Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek meša se nama

meša se nama

Bolj kot berem, vidim, da morata najprej vidva spremeniti vajin odnos do tega. Sprejeti, da je otrok pač bolj čuteč, morda jasnoviden, morda poseben. Sprejeti, da obstaja kaj več od materialnega sveta, ki ga lahko zaznamo z nam znanimi čuti. Da to ne pomeni, da je nenormalno, le da mi tega ne zaznamo.

Sprejeti otroka, kot je, ne se čuditi, ustrašiti ali zatirati tega njegovega daru. Sprejeti vse skupaj in se iz tega nekaj naučiti.

Zakaj zganjati paniko, pa letati k psihologu, pa ne vem kam še…uživajte v tej fazi…
Otrok pač ima razvite določene čute bolj od običajnih in s tem ni nič narobe. Prepustite se toku in…
Moj je bil tudi nekaj podobnega in je še…zelo čuteč otrok…imel v bisvu zelo čudna vprašanja za tako majhnega otroka…o smrti, posmrtnem življenju…o tem da je spraševal če je on preden se je rodil srečal dedija v nebesih…pa nismo versko obremenjeni…vprašanja so prihajala…nimam pojma od kje in zakaj…ampak…dala sva mu odgovore, takšne da jih je razumel in…obdobje je minilo.
Je pa v vrtcu začutil kdaj prihajam…mi je vzgojiteljica povedala da se je zbudil par sekund pred tem predem sem prišla.
Ne delajta iz izredno inteligentnega otroka, bolnega otroka!!!!!
[/quote]

hudiča jaz se vedno zbudim par minut preden zvoni budilka.
pa ne se sekirat, pri 15 si ne znal pogreti juhe, kaj šele makaronov skuhat.
[/quote]

A to sklepas po svojih, da si ne znajo juhe pogret? Jah, kar si Janezka naucila, pri 15ih Janez zna 😛

Mnogo otroci se spominjajo prejšnjih življenj!
Ne stigmatizirajta ga, ne uničita ga s kakim zaplankanim psihologom!!

Marjan Ogorevc bi bil dober naslov, vendar se ne ukvarja več s tem, ima pa že nekaj naslednikov.
Pa saj če ne gre za neke težave, ni nujno da sploh koga rabite.
Za začetek si poglejte kaj od tega:

Primeri zgodb otrok, ki se spominjajo prejšnjih življenj:
https://www.youtube.com/results?search_query=ghost+inside+my+child

Barbro Karlen / reinkarnirana Ana Frank:
https://www.youtube.com/watch?v=PxsC-TGAwsQ

Dr. Ian Stevenson raziskave primerov otrok, ki se spominajo:
https://www.youtube.com/watch?v=PbWMEWubrk0

Če v vrtcu, ki so strokovnjaki na predšolskem področju, niso opazili ničesar posebnega, potem je s tvojim otrokom isto kot z drugimi otroki teh let.Praviš, da je prezrel za svoja leta – čudno, vzgojiteljica in pomočnica pa o tem niti besede.
Sicer pa si malo preberi , kako poteka razvoj v teh letih – nekaterim domišljija leti v nebo.
Mislim, da precej pretiravaš, jaz ne verjamem ničesar.V življenju sem srečala že ogromno triletnikov,
pa tudi par mam, ki so precej pretiravale.Mislim, da spadaš mednje.
Sicer imaš pa že naslov neumen : Meša se nama…Mogoče se vama res.

z raznimi psiho dohtarji ga bosta samo zatolkla…in bo še ta dar izgubil ker bo mislil, da je s tem nekaj narobe. Pustita ga na miru, naj se sam razvija.

Če v vrtcu, ki so strokovnjaki na predšolskem področju, niso opazili ničesar posebnega, potem je s tvojim otrokom isto kot z drugimi otroki teh let.Praviš, da je prezrel za svoja leta – čudno, vzgojiteljica in pomočnica pa o tem niti besede.
Sicer pa si malo preberi , kako poteka razvoj v teh letih – nekaterim domišljija leti v nebo.
Mislim, da precej pretiravaš, jaz ne verjamem ničesar.V življenju sem srečala že ogromno triletnikov,
pa tudi par mam, ki so precej pretiravale.Mislim, da spadaš mednje.
Sicer imaš pa že naslov neumen : Meša se nama…Mogoče se vama res.
[/quote]

V Vrtcu bodo, se bojim, hitro pokapirali, seda ko so spet po skupinah in imajo eno vzg. in eno varuško, med počitnicami so se menjavale. Je pa tašča po 2 dneh opazila in me vprašala, nisem ji lagala, je pa edina oseba, ki zraven naju z možem ve, saj menda razumeš zakaj! O razvoju vem vse, zadeva je očitna, in verjemi, da si bolj kot vse na svetu želim, da bi bila samo razvojna faza.

