Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj fant bi moral prevzeti kmetijo jaz pa biti gospodinja

Moj fant bi moral prevzeti kmetijo jaz pa biti gospodinja

Nekaj pozabljaš: fantič bo sčasoma pričakoval, da poprimeš tam, kjer do sedaj delata starša. V tebi vidi svojo mamo, hočeš nočeš zdaj je samo na tebi, ali si se pripravljena s tem sprijazniti ali ne.
Dečko se je 30 let učil, kako poteka delo na kmetiji, zdaj rabi žensko, ki bo mati njegovim otrokom, da gre rod naprej. Malo kruto, vendar tako je. Če je nekaj punc že ušlo, so toliko bolj obupani. Vsi trije. Zdaj gruntajo, kako naj te pretentajo, po možnosti si tudi ti v teh letih, biološka ura teče in ker se do sedaj še ni nič prijelo, je čas za plan B. Solze, scena, vse to bilo že v naprej zrežirano. Če ga imaš res rada in se ti zdi, da bi se dalo živeti na kmetiji in da zmoreš delo, potem se začni učiti takoj. Hitro v štalo, na traktor, na njivo. Ker temu ne uideš. Prej se boš navadila, bolje zate. Tiste zgodbice o tem, kako ti ne bo treba delati, pa da bo dovolj, da se voziš na traktorju pa pozabi. Fant te bo spodil še prej, kot stari. NI ŠANS, da boš gospa, prej ločenka ali samohranilka.
Zdaj iščejo novo taktiko, do pomladi bodo malo odnehali, da jim ne uideš, potem pa jovo na novo.

Meni se zdi, da ni nekiga straha prevelikega, da bi jim ušla, ker si skoz neke izgovore išče za svojega fanta, kako je ubog in žrtev hudobne tašče in hudobnega tasta…

Draga moja ti s tastom in taščo nimaš nič…tebe drka tvoj fant…bojim pa se, da na suho 😉
Mokra pa je zraven kvčejemu njegova mama 😉

Ker ti je začel tupit ravno to, kar sta mu znasuflirala onadva…pa če se zaveda tega al pa ne…

Sej fora je v tem, da sma se mi2 že pogovarjala in si ne on ne jaz ne želima ravno otrok. In meni biološka ura tudi ne teče. Za otroke pritiska samo njegova mama, in ji je tudi povedal, da njega noben ne vpraša kaj si pa on želi.

Meni se zdi, da ni nekiga straha prevelikega, da bi jim ušla, ker si skoz neke izgovore išče za svojega fanta, kako je ubog in žrtev hudobne tašče in hudobnega tasta…

ResidentEvilXX , če nisi razumela zgodbe, jaz sem že spokala od tam. In ja je ubogi, ker bi rad so vseh fer bil. In je med dvema ognjema. Kar je pa težko.

Mi je zoprno to napisat, ampak se mi zdi, da si sploh čisto v napačnem filmu.
Ker zagnan kmet, ki hoče ostati na posestvu, kakršen je tvoj fant, si prav gotovo želi imeti otroke. Samo ne s tabo. In ko bo naletel na primernejšo bejbo, beri tako, ki se bo takoj naselila v štali in se strinjala s tem, da bosta imela tast in tašča prvo in zadnjo besedo še na smrtni postelji, boš ti odpadla kot knof od gat. Sumim, da mu trenutno prideš prav, da si sprazni jajca in ne obvelja pred drugimi kot peder.
Dobro, težko je soditi takole na daljavo, ampak se mi zdi, da imaš ti kar precej roza očala, kar se njega tiče. Ker moški, ki bi bil res vreden tega imena, bi na prvo mesto postavil tebe, ne pa kmetije in ne staršev.

