Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek meni pa se Rene smili

meni pa se Rene smili

Gremo še korak dlje, zakaj dislektikom pomoč v šoli in zakaj v šoli prilagajanje otrokom z ADHD ter ostalimi PP? So pač taki kot so, naj se to sprejme in naj dosežejo kar lahko brez neke dodatne pomoči.
Aja, ta pomoč je poceni v primerjavi s 100.000€ za operacijo? Denar je merilo komu pomagati in komu ne?

No, ljudje za ponesrečena zdravljenja zahtevajo odškodnine glede na precenjene stroške življenja in novega zdravljenja, ni res? Torej, če bi se temu znižali stroški, bi se znižalo tudi vse ostalo.

Če primerjamo recimo tehniko, konkretno pametne telefone, iPhone in Samsung vsak novi model -prodajata za najmanj 100€ dražje od predhodnika in cene dosegajo 700-800-900€. Ena kitajska firma (OnePlus) ima tehnično zmogljive in napredne telefone enako kot vodilna na tem področju, pa cene dosegajo več kot pol manj! s tem, da bi jih prodajali verjetno še za pol manj in prav tako lepo zaslužili, ampak za ceno 200€ jim res nihče ne bi verjel, da imajo tehnično vrhunsko robo.
Enako je z vsem, kar se prodaja, tudi z zdravljenjem, operacijami in terapijami, cene so hudo precenjene!

Koliko je ura fizioterapije? Zakaj?[/quote]

v Lj. je nimaš pod 45 Eur,-cca. 45 min., govorim iz izkušenj. In glede na to, da ena terapija ni dovolj in nima nekega dolgoročnega učinka, so cene seveda zelooo precenenje. Povedano drugače, če gre ženska k frizerju ali kozmetičarki ima takoj nek ponavadi zadovoljiv in viden rezultat, po terapiji je pa veselja, mehkobe, lažjega gibanja hitro konec. Zakaj majo take cene ti fizioterapevti ( eno je, da so se za to res relativno dolgo šolali in pridobivali razne titule, drugo so stroški poslovanja ipd., a vseeno je cena, zlasti glede na rezultat, vrtoglava), pa meni tudi ni jasno in upam, da kdo od njih odgovori.[/quote]

Tudi frizerji so precenjeni! Pri nas v naselju je frizer, moško stiženje 8€, žensko pranje in friura 8€. Polno za popi****, čakaš po nekaj ur, da prideš na vrsto, naročanja ni, dela od 9-19, vikendi in prazniki zaprto. Verjamem, da zasluži več kot nekdo, ki žensko pranje in frizuro računa 20€.

Gremo še korak dlje, zakaj dislektikom pomoč v šoli in zakaj v šoli prilagajanje otrokom z ADHD ter ostalimi PP? So pač taki kot so, naj se to sprejme in naj dosežejo kar lahko brez neke dodatne pomoči.
Aja, ta pomoč je poceni v primerjavi s 100.000€ za operacijo? Denar je merilo komu pomagati in komu ne?[/quote]

Po moje nisi dojela, kaj je hotela citirana povedati.
Naredi se vse tam, kjer je za to smisel. Otroku z disleksijo se da pomagati in zato se jim pomaga. Žal se nekaterim otrokom s prirojenimi okvarami in motnjami ne da pomagati. In takrat je treba to sprejeti in živeti s tem, ne pa z glavo rinit skozi zid. Se res dela vedno v dobro otroka? Otroku z neozdravljivo obliko raka res delamo dobro z neskončnimi terapijami, ki ga u nulo izčrpajo, mu pa preživetje podaljšajo za 3 mesece. Ne bi bilo bolj fer pustiti otroku kvalitetneje živeti brez terapij, čeprav krajši čas?
Pri Reneju ne gre za vprašanje preživetja, ampak le kvalitete življenja. In noben ne more zdaj reči, da bo njegovo življenje zaradi te operacije kvalitetnejše. Mogoče ta trenutek ja, pa čez leto, dve. Bo res tako tudi čez 10, 20 let?

Tudi če ne bo, bo vsaj vedel, da so poskusili vse, kar je bilo možno. Stopalo, peto, nogo ali karkoli že mu lahko odrežejo kadarkoli in takrat brez slabe vesti, da niso poiskali in poskusili drugih poti.
Tako bi moralo biti za vse!

