Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mi je rekla zakaj jima nikoli nič ne kupiš.

Mi je rekla zakaj jima nikoli nič ne kupiš.

Jaz imam 2 otroka in točno vem koliko otroci stanejo, zato ne bluzi ti meni. Večji so več stanejo. 250e veliko.? Bejž bejž
Kupiš ene zlata goska superge otroku pa moraš na 250 še vsaj 100e dodat. Evo ti tvojih 250e, res pravo bogastvo. Nehaj no. Tvojih 250e niti za ene klinčeve superge ni, kje je hrana, dejavnosti, oblačila, šparovec, žepnina…

Tvoji froci bodo še prišli v ril lajf, ko bodo morali take superge ipd sezuvati in jih dati mulcem, ki jih ne bodo sicer nikdar imeli. Po 350 jim daješ za čevlje? Fukara ,ki živiš na tuj denar si. Saj sama veš, a ne?


Škoda je za otroke kajne, za novo bejbo pa ni škoda večerij, parfumov, čeveljčkov samo zato da pic. ke dobite obupanci, ampak za lastno kri je pa seveda škoda. Bejz bejz primitivec

torej? Ljubosumna na novo? Ooooh, zdaj ti ne dobivaš več vsega, kar si, ojoj:):). In ,če ne gre drugače, ga pa prek otrok ogulimo:):). Sponzoruša.

Ko je bila normalno sola, sem za otroka dala 100 eur samo za hrano v soli
Dodaj 40 eur mesecno za trening plus vso opremo, ki stane enih 150 letno, pa smo neko povprecno slovensko prezivnino ze porabili. Pa je verjetno jasno, da mora otrok tud imet nek ogrevan prostor, solske potrebscine, hrano, oblacila (ki stane se bistveno vec kot omenjeno). In res je grozno, ce lastnemu otroku se kaj zraven das razen prezivnine (ce ne zivis ravno na minimumu). S tem mu tudi sporocas, da ti je mar zanj.
Jasno pa je treba bit razumen glede visine pricakovanj, ker place mnogih niso ravno blescece. Ker je zanimivo je pa to, da se zenskah potem ocita lakiranje nohtov ( ki lahko stane 10 eur na leto), moski pa za tak denar dnevno podpirajo sanke (ja, zdaj manj ali sploh ne), pa jim zase ni skoda denarja. Ce smo ze pri stereotipih.


Kakšno novo.? Ne trobezljaj bedarij.
Kar sem napisala je dejstvo, taki ki jamrajo da so dali 250e za ladtnega otroka nič ne jamrajo ko porabijo za bejbo veliko več. Škoda je samo za otroka, seveda ker pol za pic. ko plačat zmanjka. Sami usraneti.

Sto evrov za hrano v šoli? Daj ne laži, a je v posebni šoli, kjer jim kuha havba kuharca?