Takoj skenslaj obisk psihologa, mislim res takoj. Kolikor hitro bodo ugotovili, da je pobič nekaj posebnega, je konec. Upam, da nikjer nisi razlagala o njegovih sposobnostih.
Ukvarjajta se z njim, dajta mu podporo.
Poglej si film Gifted. Sicer gre za matematično genialko, a ona je posebna, prav tako, kot je poseben tvoj sin.
Srečno!!!!!!!!

Kaj pa je rekel tisti “bioenergetik”, da bi vajin strah poglobil??

Če v vrtcu, ki so strokovnjaki na predšolskem področju, niso opazili ničesar posebnega, potem je s tvojim otrokom isto kot z drugimi otroki teh let.Praviš, da je prezrel za svoja leta – čudno, vzgojiteljica in pomočnica pa o tem niti besede.
Sicer pa si malo preberi , kako poteka razvoj v teh letih – nekaterim domišljija leti v nebo.
Mislim, da precej pretiravaš, jaz ne verjamem ničesar.V življenju sem srečala že ogromno triletnikov,
pa tudi par mam, ki so precej pretiravale.Mislim, da spadaš mednje.
Sicer imaš pa že naslov neumen : Meša se nama…Mogoče se vama res.
[/quote]

V Vrtcu bodo, se bojim, hitro pokapirali, seda ko so spet po skupinah in imajo eno vzg. in eno varuško, med počitnicami so se menjavale. Je pa tašča po 2 dneh opazila in me vprašala, nisem ji lagala, je pa edina oseba, ki zraven naju z možem ve, saj menda razumeš zakaj! O razvoju vem vse, zadeva je očitna, in verjemi, da si bolj kot vse na svetu želim, da bi bila samo razvojna faza.
[/quote]

In zakaj se ti zdaj pravzaprav meša? Pojdi na govorilno uro, pa povej vzgojiteljici , kaj opažaš.Naj bosta še onidve pozorni, če vidita in slišita isto.Imate v vrtcu svetovalno delavko? Naj še ona presodi, kaj in kako je s tvojim otrokom.
Sicer pa, tvoj triletnik se je komaj dobro naučil govoriti.Res mislim, da malo pretiravaš.
Aja, pa varušk v vrtcu tudi že zdavnaj ni več.So odšle žemtam nekje leta 1991.Od takrat so pomočnice vzgojiteljic.

V Vrtcu bodo, se bojim, hitro pokapirali, seda ko so spet po skupinah in imajo eno vzg. in eno varuško, med počitnicami so se menjavale. Je pa tašča po 2 dneh opazila in me vprašala, nisem ji lagala, je pa edina oseba, ki zraven naju z možem ve, saj menda razumeš zakaj! O razvoju vem vse, zadeva je očitna, in verjemi, da si bolj kot vse na svetu želim, da bi bila samo razvojna faza.
[/quote]

In zakaj se ti zdaj pravzaprav meša? Pojdi na govorilno uro, pa povej vzgojiteljici , kaj opažaš.Naj bosta še onidve pozorni, če vidita in slišita isto.Imate v vrtcu svetovalno delavko? Naj še ona presodi, kaj in kako je s tvojim otrokom.
Sicer pa, tvoj triletnik se je komaj dobro naučil govoriti.Res mislim, da malo pretiravaš.
Aja, pa varušk v vrtcu tudi že zdavnaj ni več.So odšle žemtam nekje leta 1991.Od takrat so pomočnice vzgojiteljic.
[/quote]

mali je spregovoril in po pravici povedal, kaj se doma v resnici dogaja, sedaj pa ju je na smrt strah, da bo njuna fasada padla. Vzgojiteljice so dolžne obvestiti socialno službo, če se doma kaj čudnega dogaja.

