Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj fant bi moral prevzeti kmetijo jaz pa biti gospodinja

Moj fant bi moral prevzeti kmetijo jaz pa biti gospodinja

Tole se pa bere tako, kot bi mojega svaka opisala.
Koliko bratov in sester pa ima tale tvoj fant?

Samo eno starejšo sestro. Full vredu ženska.

Draga moja…za 31 let si precej naivna, ali pa nas zajebavaš da se kadi :D:D:D:D

Sestra je na svojem in ima svojo hišo – zakaj pri hudiču hodi parkrat (koliko je to ? 3x na teden) domov? A nima pri svoji hiši kaj za delat? Al pač ima takšno “slabo vest”, da hodi domov – dobro si je tašča strenirala otroke – no tako nekako (oz še več, ker pri sinovih je to še hujše) bo hodil domov tvoj fant! Kaj si misliš, kaj pravi na vse skupaj sestrin mož?

In če sestri nista zidala hiše starša, potem jo bosta morala s tvojim nekega dne izplačat. In ne sanjat, da bo tako dobra, da ti bo vse prepustila, pa prijateljice gor ali dol…so še bratje in sestre pa se skregajo, kaj šele z neko priženjeno kolegico.
Sestra ni neumna, da bo ona šla v kredite vama pa pustila celo kmetijo, zato, da jo bosta prodala, si kupila 2 sobno stanovanje (ker več itak ne potrebujeta, če ne mislita imet otrok) ostalo pa zagonila.

In koje so fore imeti kmetijo brez otrok? Komu na čast? Kaj pa bosta z njo, ko fant več ne bo mogel delat?

Starša sta sestri podarila zemljo, pomagala sta pa tudi pri gradnji, tako fizično kot nekaj z denarjem. Poleg tega je mama še sama rekla, da so njo s tem izplačali v tem njihovem prepiru, ampak to se mene tako ne tiče. to so njihove zadeve. Preveč sodiš, pa ne poznaš vse situacije. Poleg tega ni poročena. Domov pa pride po kakšne stvari, pripelje kakšne odpadke za svinje in podobno, ker je samo 4 km stran. Ali pa pride na kosilo, če jo povabijo. Nima moža, samo partnerja, ki je občasno pri njej. Pa pustimo njo, nima nič tukaj. Fora je pa itak, da jaz nočem nič od njih, ne zemlje ne denarja ne nič. Kaj bo pa on počel s kmetijo če noče imet otrok pa tudi ni tle tema debate.

on si ne želi otrok. želi pa prevzeti kmetijo. in kaj bo s kmetijo, ko ne bo več mogel sam vsega? komu jo bo prepustil?

jaz ne nasedem zgodbi, da tip noče otrok. pa še nekaj

od kod tašči ideja, da sta vidva kar tako skupaj? se je tvoj v tem trenutku kaj postavil gor, ali si bila kar sama, ko si se zagovarjala, da imata resno vezo? je tvoj rekel materi, ja halo, saj pa nisva kar tako skupaj?

men se bolj zdi, da tale tvoj doma razlaga, da si bo že našel eno pravo za v štalo, tole s tabo je pač zdaj za enkrat…. dokler tista za v štalo ne pride mimo

Ja tle je debata, da se tvoj ne zna odločit med starši in žensko.
In starši so že vdarili po mizi, sedaj pa je čas da še ti.
On pa se naj potem odloči in stoji za svojimi odločitvami.
Ker to malo tu pa malo tam pa nikjer nič ne vodim nikamor.
In če to pomeni, da greta narazen pač sorry…life is life…

In mogoče starši delajo pritisk na njega in mu težijo ravno zaradi tega, ker sta se odločila, da ne bosta imela otrok, ker si onadva mislita, da če bi bila ženska taprava bi itak hotela imet otroke (al pa bi se dala oplodit “slučajno”) in če ne bo otrok potem je šla kmetija že danes v q.

Lahko pa, da fant govori, da ne bo imel otrok že od nekdaj in sta ravno zato odglanala tudi vse ostale punce, ker sta čakala, da si najde eno, da ga spravi k pameti (pa ne govorim sedaj, da bi po mojem mnenju moral imet otroke, ampak o tem, kako razmišljata tast in tašča)….