Koliko pa si stara?
A sploh si jih nikoli ne želita?
Kaj bosta pa potem s kmetijo?
Potem pa naj fant gre mami obelodanit, da on ne misli imet otrok in da si naj najdejo drugega presotolonaslednika, kjer koli jim paše…

Glej kaj bi jaz naredila na tvojem mestu:

– jutri ko bo čas za to, da pride tvoj k tebi greš na aerobiko – se pravi od 20:00-22:00
– na aerobiko greš vsak drug dan, navsezadnje imaš ti tudi svoje popoldanske aktivnosti – on ima štalo ti pa aerobiko…
– v soboto si spalniraš vikend paket nekje na morju – lubček greš z mano? Aja ne moreš ker greš v štalo…ja dobro no če je tako pa bom šla sama smrk smrk smrk… In tičiš na morju do nedelje zvečer
– čez teden greš spet 2x na aerobiko in enkrat ga obvezno vlečeš na sprehod, ker je pa tebi blazno dolgčas in si želiš si sprehoda…aja ljubček je utrujen od dela…ampak ti bi rada da vsaj enkrat na teden gre na sprehod s tabo smrk smrk smrk…
– naslednji vikend se zmeniš z nekom na drugem koncu slo, da prideš na obisk in boš prespala – ljubček greva v petek popoldan in prideva v soboto zvečer nazaj…aja ne morš ker moraš it v štalo…ja dobro potem pa bom pač šla sama če je že tako smrk smrk smrk…
– in tako dalje…

Zaj al si bo on našel caj in šel s tabo in ugotovil, da je v življenju še kaj drugega kot služba in šatala, al pa te bo poslal v tri krasne…

Zame je to v obeh primerih win win sitation…

pa kaj si ti nor, kako si ti naivna, deklica! Želi prevzeti kmetijo, pa ti nalaga, da si ne želi otrok, ti pa to mirno pelješ?

In materi je rekel,m da ga noben ne prapša kaj si on želi? Ji ni čisto preprosto rekel, draga mati, jaz pa si ćželim to pa to? Ne, samo jokca, kako ga noben ne razume in nič ne vpraša, po miozi udariti pa ne upa. 29 let ima za božjo voljo!

Kot je rekla RExx, ti ne boš nikoli dojela, v čem je problem, verjetno si še premlada in moraš skozi točno to izkušnjo tudi v reali, da ti bo jasno. Nista tašča in tast tvoj problem, problem je on. Ne da ga noben ne vpraša kaj si želi – on si ne upa jasno izraziti kaj si želi. Ne materi in očetu, ne tebi,. še najmanj pa sebi. Dokler si tu ne bo razjasnil, ne bo haska. Drugače rečeno, dokler te bo prepričeval, da “pokaži malo volje”, te prinaša okoli glede svojih želja da bi ustregel tastarim, okoli prinaša njih, ker ve, da ti v štali ne boš delala, okoli pa prinaša tudi sebe, ker bi rad “v celoti prevzel kmetijo” in si ne predstavlja drugačnega življenja.

Zato boš morala oditi sama. Oditi ali pa sprejeti, da boš delala VSa kmečka dela in še službo ter gospodinjstvo. Ko bosta starša umrla, pa še vse njuno.

I couldnt agree more 😉

pa kaj si ti nor, kako si ti naivna, deklica! Želi prevzeti kmetijo, pa ti nalaga, da si ne želi otrok, ti pa to mirno pelješ?

In materi je rekel,m da ga noben ne prapša kaj si on želi? Ji ni čisto preprosto rekel, draga mati, jaz pa si ćželim to pa to? Ne, samo jokca, kako ga noben ne razume in nič ne vpraša, po miozi udariti pa ne upa. 29 let ima za božjo voljo!