Gremo še korak dlje, zakaj dislektikom pomoč v šoli in zakaj v šoli prilagajanje otrokom z ADHD ter ostalimi PP? So pač taki kot so, naj se to sprejme in naj dosežejo kar lahko brez neke dodatne pomoči.
Aja, ta pomoč je poceni v primerjavi s 100.000€ za operacijo? Denar je merilo komu pomagati in komu ne?[/quote]

Po moje nisi dojela, kaj je hotela citirana povedati.
Naredi se vse tam, kjer je za to smisel. Otroku z disleksijo se da pomagati in zato se jim pomaga. Žal se nekaterim otrokom s prirojenimi okvarami in motnjami ne da pomagati. In takrat je treba to sprejeti in živeti s tem, ne pa z glavo rinit skozi zid. Se res dela vedno v dobro otroka? Otroku z neozdravljivo obliko raka res delamo dobro z neskončnimi terapijami, ki ga u nulo izčrpajo, mu pa preživetje podaljšajo za 3 mesece. Ne bi bilo bolj fer pustiti otroku kvalitetneje živeti brez terapij, čeprav krajši čas?
Pri Reneju ne gre za vprašanje preživetja, ampak le kvalitete življenja. In noben ne more zdaj reči, da bo njegovo življenje zaradi te operacije kvalitetnejše. Mogoče ta trenutek ja, pa čez leto, dve. Bo res tako tudi čez 10, 20 let?[/quote]
Tako je, ravno to sem hotela povedati. Delam in zivim z takimi otroci in govorim iz izkusenj.Zal ogromno ortopedskih posegov ostane samo kot poskus in zal ( veckrat videno) ima prej slabse posledice kot izboljsanje. Vcasih se vprasamo zakaj za vraga znova in znova posegi, ki so samo trpljenje v obliki regabilitacij za nic ucinka, vcasih celo poslabsanja. Verjemite, zelo dobro vem o cem pisem ( 30 let dela in skrbi za te srcke ).

Fizioterapija je zate dolg studij??? Traja toliko,kot vsak drug studij,razen medicine.

No, ljudje za ponesrečena zdravljenja zahtevajo odškodnine glede na precenjene stroške življenja in novega zdravljenja, ni res? Torej, če bi se temu znižali stroški, bi se znižalo tudi vse ostalo.

Če primerjamo recimo tehniko, konkretno pametne telefone, iPhone in Samsung vsak novi model -prodajata za najmanj 100€ dražje od predhodnika in cene dosegajo 700-800-900€. Ena kitajska firma (OnePlus) ima tehnično zmogljive in napredne telefone enako kot vodilna na tem področju, pa cene dosegajo več kot pol manj! s tem, da bi jih prodajali verjetno še za pol manj in prav tako lepo zaslužili, ampak za ceno 200€ jim res nihče ne bi verjel, da imajo tehnično vrhunsko robo.
Enako je z vsem, kar se prodaja, tudi z zdravljenjem, operacijami in terapijami, cene so hudo precenjene!

Koliko je ura fizioterapije? Zakaj?[/quote]

v Lj. je nimaš pod 45 Eur,-cca. 45 min., govorim iz izkušenj. In glede na to, da ena terapija ni dovolj in nima nekega dolgoročnega učinka, so cene seveda zelooo precenenje. Povedano drugače, če gre ženska k frizerju ali kozmetičarki ima takoj nek ponavadi zadovoljiv in viden rezultat, po terapiji je pa veselja, mehkobe, lažjega gibanja hitro konec. Zakaj majo take cene ti fizioterapevti ( eno je, da so se za to res relativno dolgo šolali in pridobivali razne titule, drugo so stroški poslovanja ipd., a vseeno je cena, zlasti glede na rezultat, vrtoglava), pa meni tudi ni jasno in upam, da kdo od njih odgovori.[/quote]

Tudi sama mislim tako, ampak tukaj je še slovenska fovšija, da ja ni dobila kak evrček preveč. Bravo za mamico, ki je dosegla to kar bi morli vsi, ki rabijo zdravljenje v tujini.