Ja, se je postavil zame v tem trenutku. Rekel ji je, da nisma skupaj kar tako, da ji je pa že povedal da se ne bova ženila in imela otrok, ker ona tako hoče. Pa je potem komentirala pač s takim slabšalnim prizvokom, da boma pa pol pač koruznika. In zato je tudi rekel da so to njene želje in ne njegove, in da ga vprašajo niti ne poslušajo kaj si on želi. In da tud njima (staršem) niso njihovi starši zbirali s kom bodo, pa če so lahko skupaj. Potem je pa še fatr rekel, da jah njemu že niso rekli, ampak ko se je on priženil sem na kmetijo je delal, ne pa tko kot jaz ko nočem it v štalo.

No, končno se strinjama. 🙂 In si me razumela. 😉 🙂

Take, ki pa dajejo takšne komentarje pa vsaj 3x dnevno. Za zajtrk, kosilo pa še večerjo…

V bistvu ali nosiš očala ali pa si totalno trapasta. Oprosti, ampak tako jaz vidim vse skupaj.
Punc ni imel, ker je zahojen, pod taktirko mamice, preveč bulji samo v tisto štalo, je imel pred tabo prepametne punce, ki so to zaštekale in posledično ušle. Za razliko od tebe.

Glede praznenja jajc bom pa šla še malo bolj v vulgarno smer. Moj si jih tudi prazni, pa oba uživava v tem. In ne moreš, da verjameš, nimava nobenega namena novega otroka na svet spravit. So tile, ki so, kar dost. Zdaj, če boš to razumela ali ne – tvoj problem.

Glej, tule ti vsi poskušajo dopovedati isto stvar, ti pa tiščiš glavo v pesek in se delaš, da si noj.

1. Problem je tvoj tip, ne njegovi starši.
2. Namesto, da bi se ti držala tega, kar rečeš, cincaš in se mu pustiš ‘prepričevati’.

AD1
Zdaj ga zagovarjaš in nas prepričuješ, kako je on super in fajn fant in partner, ampak revček pač nič ne more, ker ima tako grozne in obupne starše, ki mu samo ukazujejo in vama delajo težave.
Noben revček ni, tako kot tudi ti nisi nobena revca. Je odrasel človek in kot tak je odgovoren za svoja dejanje in izbire v življenju. Tako kot ti.
ČE on ne bi bil mamin sinko, bi mu bilo jasno, da je na 1. mestu partnerka, ne pa mama in oče, in bi se temu primerno tudi obnašal. Zadeve urejaj z njim, ne s celo družino.
ON je tisti, s katerim moraš urediti odnos. ČE bi bil on ‘na tvoji strani’ (in bi spoštoval VAJINE dogovore o tem, kakšen odnos želita), bi se lahko njegovi starši postavili na glavo, pa ne bi imeli vpliva na dogajanje.

AD2
To, da se nekaj zmenita (npr. štala in sprehodi), potem pa te on začne masirati in prepričevati, da naredi raje po njegovo, ni fer. Gre za navadno izsiljevanje in tip je glede tega kot buldožer, ki ruši vse pred sabo. Požvižga se na tvoja čustva in solze, samo da bodo njegovi starši zadovoljni. Seveda ob tem, ko ti nočeš popustiti pritiskom, vsakič neznansko ‘trpi’. Tudi tole trpljenje je ena navadna poza in čustvena manipulacija. Obrni vloge in poskusi enkrat ti tako neznansko trpeti, ko te spet prepričuje in sili v nekaj, česar nočeš, pa boš videla, kaj bo.
Dejstvo pa je, da mu ti dovoliš, da se obnaša kot buldožer. S tem, da malo po malo popuščaš njegovim ‘prepričevanjem’, ga samo navajaš, da boš vsakič popustila, samo malo bolj bo moral pritisniti. Če si rekla, da ne greš v štalo, pač ne greš. Tega se drži, pa če se vsi razpočijo. In tale ideja, da se boš zraven vozila na traktorju, je tudi mimo. Ti naj bi torej malo popustila. Kje konkretno pa popušča on? A pri tem, da te sicer razume, ampak hoče, da narediš po njegovo? Ljubezen se kaže z dejanji, ne z besedami.