Kot je rekla RExx, ti ne boš nikoli dojela, v čem je problem, verjetno si še premlada in moraš skozi točno to izkušnjo tudi v reali, da ti bo jasno. Nista tašča in tast tvoj problem, problem je on. Ne da ga noben ne vpraša kaj si želi – on si ne upa jasno izraziti kaj si želi. Ne materi in očetu, ne tebi,. še najmanj pa sebi. Dokler si tu ne bo razjasnil, ne bo haska. Drugače rečeno, dokler te bo prepričeval, da “pokaži malo volje”, te prinaša okoli glede svojih želja da bi ustregel tastarim, okoli prinaša njih, ker ve, da ti v štali ne boš delala, okoli pa prinaša tudi sebe, ker bi rad “v celoti prevzel kmetijo” in si ne predstavlja drugačnega življenja.

Zato boš morala oditi sama. Oditi ali pa sprejeti, da boš delala VSa kmečka dela in še službo ter gospodinjstvo. Ko bosta starša umrla, pa še vse njuno.[/quote]

A pa veš kaj so mokre sanje tega dečka…da njegova deklina gre veselo poskakujoč in žvižgajujoč zjutraj v štalo in vse opravi sama, potem pa še celi družini skuha kafe prej ko gre na šiht, njega pa mama pohvalno potreplja po glavi češ TakSeDelaSineVišSemTiRekla…

Namesto, da bi mu bile moker sanje to, da ima doma srečno, zadovoljno in mirno žensko ter pošlihtan dom in otroke…Če jo osrečuje delo v štali in na njivi toliko bolj super (mene recimo sprošča pletje rožic, okopavanje čebule pa že manj), če pa ne pa bi moral gledat, da ji da to kar jo osrečuje – in ona njemu prorocionalno nazaj seveda…ne pa da se eden podredi, zato da je drug srečen (drug pa je lahko srečen samo, če dela to, kar od njega pričakuje mamica)…

pa kaj si ti nor, kako si ti naivna, deklica! Želi prevzeti kmetijo, pa ti nalaga, da si ne želi otrok, ti pa to mirno pelješ?

In materi je rekel,m da ga noben ne prapša kaj si on želi? Ji ni čisto preprosto rekel, draga mati, jaz pa si ćželim to pa to? Ne, samo jokca, kako ga noben ne razume in nič ne vpraša, po miozi udariti pa ne upa. 29 let ima za božjo voljo!

Kot je rekla RExx, ti ne boš nikoli dojela, v čem je problem, verjetno si še premlada in moraš skozi točno to izkušnjo tudi v reali, da ti bo jasno. Nista tašča in tast tvoj problem, problem je on. Ne da ga noben ne vpraša kaj si želi – on si ne upa jasno izraziti kaj si želi. Ne materi in očetu, ne tebi,. še najmanj pa sebi. Dokler si tu ne bo razjasnil, ne bo haska. Drugače rečeno, dokler te bo prepričeval, da “pokaži malo volje”, te prinaša okoli glede svojih želja da bi ustregel tastarim, okoli prinaša njih, ker ve, da ti v štali ne boš delala, okoli pa prinaša tudi sebe, ker bi rad “v celoti prevzel kmetijo” in si ne predstavlja drugačnega življenja.

Zato boš morala oditi sama. Oditi ali pa sprejeti, da boš delala VSa kmečka dela in še službo ter gospodinjstvo. Ko bosta starša umrla, pa še vse njuno.[/quote]

Prav mogoče je, da je celo tako, da sta ga starša vprašala glede tebe, če sta resna, če bosta imela otroke, zakaj ne greš v štalo itd., pa jima je celo on rekel, da veza ni resna, da ti nočeš otrok, v štalo itd. in sta potem posredovala. Tebi pa jokca, da ga noben ne upošteva.

Če pa kaj, si lahko v življenju sama izbereš taščo.

Fant je bil toliko pošten, da ti je že v osnovi povedal, da bo ostal na kmetiji. Ti na kmetijo nočeš.

Oz. bi tam živela, ampak nič delala, kar bo pekel na zemlji, ker ti bosta tast in tašča nonstop za vratom visela. Upravičeno do neke mere, ker se zavedata, da kmetija potrebuje kmetico, kmet pa gospodinjo. Tebi to očitno ni jasno, fant se pa tudi bodisi slepi, da tebi ne bo treba delat, bodisi blefira.

