Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mene zanima, kdo bo delal v prihodnosti?

Mene zanima, kdo bo delal v prihodnosti?

Kakšno delo na daljavo?
[/quote]Na daljavo friliča žgeš

Kakšno delo na daljavo?
[/quote]

Razmišljam…

drug drugega programiramo

Xrobe

xrobe

eborx

eborx

xrobe

Resnično upam, da se naši otroci ne bodo pustili izkoriščati, da se bodo kaj naučili iz naših izkušenj, ker se vi iz izkušenj dedkov in babic niste prav nič in ste zavrgli delavske pravice, ki so si jih oni izborili za nas!

Nove tehnologije so nam res potrebne in se splača vlaga v njih ker je manj potrebe po delovnih mestih. Jaz dam veliko na to. Moja jahta, avto in tudi vila so opremljene z najmodernejso tehnologijo. Zato mora pri meni sicer delati nekaj ljudi manj, vendar pa ostali podaljšujejo, so odpovedujejo dopustom ipd. da je delo opravljeno.

Ne vem kdo je avtor teme, ampak intenzivno delamo na raznih projektih…

drug drugega programiramo

Med drugim me izredno zanima avtoregeneracija… kako obnoviti sebe…

drug drugega programiramo

…in seveda tudi druge…

drug drugega programiramo

Človek kot samoobnavljajoči se robot…

drug drugega programiramo

Predstavljajte si, da je v centru vašega srca neskončno majhna zvezdica, ki je lahko vidna, ali nevidna…

drug drugega programiramo

Ta zvezdica igra silno pomembno vlogo na forumu.

drug drugega programiramo

Mene ni v prihodnosti. Tam nisem sposoben delati. Lahko delam samo v večni sedanjosti.

drug drugega programiramo

Ne moreš vsak dan raje dresirati z “danes je tvoj dan”, “naredi nekaj iz sebe”, “uživaj življenje”, “naredi si dan”, “bodi to, kar si”…potem pa hkrati folk tiščat v neprivlačne slabo plačane poklice. To ne gre.


p
Pametna inteligenca bo upravljala z našimi telesi. Tako, da mnenja hoteli ali ne hoteli ne bodo bistvenega pomena.


p
Pametna inteligenca bo upravljala z našimi telesi. Tako, da mnenja hoteli ali ne hoteli ne bodo bistvenega pomena.
[/quote]

🙂

Na tem forumu je vsaka tema, ki jo nekdo odpre v resnici vrhunski program. Učimo se pravilnega programiranja.

V avtomobilskih tovarnah imamo robote že dolgo časa. Razmišljam, kako bi se dalo robotizirati gradbeništvo…

Ni toliko vprašanje, kdo bo delal (roboti), ampak – kdo bo kupoval.
Kdo bo torej bodoči potrošnik, če ne bo množic, ki bi trošile?

Človek, ki ni potrošnik, iz stališča kapitala nima nobene otipljive vrednosti, in posledično pravzaprav nima pravice do obstoja. In dragi moji, če mislite, da jo to znanstvena fantastika ali preveč kataklizmična napoved, se prekleto motite. Začelo se je nedolžno, z ločenimi šolami, pa z ograjenimi soseskami za privilegirane, nadaljevalo se bo z ograjenimi mesti in pokrajinami (seveda z najboljšo klimo in resursi), izven visokonapetostne žice in smrtonostnih inteligentnih ograd pa bo vladala džungla in boj za preživetje, brez policije in vojske, brez zdravstva, brez infrastrukture in oskrbe (elektrika, voda…). Prebivalstva celih držav, če ne celo kontinentov (Afrika…), bodo iztrebljena z laboratorijsko utvarjenimi virusi in robotiziranimi vojskami. Ljudi je na tem svetu itak preveč, do razvoja robotike in umetne inteligence jih je kapitalistični stroj potreboval le kot futr, kot delovno silo, zato da je proizvodnja tekla. Ko pa bo velik del svetovnega prebivalsta v tem smislu postal odvečen, ko bo ostal brez služb, se bo tudi masa potrošnikov bistveno zmanjšala. Nekoristne množice bo potrebno enostavno zradirati z zemeljskega obličja. Tak bo naravni razvoj kapitalizma, v kolikor se bo današnji trend zaostrovanja delitv in izkoriščanja nadaljeval.
Rešitev bi bila morda evolucija v smeri skandinavskega modela družbe, večje egalitarnosti in solidarnosti, uvedba univerzalnega temelljnega dohodka (UTD), ker (se spomnite?) se bo sicer kapitalistični stroj brez zadostnega števila potrošnikov ustavil in razpadel. Ampak, ta vizija, čeprav ima racionalno podlago, je za lastnike kapitala, ki jih zanima le kratkoročni dobiček brez upoštevanja dolgoročnih posledic (okolje, družba…) skrajno utopičen ali celo “komunističen”. Vemo pa, kaj oznaka “komunističen” pomeni v glavah milijarderjev, današnjih odločevalcev o življenju in smrti. V preteklih stoletjih so o pravici do življenja odločali carji in kralji, danes pa o življenju in smrti brezpravne raje, o politiki (“demokraciji”) in smeri razvoja (propada) družbe odločajo zgolj lastniki kapitala.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