Tole govorim iz izkušenj. Poročena sem s podobnim človekom. Zdaj je drugače. Veliko sem delala na sebi in imela sem srečo, da sem imela ob sebi pametne ljudi, ki mi niso dovolili, da bi bila tako razumevajoča do njega, kot si ti do svojega. Tudi jaz sem za vse krivila njegove starše in sorojence. Ko mi je končno potegnilo, da je kriv in odgovoren on, so se stvari začele obračati. Zdaj je dobro in se imamo lepo. A če me vprašaš, ali je bilo vredno iti skozi teh 15 let . . . NE VEM.

Ne, ne zagovarjam ga in ne tiščim glave v pesek. Dejstvo je da je dober človek. Problem je samo v tem, da če odpišemo njegove, da on želi kmetovati in jo tudi kmetijo enkrat prevzeti, sedaj ni problema ker delajo trije, njega skrbi kaj bo ko bo ostal kdaj sam oz. z mano, glede na to da jaz v štalo ne grem. In to mi je povedal. Me pa on ne sili v nič (nikoli mi ni rekel zdaj moraš narediti to ali to, al pa pejt to delat). Edino kar je bilo tisto glede volje, ne pa da moram zarad njega v štalo. Gre se za to, da trenutno so njegovi tisti ki me ne marajo zaradi tega. Ampak ja, vedno bolj mi je jasno da iz te moke ne bo kruha. Te ideje glede zraka, in da bi bila več zunaj magari na traktorju so pa zrastle na zeljniku njegovih staršev. Njih prav žere da sem jaz tam in sem notri. Po mojem, bi se mi2 sama že vse zmenila tako da bi bilo prav, ampak zaenkrat se vtikajo njegovi. In nočem nekaj delati zaradi njih in tudi ne bom. Pa ravno tako ne bom na njihovem gruntu. Vem da boma tezko zvozila to vezo, samo želela sem slišati še neka nepristranska mnenja.

Ja pa dobro…a on v tebi vidi delovno silo al partnerico?
Kaj bo, ko ne bo sfolgal več sam?
Mora edino vedet, al je ta kmetija toliko perspekitvna in donosna, da se je splača delat – ker take kmetije so dovolj avtomatizirane in ni toliko dela – najslabše je tam, kjer je kmetija toliko majhna, da je treba še v službo, strojev se ne splača nabavit in je potrebno zato vložiti toliko več dela..
To je sedaj tako, kot da bi ti bila v službi v podjetju, kjer nimajo za računalnik in bi morala pisat vse na pisalni stroj. Ker seveda ne bi sfolgala bi pa njemu težila, zakaj ti ne pomaga – a je to tvoja služba al njegova???? Enako je potem kmetija njegova “služba oz hobi” ne pa tvoja…
Al pa bi si ti omislila za hobi gojenje močvirnih rastlin in bi potem njemu težila, da jih mora zalivat vsak dan 4 ure, ker maš ti še delo v službi pa doma po hiši…
No če bi ti na firmi kupili računalnik pa bi v normalnem času končala delo in ne bi silila tvojega, da ti pomaga…
Ja bo dal pa krave stran a ne.
Al pa mu bodo otroci pomagali … aja pardon…vi2 ne bosta imela otrok…
Ja bo dal pa krave stran a ne…
Eno je, če bi ti bila doma, špilala gospo in živela od krav pa ne bi hotela nič delat, drugo pa, če hodiš v službo in prispevaš doma delo pač drugje na drugih področjih.

Ja, se strinjam, popolnoma. 🙂

Bi se dober človek tako obnašal do svoje partnerke? Bi dober človek dovolil, da se nekdo (pa čeprav njegovi starši) tako obnaša do osebe, ki jo ljubi? Nič ni dober, čisto povprečen je. Predvsem pa en velik egoist, ki ne dojame, da so tvoje želje tebi enako pomembne kot njemu njegove.

Zakaj bi bil to problem? Bo pač kmetija temu primerno manjša. Ali kje piše, da mora imeti 300 glav živine?

Saj to je masiranje. Malo po malo pritiska nate. Najprej bo dovolj, da pokažeš voljo. Ko se boš na to navadila, bo sledila ideja, da bi lahko 1x na mesec pomagala rihtat živino. Potem 1x na teden, … dokler ne bo to tvoja naloga.
Poznaš tisto o žabi? Če jo daš v vrelo vodo, bo takoj skočila ven. Če pa jo daš v mlačno in jo počasi segrevaš (kar taki pogovori so), pa ne bo nikamor skakala, ampak se bo lepo skuhala.