Da ima močno energijo, ki njega ne spusti zraven, da ni prepričan ali je dobra ali slaba. Kot je povedal in kot sem razumela, da je otrok v nekem energijskem svetu, ki ga po njegovi oceni izjemno dobro nadzoruje glede na njegova leta. Da naju bo poklical konc tedna, ko se bo pogovoril z nekimi kolegi. Več ni rekel, denarja ni vzel.

V Vrtcu bodo, se bojim, hitro pokapirali, seda ko so spet po skupinah in imajo eno vzg. in eno varuško, med počitnicami so se menjavale. Je pa tašča po 2 dneh opazila in me vprašala, nisem ji lagala, je pa edina oseba, ki zraven naju z možem ve, saj menda razumeš zakaj! O razvoju vem vse, zadeva je očitna, in verjemi, da si bolj kot vse na svetu želim, da bi bila samo razvojna faza.
[/quote]

In zakaj se ti zdaj pravzaprav meša? Pojdi na govorilno uro, pa povej vzgojiteljici , kaj opažaš.Naj bosta še onidve pozorni, če vidita in slišita isto.Imate v vrtcu svetovalno delavko? Naj še ona presodi, kaj in kako je s tvojim otrokom.
Sicer pa, tvoj triletnik se je komaj dobro naučil govoriti.Res mislim, da malo pretiravaš.
Aja, pa varušk v vrtcu tudi že zdavnaj ni več.So odšle žemtam nekje leta 1991.Od takrat so pomočnice vzgojiteljic.
[/quote]

Se opravičujem za napačno imenovanje, vse ostalo pa vem, ne vem pa še kako.
Hvala.

Da ima močno energijo, ki njega ne spusti zraven, da ni prepričan ali je dobra ali slaba. Kot je povedal in kot sem razumela, da je otrok v nekem energijskem svetu, ki ga po njegovi oceni izjemno dobro nadzoruje glede na njegova leta. Da naju bo poklical konc tedna, ko se bo pogovoril z nekimi kolegi. Več ni rekel, denarja ni vzel.
[/quote]

Ah, ja – jaz v te nakladancije ne verjamem.Ti pa – kakor hočeš.
V vrtcu napove vsakega starša? Naj bo malo manj za vratarja, pa več naj se posveča igri.Se zna zaigrati ali samo takrat, kadar se igraš z njim in vodiš igro in ga animiraš?

Da ima močno energijo, ki njega ne spusti zraven, da ni prepričan ali je dobra ali slaba. Kot je povedal in kot sem razumela, da je otrok v nekem energijskem svetu, ki ga po njegovi oceni izjemno dobro nadzoruje glede na njegova leta. Da naju bo poklical konc tedna, ko se bo pogovoril z nekimi kolegi. Več ni rekel, denarja ni vzel.
[/quote]
Ha! Pa to JE dobro! Očitno on nima ‘dovoljenja’ mešetariti, ker z otrokom ni nič narobe in je tudi zaščiten pred njim! Lepo od njega, da ni vzel denarja.

Da ima močno energijo, ki njega ne spusti zraven, da ni prepričan ali je dobra ali slaba. Kot je povedal in kot sem razumela, da je otrok v nekem energijskem svetu, ki ga po njegovi oceni izjemno dobro nadzoruje glede na njegova leta. Da naju bo poklical konc tedna, ko se bo pogovoril z nekimi kolegi. Več ni rekel, denarja ni vzel.
[/quote]

Ah, ja – jaz v te nakladancije ne verjamem.Ti pa – kakor hočeš.
V vrtcu napove vsakega starša? Naj bo malo manj za vratarja, pa več naj se posveča igri.Se zna zaigrati ali samo takrat, kadar se igraš z njim in vodiš igro in ga animiraš?
[/quote]

Vem, in te razumem.

Kako poteka to ugibanje, kdo pride, ne vem natančno, varuška je rekla da zanimivo, se pa iz prve igralnice vidi na parkirišče, ampak te zaradi vročine niso kaj dosti uporabljali, kolikor sem opazila in moja prva razlaga je bila, da verjetno gleda na parplac. Potem pa mi jasno pove, da parkirišča ne vidijo iz te strani. Zaigra se sam, brez problema, njegova igra je letom primerna.

Matr ste eni res ubrisani.

Triletnika k bioenergetiku, ki mu postavi diagnozo, da je prezrel za svoja leta? A se to samo meni zdi kompletna nepismenost?

