Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moji otroci se bodo pač igrali pa če sosedje spodaj crknejo

Moji otroci se bodo pač igrali pa če sosedje spodaj crknejo

Si nevzgojena,posledično postajajo takšni tudi tvoji otroci.Morda se ti oglasi celo CSD,če o tem nisi nikoli razmišljala. .lp

Kdo komu dela pekel??? A pekel je igranje otrok? Halo???
Oni nam delajo pekel, ko pridejo zvonit na predbožični dan in težit češ da otroci skačejo. IGRAJO SE!!![/quote]
Ljubica draga, danes skačejo po glavi sosedom, jutri bodo vsem nam, ampak najbolj bodo tebi. In na te besede se boš še mnogokrat spomnila!

Tudi meni so sosedovi otroci noreli nad glavo. Dvakrat sem pozvonila, da smo se zmenili kot kulturni ljudje in nehali so skakati po stanovanju. Včasih ljudje niti ne vedo, kako se to sliši v spodnjem stanovanju, ko jim poveš, razumejo. To je družina iz Bosne in niso mi rekli, da lahko crknem, če mi to ni prav.

Sosedovi otroci celo popoldne potrkavajo skokico po tleh. Včasih se mi zdi, da se mi bo zmešalo. Do zdaj sem bila tiho, zdaj bom jim pa povedala. Se mi pa le zdi, da bi včasih starši lahko uporabljali zdravo pamet, če jo le premorejo.

Namesto, da trkajo, bi morali na strop namestiti velikanske zvočnike in jih nafulati. Pa ure in ure, da se malim možgani stopijo. Aja, od 6.00 pa do 22.00. Potem pa naj spančkajo, srčki, ki so že zdaj naučeni, da ni nikogar, razen njih, na tem svetu.

Že tvoj naslov teme pove, da si zelo…..

Ce bi bila jaz pod teboj, bi te vljudno naprosila, da postavite na tla debel in gosto tkan tepih. Ves, midva z mojim tudi glasno seksava nad otrosko spalnico pod nama, pa ceprav bi gladko malo lahko rekla sosedom, da se mi je..be, sva vseeno poskrbela za zvocno izolacijo najine sobe. Poleg tega, avtorica, kompromisnost v bloku je dvostranska. Zaradi takih kot si ti, bi si jaz z lahkoto omislila psa, ki bi zavijal kot puscavski volk med osmo in dvaindvajseto uro, pa samo zate bi zacela pohat in bi se naucila zivet v dimu trave, samo da bi se tebi kozlalo, ko bi ti skozi spranje zaziral ogaben vonj. Lahko bi klicala policaje kolikor bi hotela, ampak ti iz prve roke povem, da se nam ne bi zgodilo cisto nic. V svojem stanovanju lahko pusis, samo posedovat ne mores. Lahko imas psa, pa ti morajo dokazat, da ga zanemarjas, da dobis kazen, samo lajanje se pa steje za najmanj tako normalno, kot se tebi zdi normalno je..banje spodnjih sosedov. Ima boga, ima, za konjedine kot si ti!!

Ljubi Bog ženska! A res se ne znaš zmeniti v živo in moraš pisati po internetu kaj se dogaja.Ker semizdi,da iščeš samo neko potrditev,da ti potrdimo kako imaš prav… glede na to,da imaš že otroke predvidevam,da si dovolj stara,da se zmenite s sosedi?

žal avtorica ti ne dam prav.. tudi jaz imam otrok in se igrajo po parketu , ampak skakati pa jim v stanovanju ne pustim. če hočejo skakati jih peljem vem. doma pa se igrajo mirne igre,, sine vozi avto po celem stanovanju, vendar ne skače zraven. naučila sem jih ,da nekdo spodaj stanuje in da res ne morejo skakati kot zunaj.
Predstavljaj si sebe, da ti otroci skačejo nad tabo..sigurna sem da bi te motilo.

