Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meni moški tega ne bi rekel dvakrat

Meni moški tega ne bi rekel dvakrat

Odgovor na objavo uporabnika
Parižanka, 21.03.2024 ob 11:14

Kriza iz Pariza, ti imaš pa eno tako res srednjeveško mentaliteto. Oba morata prispevati, finančno in nefinančno. To pomeni, da moraš tudi ti prati gate in pomivati posodo, in žena prispevati pri stroških, nakupih, …

joj ker gate oprat je taka kriza, vržeš v stroj z ostalo cunjarijo. Enkrat vržem jaz enkrat ona, ne gledamo, kdor je pač popoldne doma vrže v stroj. Za posodo imamo pomivalca, prej kot se da v pomivalca pa mulca pomijeta.

Pravi dedec se ocenjuje po debelini tošla?

Swimmer, kaj zdaj – si za vode ali za gore?

Odgovor na objavo uporabnika
Primorka895, 21.03.2024 ob 10:20

Včeraj sem bila s prijateljico na kavi in se pritožuje čez tipa s katerim sta šla narazen (on je Slovenec, Notranjec, ona Primorka). In baje ji je nekajkrat tudi rekel:”Ampak z mojo bivšo sva plačevala oba, ko sva šla ven!” Proooosiiim?

    Zmotil me je ta ton, kot otroka, ki se kuja
     Pustil si, da ženska plačuje
    Pa se vrni k bivši, če je tako super
    A si bil skupaj z moškim, da ti je ona plačevala?

A ste smešni al kaj? To ste moški postali? Meni moški tega ne bi rekel dvakrat.

Ja ,neka kavica ,pa tudi hrano v restavraciji ,je normalno ,da plača moški, če ne  pa bodi doma in sanjaj o ženskah. Za  potovanja in drugo ,pa normalno vsak pol.

Če moški vztraja, da plača on celoten zapitek, potem to upoštevam, ker sodim, da želi biti galanten, kot se po dunajski šoli spodobi.

Ampak zagotovo naročim še eno rundo, ki jo plačam jaz. Ali pa vztrajam, da plačam naslednjič ob srečanju jaz.  Razmerje je 1:1 in pika.  Vedno.

Pri nas vedno plača mož. Največkrat mu dam doma ali pa v avtu mojo kartico in rečem, naj on plača. On tak nima denarja, ker so vsi krediti in vse položnice na njegovo plačo, moja pa se špara hahahaha

primorka  zate.

ti kr prvociraj svija babja femisnitka.  ti misliš da si 10.   TI BOŠ PLAČEVALA PRASICA UGABNA. TI DA TI SPLOH DAM TIČA.  al pa se idi jebat z tvojimi kratonogimi  musliči. al pa tam albanijo in bosno iz portoroža. hahaha o ti svija.  saj ima prav. lepo ji je povedal.  tko se dela. TO JE MOŠKI SVET TI SVINJA NEAMARNA.  MOŠKI SVET.   ti lahko odločaš sicer al boš dala tvojo pohcano ugbano 20dag pohcanega mesa al ne.  MI – MOŠKI PA ODLOČAMO  ČE BOMO ZARADI TVOGEA POHCANEGA MESA Z TEBOJ AL NE.   in zate se nihče ne odloči. jasno svinja nemarna.  hahahaha tebi ja, tebi.  tebe jaz po lapah nasekam z mojim vlkim debelim težkim tičem. gor po gopci. pa še tvojo mamico pofukam pred teboj.  pa se jebaj.   jaz raje plačam  psotavni sexy  ukrajinki, rusinji.  176visoka. 55kg. dolge noge ozki boki, naredi 100 sklec, 10se dvigne na štangi. ritka 34. 36. male lepe joškice. six pack  popolni beli zobje, obraz popoln.  hahahaha najej dam tistih 300 evrov da ji poližen njeno lepa malo športno sexy ritko in luliko in jo pofukam. hahaha pa 500 evrčkov ji dam.  ni problema pa še greva skupi tečt do pirana in nazaj. pa se nič ne pritožuje da ne zmore pa neko joaknje.   hahahaahah  ugabnica.  nagnusna. debelorita svija. MARŠ PRASICA.

Jaz pričakujem, da moški plača večkrat, npr. 2/3.

Odgovor na objavo uporabnika
h. jobert, 21.03.2024 ob 11:33

Pravi dedec se ocenjuje po debelini tošla?

Swimmer, kaj zdaj – si za vode ali za gore?

Oboje    😁

Ne razumeš najbolje, kaj to pomeni, četudi odgovarjam v imenu nekoga drugega. Ne gre se za mentaliteto iz leta 1924, niti to ne pomeni, da moški absolutno vedno vse plačuje, ter nič ne skuha ipd. Daleč od tega, gre se za to, kdo je odgovoren v osnovi za kaj. In ima pri tem glavno besedo, če vse sešteješ skupaj in deliš z 2, pride prispevek praktično enak, četudi je nekaj ovrednoteno v denarju, večina pa ne… Ni prerekanj, in življenje je čisto lepo.