Počakaj, da začne vrteti glavo, takrat vaju bo z možem dvignil v zrak in zabrisal ob steno ter zakoval z vsemi vilicami in noži, ki jih imate v kuhinji.

Ah, ja – jaz v te nakladancije ne verjamem.Ti pa – kakor hočeš.
V vrtcu napove vsakega starša? Naj bo malo manj za vratarja, pa več naj se posveča igri.Se zna zaigrati ali samo takrat, kadar se igraš z njim in vodiš igro in ga animiraš?
[/quote]

Vem, in te razumem.

Kako poteka to ugibanje, kdo pride, ne vem natančno, varuška je rekla da zanimivo, se pa iz prve igralnice vidi na parkirišče, ampak te zaradi vročine niso kaj dosti uporabljali, kolikor sem opazila in moja prva razlaga je bila, da verjetno gleda na parplac. Potem pa mi jasno pove, da parkirišča ne vidijo iz te strani. Zaigra se sam, brez problema, njegova igra je letom primerna.
[/quote]

Po moje , da delaš iz muhe – slona.povsem drugače bi bilo, ko bi bil otrok star vsaj 6 let.
Triletni otrok pa niti nima še dovolj besednega zaklada, niti svojih misli ne zna dobro ubesediti.Sploh pa abstraktnih stvari.

Draga avtorica, v kolikor se ti ob taki stvari meša, verjetno veš kje je zate pravi naslov?
Prav gotovo ne tukaj!
Upam, da čez kaka štiri leta ne boš že zmešana, ker si na dobri poti.

To, kar vidi in govori tvoj otrok, ni nič ekstra posebnega.
Pač, do 7 leta starosti ima veliko otrok odprto tretje oko in vidi bitja iz 5. ali celo višjih dimenzij!
The end!

… govori o stvareh, ki so se dogajale pred rojstvom in kmalu po njem?
A res?
Lej, jaz čutim stvari na daljavo … zato meni žal ne moreš prodati te pravljice.
In dobro veš, da imam prav …

Zakaj bi nekdo hotel prodajati tovrstne pravljice?
Še sploh, če ima svoje otroke?
No, lahko, da jih sploh nima…

Da ima močno energijo, ki njega ne spusti zraven, da ni prepričan ali je dobra ali slaba. Kot je povedal in kot sem razumela, da je otrok v nekem energijskem svetu, ki ga po njegovi oceni izjemno dobro nadzoruje glede na njegova leta. Da naju bo poklical konc tedna, ko se bo pogovoril z nekimi kolegi. Več ni rekel, denarja ni vzel.
[/quote]

Elitni poklici:
– jasnovidec, jasnovidka
– karmični diagnostik
– bioenergetik
– kozmični zdravitelj
– novodobni šaman

Prvič in drugič brezplačno, potem pa od 100 € naprej … za dobro uro ….

Zakaj bi nekdo hotel prodajati tovrstne pravljice?
Še sploh, če ima svoje otroke?
No, lahko, da jih sploh nima…
[/quote]

Klik, klik, klik, klik, klik + attention whore + drama queen = meša se nama ;)))

A veš, če bi bila bolj razgledana, te zdej ne bi grabila panika.
Med mnogoterimi tvojemu otroku podobnimi je tudi moj sin. Med 3. in 4. letom je napovedoval obiske; povedal, kaj bo zagorelo; opozoril, kdaj bo prometna nesreča itd. Poznala sem to “odprtost” otrok, zato sem ga vzpodbujala.
Nisem pa vedela, kako naj obdržim to njegovo zmožnost napovedovanja oz. videnja prihajajočih dogodkov. Pri vstopu v šolo je tu in tam še kaj napovedal, nato pa konec.
Lej, zdej veš, da tvoj otrok ni s hudičem povezan in zato nehaj travmirati s strokovno pomočjo. Minilo ga bo, tako kot je ostale. Najdi pot, da mu boš pomagala vzdrževati to sposobnost.
Psihologe, psihiatre in bioenergetike pusti pri miru, me slišiš?

Zelo zgodaj sem pokapirala, da vidim drugače in da moram o tem molčati. Vizije imam še vedno, so spontane, jih ne znam fokusirati, ko so so, se ne sikiram kaj dosti in ne vplivajp na moje življenje.
Svetujem ti kot ostali, pusti pri miru.

New Report

Close