Se mi zdi, da premalo zaslužiš ali pa drugje preveč trošiš, če ti je to problem. Jaz recimo za otroka porabim bistveno več. Na srečo nisva ločena ampak ga zasipam z vsem dobrim in je zelo lepo vzgojen samo nočem, da se navadi na slovensko revščino in škrtost. Vedno mu povem, da če hočeš imet moraš tudi znat zaslužit, absolutno je seveda pošteno potem pa so že v igri možgani zato se mora učiti (mu tudi pomagam, če se kaj zatakne, naučila sem ga učiti se, ker mu želim dobro), da jih čim bolje razvije in mu bodo koristili, ko si bo formiral svoje življenje, poklic, zaslužek. Naj ve, da lahko ima, da se da. To je moja filozofija zato tudi nima nekih brezveznih cot, ker mora dat nekaj na svoj izgled, je pomemben tudi, če raste in če si želi igračo naj jo ima, ker igrače si bo želel le v otroštvu in spomin na otroštvo sestavlja tudi spomin na igračke. Še kot dementni starci se vračamo v čas svojega otroštva, to je zelo zelo pomembno obdobje. Kako si se imel, koliko si komu bil pomemben, kako ljubljen si bil, kakšno okolico si imel ob sebi ..to te formira kot odraslega zato jaz nikoli ampak res nikoli pri otroku ne gledam na denar. Raje sebi odškrtnem in mu privoščim izlete, vstopnine in vse ostalo. Naj vidi, naj zna, naj ima. Ker mu želim v svetu vse najboljše in najlepše. Je namreč bitje v moji verigi, ki mu bom predala štafeto življenja.
Tu ne govorimo o razvajenih otrocih. Ob primerni, ljubeči, spoštljivi vzgoji, ki ima strogo definirane meje vedenja tega ne more biti. Za to pa že potrebuje človek najprej pri sebi osebno kulturo IN (samo)disciplino. Ne rečejo po nepotrebnem, da so otroci zrcala staršev. No ampak sem globoko zašla. Bistvo je, da kdor greda na kovance raje kot na otroka ima še veliko pri sebi za razčistiti. Kompleksi, principi, nerealiziranost, preračunljivost. Nekaj v tej smeri.


ja tok je na otroka za nas, ki nismo na socialnem dnu. Pa ne vem, če sploh že dosegamo srednji razred. Verjetno ne. Ostali imate verjetno subvencije za malici in kosilo?? Pri nas je za dva 180€ pa seveda še vedno kakšna vstopninca, materiali ipd tako, da brez slabe vesti zaokroži na 200€. Vrtci so pa sploh pošastno dragi.

Marsikdo ne upošteva dejstva, da mora otrok obdržat isti standard, kot ga je imel prej pri obeh.
Očetov prispevek v tem primeru je preživnina + polovica pri večjih nakupih (za šolo knjige, zvezki, potrebščine, če imajo šolo v naravi, oblačila/obutev itd), in ne samo da se vidijo vsak drug vikend ampak se morajo tudi med tednom. (to govorimo za tiste, kjer ni deljeno skrbništvo)
Stroške otrokovega bivanja (streha nad glavo, elektrika, voda, smeti itd) itak plačuje skrbnik (roditelj, starš pri katerem otrok živi), hrano ravno tako, položnico vrtca, šole tudi..

če potegneš črto-več plačuje tisti, pri katerem otrok živi.
No-če se vam gre res za ta papir s neko cifro gor, za recimo omenjenih 250 evrov.. da vam je otrok toliko vreden pa se zamislite nad sabo. Konec koncev se tule gor večinoma hvalite z mesečnimi dohodki +5000€ hehehehe….

Otrok se morda že tako bolje počuti pri očetu, ki se z njim ukvarja praktično vsak trenutek, ko sta skupaj.
Doma mati lepo kofetka s frendicami, hodi na jogo, športa, gel nohtki tud rabijo svoj čas, frizer pa tudi, mora s kolegico v šoping….nikoli ni doma, otrok se uči sam, hrana je…ja, kakor pač je, saj je liferantov že kuhanega dovolj, če ne pa je Mac za voglom. Vse to pa jo ,seveda, ubogo samohranilko tudi nekaj stane.
In za tak lajf baba kasira za otroka kolikor je določilo sodišče , kasira otroške dodatke, subvencijo za prehrano , knjige….potem pa od fotra zahteva še,še,še……cuzarke.

Nacrloma se pri locitvi vsi stroski za otroka sestejejo in delijo na pol. V tem so tudi stroski za oblacila. Ti jim kupujes s tem da placas prezivnino. Nakup je njena dolznost.