V glavnem, vidva ne moreta funkcionirat kot partnerja, ker on za to, da bo lahko živel, kot si je izbral, potebuje tisto, česar mu ti ne moreš dat, če želiš živet po svoji izbiri.

Lahko se pa on ukloni in gre s teboj v mesto ter se celo življenje sekira in žre, ker se je izneveril sebi in staršem. Ali pa greš ti na kmetijo in do bridke smrti vsako jutro med futranjem krav škripaš z zobmi od jeze in zamer.

Zgleda, da je takihle kmetij polno po Sloveniji. Tud pri moji tašči imajo tako, zgoraj je pa možev brat in svakinja z dvema malima otrokoma, doma pa še najmlajši brat. V službah so mladi vsi, otroci v vrtcu, tast in tašča v penziji. Imajo hlev, notri kar nekaj glav živine, pa prašiče, konje, njove dve ali tri, niti nimam pojma, kaj vse imajo. frej cajta ni, ker je tako kot je napisala Resident pa še nekaj, jaz mislim, da niti ne znajo delat oziroma nekaj narest na hitro, pa biti frej, niso to znali pri eni kravi, niti ne znajo zdaj, ko jih imajo tri +. Samo kar naprej je kreg pri hiši, ker ta mlada ne pomaga v štali, no na njivo še kerkrat gre, velikokrat dela sobote popoldan, nedelje, tašča mora paziti otroke, ker njihov očka mora delat zunaj, potem je pa hudo, če ni narejeno vse takoj, pa sta ta zgornja ta mlada povedala, da onadva ne bi kmetovala, saj ju nihče ne vpraša, samo tastova komanda pade in je. Itak je potem tu še mlajši brat, samo zanj pa zdaj placa v bajti ni, da bi pripeljal še katero domov, tako da ta že spet vpije, saj moje ne bo, naj dela tisti, ki bo ostal doma. V bistvu pa vsi delajo samo zaradi tasta in tašče, meni pa jamra vsak posebej, samo ta stari ne sprejmejo nobenega kompromisa, pa ne rečem, da jim voda teče v grlo in bi tolk prišparali, ne fovšljivo nesrečni so do vsakega soseda, ki ima več in se ženejo iz dneva v dan, iz tedna v teden.
Avtorica, če se imaš rada, odnehaj ali pa sprejmi, da greš za deklo tja. Vožnje na traktorju zraven pa fanta, pa res ne štekam, na vseh kmetijah, k jih takole vidim, takole vozijo otroke, dokler niso tolk stari, da potem že oni začnejo delat. Ni tale fant tolk zlat kot se tebi zdi. on ima svojo računico.

preberi tale post….večkrat videno pri parih sosedih….delno tudi pri naših vendar sem jim lepo povedala da naj odmislijo…tudi fanta nobenega ne pripeljem domov in doma sem max vikend…zame to življenje ni….=)

To si preberi… http://med.over.net/forum5/read.php?140,6921842

in daj tudi fantu za prebrat in ga vprašaj, kaj si misli o tem…pa da ti ne bi rekel “mi2 se imava rada, pri nama ne bo tako…”

Jasno in glasno
Re: Sva si preveč različna?

23.05.11 22:14
Samo eno mnenje bi pristavila, če smem …

Ne rečem, da sem v podobni dramatični situaciji kot avtorice zgoraj, mi pa izkušnja – osebna in iz pripovedi drugih – neujemanja med dvema intimnima človekoma niti malo ni tuja. Ko človek še ničesar ne ve, je seveda zbegan, od kod take “kulturne razlike” na tako majhnem koščku zemlje, ko se pa vendarle malo razgleda po sebi in drugih na pravi način, pa lahko samo kima z glavo. (Kar samo po sebi sicer še ni rešitev …)

Ta rubrika na forumu se mi zdi ena izmed najkvalitetneje moderiranih rubrik, saj so strokovni odgovori pravi biseri uvida v človekovo duševnost in medčloveške odnose, zraven tega pa napisani še v lepi, kultivirani slovenščini. Verjamem, da so že marsikomu bistveno olajšali premagovati stisko.

