Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mene zanima, kdo bo delal v prihodnosti?

Mene zanima, kdo bo delal v prihodnosti?

z oljem

z oljem
[/quote]

Hm, razmišljam…

drug drugega programiramo

Primerjaj plače inžinerjev, zdravnikov, …., fizikalcev, bistvene razlike , npr. Francija – Slovenija, razlika za faktor 3. V Franciji imajo na primerljivih delovnih mestih kot pri nas, 300 procentov višje plače. Marsikdo se bo vprašal ali se mu sploh splača ostati tukaj, zato ljudje, ki imajo priložnost v tujini, odhajajo v tujino in se verjetno nikoli ne bodo več vrnili. Torej izgubili bomo perspektivne kadre, ostali bodo samo taki, ki ne morejo konkurirati v tujini. Ali je to dobro za državo? Ali to ne vodi v revščino naroda?

Lahko konkurirajo predvsem na fizikalnih delovnih mestih ( razen izjem, ki imajo dejansko neka druga uporabna znanja) , in sicer na takih, ki jih vsi zavračajo. Nič ni narobe s tem, ker če ne bi bilo teh delavcev, bi nastal kolaps sistema.

z oljem
[/quote]

Da ne potrebuje nagrade, če je tako narejen, potrebna je le amortizacija.

Najbolj delaven narod na svetu – Slovenci-ke.

Primerjaj plače inžinerjev, zdravnikov, …., fizikalcev, bistvene razlike , npr. Francija – Slovenija, razlika za faktor 3. V Franciji imajo na primerljivih delovnih mestih kot pri nas, 300 procentov višje plače. Marsikdo se bo vprašal ali se mu sploh splača ostati tukaj, zato ljudje, ki imajo priložnost v tujini, odhajajo v tujino in se verjetno nikoli ne bodo več vrnili. Torej izgubili bomo perspektivne kadre, ostali bodo samo taki, ki ne morejo konkurirati v tujini. Ali je to dobro za državo? Ali to ne vodi v revščino naroda?
[/quote]

Pa so v Franciji stroski isti kot pri nas ali so visji? Delajo 7-15 ali potegnejo kaksno uro, dve, tri, enkrat na teden, dvakrat, vsak dan?
Mi namrec pogosto vidimo samo boljse place, vsega ostalega pa ne.

Res je.
Že danes beži veliko Slovencev v Avstrijo. Tam delajo fizična dela, ampak tam so ok plačana pa tudi nadure so plačane in tako naprej.
Marsikdo ima tudi diplomo pa fizičari v Avstriji. Ker se to bolj splača kot, da pri nas dela na delovnem mestu, kjer se zahteva diploma, zraven pa pogoltne še vso gnojnico.
[/quote]

Ne delajo vsi fizičnih del.

Da ne potrebuje nagrade, če je tako narejen, potrebna je le amortizacija.
[/quote]

Kako bi vi amortizirali robota ?

Kako bi vi amortizirali robota ?
[/quote]

peljal bi ga k amortizerju

peljal bi ga k amortizerju
[/quote]

…umrtvičenje, dušenje…

Kako bi vi amortizirali robota ?
[/quote]

Stroje v podjetju

Stroje v podjetju
[/quote]

Recimo, da obstajajo tudi programski roboti…

Vsak med nami je lahko programski robot.

Kako nagraditi programske robote?

Robote počlovečiti v smislu pravic, roboti so stroji, ki so namenjeni za točno določeno delo in bistvo je, da to delo dobro opravijo. Samo razvoj robotike je komaj na začetku, bi bilo pa zelo zaželeno, da bi bila zadeva bolj razširjena. Roboti so npr. sesalniki, nekje se uporabljajo pri peki pic, dva naša državljana sta izdelala robota za obiranje plevela,… vse je v začetkih,…

Robote počlovečiti v smislu pravic, roboti so stroji, ki so namenjeni za točno določeno delo in bistvo je, da to delo dobro opravijo. Samo razvoj robotike je komaj na začetku, bi bilo pa zelo zaželeno, da bi bila zadeva bolj razširjena. Roboti so npr. sesalniki, nekje se uporabljajo pri peki pic, dva naša državljana sta izdelala robota za obiranje plevela,… vse je v začetkih,…
[/quote]

Trenutno ste vi v vlogi robota.

drug drugega programiramo

vaša mualrija perspektivno rine na fakse, d abo delala za največ jurja. Moja frizerka zasluži večkratnik tega.

Programski roboti so nevidni.

drug drugega programiramo

Prihodnost je v resnici samo fikcija.

drug drugega programiramo

Prijavil sem se za delo v trgovini v Črnučah.
Na razgovor so me povabili v njihovo trgovino v Grosuplje, kjer bo razgovor za trgovino Črnuče.
Mislim, a resno?

Slovenija je selo. Spremembe so stalnica. Prilagodi se ali izpuhni iz sitema. Tako je.

Kaj pa delo na daljavo?

drug drugega programiramo

Slovenija je selo. Spremembe so stalnica. Prilagodi se ali izpuhni iz sitema. Tako je.
[/quote]

Selo gor ali dol, jaz ne bom traknal bencina in šel gledat na uro v Grosuplje, da bodo potem koga drugega izbrali za Črnuče.

Kaj pa delo na daljavo?
[/quote]

Kakšno delo na daljavo?

New Report

Close