Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj naiven brat

Moj naiven brat


Se strinjam s tabo. Katera poštena ženska bo na prvem zmenku (in na ostalih zmenkih) pričakovala da vse časti moški?
Jo je pa tvoj brat poceni odnesel. Ponavadi takšne kače ne odnehajo dokler ne olupijo človeka.
Pa den bo kakšnih nevmesnih – sem ženska.
[/quote]
Joj kaka sodrga. Men je logicno, da take malenkosti kot so teli snacki,pijacke pa tud vecerja placa moski,ki je v moji druzbi. Ne vem v kaki luzerski druzbi ste vi rasli ampak to je del bontona in zdrave moske samopodobe. Groza bozja od tipa,ki bi pricakoval,da kavo jaz placam. Sam let od taksnega vola.

Uff pa vidim da je takih res malo morje. Ja najlažje je otroka potem dati mami, stari mami, tašči da ga rihta dalje ane. Kot dojenčki so jim še nekako zanimivi vidim sama. Ko pa malce zrastejo jim pa postanejo kar v napoto. To se očitno vidi res. Ja ja te iste so najbolj nesrečne in zagrenjene, bile so tudi prej takšne in ne glede na kakršno koli njihovo stanje bojo večno take. Niti se ne potrudijo iz situacije ven dobro vzeti, ker vedno je kaj dobrega v tem. Ne najboljše je samo jamrati kako je hudo. Saj si sama tako hotela. Ja da bi lih hotela biti v družbi takih, ne hvala res ne. Ja ko bi vsaj kuhale za otroke doma omg keri ljudje so tl. Samo nekaj zase skos zahtevajo.Ne vidijo pa svojih oobveznosti, med drugim tudi iskanje službe. Saj se lahko zgodi da zakon razpade in bojo same za vse. Nikoli se ne ve ane. Ja o teh vernikih pa o boh res keri so to eni. To dol padeš.
[/quote]

Verni ljudje so najhujši, ker jim vera opere možgane. Kolikor se jaz imela izkušnje z vernimi, večina je zelo hinavskih in izkoriščevalskih, pa grozno so škrti, sami imajo dovolj denarja pa bi od drugih zastonj stvari dobivali. Pred drugimi se delajo lepe in prijazne. 🙂

Verni ljudje so najhujši, ker jim vera opere možgane. Kolikor se jaz imela izkušnje z vernimi, večina je zelo hinavskih in izkoriščevalskih, pa grozno so škrti, sami imajo dovolj denarja pa bi od drugih zastonj stvari dobivali. Pred drugimi se delajo lepe in prijazne. 🙂
[/quote]

Ja zelo dobro si jih opisala. Res so teli večinoma takšni, ki si jih opisala. Tako hinavski in priliznjeni. Ko pa obrneš hrbet imajo pa vse zelo veliko za povedati za vse ljudi od tebe do vseh sorodnikov, ki so po cele dneve skupaj itd.


Joj kaka sodrga. Men je logicno, da take malenkosti kot so teli snacki,pijacke pa tud vecerja placa moski,ki je v moji druzbi. Ne vem v kaki luzerski druzbi ste vi rasli ampak to je del bontona in zdrave moske samopodobe. Groza bozja od tipa,ki bi pricakoval,da kavo jaz placam. Sam let od taksnega vola.
[/quote]

Točno tako, to se od moških pričakuje da ti kaj plača. Drugače, škoda da je dec, naj se celo življenje drži maminega krila. 🙂 Če bom kakšnega moškega povabila na zmenek na Trojane na trojanski krof pa kavo, pa da mi bo rekel da sem ga izkoristila, da je to preveč denarja-ga bom nekam brcnila. 🙂 hahahaha.

Človeku lahko slabo rata, v kaj je mutiral dec na zahodu. Iz vojščakov proti Turkom in kmečkih puntarjev smo dobili narod papučarjev in plačnikov pic za 5 min babje pozornosti.


Joj kaka sodrga. Men je logicno, da take malenkosti kot so teli snacki,pijacke pa tud vecerja placa moski,ki je v moji druzbi. Ne vem v kaki luzerski druzbi ste vi rasli ampak to je del bontona in zdrave moske samopodobe. Groza bozja od tipa,ki bi pricakoval,da kavo jaz placam. Sam let od taksnega vola.
[/quote]

1x on plača, potem jaz. Zakaj bi vse bilo na enemu samemu človeku tudi glede plačevanja pijač. Tu ni logike. Jaz je ne vidim in niti fer ni.