Gre se za čisto osnovno delitev vlog ter zdravorazumski dogovor, kjer vsak dela tisto pri čemer je najbolj učinkovit. Če moški skrbi za glavnino financ in za moška opravila, je ženska lahko tudi bolj ženstvena.

Tako je pa dandanes polno kur, ki ne znajo osnovnih zadev(kuhanje ipd., ker je to vse počela mamica), odločale bi pri standardno moških zadevah, ter  bile možače. Pizda a je potem čudno, da:

1. pride do trenj/problemov

2. da se normalni moški takšnim ženskam izognejo

3. da pridejo zraven samo poženščeni moški

4. ter da je ona nezadovoljna?

Pustite moškim, da so moški in vam bodo omogočili, da ste ženske. To ne pomeni nič slabega, kvečjemu lepše življenje, ker bosta cenila eden drugega, tudi zaradi prispevka k celoti.

 

Za @Parižanka

Ufff, spet same igrice moči, vpliva v zvezi in bildanja ega.

Če sta dva skupaj imata v resnici na razpolago kar pač ima vsak od njiju. Je čisto vseeno iz katerega žepa gre. Če pa nista tako odprte sorte… pač vsak enkrat. Na dolgi rok se izenači.

Odgovor na objavo uporabnika
Itak157, 21.03.2024 ob 12:36

Ne razumeš najbolje, kaj to pomeni, četudi odgovarjam v imenu nekoga drugega. Ne gre se za mentaliteto iz leta 1924, niti to ne pomeni, da moški absolutno vedno vse plačuje, ter nič ne skuha ipd. Daleč od tega, gre se za to, kdo je odgovoren v osnovi za kaj. In ima pri tem glavno besedo, če vse sešteješ skupaj in deliš z 2, pride prispevek praktično enak, četudi je nekaj ovrednoteno v denarju, večina pa ne… Ni prerekanj, in življenje je čisto lepo.

Gre se za čisto osnovno delitev vlog ter zdravorazumski dogovor, kjer vsak dela tisto pri čemer je najbolj učinkovit. Če moški skrbi za glavnino financ in za moška opravila, je ženska lahko tudi bolj ženstvena.

Tako je pa dandanes polno kur, ki ne znajo osnovnih zadev(kuhanje ipd., ker je to vse počela mamica), odločale bi pri standardno moških zadevah, ter  bile možače. Pizda a je potem čudno, da:

1. pride do trenj/problemov

2. da se normalni moški takšnim ženskam izognejo

3. da pridejo zraven samo poženščeni moški

4. ter da je ona nezadovoljna?

Pustite moškim, da so moški in vam bodo omogočili, da ste ženske. To ne pomeni nič slabega, kvečjemu lepše življenje, ker bosta cenila eden drugega, tudi zaradi prispevka k celoti.

 

kaj pa vem, če je to kaj dobrega. Kaj pa naj naredijo ženske, ko se moški začnejo pobijat med seboj, to je neka njihova igra, da vsakih nekaj let sprožijo množično pobijanje in takrat so pa ženske kar naenkrat dobre za vse naredit, kar na pogorišču ostane. Da ne govorim o teh scenah v Palestini. Dokler se je šlo za štrajkanje pa postavanje po ulicah, so bili na slikah sami bradači. Sedaj ko je vojna, pa ne vidiš drugega kot ženske in otroke. Pa ne mi reči, da vreče na dveh nogah ne pustijo svojim moškim biti moški????

Kdor vabi, ta časti.

Ker sama zaslužim cca. 1400, moj partner pa nekaj preko 3000, mu brez slabe vesti pustim, da me sem in tja odpelje na kakšno dražje kosilo ali večerjo. Takrat plača on. Ko ga povabim jaz, greva na kakšno hitro hrano, kebab, pizzo, v špageterijo ali mogoče v kakšno cenejšo domačo gostilno, kjer strežejo malice in kosila. Takrat plačam jaz.

Že precej let je tako. Moj niti pomislil ne bi, da bom jaz plačevala fensi večerje (in predvsem so te fensi restavracije njegova ideja, ne moja). Glede teh zadev se ne prepirava.

XXL182

A teb tvoja lepa zenskica  ni dala, da mors placevat, ce hoces seksat? Ti si sele luzer. 😀😀😆

Men je pč tk.. kdor vabi nj plača, komu je v večjem interesu dejavnost, ki jo opravljata. Tu in tam mi je normalno, da plačam tut js kaj..

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 21.03.2024 ob 12:44

kaj pa vem, če je to kaj dobrega. Kaj pa naj naredijo ženske, ko se moški začnejo pobijat med seboj, to je neka njihova igra, da vsakih nekaj let sprožijo množično pobijanje in takrat so pa ženske kar naenkrat dobre za vse naredit, kar na pogorišču ostane. Da ne govorim o teh scenah v Palestini. Dokler se je šlo za štrajkanje pa postavanje po ulicah, so bili na slikah sami bradači. Sedaj ko je vojna, pa ne vidiš drugega kot ženske in otroke. Pa ne mi reči, da vreče na dveh nogah ne pustijo svojim moškim biti moški????

