasem vrtcu nas je veliko vec mam okrog stiridesetega, kot zelo mladih…. bom malo zlobna, ampak mislis, da bi to utegnilo imeti kaj z dejstvom, da je to vrtec v centru ljubljane, kamor vpisujejo(mo) otroke predvsem politiki, diplomati, poslovnezi, zaposleni v institucijah v centru???? Tudi ko smo sli vpisovat otroke v solo (ja, spet ugledna sola v centru Ljubljane) nas je bilo najvec mamic okrog stiridesetega. Meni to tudi precej pove…..

Ne, temu se reče trezno razmišljanje. Ne da se potem joka, kako država ne da.[/quote]
Trezno razmišljanje ? ne vem če je ravno trezno, ko pri 55 -tih hodiš na govorilne svojega osnovnošolca , namesto, da se dogovarjaš kdaj pripeljejo vnuke, se mi ravno ne zdi trezno razmišljanje .[/quote]

Trezno razmišljanje v smislu, da si je treba najprej ustvarit neko osnovo za imet družino.
Da imaš kje živet in kak soliden dohodek. Kar ni nujno, da traja ravno do 40+, da pol pri 55 letih hodiš na govorilne ure osnovnošolca.
Ne pa na horuk naštepat otroke, plačevat najemniško stanovanje al pa se kregat s taščo v njeni hiši in sam računat, kolk bo otroških dodatkov, a bo vrtec za drugega, tretjega… otroka zastonj …

Katera pa sta ta ugledni vrtec in šola v centru Ljubljane?

saj jih ni tako veliko, da se ne bi dalo ugotoviti, se mi zdi….

Vprašam, da nisem svoje slučajno kam narobe vpisala :p

Hehe, po moje nisi 🙂 Kolikor sem se zanimala pred vpisi, sta obe soli v strogem centru ok, vec bos pa po moje ti lahko povedala, saj tvoja deklica ni letos prvosolka? Ali pac?

Ne, moja končuje 9. razred.

Ne vem za noben vrtec v ljubljani, ki bi bil znan po uglednosti staršev, da o taki šoli sploh ne govorim, lahko je znana po učnem programu , no morda v to šolo vozi otroka človek, ki je portir v Ameriški ambasadi ampak zaradi tega šola ni ugledna .
Lahko, da tebi 40letne mamice , ki vozijo svoje otroke v vrtec pomenijo uspeh, meni zgolj, da je staro babo malo pozno srečala pamet in sedaj namesto vnuka vozi svojega sončka v “ugledni” vrtec, karkoli že to pomeni .

Imam 4 otroke, eden 23, dva najstnika (19 in 16) in ena prvošolka. In kakšna grozna stvar naj bi bila 18-letnik pri mojih 60. letih? Če otroka pravilno vzgojiš, je pri 18 že odgovoren odrasel človek, ki je samo še finančno odvisen od tebe, pa še to samo delno, ker lahko že tudi sam, vsaj med počitnicami, dela. V čem je fora? A jim še polnoletnim riti brišete ali kako? Jim nosite vse k riti, da imate z njimi ob polnoletnosti toliko dela? Ne zastopim, res ne.

Imam 4 otroke, eden 23, dva najstnika (19 in 16) in ena prvošolka. In kakšna grozna stvar naj bi bila 18-letnik pri mojih 60. letih? Če otroka pravilno vzgojiš, je pri 18 že odgovoren odrasel človek, ki je samo še finančno odvisen od tebe, pa še to samo delno, ker lahko že tudi sam, vsaj med počitnicami, dela. V čem je fora? A jim še polnoletnim riti brišete ali kako? Jim nosite vse k riti, da imate z njimi ob polnoletnosti toliko dela? Ne zastopim, res ne.[/quote]
Spet ena , ki sanja, no takole, pri tvojih 60 in njegovih 18, bo vsaj še 5-6 let potreboval mamico, pa ne za brisanje riti, ampak za vzdrževanje, ker toliko časa se bo še šolal, če bo hotel biti vsaj pameten kot mamica , potem bo iskal službo ali celo vpisal kakšen magisterij, doktorat , torej nekje pri tvojih 68-70 letih se bo nadobudnež osamosvojil .
ps
Noben 18 letnik ni odgovoren in odrasel, nikar ne živi v sanjah, pusti ga nekaj mesecev samega brez dohodkov, pa boš videla odgovornost in odraslost, pa ne pozabi odklopit tel. , ker te bo že po treh dneh klical , prvo kje je ključ za konzerve in drugo, če je res treba hrano kupiti ???

s psom je še več dela kot z otrokom. a otroka moraš peljat ven na lulanje in na sprehod ne glede na vreme? ne. a za otrokom pobiraš kakce po parku? ne. e, vidiš zdaj s kom je več dela…[/quote]
Ti si pa res ena btenskala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A ga voziš vsak dan v šolo in nazaj?
Delaš s psom domače naloge in ga voziš vsakodnevno na aktivnosti?
Hodiš na govorilne ure, rodilteljske sestanke, predstave, krožke, popoldanske dopoldanske aktivnosti za starše v šoli?
Ko zboli, greš z njim v bolnišnico?
Ne moreš v službo, kadar je bolan?
Mu pereš zobke zjutraj, zvečer, ga vsak dan preoblačiš, mu pereš, likaš?
itd.itd.itd…………………………………..

