Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meni moški tega ne bi rekel dvakrat

Meni moški tega ne bi rekel dvakrat

Odgovor na objavo uporabnika
Itak157, 21.03.2024 ob 13:09

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 21.03.2024 ob 12:44

Odgovor na objavo uporabnika
Itak157, 21.03.2024 ob 12:36

Odgovor na objavo uporabnika
Parižanka, 21.03.2024 ob 11:14

Kriza iz Pariza, ti imaš pa eno tako res srednjeveško mentaliteto. Oba morata prispevati, finančno in nefinančno. To pomeni, da moraš tudi ti prati gate in pomivati posodo, in žena prispevati pri stroških, nakupih, …

Ne razumeš najbolje, kaj to pomeni, četudi odgovarjam v imenu nekoga drugega. Ne gre se za mentaliteto iz leta 1924, niti to ne pomeni, da moški absolutno vedno vse plačuje, ter nič ne skuha ipd. Daleč od tega, gre se za to, kdo je odgovoren v osnovi za kaj. In ima pri tem glavno besedo, če vse sešteješ skupaj in deliš z 2, pride prispevek praktično enak, četudi je nekaj ovrednoteno v denarju, večina pa ne… Ni prerekanj, in življenje je čisto lepo.

Gre se za čisto osnovno delitev vlog ter zdravorazumski dogovor, kjer vsak dela tisto pri čemer je najbolj učinkovit. Če moški skrbi za glavnino financ in za moška opravila, je ženska lahko tudi bolj ženstvena.

Tako je pa dandanes polno kur, ki ne znajo osnovnih zadev(kuhanje ipd., ker je to vse počela mamica), odločale bi pri standardno moških zadevah, ter  bile možače. Pizda a je potem čudno, da:

1. pride do trenj/problemov

2. da se normalni moški takšnim ženskam izognejo

3. da pridejo zraven samo poženščeni moški

4. ter da je ona nezadovoljna?

Pustite moškim, da so moški in vam bodo omogočili, da ste ženske. To ne pomeni nič slabega, kvečjemu lepše življenje, ker bosta cenila eden drugega, tudi zaradi prispevka k celoti.

 

kaj pa vem, če je to kaj dobrega. Kaj pa naj naredijo ženske, ko se moški začnejo pobijat med seboj, to je neka njihova igra, da vsakih nekaj let sprožijo množično pobijanje in takrat so pa ženske kar naenkrat dobre za vse naredit, kar na pogorišču ostane. Da ne govorim o teh scenah v Palestini. Dokler se je šlo za štrajkanje pa postavanje po ulicah, so bili na slikah sami bradači. Sedaj ko je vojna, pa ne vidiš drugega kot ženske in otroke. Pa ne mi reči, da vreče na dveh nogah ne pustijo svojim moškim biti moški????

Ne vem če si opazila, ampak sta kulturi, ki jih primerjaš čisto drugačni. Npr. poglej npr. Ukrajino, opaziš kako razliko med pravoslavci in muslimani na področju katerega navajaš?

Že del, kjer primerjaš našo kulturo ter mentaliteto, ki temelji na enakovrednosti, ter muslimane, kjer je ženska nižje bitje je zelo napačen. Zato pa so tam takšni rezultati.

Zame ženska ni manjvredna, temveč enakovredna ali celo bolj vredna od moškega, ni pa enaka. Nekje je boljša, nekje je slabša od mene, sej v temu je tudi cache. Ta sistem pri nama deluje odlično. Verjamem, pa da ni za vse, četudi globoko verjamem, da sistem, ki je deloval tisoče generacij in je zakodiran v nas prinaša neko notranje zadovoljstvo, oziroma občutek naravnega stanja.

Konec koncev, lahko pa se tudi držiš tega kar si napisala, ko vstopiš v razmerje in ravnaš temu primerno. Ti želim veliko sreče pri končnemu rezultatu.

kako sta drugačni kulturi, gre za isti drek. Ogromno Ukrajink se prodaja, ker so vzgojene, da je služenje denarja moško delo in ker potem nič ne znajo, se morajo na koncu prostituirati za življenje.