Jaz imam 2 otroka in točno vem koliko otroci stanejo, zato ne bluzi ti meni. Večji so več stanejo. 250e veliko.? Bejž bejž
Kupiš ene zlata goska superge otroku pa moraš na 250 še vsaj 100e dodat. Evo ti tvojih 250e, res pravo bogastvo. Nehaj no. Tvojih 250e niti za ene klinčeve superge ni, kje je hrana, dejavnosti, oblačila, šparovec, žepnina…
[/quote]

Ali ne mores kupit normalnih superg? Se moratev znamko preseravati? Preserancijo financiraj s svojim denarjem. Prezivnina je samo za osnovne stvari. Luksuz ni vstet.

..je to ko se loozerji razplajajo.

In ko grejo narazen. Vsak cent je odvec. Vse je strosek.
Predlagam da vsak posebej se cunje kupujetenin futr.
Otroka sklistirate in do nagega slecete ko ga predajate. Da pride lacen prazen in nag do vas.
Da boste lahko vodili racunico kdo kaj da in kolk kdo placa.
“Otroci so nase bogastvo” pa take fore…

Ali ne mores kupit normalnih superg? Se moratev znamko preseravati? Preserancijo financiraj s svojim denarjem. Prezivnina je samo za osnovne stvari. Luksuz ni vstet.
[/quote]

Kaj je tvoj problem.? Midva kupujeva z najinim denarjem, kaj mislis, da s sosedovim.? Mar sosed prezivlja najine otroke ali jih midva.?


Kar ti opisujes kot boljse pocutje otroka pri ocetu je posledica neodgovornega oceta ( z otroci je treba pocet tud stvari, ki jim niso po volji), ne pa tega, da si ti oz. ocetje tolk dobri.
Tvoje opisovanje vseh zensk je sramotno. Ce si ti tako izbral, se vprasaj kaj je blo s tabo narobe, da si jo sploh opazil in se huje imel z njo otroka. Sicer pa je vecina zensk, in se posebej locenk, ker so pac prakticno same za marsikaj v otrokovem zivljenju (sola, zdravje, higiena), odgovornih in otrokom nudijo prakticno cel svoj cas in denar. Ker ocetom je 100 eur za otroka prevec. In zanimivo v isti rog piha se veliko zafrustriranih zensk. So to ta nove ali so samske zenske z otroci prikladne za izzivljanje?

Moralo bi biti pol pol pa ni, ker se očeti naredijo take reveže na sodišču, da glava peče. Pri nas haz prispevan 2/3 Kaj šele kako darilo.

Bivši je tako škrt, da še torte ne kupi za rojstni dan.

Takole so izračunali na financah 10 let nazaj. Zdaj so stroški najbrž še višji:
https://www.finance.si/316920/Otrok-vas-stane-145-tisoc-evrov

zdaj pa računajte, na leto, mesec…

Mi na misel ne pride, da bi mu kaj rekla. Preživnine plačuje 35 evrov. Še če gresta k njemu kak popoldan spakiram za jest ali jima dam 10 evrov za pico.
Vsake toliko ko pride do kakšnega denarja (z kakšnim”biznisem 1x letno”) jima pa kaj da brez da mu rečem. Zame sicer totalne bedarije -ok ni panike če za božič da vsakemu 20eur, je pa problem, da stikov ni ker nima denarja potem pa jima kupi nove iPhone, TV ali kako drugo predrago zadevo.
Zadnjič se je iskal, ker sem kupila predrage superge za 200 EUR, plačala predrago smučanje, kaj jih vozim v to drago Postojnsko jamo, pa kaj se gremo z izleti na Dunaj, pa,…. Wtf, a naj kupim za 35 EUR kolikor mi da (mesečna vozovnica za dijaka je 35eur) Sama hodim v službo, imam popoldanski s.p., delam nadure, zaslužim svoj denar in ga tudi porabim kot se mi zdi prav. Raje športniku dražji opremo,kot iPhone.
Rečem pa nič, tudi če jima samo čas nameni je bolje kot nič.