Opažam pa, da so včasih odgovori nekam preveč ezoterični in zlasti pri vprašanjih neujemanja med dvema človekoma nekoliko neoprijemljivi. Zakaj po toliko tipičnih primerih – mož jo zabija v tla, ona pa ljubi samo in edino njega, ker je drugače dober človek – svetovalci ne dešifrirajo te diskrepance med značaji in osebnostmi nekoliko bolj konkretno in argumentirano? Kako to, da nikjer ni zaslediti (ali pa kvečjemu le v zelo zelo razredčeni obliki) Jungove psihološke tipologije? Jungove teorije štirih funkcij osebnosti? Moderatorka pravi: Vsak od vaju ima glede tega, kako želita živeti, svoje vrednote, kar naj bi seželo bistvo problematike (ne)ujemanja dveh ljudi, ampak kaj tukaj pomeni izraz “vrednote”? Kaj zajema? Je vrednota nekaj, o čemer se je treba zamisliti pri vsaki malenkosti posebej? Ona hoče na sprehod, on delati v delavnici. Se pravi, je sprehod vrednota in delo v delavnici vrednota? Ona prihaja z manjše kmetije (ali sploh ne), on z večje – se pravi, je manjša kmetija ena vrednota, večja kmetija pa druga? Ali potemtakem sploh lahko uspemo “ovrednotiti” en dan svojega življenja, da ne rečem teden, mesec, leto itd., če je pa vsak čajni kotliček “vrednota”?

Če se moderatorka torej sprašuje, ali gre pri tem, kar ste opisali kot vajin način življenja, za VREDNOTE, je po mojem smiselno odgovoriti: Ne, ne gre za vrednote, ampak naravnost za OSEBNOST! To, kar avtorica Trista in za njo še druge opisujejo, so primeri TRKOV OSEBNOSTI in ne vrednot. Nekatere vrednote so stalne in nespremenljive, druge se prilagajajo skozi čas in izkušnje, tretje vznikajo na novo. Osebnost pa je tisto, kar občutimo kot same sebe skozi vse te vrednote. Zakaj naj bi torej punca samo zaradi nekaj ur sprehoda manj tudi jaz imam pogosto občutek, da sem se jaz zanj odpovedala vsemu, on pa je obdržal vse in za po vrhu dobil še mene?? Tu ne gre za neujemanje vrednot, ampak temeljnega dojemanja sebe in sveta, torej osebnosti.