Ti pa imaš zahtevnega psa!

res pa je, da stari starši otrokom odžrejo malo mladosti. ko vrstniki brezskrbno luftajo okoli in povzročajo sive lase staršem, morajo eni skrbeti, da 60+ letnike ne vznemirili in bi jih kap. ko bo črt imel 20 let, bo ata Janez 73 letni starček.

No, v bistvu:
Nekaj časa voziš psa v šolo in nazaj, pa še zraven moraš bi :p
Posledično, če hočeš imeti OK psa, delaš “domače naloge” (beri: utrjuješ snov iz šole oz. vaje) in ja, ne boš verjela, nekateri pse vozimo tudi na dodatne aktivnosti (pasji športi, tekme ipd.).
Ko zbolijo, jih peljemo k veterinarju, ja. Pa še račun plačamo malo drugačen kot pri pediatru :p
Če je pes fejst bolan, ne dobiš bolniške, greš pa na dopust, ja, če je potrebno.
Pa pereš njihove deke, ja, pa tla, ki ti jih nataca, sploh če je zunaj blato.

Pa v bistvu nimam zahtevnega psa.


Aha. Torej imaš ti s psom vsaj toliko dela, kot jaz z otrokom?
In za psa moraš plačati zdravljenje?
Veš, tudi jaz velik del za svojega otroka plačujem nujne reči, ki jih zavarovalnica ne plača!
Stavim, da me na mesec znese več kot zdravljenje tvojega psa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jaz moram tudi biti na VSEH popoldanskih aktivnostih otroka, v šoli pa mu tudi moram zagotoviti spremstvo, ker mu ga država ne, sam pa ne more biti!
Gre s šolo popoldan na nastop, hop, grem zraven. Gre na šolski tabor-zraven ali poiščem in naučim ter plačam osebo, ki gre namesto mene! Npr.

Babe zmešane s skisanimi možgani!
Se sploh ne čudim več, da je toliko samohranilk s 3 otroki, mož pa z mlado ljubico uživa življenje brez otrok.
Ostane vam samo tolažba, kako ste mladostne, pa fit, ja, pa ja, da ste.
Crknjene kot pes, pa tik pred meno in vsem raki, ki vas bodo doleteli, otroci pa sirote. Neodgovorno na kvadrat. Narave se pač ne da prelisičiti, pa če imate še tako visoko izobrazbo!

najlažje je roditi otroka tudi po + 40 – problemi se začnejo kasneje. sama si ne predstavljam, da bi šel moj otrok pri mojih in moževih 50 letih v prvi razred in in 60-tih v srednjo šolo in naju bo imel pri svojih dvajsetih oba bolna na grbi, namesto, da bi študiral in žural s sovrstniki. eno so želje, drugo je realno življenje. žal, včasih je potrebno tudi malo zdrave pameti.


ja potrebno je ZDRAVA PAMET da imaš otroka ko si nanj pripravljena in mu lahko ponudiš dostojno življenje je pa da živi v revščini NA RAČUN DRŽAVE in jokat do zmanjšujejo otroški dodatek,zastonj vrtec,štipendije.


Aha. Torej imaš ti s psom vsaj toliko dela, kot jaz z otrokom?
In za psa moraš plačati zdravljenje?
Veš, tudi jaz velik del za svojega otroka plačujem nujne reči, ki jih zavarovalnica ne plača!
Stavim, da me na mesec znese več kot zdravljenje tvojega psa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
ja tud pes je strošek ja.tako kot človek lahko tud pes zboli za veliko bolezni.operacije so drage dolgotrajno zdravljenje prav tako.kvalitetna hrana posebej za pse je pa zelo draga in če imaš velikega psa verjem da pride na mesec več kot pa ti porabiš za stroške otroka.

jaz imam 39, hčeri 18 in 17. ko gledam sestro, ki ima pri 37 dveletnika se mi čisto nič ne lušta po malčkih. dve sem spravila gor, dovolj je. zdaj bom počakala na vnuke.

Izobrazba, služba, štalca…vse

KAJ PA ČE imaš vse to, pa nimaš tipa?


Aha. Torej imaš ti s psom vsaj toliko dela, kot jaz z otrokom?
In za psa moraš plačati zdravljenje?
Veš, tudi jaz velik del za svojega otroka plačujem nujne reči, ki jih zavarovalnica ne plača!
Stavim, da me na mesec znese več kot zdravljenje tvojega psa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
ja tud pes je strošek ja.tako kot človek lahko tud pes zboli za veliko bolezni.operacije so drage dolgotrajno zdravljenje prav tako.kvalitetna hrana posebej za pse je pa zelo draga in če imaš velikega psa verjem da pride na mesec več kot pa ti porabiš za stroške otroka.[/quote]
A greva računat?
Moj otrok potrebuje kvalitetno, zdravo prehrano. Ne morem računati, koliko porabimo zato, ampak veliko, ker vsi enako jemo. Ne morem otroku dajati za jesti nekaj drugega, drugim otrokom pa nekaj drugega.
Samo za zdravstvene stvari gre na mesec za 350 € – 450 €.
Poleg tega posebej plačujemo varstvo (dražje, kot običajno), da ne govorim o tem, koliko stane, ker hodim z njim na vse tabore, športne priprave,…
+ obleka, obutev, običajni stroški za šolo, vadnine in podbno.
Zagotovo se “strošek” približa 1000€/mesec ali pa ga močno presežemo, če gre v tabor, če gre za nakupšolskih potrebščin,…
Brez smučarke opreme in podbnih zadev. Da se razumemo.

New Report

Close