Spet stokrat prezvecena tema za provokacijo, ampak ok.
Povprecna prezivnina v Sloveniji je okol 135 evrov, kar pomeni, da jih je ogromno tudi manj.
Kar avtomatsko osmesi vsako pisanje o tem, kako mame obogatijo in lagodno zivijo od prezivnine. Prezivnina je za otroka, ne za mamo, ocetom ni jasno, da ne dajejo denarja njej, ampak pomagajo pri prezivljanju lastnega otroka.
Cvetke iz prakse iz nase okolice znancev: oce je odlocno odklonil, da bi nakazoval prezivnino bivsi zeni, predlagal je da odpre posebej racun na katerega bo nakazoval in potem denar dal otroku ob polnoletnosti. Do polnoletnosti naj ga pa prezivlja …kdo?
Oce je popenil, ko je mama otroka vpisala na (na zalost res malo drazjo) sportno dejavnost, ces, ce ima toliko denarja, potem prezivnine ne rabi.😣 Zadevo so resili potem tako da dejavnost “placujejo” stari starsi.
Vsako pisakanje in prerekanje o tem, koliko namenis otroku, bi moralo biti za pravega starsa ponizujoce. Ker otroku menda vsak privosci najboljse? Izgleda da ne.

zakaj bi? ker so tvoji froci, ki si jih naredil brez pomisleka

Res si debil. Prezivnina je za stroske, hrano, solo, vrtec in tudi oblacila.
Tudi ti bi jima lahko kupil dodatno torej poleg prezivnine npr. Zimske skornje, bundo, igrače ipd. DODATEK.
Sem imela tocno takega oceta kot si ti ves,in ne razumem kako ste lahko moski taki kreteni. Zdej ko date mal cez sto evrov al pa 200 eur za tisto prezivnino midlite da je to to. Ni vam pomoci. Res.


Bravo mama! Kaj se ima kreten za vtikat kako ti porabiš svoj denar?! Bolnik. Ni čudno, da sta ločena. Hvala Bogu, da privoščiš normalno življenje otrokoma. Ta enkratletni biznis in ta tehnologija se sliši kot da je nek drug dealer ali vsaj kriminalec. To je njihov nivo tebi pa se že iz nabora preživljanja prostega časa vidi, da si izobražena in sodobno civilizirana oseba. Nič kar si omenjala se meni ne zdi presežek ali razvrat. Daleč od tega. Se bere, da se trudiš in to v pravo smer. Le kaj vaju je s takim bivšim kerlcem pripeljalo skupaj? Morda njegova neotesana drznost? Kakorkoli, fingers up, kar tako naprej, meni se zdiš super!!!!! Bravo in srečno!

Mulce zahtevale zase, le da fotrom nagajajo in se jim maščujejo, Kolikor se le da ,bi ovirale stike.fotrov z otroki. Seveda bi pa od njih pobrale čimveč. Normalnim tipom debelo preživnino (nenormalni ne plačujejo) , same ne bi prispevale nič, čeprav kasirajo vse možne transferje, saj so uboge,uboge samohranilke (ja, seveda) , terajo neki utopični lajf svobodnih žensk in mater:):):), otroci so vedno bolj ausglajznani pri njihovi vzgoji, nesposobni v šolah (pazi, one so jih hotele vzgajat, zato so jih odvzele fotrom)….dajte, ločenke, potem pa naj ves ta vaš sekret desc še dodatno plačuje? Obenem pa vas mora vsakič posebej vprašat, če sme priti tudi po svojega otroka….(no, plačujejo tudi kdaj za tuje, ampak tega jim samohranilke ne povejo:))

To deluje kot mnenje otroka, katerega starši so tako ravnali. Vedno se čutiš zgolj stranski, nepotreben produkt davne nepremišljenosti dveh ljudi. Žalostno.

Moški, da ne napišem fantje: poskrbite, da ne boste imeli otrok z žensko, ki bi vam po takih predvidevanjih potem neizmerno grenila življenje. Kondom reši marsikaj. Spolna vzdržnost pa še več.

New Report

Close