Ne vem če si opazila, ampak sta kulturi, ki jih primerjaš čisto drugačni. Npr. poglej npr. Ukrajino, opaziš kako razliko med pravoslavci in muslimani na področju katerega navajaš?

Že del, kjer primerjaš našo kulturo ter mentaliteto, ki temelji na enakovrednosti, ter muslimane, kjer je ženska nižje bitje je zelo napačen. Zato pa so tam takšni rezultati.

Zame ženska ni manjvredna, temveč enakovredna ali celo bolj vredna od moškega, ni pa enaka. Nekje je boljša, nekje je slabša od mene, sej v temu je tudi cache. Ta sistem pri nama deluje odlično. Verjamem, pa da ni za vse, četudi globoko verjamem, da sistem, ki je deloval tisoče generacij in je zakodiran v nas prinaša neko notranje zadovoljstvo, oziroma občutek naravnega stanja.

Konec koncev, lahko pa se tudi držiš tega kar si napisala, ko vstopiš v razmerje in ravnaš temu primerno. Ti želim veliko sreče pri končnemu rezultatu.

First world problems..

A ni vseeno kdo plača? Bodite srečni in hvaležni, da si lahko večerje zunaj sploh privoščite ..eni in drugi.

Ni prav, da se izkorišča. Ne ene, ne druge. Še manj, da se od nekoga kar pričakuje določene zadeve. Stvar dogovora in zrelosti vpletenih, logičnega razmišljanja. Npr. Normalno je, da če ženska da vsakič za večerjo, ne bo imela za cote, mejkap in frizuro. Potemtakem nima moški kaj sikat kako je prišla urejena na večerjo..  če mora ženska delati dva šihta, da jima privošči tak luksuz, bo pač utrujena in to je treba sprejeti. Itd. Enako velja za moškega.

Ko nekdo začne z nekimi pričakovanji, je že vse uničil.

Odgovor na objavo uporabnika
Swimmer, 21.03.2024 ob 12:19

Oboje    😁

Ahhh, jest sm bolj za vodice. Čeprav je najbrž tudi v višavah lepo.

o jej

ti še lepe ženskice v laifu videl nisi.  t isploh veš ne kaj pomeni 10.  tebi se sajna ne kaj pomeni,  atletsko telo, gladka koža, brezhibni zobje, nobenega znamenja, bela rit, bela gladka pička, popolno telo. tebi se sanja ne.  tebi se sanja ne, kako zgleda taka punca 19 let. da lahko ješ iz nje, da je hrana lih prav topla.  perfect.  koliko punc. žensk poznaš. tudi če imaš tvojo , ko če se slečejo čisto, boš imel tek? ti bo za jest?  tije za jest, če se tvoja bajsa pokveka sleče??  ne da iam pete gor, pa tangice pa majčko? pa make up. ampa kda je čito naga?  no povej mi?   mine te za žret.  ti veš ne kaj pomeni popolna koža in popolno telo.  ja?? sanja se ti ne.

XXL182

Teb se ze sanja, 19 letnica tebe starega deca se povoha ne. Razen, ce jo placas, si pac sugardedy, a kaj ko se za burek nimas hihihi.

Meni se zdi normalno, da plačujeta oba. Saj smo enakopravni. Sem ženska.

Odgovor na objavo uporabnika
Alfa samec, 21.03.2024 ob 10:57

Jaz lahko komot plačujem zase in za moškega, če je v redu oseba. Samo kot potencialni partner me ne bo nikoli zanimal. V njem ne bom videla pravega moškega, niti ga kot takega ne bom spoštovala.

Zanimivo,torej ste sposobna zenska,pa nocete moskega ob sebi,,ce bi zasluzil manj, ceprav je nekako ok, na vseh podrocjih…

Joj, nikoli ne bom razumela teh prepucavanj, kaj bi kdo moral, kaj se od koga pričakuje zaradi tradicije. Če se imata dva skupaj lepo, po svojih zmožnostih prispevata na vseh področjih – finance, gospodinjstvo, skrb za otroke, za hišo, avto, dopust… Kam bo šel denar se dogovorita in to je to.

Ok, ko sta res par. Dokler se pa šele spoznavata, sta pa na nivoju prijateljstva oz. vzpostavljanja prijateljstva – in je tudi meni logično, da vsak enkrat plača oz. plača tisti, ki drugega nekam povabi. Pa … saj je pri dveh ženskih prijateljicah ali dveh moških prijateljih podobno, kajne?

Pri meni je prišlo do tega, da sem vse jaz plačeval. Izletke, kave, hrano, vstopnine, vse, vse, ni da ni. In me je minil seks po pol leta. Se mi ni več dvignu, ker mi je to isto, kot da skrbiš za nekega otroka. Ženska, ki si pusti vse plačevat, je men ko en otrok. Mi ni seksi. Me vse mine. Prov k en odrasel otrok.

New Report

Close