Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek matere pri 40+

matere pri 40+

Podnajemnica sem izključno in samo zato, ker sem bila tako “trapasta”, da sem se odselila od staršev. Če bi ostala tam, bi danes že imela hiško, ja. Pa seveda tudi zato, ker ne vidim razlike med plačevanjem kredita in najemnine – razen te, da lahko grem, kamor hočem in kadar hočem :p
In kaj točno želiš povedat? Da tisti, ki študira ali dela, ne more in ni z otrokom? Torej so z otrokom le brezposelne mame?

Študirala sem na naravoslovnem faksu. Ki je imel zaradi pomanjkanja prostora in profesorjev z različnih faksov nor urnik. Nikoli predavanj samo dopoldan. Med njimi smo se redno selili vsaj na 4 lokacije, ki niti pod razno niso bile blizu. Vaje so bile popoldan do poznega vecera. Vaje smo imeli tudi v sklopih, torej vec dni zaporedoma popoldan, dokler delo ni bilo opravljeno. Diplomo sem delala v laboratoriju ne samo nekaj tednov oziroma mesecev ampak konkretno celo leto. NIhče mi ni pripravljal ali pomival, sama sem bila odgovorna za vse. Večkrat je bilo priti tudi med vikendom, da se je zadeva sredi tedna lahko odvila naprej. Imela sem Zoizovo štipendijo, ki pa niti pod razno ni zadoščala za stanovanje, tuje knjige, izobraževanja,….. kaj šele za potovanja. Seveda sem kot študentka morala delat.

Tudi moja služba ni od 6 do 2, ampak sem večkrat odsotna tudi po vec dni skupaj. Ampak sem s puncami lahko veliko več časa. In to kvalitetnega. In zaslužim toliko, da gredo dekleta lahko na telovadbo, na kak tečaj, pa na plavanje,…… Brez nekih velikih odrekanj.

In zakaj zdaj to meni razlagaš?

Želim povedat da je mogoče, ampak da je težko. Boš rekla da je blo tebi mala malca? Sam ti se trmasto boriš proti tej izjavi. Ne razumem kaj te je to tolk zmotilo. Sem že rekla, da če se motim in je v resnici lahko, potem nam neumnežem povej za ta “recept”. Torej?
Razlika med kreditom in najemnino je pa ta, če še ne veš, da ko kredit odplačaš si lastnik, če si najemnik pa stanovanje, hišo al karkoli že dobro preplačaš, pa še vedno nisi na svojem.

New Report

Close