Ja zelo dobro si jih opisala. Res so teli večinoma takšni, ki si jih opisala. Tako hinavski in priliznjeni. Ko pa obrneš hrbet imajo pa vse zelo veliko za povedati za vse ljudi od tebe do vseh sorodnikov, ki so po cele dneve skupaj itd.
[/quote]

Vem, ker je moja mami eni verni tetki zmeraj dajala zelenjavo z vrta in sadje iz sadovnjaka , pa kake klobase, ki jih nismo jedle v zameno, ker ji je ona na vrtu pomagala. Fora je bila, še potem ko nam ni več pomagala, ko sva sami delali vse na vrtu, še potem je po zastonj stvari hodila. Jaz sem jo morala enkrat odsloviti, ker to je res preveč. Midve z mamo nimava toliko denarja, razen kolikor imava pridelkov z vrta, ki jih morava imeti za naju čez zimo. Zanimivo je, da ima ta verna tetka tako žlahto in mlade, ki imajo svoje njive in dovolj denarja, a od nje nisva nikoli nič dobili zastonj. Toliko so “dobri” verni ljudje. Samo za svojo egoistično rit. 🙂


Aha, res si tako zapisal. Še vedno pa si upam trdit, da četudi ne ve, da ne ve, da je bebec, da je to samo izgovor, da ne pošeraufa pri sebi. Že s preprostim vprašanjem, kaj dela narobe, da dobiva vedno isto, rad bi pa dosegel nekaj drugega, se znajo odpirat obzorja. Krivit starše za vse je v bistvu samo izgovor, ker če sami niso znali(zgled njihovih staršev in njihovih..), potem tega ne morejo dati naprej. Presekaš krog tako, da se zaveš, da nekaj ne štima. Biti v njihovih okovih za ves lajf je res bebasto. Do 18 leta so zate odgovorni starši, po 18. pa ti sam. Seveda rehabilitacija traja dolgo časa, skozi izkušnje, ki jih moraš doživet ravno zaradi tega, da se zaveš, da so tudi druge poti. A za to moraš biti dojemljiv in se spraševat marsikaj o sebi in o tem, kaj si dobil za popotnico in kako to spremenit, da boš sposoben izražati svojo lastno resnico. In zadihat s polnimi pljuči rešen okovov preteklosti.
Si dobro napisal. Sem pa drugače brala tudi tematiko, ki jo omenjaš.
[/quote]

Daj… Ej kako lahko bebcu nalagaš naj bo/ bi moral biti,… dojemljiv, zavedajoč/ odgovoren,…? Take ljudi se ravno zaradi tega imenuje bebce, ker tega sposobni niso.

Za razliko od idiotov, ki so dojemanja sposobni ter tudi odločanja, vendar s stališča prostaštva. Ti so falili v temelju bivanja = volja biti svoboden (odgovoren) ali prost (neodgovoren)

Kar sem ti boldal dokazuje, da ne veš kaj pomeni prostost/prostaštvo/prostituiranje. Ker če bi vedela, ne bi zapisala, da je vprašanje preprosto, temveč bi, da je enostavno.

Tukaj je tudi dokaz za mojo trditev o družbi brez vrednot, saj velika večina ljudi živite pre-prosto. Tako zelo, da še tega kar govorite in pišete nikoli niste zares ozavestili in ovrednotili, zato vas vodijo čustva, posebej še v primerih negativno konotiranih besed. To pa je čisti idiotizem, katerega posledica so bolni (posesivni) odnosi in čedalje več posiljenih bebcev.

Daj… Ej kako lahko bebcu nalagaš naj bo/ bi moral biti,… dojemljiv, zavedajoč/ odgovoren,…? Take ljudi se ravno zaradi tega imenuje bebce, ker tega sposobni niso.

Za razliko od idiotov, ki so dojemanja sposobni ter tudi odločanja, vendar s stališča prostaštva. Ti so falili v temelju bivanja = volja biti svoboden (odgovoren) ali prost (neodgovoren)

Kar sem ti boldal dokazuje, da ne veš kaj pomeni prostost/prostaštvo/prostituiranje. Ker če bi vedela, ne bi zapisala, da je vprašanje preprosto, temveč bi, da je enostavno.