trenutno je na planetu Zemlja okrog sedem milijard problemov

Ni toliko vprašanje, kdo bo delal (roboti), ampak – kdo bo kupoval.
Kdo bo torej bodoči potrošnik, če ne bo množic, ki bi trošile?

Človek, ki ni potrošnik, iz stališča kapitala nima nobene otipljive vrednosti, in posledično pravzaprav nima pravice do obstoja. In dragi moji, če mislite, da jo to znanstvena fantastika ali preveč kataklizmična napoved, se prekleto motite. Začelo se je nedolžno, z ločenimi šolami, pa z ograjenimi soseskami za privilegirane, nadaljevalo se bo z ograjenimi mesti in pokrajinami (seveda z najboljšo klimo in resursi), izven visokonapetostne žice in smrtonostnih inteligentnih ograd pa bo vladala džungla in boj za preživetje, brez policije in vojske, brez zdravstva, brez infrastrukture in oskrbe (elektrika, voda…). Prebivalstva celih držav, če ne celo kontinentov (Afrika…), bodo iztrebljena z laboratorijsko utvarjenimi virusi in robotiziranimi vojskami. Ljudi je na tem svetu itak preveč, do razvoja robotike in umetne inteligence jih je kapitalistični stroj potreboval le kot futr, kot delovno silo, zato da je proizvodnja tekla. Ko pa bo velik del svetovnega prebivalsta v tem smislu postal odvečen, ko bo ostal brez služb, se bo tudi masa potrošnikov bistveno zmanjšala. Nekoristne množice bo potrebno enostavno zradirati z zemeljskega obličja. Tak bo naravni razvoj kapitalizma, v kolikor se bo današnji trend zaostrovanja delitv in izkoriščanja nadaljeval.
Rešitev bi bila morda evolucija v smeri skandinavskega modela družbe, večje egalitarnosti in solidarnosti, uvedba univerzalnega temelljnega dohodka (UTD), ker (se spomnite?) se bo sicer kapitalistični stroj brez zadostnega števila potrošnikov ustavil in razpadel. Ampak, ta vizija, čeprav ima racionalno podlago, je za lastnike kapitala, ki jih zanima le kratkoročni dobiček brez upoštevanja dolgoročnih posledic (okolje, družba…) skrajno utopičen ali celo “komunističen”. Vemo pa, kaj oznaka “komunističen” pomeni v glavah milijarderjev, današnjih odločevalcev o življenju in smrti. V preteklih stoletjih so o pravici do življenja odločali carji in kralji, danes pa o življenju in smrti brezpravne raje, o politiki (“demokraciji”) in smeri razvoja (propada) družbe odločajo zgolj lastniki kapitala.
[/quote]

Jaz sem prepričan da bo gospod Janez Janša še pravi čas odreagiral in rešil vsaj Slovenijo pred komunističnimi kapitalisti, levimi fašisti in globoko državo.

🙂

New Report

Close