Pa še tole, ko se tako zgražate, kako bo tak otrok hodil na Triglav, pa saj je mamica lepo rekla na TV, ali bo šel sam, ali ga bomo nosili ali kakor koli, namen je pomemben ne to, da bo sam hodil do vrha dobesedno, tako sem zastopila izjavo mamice.

v Lj. je nimaš pod 45 Eur,-cca. 45 min., govorim iz izkušenj. In glede na to, da ena terapija ni dovolj in nima nekega dolgoročnega učinka, so cene seveda zelooo precenenje. Povedano drugače, če gre ženska k frizerju ali kozmetičarki ima takoj nek ponavadi zadovoljiv in viden rezultat, po terapiji je pa veselja, mehkobe, lažjega gibanja hitro konec. Zakaj majo take cene ti fizioterapevti ( eno je, da so se za to res relativno dolgo šolali in pridobivali razne titule, drugo so stroški poslovanja ipd., a vseeno je cena, zlasti glede na rezultat, vrtoglava), pa meni tudi ni jasno in upam, da kdo od njih odgovori.[/quote][/quote]

Ne išči dlake v jajcu. 😉 Dobri nevrofizioterapevti se po končanem študiju še naprej izobražujejo in se za njih ta proces ne konča po podelitvi diplom. Nenazadnje, znanje danes na splošno hitro zastara. Sicer pa bistvo mojega zapisa ni v tem.

Hvala bogu, da imam zdrave otroke.

Še enkrat: hvala, hvala hvala!

Ne rabim veliko denarja, želim le, da otroci ostanejo zdravi še naprej!

Kapo dol mamici, da se je izborila, na kakrsen koli način!

Jo ne podpiram in jo celo obsojam, da je otroka peljala na kredarco. Žal to ni pot za 4 letnika, pa naj rece kdorkoli karkoli če.

Upam, da bo rene napredoval maksimalno in da bo ostal zdrav!

Noben denar in nobena hiša tega ne moreta zamenjati niti omiliti!

In še enkrat, hvala bogu, da imam zdrave otroke!

Ze res, da je mama Reneju ohranila nogico, toda ko sem videla prispevek iz Kredarice, se vidi, kako tezko Rene v bistvu hodi, tudi ce ni utrujen, saj so njegove nogice zvite in prav vidi se deformacija in slej ko prej bodo posledice vidne tudi na kolkih in hrbtenici, nobena medicina mu ne more nogice naravnat, ker pac krivo raste, sploh pa ne pomaga vse to mucenje zdaj v dobi rasti, tolko prej se upogiba pod napori in on ne bo nikoli fuzbaler, ta zmesanaa mati pa hoce cel svet prepricat, da je lahko, ker ga ona tako muci! Ker to, kar izvaja Renejeva mama, je telesno in psihicno nasilje, zaradi katerega bi se morali vtakniti v njo iz CSD in sodisce ter jo poslati na obvezni psihiatricni pregled, verjetno zenska jemlje antidepresive, to sklepam po njeni zelo hitri govorici in brezcutnosti in grobosti do Reneja, v odnosu do njega vidim njen slepi egoizem brez upostevanja otroka, njegove potrebe po neznosti, zasciti in primernem ravnanju! Tu je po moje polno potrjeni sum zanemarjanja in grdega ravnanja z otrokom in je primeren le odvzem otroka! Samo oglejte si starejsega otroka, ki je brez pomoci po 7 urah hoje v strmino zanikal hudo utrujenost in poglejte si nazorno Reneja, kako izmucen obrazek in otekle ocke ima, ali je to normalno? In novinarke so bile super, ko so 3 x v prispevku poudarile, da je bilo hudo, zelo hudo in nazadnje, res hudo! Zato ker je to, kar dela mama Reneju, hudo! Trga se mi srce za tega mucenega otroka, za to neobcutljivo drzavo in CSD, ki v prieru medijske podpore stisne rit, sicer pa se vtika povsod tam, kjer ga nihce ne rabi. To je mucenje otroka, tako zdravega kot bolnega in mislim, da je cas, da Reneju drzava zagotovi normalno otrostvo. Vazno je, da hodi, vse drugo je zlocin nad otrokom, ne glede na vso medijsko podporo temu, naj mu zaboga kdo pomaga in prepreci vso to kalvarijo. In da ne bo kot odrasel tozil te drzave, ker mu ni pomagala pri uresnicevanju pravice do varnega otrostva brez trpljenja!

Končno se ena, ki vidi, da Rene šepa. Tisti ki ga menda poznajo, nas hočejo prepričat, da fant ne šepa. Nočejo priznati, da je invalid, ali nas imajo za debile?