Tukaj je tudi dokaz za mojo trditev o družbi brez vrednot, saj velika večina ljudi živite pre-prosto. Tako zelo, da še tega kar govorite in pišete nikoli niste zares ozavestili in ovrednotili, zato vas vodijo čustva, posebej še v primerih negativno konotiranih besed. To pa je čisti idiotizem, katerega posledica so bolni (posesivni) odnosi in čedalje več posiljenih bebcev.
[/quote]

brklc, tega flancanja še sam ne razumeš.

Kr naprej udrihanje o prostaštvu drugih, a še lastne familije nisi znal obdržati.

Vem, ker je moja mami eni verni tetki zmeraj dajala zelenjavo z vrta in sadje iz sadovnjaka , pa kake klobase, ki jih nismo jedle v zameno, ker ji je ona na vrtu pomagala. Fora je bila, še potem ko nam ni več pomagala, ko sva sami delali vse na vrtu, še potem je po zastonj stvari hodila. Jaz sem jo morala enkrat odsloviti, ker to je res preveč. Midve z mamo nimava toliko denarja, razen kolikor imava pridelkov z vrta, ki jih morava imeti za naju čez zimo. Zanimivo je, da ima ta verna tetka tako žlahto in mlade, ki imajo svoje njive in dovolj denarja, a od nje nisva nikoli nič dobili zastonj. Toliko so “dobri” verni ljudje. Samo za svojo egoistično rit. 🙂
[/quote]

Ja tako ja. Čudno res da je lahko nekdo tako trdega srca da se niti sam od sebe nič ne spomni nekomu ponuditi, ko je pri nekomu jemal vse zastonj omg mi kaj takega niti na kraj pameti ne pade res. Kaj vse si eni dovolijo in jih niti sram ni glede takega obnašanja. Požrejo se naj res. Poznam tudi sama podobne hinavske primere. Pred drugimi igrajo kako super so in se z vsemi strinjajo. Za hrbtom pa dobiš nož v hrbet od teh istih. Saj so tudi verniki izjeme, ampak žal jih ni ravno veliko opažam.

Daj… Ej kako lahko bebcu nalagaš naj bo/ bi moral biti,… dojemljiv, zavedajoč/ odgovoren,…? Take ljudi se ravno zaradi tega imenuje bebce, ker tega sposobni niso.

Za razliko od idiotov, ki so dojemanja sposobni ter tudi odločanja, vendar s stališča prostaštva. Ti so falili v temelju bivanja = volja biti svoboden (odgovoren) ali prost (neodgovoren)

Kar sem ti boldal dokazuje, da ne veš kaj pomeni prostost/prostaštvo/prostituiranje. Ker če bi vedela, ne bi zapisala, da je vprašanje preprosto, temveč bi, da je enostavno.

Tukaj je tudi dokaz za mojo trditev o družbi brez vrednot, saj velika večina ljudi živite pre-prosto. Tako zelo, da še tega kar govorite in pišete nikoli niste zares ozavestili in ovrednotili, zato vas vodijo čustva, posebej še v primerih negativno konotiranih besed. To pa je čisti idiotizem, katerega posledica so bolni (posesivni) odnosi in čedalje več posiljenih bebcev.
[/quote]
Joj ti ti ti .. hvala za popravek.


Joj ti ti ti .. hvala za popravek.
[/quote]

lejo, zdej se pa ven vleče ;-))) Daj razloži zdej zakaj je prav enostavno ?

Pa jo menda ja ne boš sedaj stisnila, ko sem se komaj malo zagrel? 😉

lejo, zdej se pa ven vleče ;-))) Daj razloži zdej zakaj je prav enostavno ?

Pa jo menda ja ne boš sedaj stisnila, ko sem se komaj malo zagrel? 😉
[/quote]
Ne bom stisnila, ampak bom zaključila debato. Preveč si zabetoniran v svojih besedah.
Bom pa prebrala tvoj komentar na generalov post o točno določeni tematiki. Me zanima, kako si uporabil enostavnost v svojem primeru.