Moje laično mnenje je tako: Trista in še številne druge v drugih prispevkih z navidez drugačnimi, v osnovi pa podobnimi težavami so značilen primer trka dveh enostransko razvitih osebnosti. Ta trk tvori skorajda že razpoznaven vzorec: mož je delaven, na terenu, v delavnici, vedno zaposlen, vedno z orodjem v roki, vedno v stiku z materialnim vidikom dela (= tip čutne, senzorične osebnosti), žena pa skrbna, načrtovalska, razmišljajoča, prilagodljiva, iznajdljiva, vizionarska, fleksibilna (= tip intuitivne osebnosti). In prav ta dva tipa, kadar vlečeta vsak v svojo stran, sta si smrtna sovražnika! Če bi vprašali Tristo (in ostale), zakaj ste se zaljubile v svoje moške (in jih morda še ljubite), se ne bi čudila, če bi bil odgovor: Ker je tako sposoben. Ravno ta “sposobnost”, brkljanje v delavnici in ukvarjanje z vsem, kar je konkretno in materialno in se da v roke vzeti in razšraufati in spet zašraufati, je tisto, česar intuitivni tip človeka ne premore oz. nima razvito dovolj dobro, zato lahko nanj, no, na žensko v fazi zaljubljenosti deluje kot afrodiziak! “Točno takega moškega hočem!” je krik, ki pomeni toliko kot “Točno takega moškega hočem, da bo namesto mene delal vse tisto, česar sama ne znam!”, s tem pa ženska dobi občutek varnosti, da je “zanjo poskrbljeno”. Ko pa materialistični, senzorično usmerjeni moški prevzame vodstvo, se začne intuicija, ki je glavna osebnostna funkcija ženske, dušiti. Intuicija vidi dlje od kladiva v roki in pluga na njivi. Intuicija vidi dan v celoti, vidi sestavne dele in njihove soodnose: jutranji zajtrk v odnosu do dnevnega dela, popoldanski sprehod v odnosu do hobija pred mrakom, večerno druženje v odnosu do nočnih radosti itd. Senzorični (materialistični) tip pa vidi samo kladivo pred sabo, ki ga je treba prijeti v roke in tolči, dokler stvar ni dokončana. Basta, drugega ni. Sprehod? Kaj boš s sprehodom? Kakšno delo je to? Kje je orodje? Kje je izdelek? Sprehod ni nič! In bolj ko se skuša ženska prisiliti, da tudi sama dojema svet metarialistično, konkretno, neposredno, tukaj in zdaj (s kladivom v roki), bolj nesmiselno se ji vse to početje dozdeva … dokler meni pa bi nekega dne, ko bi bilo že prepozno, počil film, ne vedoč, da so za to krive vse tiste vau lastnosti, ki jih je nekoč videla v svojem moškem in ki jih sama, zaradi drugačne osebnostne usmerjenosti oz. drugačnega tipa osebnosti NI SPOSOBNA DIFERENCIRANO (oz. pošteno, nepristransko) OVREDNOTITI V SAMI SEBI. Odtod potem kontradiktorno sobivanje izjav a la leta zabijanja v tla pa se me zlomila in Želim si torej življenja z njim, samo z njim. Gre za osnovno nepoznavanje osebnosti, svoje in partnerjeve! Vprašanje o vrednotah tu, po moje, ne bo dalo bistvenega odgovora, ampak le začasno rešitev, ki bo zelo zelo verjetno le gnil kompromis na škodo ženske (kljub “letom zabijanja v tla” bi se punca še vedno rada zbudila in ga objela in pomirjena zaspala nazaj – ne vedoč, da takemu tipu moškega objem nič ne pomeni, če ni objem, ki ga zahteva on …). Odgovor je veliko verjetneje v TIPU OSEBNOSTI in principih delovanja posameznega tipa, to pa razkrije tudi principe neujemanja med tipi in s tem prinese razumevanje neujemanja med ljudmi (ter posledično tudi razumevanje možnosti konstruktivnega preseganja tega neujemanja).

In še: čudno, da pronicljivi moderatorji niso opazili (ali pa nočejo?), da je moški, ki je podrejen svoji materi na način, kot piše Trista, za žensko garantirana pot v pekel.

Ti, a imate še kaj krompirja za prodat in po čim bi bil?

jgjgd, povej po pravici: ti bi bila zelo rada moderatorka tukaj, na monu.

Bubika,

sama sem pred nekaj leti se preselila k fantu na kmetijo na drug konec Slovenije in tam živela dobra 3 leta. Niti mi ni nihče eksplicitno govoril naj grem v štalo…Bila sem zaposlena, občasno sem pa tudi kaj pomagala. Ko sva rekla, da greva na svoje, je bilo podobno kot pri tebi, jok, izsiljevanje ipd. Tudi on je ves čas delal, tako v službi kot doma. Veliiiiko sva se prepirala, ogromno prilagodila drug drugemu…
Jaz sem sčasoma ugotovila, da takega življenja živeti nočem, on da ne želi proč od staršev/kmetije, pa sem se pač sama odselila v najemniško stanovanje. Je bilo zelo boleče, vsaj zame, vendar po mojem edina prava poteza.