Morda bi Rene manj sepal, kaj mislis, ce ga mama ne bi mucila? Tu gre za pravo zviranje nogic pa zakaj pri bogu ga mama ne pusti normalno rasti? Morda so operacija, fizioterapije in otroska igra cisto dovolj! Le zakaj imam tak mocan neprijeten obcutek, da gre za nekaj skritega v odnosu te mame do otroka. In sicer kot da ta mati enostavno noce sprejeti tega otroka in da njegov hendikep s pridom izkorisca za izzivljanje njenega nesprejemanja tako, da ga lahko nekaznovano in celo uradno dovoljeno telesno mocno trpinci “za visje cilje” , saj ze po komunikaciji vidi, kako se nad njim izzivlja v ocitno popolnoma bolezenskem sadisticnem prepricanju, da njegovo trpljenje pomeni njegovo resitev, hkrati pa se lahko potem sama na njegov racun povzdiguje in pohvali, ces naj vsi vidijo, da je zmagovalka nad svojimi nasprotniki, ki so ji rekli, da ne bo slo…

Končno se ena, ki vidi, da Rene šepa. Tisti ki ga menda poznajo, nas hočejo prepričat, da fant ne šepa. Nočejo priznati, da je invalid, ali nas imajo za debile?[/quote]

In če šepa?
Ta hoja mu pomaga, da vzdržuje mišice, ki se krepijo. Nič ga ne boli. Kaj bi še radi??

Eni očitno, da bi zdele hodu s pretezo?? PA ČE MU SLUŽI TA NJEGOVA NOGA +SAMO+ ŠE PAR LET – NJEGOVA JE!!
Za protezo bo vedno čas!!

Zakaj si pa zdravite zobe? Zakaj ga kar takoj ne izpulite??

Končno se ena, ki vidi, da Rene šepa. Tisti ki ga menda poznajo, nas hočejo prepričat, da fant ne šepa. Nočejo priznati, da je invalid, ali nas imajo za debile?[/quote]

In če šepa?
Ta hoja mu pomaga, da vzdržuje mišice, ki se krepijo. Nič ga ne boli. Kaj bi še radi??

Eni očitno, da bi zdele hodu s pretezo?? PA ČE MU SLUŽI TA NJEGOVA NOGA +SAMO+ ŠE PAR LET – NJEGOVA JE!!
Za protezo bo vedno čas!!

Zakaj si pa zdravite zobe? Zakaj ga kar takoj ne izpulite??[/quote]

Otrok ki šepa nima kaj pocet v hribih!!Štekaš? Rehabilitira se lahko v dolini, na gričkih, ne pa na 2500.

In če ze primerjas z zobmi… Z zlomljenim zobom normalen človek ne bo trl lešnikov. Ja?

Končno se ena, ki vidi, da Rene šepa. Tisti ki ga menda poznajo, nas hočejo prepričat, da fant ne šepa. Nočejo priznati, da je invalid, ali nas imajo za debile?[/quote]

In če šepa?
Ta hoja mu pomaga, da vzdržuje mišice, ki se krepijo. Nič ga ne boli. Kaj bi še radi??

Eni očitno, da bi zdele hodu s pretezo?? PA ČE MU SLUŽI TA NJEGOVA NOGA +SAMO+ ŠE PAR LET – NJEGOVA JE!!
Za protezo bo vedno čas!!

Zakaj si pa zdravite zobe? Zakaj ga kar takoj ne izpulite??[/quote]

Mišice se mu krepijo, ko ga nosijo na Kredarico?
Eni ste res imbecili.

Iskreno upam, da imas prav, ampak ti tega ne ves, ali ta otrok trpi, ker verjames le to, kar ti pokazejo : in seveda njegova ambiciozna mama nikdar ne bi dovolila novinarki posneti njegovega otroskega obupavanja in tozenja ze bolecinami, ves to! Zato bodi raje previdna pri vsakih ocenah. Res si zelim, da se ne motis in da sem jaz tista, ki se moti. Vendar jaz za razliko od nekaterih tega otroka sprejemam takega kot je in pac vidim nazorno bolecino v njegovih oceh, pa ce nekateri se tako gledate le v njegove nogice. Vsi raje poglejte tega otroka v njegove ocke, on nikoli ne bo fuzbaler, imejte vendar s sibkejsimi usmiljenje. Lociti je treba, kaj je gibanje in kaj je mucenje.

Zakaj? Daj povej, zakaj šepavi ljudje ne smejo nad 2500 metrov?