Ne bom stisnila, ampak bom zaključila debato. Preveč si zabetoniran v svojih besedah.
Bom pa prebrala tvoj komentar na generalov post o točno določeni tematiki. Me zanima, kako si uporabil enostavnost v svojem primeru.
[/quote]

Lubica zlata, do debate med nama sploh še prišlo ni, ker debata vsebuje trditve IN argumente (tazlago trditev, navedbe dejstev,…..) debaterjev. Debata nastane šele v primeru, ko se demantira nasprotne argumente. Žal pa velika večina ljudi ravno takrat pre-prosto izberete (izgovore) kot ti.

Pogovor s teboj mi je še kar v redu, ker sem te tudi v dugih temah prepoznal kot osebo ki uporabljaš tudi možgane in si se posledično nekaj bistvenega o življenju tudi naučila. Generala pa kot takega še nisem prepoznal, zato enostavno nimam volje se z njim sploh pogovarjati. Ni moj problem če je nejgova oproda odsoten in mu je dolgčas.

Če te pa že zanima kako je topogledno z menoj, ti lahko povem da sem že vse življenje samski in svoje družine nikoli nisem imel. Kar se tiče očitkov glede “mojih” otrok je tako, da se še ni pojavil junak, ki bi si upal (skupaj z menoj) pogledati resnici direktno v oči, in neizpodbitno argumentirati, da je rojen tudi po meni.
Toliko v odgovor, tudi na temo povej kaj. 😉

Jup, takšne kače se prilepijo na naivneže in z njimi zanosijo, potem tipa finančno olupijo še s preživnino. Tako, da je bila ta punca, ki mu je direkt povedala da nista kompatibilna še kar poštena.
[/quote]
Seveda, ker od njega ne bi mogla terjati ogromne preživnine.
Tudi “poštenost” ima svojo ceno.

1x on plača, potem jaz. Zakaj bi vse bilo na enemu samemu človeku tudi glede plačevanja pijač. Tu ni logike. Jaz je ne vidim in niti fer ni.
[/quote]

“zenska ki zna bit zenska” jaz ne vem kje si ti gor rastla. A na dvoru??? Če bi si dovolila, da moški plača vse bi se počutila kot da se prodajam. Ne budali, da moški ki časti pijačo, kavice, večerjo ne pričakuje ničesar od tebe. A mu greš slučajno likat in pospravljat?

a si samska, tebe pa jaz povabim na pijačo, se ne hecam. Kar se pa brata tiče mu pa povej da so danes dekleta samo za denar in naj jo že na začetku vpraša kako in kaj in če bo rekla da ni , naj si kar sama plača

“zenska ki zna bit zenska” jaz ne vem kje si ti gor rastla. A na dvoru??? Če bi si dovolila, da moški plača vse bi se počutila kot da se prodajam. Ne budali, da moški ki časti pijačo, kavice, večerjo ne pričakuje ničesar od tebe. A mu greš slučajno likat in pospravljat?
[/quote]
Jao :). V revscini res nisem rasla in kave oz pijace res ne pojmujem pod strosek. Gre za gesto elegance in spostovanja. Neko povsem osnovno omiko kot je nekomu pridrzati vrata. S takim,ki bi pricakoval tennis match z necem tako zanemarljivim kot je placilo kave ..hm ja ni problema,placam kavo komurkoli na tem svetu in kadarkoli ampak spostovat takega deca kot Moskega pa ne bi mogla. To je za moskega sramotno


Seveda, ker od njega ne bi mogla terjati ogromne preživnine.
Tudi “poštenost” ima svojo ceno.
[/quote]

Itak, poštenost ima ceno, da bolj nastradaš v lajfu. Boljše je biti nepoštena. Boljše ti je v lajfu. 🙂