On si je dokaj hitro poiskal novo partnerko, jaz pa tudi relativno hitro sedanjega partnerja.
Očitno sva skozi vse prepire “dozorela” in sva oba ostala s takratnimi novimi partnerji. Njegova partnerka sedaj živi pri njih, imata otroke, baje so srečni (tako mi povedo prijateljice, ki imajo še stik z obema). Tudi jaz imam otroke, nov/star način življenja nazaj in partnerja s katerim imava enake interese in se ljubiva enako, oz. še bolj :).

To je le moja zgodba. Mislim, da mora vsak sam skozi svojo izkušnjo dozoreti. Se pa po branju teme sicer v največji meri strinjam z RExxx :). Dobro in duhovito pisanje.

žensko je potrebno enkrat dnevno pretepsli.

Ne, nimam roza očal, ampak je res tako. Jaz sem mu tretja punca, in nikoli ni hodil ven, ga žural, in imel še kakšne druge dejavnosti, ker pač ni tak tip. Je res nepokvarjen in vredu fant. To vedo tako vsi ki ga poznajo. In ni nekaj tradicionalen, kar se tiče tega, da morajo biti na kmetiji otroc. Ima tudi starejšo sestro, ki ima že leta partnerja in si tudi ne želi otrok, in jih tudi nima. Tako da vem da si ne prazne jajc. Je zelo čustven in pošten. Pove tako kot je. Pa sicer sedaj tukaj ni problem zarad otrol, tako da lahko to kr pustimo. Pa sej se je postavil za mene pred starši, ampak ko sma se na samem pogovarjala kasneje je rekel,. da je njemu pač želja kmetovat in vse skupaj enkrat prevzet.

Pa povedal jim je da si ne želi otrok, in zato je tudi rekel, da mu vsiljujejo svoja mnenja, da njega pa noben nic ne vpraša kaj si želi. V tem je poanta. Da jim je povedal svoje. Ampak ona dva sta še kr svojo lajno naprej vrtela. Potem sta tudi sestro vmešala, kako jo tud za njo skrbi, da ona bi si tudi morala poštenega človeka najdit, torej se tudi v njeno življenje vtikujejo, kljub temu, da se je letos odselila (hodi pa domov parkrat na teden). Za njih tako ni pošten noben, ko ni iz kmetov. Pa nisem neka smrklja. Stara sem 31 let in ravno zato ne pustim da mi nekdo vsiljuje življenje, ki si ga ne želim. Sploh pa ne od njih. Ter da me sodijo kakšna oseba sem glede na štalo.

ta tip bi moral za 14 dni k punci in se ne javljati na telefon domačim. potem bi cenili njegovo delo, njegovo prisotnost. zdaj je vse samoumevno- sicer pa klasična zgodba staršev, ki jim je več do kmetije kot do otrok in še bolj sinove sreče… če se maldadva lahko preživlajata s službo je potem čist njuna stvar kaj bosta počela- sigurn pa sinu ni lahko ker že od malega posluša, da bo kmet in pika.

Glede na to, da si stara 31 let, bi lahko vedela, da če te tip sili proti tvoji volji delat nekaj, do česar si se opredelila, da ti ni in to zato, da bi ustregel pričakovanjem staršev (pri 30!!!!) potem ta tip postavlja starše pred partnerico (in otroke, če jih imata) in takšna veza je obsojena na propad ali pa je ženska v par mesecih ali letih totalno zatrta in ima da šuti i dela…

In kaj je to zaeno bluzenje o otrocih, da jih ne bi imel?