Pa saj so bili zraven GRS!!! Pa mati je poskrbela za vse! 🙂

A sto bab gre pa lahko naenkrat na Triglav?

Če mene vprašaš, grem raje z Renejem na Kredarco kot s 100-timi babami!!

Glej, mati mu je v večerih in čez dan pripovedala pravljice….. tudi o Hajdi, ki živi nekje v planinah….
(tudi nad tem se ene zgražajo….kako, saj tam ni trave in koz in krav……. same pa upam, da so kdaj verjele tudi v Rdečo kapico, Sneguljčico in Lisico in kislo grozje :-)) !!!

V vse se vtaknete! Ena je bolj zoprna kot druga. Vse ste pa ene svinske babure!
Men se ne da z vami gobcat – ker ste zabite k kol v tla!! Zabite, hudobne primitivke!

Ti pa si to trpljenje videla? Ker pišeš, kot da si ga res. Jaz sem Reneja večkrat videla v Gorici in nikoli se mi ni zdel niti malo trpeč.

Glej, ali si ti kar Renejeva mama, ki pises sem, ker tako grobo delujes, ali kdo si v resnici, ves kaj, vseeno mi je, jaz bom kar vedno stala za svojim mnenjem, ki mi ga narekuje moje socutno srce.
In kadar ti skoraj vsi ljudje govorijo isto, pomeni, da ni nekaj narobe s vsemi temi ljudmi, ampak s teboj, le v zelo zelo redkih primerih je drugace. Odreci se zalitvam raje.

Ko pa sprasujes, zakaj sepav clovek ne sme v hribe, kot da ne ves kaj govoris, prvic, Rene ni zmogel, ampak so ga nosili, a sele, ko je bilo ‘res zelo hudo’, to so novinarke poudarile! Otrok ki sepa, ni odrastel in njegove misice, vezi, kite, kosti, vzajemno pritiskajo na sklope med seboj in lahko povzrocajo hude bolecine, poskodbe in sploh pa na operirani nogici!!! Le zakaj Rene ni zmogel vec? To ni hoja po ravnem, ampak v visino, nogica je operirana!

Kje so novinarke, da bi jutri obiskale Reneja, kako se pocuti, ali bo mama sploh upala pokazat ga, ali mu doma zabicala, da ne sme povedat za bolecine???

Ne, nisem ga nikoli v zivo videla. Samo zdaj sem si vse ogledala v linku na Popu, prej se za to vse nisem zanimala. Ni mi srecen fantek videt! Tudi prej sem videla en video, kje ga mati goni na vrh nekega stopnisca in ceprav ji fntk celi cas dopoveduje, da ne more vec, ga ona prepricuje, da mora, potem pa se hvali.

Si napisala ze, da sama cvikas zaradi hcerkine operacije, po moje pa bo vse vredu. Samo, ce jo bos kasneje cez par mesecev silila na 7 urni maraton, pa si bom tudi svoje o tebi mislila, to mi lahko verjames.

Ti si zlobna psihopatka. To so hude obtožbe in blatenje in upam, da te družina toži.

Logično, da me je strah. Pa vem, da je kirurg vrhunski, da je operiral 3000 otrok in nobenega ni zafrknil, ampak normalno, da me je strah. Hrbtenjačo ji bo odprl, pa tri ure bo pod narkozo.

Brez skrbi, pri nas ne bo maratonov, Kredarice pa sploh ne.

Aja, še to. Ja, ga vidim v Gorici, pa fuzbal sem ga videla igrati. Se mi zdi totalno nor na fuzbal in srečen. Pa enkrat sem ga videla tudi na fizioterapijah v Ljubljani, tam se ga pa sploh ni dalo uloviti, je kot na baterije.

Ti si zlobna psihopatka. To so hude obtožbe in blatenje in upam, da te družina toži.[/quote]

Nisem zlobna psihopatka, pazi kaj pises, mati, ampak mislim da bom kar direkt jutri poklicala na Pop TV in na CSD, da naj Reneja obiscejo in se naj prepricajo, kako je z otrokom te dni. Imam vso pravico do mnenja, da je to mucenje otroka in ti me ne bos tu ustrahovala z groznjami. Sicer pa ce bi imela cisto vest, bi tukaj molcala, tako pa dobro ves, da je otrok trpel in da trpi in saj zato pa grozis, evo tu je dokaz!

Zogca iz Ofsajda, hvala ker si normalna in drzimo vsi pesti !

New Report

Close