Jao :). V revscini res nisem rasla in kave oz pijace res ne pojmujem pod strosek. Gre za gesto elegance in spostovanja. Neko povsem osnovno omiko kot je nekomu pridrzati vrata. S takim,ki bi pricakoval tennis match z necem tako zanemarljivim kot je placilo kave ..hm ja ni problema,placam kavo komurkoli na tem svetu in kadarkoli ampak spostovat takega deca kot Moskega pa ne bi mogla. To je za moskega sramotno
[/quote]
ker so jim mamice predolg tringl oz zepnino dajale pa mislijo,da morjo zenske njih pedenat namest obratno. Pomanjkanje zdrave moske vloge v druzini. Uglajenost, dostojanstvo, karizma, eleganca..ja tega slovenskim moskim v ekstremu manjka. Je pa res,da so tudi v slo do nedevano prevladovale kmecke in delavske druzine in so jih tudi vzgajali v bolj robustnem in neotesanem duhu..v borbi za vsakdanji kruh in ne za gospode. Gospod ne bo pustil, da mu zenska pijacke placuje. To bi bila gospodu velika sramota in si ne bi pustil vzeti moskega dostojanstva zlahka. Pa tudi o taksni zenscini bi imel svoje mnenje kot o srboriti puntarici in ne dami,ki jo isce in potrebuje v sebi, da zacuti celovitost.
Vsak po svojem nivoju deluje in izbira.


Jao :). V revscini res nisem rasla in kave oz pijace res ne pojmujem pod strosek. Gre za gesto elegance in spostovanja. Neko povsem osnovno omiko kot je nekomu pridrzati vrata. S takim,ki bi pricakoval tennis match z necem tako zanemarljivim kot je placilo kave ..hm ja ni problema,placam kavo komurkoli na tem svetu in kadarkoli ampak spostovat takega deca kot Moskega pa ne bi mogla. To je za moskega sramotno
[/quote]

To je kavalirsko. 🙂

To je kavalirsko. 🙂
[/quote]
Meni cisto nic posebnega,samo osnova,nekaj najbolj normalnega. Vse ostalo so odstopanja od odnovnega standarda oz normale navzdol.


Jao :). V revscini res nisem rasla in kave oz pijace res ne pojmujem pod strosek. Gre za gesto elegance in spostovanja. Neko povsem osnovno omiko kot je nekomu pridrzati vrata. S takim,ki bi pricakoval tennis match z necem tako zanemarljivim kot je placilo kave ..hm ja ni problema,placam kavo komurkoli na tem svetu in kadarkoli ampak spostovat takega deca kot Moskega pa ne bi mogla. To je za moskega sramotno
[/quote]

Če smo si po spolu enako vredni, zakaj že?

Namreč meni se te nebuloze zahodne družbe že krepko gnusijo, in bi, mi (je) bilo v čast, da bi kera ženksa izrazila samospoštovanje tudi na način, da moškemu plača kavo. Se mi je to sicer že zgodilo zato vem, da je ženski dati priložnost da izkaže enako vrednost, fenomenalen. Še same so mi to povedale!

To kar pa ti pišeš, je pa iskanje protekcije in sramota za ženske! Vsaj v zahodni kulturi, ki ženskam priznava enako vrednost kakor moškim.

Če smo si po spolu enako vredni, zakaj že?

Namreč meni se te nebuloze zahodne družbe že krepko gnusijo, in bi, mi (je) bilo v čast, da bi kera ženksa izrazila samospoštovanje tudi na način, da moškemu plača kavo. Se mi je to sicer že zgodilo zato vem, da je ženski dati priložnost da izkaže enako vrednost, fenomenalen. Še same so mi to povedale!

To kar pa ti pišeš, je pa iskanje protekcije in sramota za ženske! Vsaj v zahodni kulturi, ki ženskam priznava enako vrednost kakor moškim.
[/quote]
Ma jaz moskemu,ki bi se rad z mano meril celo v placevanju marginalnosti raje placam 100 kav naenkrat samo da ga nikoli vec ne vidim. Razlicni nivoji bivanja pac.

Če smo si po spolu enako vredni, zakaj že?

Namreč meni se te nebuloze zahodne družbe že krepko gnusijo, in bi, mi (je) bilo v čast, da bi kera ženksa izrazila samospoštovanje tudi na način, da moškemu plača kavo. Se mi je to sicer že zgodilo zato vem, da je ženski dati priložnost da izkaže enako vrednost, fenomenalen. Še same so mi to povedale!

To kar pa ti pišeš, je pa iskanje protekcije in sramota za ženske! Vsaj v zahodni kulturi, ki ženskam priznava enako vrednost kakor moškim.
[/quote]

Jaz pogosto plačam, če grem s kom na kavo. Je pa res, da to samo moškim, ki me kot moški ne zanimajo. Drugače se mi zdi normalno, da (vsaj prvič) na zmenku plača moški. To kaže, da mu bonton ni tuj.

New Report

Close