Helo.

Mislim, kaj ste ene izkoriscevalske. Moski to moski to, ce hocete bit enakopravne pol tudi placujte kot placujemo moski ne da bi sam hile enakopravne kje maste koristtt.

To je sam izkoriscanje moskega in nic druga, ce zenska ima svojo placo je enakovredna moskemuuuuu. Ne pa da on placuje vse ona pa svojo placo lepooo sparaaaa si na racunuuuuu. Ste res ene tako pokvarjene.

Jaz sem tudi kdaj povabila,ko sva bila še skupaj.Zakaj nebi?

Super za takega moškega, ki se ne počuti kastriranega, če ženska plača.

Sem imela na zmenkih take in onake –  eni na smrt užaljeni, ker so morali plačat (na njihovo povabilo)

drugi še bolj na smrt užaljeni, ker sem ponudila, da plačam (ker baje ogrožam njegovo moškost).

Moraš kar garat, da prideš do normalnega, ki razume, da sva oba odrasli osebi z denarjem in plača enkrat eden, enkrat drugi, ko sta pa skupaj je pa itak vseeno…

Dejte no mal tole prerast, saj niste več v puberteti.

Uh s kakšnimi problemi se nekateri ubadate . Okoli tega se ni vredno razbirjati. Lahko se dogovorita kako in kaj je z plačilom teh kav ali pijač . Je pa po bontonu kavalirsko ,da moški plača ponavadi ženski. No danes ni več tako . Mi starejši pa še vedno ,če povabimo žensko v svojo družbo plačamo tudi njeno kavo ali pijačo . To je nepisano pravilo in bonton no seveda je tudi odvisno ,če si kavalir.

Odgovor na objavo uporabnika
Primorka895, 21.03.2024 ob 10:20

Včeraj sem bila s prijateljico na kavi in se pritožuje čez tipa s katerim sta šla narazen (on je Slovenec, Notranjec, ona Primorka). In baje ji je nekajkrat tudi rekel:”Ampak z mojo bivšo sva plačevala oba, ko sva šla ven!” Proooosiiim?

    Zmotil me je ta ton, kot otroka, ki se kuja
     Pustil si, da ženska plačuje
    Pa se vrni k bivši, če je tako super
    A si bil skupaj z moškim, da ti je ona plačevala?

A ste smešni al kaj? To ste moški postali? Meni moški tega ne bi rekel dvakrat.

dec ni dec, če ni sposoben za samico in družino poskrbet. V redu, pride kakšno črno obdobje, kakšna bolezen, se posel zalomi, nezgoda ampak potem se pobere in vzdržuje nivo. Ne prenesem teh nedonošenčkov, ki bi računčke na pol dajal. Ogabno. Pa to ni dec. Ogabno.

Odgovor na objavo uporabnika
Moj kuža., 28.03.2024 ob 13:07

Uh s kakšnimi problemi se nekateri ubadate . Okoli tega se ni vredno razbirjati. Lahko se dogovorita kako in kaj je z plačilom teh kav ali pijač . Je pa po bontonu kavalirsko ,da moški plača ponavadi ženski. No danes ni več tako . Mi starejši pa še vedno ,če povabimo žensko v svojo družbo plačamo tudi njeno kavo ali pijačo . To je nepisano pravilo in bonton no seveda je tudi odvisno ,če si kavalir.

se strinjam. Saj meni ni problem, ne nakažem, da me moti ampak takšni jadniki, ki se pustijo častiti..eni bi celo v nedogled so kot ščurki, črvi, podgane, oportunisti. Imajo nizko samovrednost in posledično dejansko nizko vrednost osebnosti.