Kmetje imajo otroke mladi, da so otroci že toliko veliki, da nadomestijo babice in dedke, ko le ti obnemorejo…

Men se zdi, da ta tvoj fant bi rad bil hkrati poseksan (imel žensko) in nedolžen (fural živeljenje, kot ga ima sedaj – se pravi brez ženske z mamo in atejem – dalje) to pa ne gre…
Odločit se bo moral ali za žensko ali pa za mamo…

Veš kaj se bo po moje zgodilo:
– varianta A (glede na to, da ga tako zagovarjaš precej verjetna) – ti greš tja, se ukloniš in delaš, čez par let rodiš otroka ali dva, popizduješ, da si doma za vse sama, ker se tastu zdi neumno, da se bo mož ukvarjal z otroci, če pa lahko tacajt traktor polira, in da moraš še zunaj in v štali delat…hkrati pa je treba moževi sestri kupi stanovanje (ki si si ga v resnici ti želela! a za njeno stanovanje je denar, za tvoje pa ne???), ker bo mož dobil kmetijo in jo je treba izplačat…
– varianta B – ti zatrmariš in ne greš tja, živita vsak na svojem par let, potem imata kakšnega otroka, parnter hodi zjutraj v službo, popoldan gre domov delat, k vama pride zvečer okoli 20:00-21:00 – živiš kot samohranilka, koristiš samo obveznosti samohranilke, ne pa “ugodnosti”
– varianta C – ti zatrmariš, vidita, da je brez veze, da hodi k tebi 2x na teden (mislim…takšne veze imajo 14 letniki v OŠ – pa še ti so več skupaj) – gresta narazen. Ata mama in sine kmetujejo dokler starša lahko, ko starša obnemoreta sekirata sina, ki pusti službo, da sfolga delo, ko starša umreta ugotovi, da je sam na kmetiji, star 50+ let in da počasi več ne bo sfolgal dela – kmetijo proda ali pa se zagara. Kmetijo podedujejo sestrini otroci in jo prodajo…
– varianta D – zgodi se čudež – tast in tašča te sprejmeta. Ti greš tja, delaš koliko se ti zdi, kadar se ti zdi. Ugotoviš, da če greš zvečer v štalo pomagat možu to pomeni, da sta prej fertig in imata za sebe več časa zvečer. Ugotoviš, da če greš pomagat možu sadit krompir, da to pomeni, da se lahko 2 uri pogovarjat med sajenjem. Ugotoviš, da če pomagaš možu pospravit drva, da ima potem on celo voljo in čas it s tabo na sprehod… Tast in tašča pomagata po svojih najboljših močeh, v tamlade se ne vtikujeta – pravita, da delo mora biti opravljeno in če bo sin ženi toleriral, da nič ne dela je to njegov problem. S taščo vzposatvita tiho sodelovanje v stilu ti v soboto kuhaš kosilo za celo družino, ona tačas obdeluje vrt/okopava krompir, ali pa obratno…ugotoviš, da je priprava drv prav dober fitnes s kardio vajami in namesto na fintes hodiš po novem v šumo. In nasploh živite srečno in zadovoljno do konca svojih dni..ampak koliko je ta varianta vrjetna je že druga zadeva.

Glej, ti ne razumeš. Glede rešitev še imaš donekle prav. Sestra je že na svojem, sama si je zidala hišo. Je odseljena. Njo lahko kr odpišeš iz vse zgodbe. Pa še kolegice smo že od prej, še preden sem bila z njenim bratom. Ne vem zakaj ne moreš sprejeti ti dejstva da on ne želi otrok? Kljub temu da je na kmetih? To je želja samo njegovih staršev, in pač ne morejo sprejeti dejstva, da ne on ne njegova sesta nočejo otok. Če bi jih hotel bi jih že imel. Jaz pa jih tudi ne želim, pač moja odločitev, in tako mislim že par let. Iz leta v leto imam manjšo željo. Mislim da je to osebna pravica posameznika, da se odloči kaj in kako bo, in ne da je potem tukaj milijon vprašanj in obsojanj glede tega.

New Report

Close