To ni tvoja stvar in ne bi bil tvoj problem, če ga ne bi ON naredil za tvoj problem.

Vtikajo se lahko samo toliko, kolikor vidva to dovolita. Ponavljam: To ne bi bil tvoj problem, če ga ne bi ON naredil za tvoj problem.

Glej, to je tvoje življenje in samo ti se lahko odločiš, kaj boš. Jaz ti ne pravim, da ga pusti, se pa nehaj slepiti, da so vsega krivi njegovi starši. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je to edina pot. Aja, pa čim prej naj se ti neha smiliti.

Ja pa dobro…a on v tebi vidi delovno silo al partnerico?
Kaj bo, ko ne bo sfolgal več sam?
Mora edino vedet, al je ta kmetija toliko perspekitvna in donosna, da se je splača delat – ker take kmetije so dovolj avtomatizirane in ni toliko dela – najslabše je tam, kjer je kmetija toliko majhna, da je treba še v službo, strojev se ne splača nabavit in je potrebno zato vložiti toliko več dela..
To je sedaj tako, kot da bi ti bila v službi v podjetju, kjer nimajo za računalnik in bi morala pisat vse na pisalni stroj. Ker seveda ne bi sfolgala bi pa njemu težila, zakaj ti ne pomaga – a je to tvoja služba al njegova???? Enako je potem kmetija njegova “služba oz hobi” ne pa tvoja…
Al pa bi si ti omislila za hobi gojenje močvirnih rastlin in bi potem njemu težila, da jih mora zalivat vsak dan 4 ure, ker maš ti še delo v službi pa doma po hiši…
No če bi ti na firmi kupili računalnik pa bi v normalnem času končala delo in ne bi silila tvojega, da ti pomaga…
Ja bo dal pa krave stran a ne.
Al pa mu bodo otroci pomagali … aja pardon…vi2 ne bosta imela otrok…
Ja bo dal pa krave stran a ne…
Eno je, če bi ti bila doma, špilala gospo in živela od krav pa ne bi hotela nič delat, drugo pa, če hodiš v službo in prispevaš doma delo pač drugje na drugih področjih.[/quote]

Problem je samo tukaj, da je nam recimo to jasno, njemu pa to ni, ker je še enkrat rekel, da ne more se kr vsemu odpovedat, da jaz ne vem koliko njemu to pomeni. Sj mu verjamem, samo v življenju se je treba za voljo česa drugega tudi čemu odpovedat. Problem je tudi, da živijo malce za časom. Vsi obožujejo to kmetijo in verjamem, da bo težko dal kaj stran, mogoče bo to skapiral ko bo ostal sam enkrat, pa ko bo videl da ne gre tako naprej ali pa se bo zdelal do smrti. Mogoče se mora na svojih napakah naučiti. Ker tudi če greva mi2 narazen, ni nujno da bo našel drugo ali pa takšno ko bo sprejemljiva njegovim.

In kako točno naj bi šla veza s kmetom, če nočeš ne bit tam, še manj pa kaj delat?
Pa ne pravim, da je narobe, če ne želiš bit kmetica, narobe pa je, če cepetaš in zavlačuješ neizbežno.

ti se lahko še tako slepiš, samo na dolgi rok take veze, kot si ti predstavljaš, ne boš mogla furat. ne s tem tipom, ki ti že zdaj teži, da ne ve, kdo bo delal na kmetiji, ko staršev več ne bo. on se kmetiji ne misli odpovedat. verjetno niti eni kravi ne. to ti je jasno povedal prevečkrat. ti pa misliš, da bo dal krave proč, če mu ne bo zneslo….

ej, saj je tvoj lajf. ti kar čakaj še par let in se kregaj z njegovimi vsakič, ko boš prišla na obisk. ti predlagam, da si vsakič, ko prideš nazaj od njih prebereš to temo….. do takrat, ko bo tipson imel novo frajlo na kmetiji, ki pa bo v štalo šla brez problemov. s tisto si bo pa tudi otrok želel.