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 21.03.2024 ob 10:46

Kar naj plača, če je hotla it z mano na pijačo. Sam nerad mečem denar za take stvari. Tako tako, tako ja.☝️🤣

 

Ampak, ko človek bere s čim se ljudje ubadate in imate neizmerno pomembne težave, ni čudno da ste šli v 3 pizde materne in samo lahko se čakate, na odrešitev z vojno, ki vas bo skrajšala za glavo.☝️

Ja, tako je. Ukvarjajo se z (dvakrat) 1.80 evra…

Kot starec, izjemno nenaklonjen spletu, ugotavljam da če ne bi bio spleta, tudi tega ukvarjanja z nepomembnostimi NE BI BiLO…

Ljudje bi se dosti več pogovarjali, včasih za spremembo celo razmišljli s svojo glavo, rekreirali, najbrž tudi več fukali.

Ter bili bistveno manj izgubljeni, zblojeni, polni dvomov.

Kašno teslo si ti človek.

In kaj je zdaj narobe…saj ste zenske samostojne.

To je enakopravnost ki jo zenske zelite.

Ali zelite enakopravnost samo kjer vam ugaja?

Meni moj partner (1 LETO) sva skupaj mi čisto nič ni dovolil da plačam..(Ne ko sva šla na kavo,trgovino in še za obleči mi je kupil pa ga nisem za nič prosila oziroma zahtevala.(REKEL MI JE DA JE TREBA VEDETI ZA KAKŠNO PARTNERKO SE DENAR PORABI.)Tako da ja .In vedno ko grem k njemu nesem kavo in kakšne piškote..ker v hišo pa nikoli brez kakšne malenkosti in da ne bo vse na njemu.

Odgovor na objavo uporabnika
Lea123, 28.03.2024 ob 18:10

Meni moj partner (1 LETO) sva skupaj mi čisto nič ni dovolil da plačam..(Ne ko sva šla na kavo,trgovino in še za obleči mi je kupil pa ga nisem za nič prosila oziroma zahtevala.(REKEL MI JE DA JE TREBA VEDETI ZA KAKŠNO PARTNERKO SE DENAR PORABI.)Tako da ja .In vedno ko grem k njemu nesem kavo in kakšne piškote..ker v hišo pa nikoli brez kakšne malenkosti in da ne bo vse na njemu.

Cudno da te ni nic motilo,ker te ni obravnaval kot enakopravno,enakovredno.

A ni smešno s čim se ljudje ubadate. A ni vseeno kdo plača? Naslednjič pa ti. Ma daj no, saj greš na pijačo zaradi druženja , ne zaradi tega kdo plača in kdo ne. Mah ne vem no, če on enkrat plača, drugič jaz , saj imam svoj prihodek.

Odgovor na objavo uporabnika
Hcx, 28.03.2024 ob 21:42

A ni smešno s čim se ljudje ubadate. A ni vseeno kdo plača? Naslednjič pa ti. Ma daj no, saj greš na pijačo zaradi druženja , ne zaradi tega kdo plača in kdo ne. Mah ne vem no, če on enkrat plača, drugič jaz , saj imam svoj prihodek.

Ni vseeno kdo placa,ker ce moski slucajno rece da bi razdelila racun,zenski avtomatsko ni vec tako privlacen.

Tukaj ni toliko problem v tem, da fant pričakuje da oba plačujeta ampak bolj v tem, da je v prepir zvlekel svojo bivšo. Če želiš da si s punco razdelita stroške se da to povedat brez da se jo primerja z bivšo punco.. tu je pomoje kak drug problem, kot pa delitev financ.

Tudi meni parterka ne bi tega rabla 2x rečt, ker če ti je bilo z bivšim ljubše, se pa vrni k njemu. Kaj je to neko izsiljevanje xD

Punca vas mora spostovati drugace ni nic.

Ah ne vem no, tu se prčkate za pol, pol kavice, ko pa svoje vlečete v shopinge pa vam ni nič težko pri srcu, da vam plačuje drage cote. Saj vemo v zameno zakaj. Včasih leta nazaj se je točno vedelo s čim so mlade lajdre zaslužile peličo, posebej primorke.

Kar zavrtite spomin nazaj katera je s ponosom nosila peličo.Tu bi znala Snelca kaj napisati, bi se nasmejali do solz.

New Report

Close