95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moških ki trdijo, da otroka nočejo, to trdijo v resnici zato, da se jim s tisto žensko ni potrebno resno vezat. otrok je obveza, ženske po tem, ko rodi otroka ne moreš kar skenslat.
ker je cel kup takih, ki potem pri naslednji naredijo otroka tik tak…

verjemi… tip se nič ne bo zdelal do smrti. preden boš rekla keks bo imel eno bolj primerno tam…

Kot sem ti napisala zgoraj (nad tvojim zadnjim sporocilom):
CIM PREJ NAJ SE TI NEHA SMILITI

95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moških ki trdijo, da otroka nočejo, to trdijo v resnici zato, da se jim s tisto žensko ni potrebno resno vezat. otrok je obveza, ženske po tem, ko rodi otroka ne moreš kar skenslat.
ker je cel kup takih, ki potem pri naslednji naredijo otroka tik tak…

S tem citatom se ne strinjam, ker je to bedarija, da moški rečejo da nočejo imeti otrok samo zato, da se jim potem z žensko ni potrebno vezati. Sama sem poročena že 10 let in tudi sama nimava otrok z možem, za kar pa sva se oba skupaj odločila. Že v fazi prvih zmenkov sva si zaupala, in lahko rečem, da sem si oddahnila, ker sem sva pal isto čutila. Vse je stvar izbire in dogovora. Tudi nekaj mojih sodelavk je že več let s partnerjem ali celo poročenih, pa tudi še ne vedo ali bodo imeli naraščaj ali ne.

Moj bivši mož je tudi trdil, da ne želi otrok in jih posledično nisva imela.

Ko je dopolnil 50, jaz pa 45 je ugotovil, da bi mogoče pa vseeno imel otroke in je sedaj z 30 letnico, ki že ima svojega otroka, pričakujeta pa še skupnega.

Zame je za otroke prepozno…


zato pa je napisano 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in ne vsi moski….

Mestna punca, jaz te štekam. In tam ne boš vzdržala. Poslovita se.

Pri dedku in babici enkrat sem šla v štalo.. BRUH !! enkrat v štali, nikoi več !! Lasje so mi smrdeli 3 dni. Raje za 100 ljudi krožnike pomijem brez težav, kot pa v kurčevo štalo !! Puj

tole bo v resnici težko.
če starša od tvojega fanta upata takole komunicirat s tabo, je to nespoštovanje.
ni vse opravičljivo v imenu kmetije in prepričanja, da je nujno, da jo nekdo dela in nadaljuje njuno delo oz. dela namesto njiju.
40 krav resda ni malo, predvsem ne za delo, je pa malo za preživetje družine. tako pač je in navsezadnje je punca s svojo službo in plačo za takega bodočega gospodarja že del rešitve, ne pa problem.
je pa res, da ti ne moreš reševati njihovih medsebojnih odnosov.
če tvoj fant mora poleg dela na kmetiji hoditi še v službo pomeni nič več in nič manj kot to, da zanj kmetija ni vir preživetja. torej se mora s starši zmeniti veliko stvari:
– kaj mu nudijo za njegov prispevek k delu na kmetiji
– kdaj mu bodo kmetijo uradno izročili in kaj bo zavoljo tega dolžan njim in sorojencem, če jih ima
– v vmesnem obdobju, dokler on še hodi v službo oz. kmetija ni njegova in ni on gospodar se mora dogovorit o tem, kaj so njegove dolžnosti, da si bo lahko planiral, kako bo ob vsem našel še nekaj časa za družino.
Kar se pa tebe tiče je pa tako.
če bo fant kmetoval in bosta imela vse porihtano se moraš kljub temu zavedat, da bo problem, kako npr. odit kot družina skupaj na morje. krave pač zahtevajo svoje, je pa res, da si lahko dobiš pomoč ali pa se preusmeriš v kaj drugega, ampak ne eno ne drugo ni enostavno, pa še hotet moraš to. in biti sam svoj gospodar, ne pa pomočnik staršev.
kaj pa hoče tvoj fant, boš pa morala dobro premislit.
dejstvo je, da se mora absolutno potegnit zate in za svojo družino, ne za starše.
če tega ne zmore storit, nimata veliko možnosti za uspeh oz. bodo te pogojene s tvojim prilagajanjem njemu, kmetiji in njegovim staršem. tega pa ne boš zmogla.

odkrito se pogovori z njim in ne čakaj predolgo na njihove odločitve.

New Report

Close