Tut mi mamo ene take nad nami ki so zal cist na vrhu tko da ne morjo vedt kako je to non stop neko skakanje, tekanje, nabijanje z zogo poleg tega pa vsak 2 mesec neki zagajo al pa vrtajo. Mam jz 2 letnika doma in takoj ko sm vidla da ma tut ko pridemo iz sprehodov se velik eneregije sm sla do spodnih sosedov in se jim vnaprej opravicla ker vcasih mu pac mors dovolit da se mal bol naglas poigra sosedi spodni so zadovolni smo ratal se dobri prjatli ga vcasih se kdaj pocuvajo. jz tega za nase gor nikol nebi nardila + ob 5ih zju3 jim stvari padajo po tleh. otroci so 3 se en na poti in vsi imajo razlicne ocete to ni nujno da je problem ampakprasam se zakaj noben od ocetov ni ostal z mamo ta dojencek k je na poti ga verjetn sploh spoznal ne bo ker se je ze vrnu h svoji prejsni zeni tko da ja

Pa se vi odselite nekam na samo in bote imeli mir.Saj ste vendar vedeli kako je v bloku ali kjerkoli že ste.Najbolje je biti nekje sam.

kako naj naučim jaz “mojo” kobilo nad mano? to čudo skoči zjutraj s postelje na tla, da nastane potres, potem pa dirka sem in tja po stanovanju ko munjena, vmes še pohištvo premetava … sem ji malo poropotala, pa je še bolj divjala, strop se trese, dobesedno :(((

Mogoče sem pa jaz tvoja soseda. Zjutraj sem šibala po stanovanju, ko sem ga pospravljala in čistila. Premikala sem stole in mize, da sem res dobro ščistila prah zadaj in noge stolov in miz. Medtem sem pospravila in dala prati še perilo (ki sem ga za ljubim možem pobirala po skoraj celem stanovanju – ena nogavica tu, majica tam).
Kasneje so na obisk prišli otroci, ki so tudi pošibali po stanovanju in eden je poskakoval. Večino časa so pa bili za računalnikom in so dali mir.
Če si moja soseda, bi ti rada povedala, da sem imela danes priložnost počistiti, ker imam dopust in počistila sem zjutraj, ker sem imela čas le takrat , kasneje sem kuhala, pomila posodo, pakirala.
Danes zvečer odpotujem z najmlajšim na počitnice in nekaj dni boš imela ljubi mir pred mano.
Potem boš pa spet poslušala, kako postavljam desko za likanje, kako nosim perilo v pranje in do omar, kako brišem prah, ki se bo po tednu spet nabral. Potolažim te lahko, da bom vsaj do treh v službi in si boš lahko od mojega jutranjega vstajanja odpočila medtem, ko bom v službi.
Zanimivo, da tvoj jutranji premik do štedilnika (kuhanje kavice) nikogar ne moti, saj nihče ne živi pod tabo. Prav tako ti noben ne govori, da si kobila in da glasno stopaš, saj živiš v pritličju. Zamenjava stanovanje? Vem, da si tudi ti aktivna, da postoriš to in ono, da si energična, a s tem nikogar ne motiš, ker nikogar ni, ki bi živel pod tvojim stanovanjem. Rada bi tudi, da veš, da sem razmišljala o nakupu sokovnika in mikserja pa sem nakup preložila prav zaradi vas, sosedov, da vam ne bi bilo treba poslušati še teh strojčkov.

Slaba izolacija ni moja krivda. Če bom zdržala v tako slabovoljni sosedščini nekaj let, bom v teh letih privarčevala še nekaj denarja in bom lahko prenovila tla. Pogledala, kaj za vraga je pod tem parketom, kakšna zanič izolacija, da se vse sliši. In izolacijo še dodatno ojačala, da bom lahko telovadila doma, česar zdaj ne počnem (pa bi, če bi bila zlobna in bi mi bilo za vas malo mar).
Za razliko od večine tu, bi prav rada imela za sosede ljudi z življenjem, ljudi, ki nekaj počnejo – hvala bogu, če bi vadili na kakšen instrument.
Če pa ne bom zdržala tvojega nadlegovanja še teh nekaj let (kar tudi je tvoj cilj) pa se mi tako ali tako ne bo treba več pritoževati pač pa se boš pritoževala novim sosedom, katerih korak se bo slišal popolnoma enako kot moj. Če ne bodo seveda depresivni in pasivno preležali cele dneve pred elektroniko. Potem bo tvojim željam zadoščeno. In te bo začelo motiti nekaj drugega zaradi česar spet “ne boš mogla več tako živet”.

Eko, zdaj se berite vsi, ki ste nekoč nergali nad mano, ko sem pisal o tem da nikoli ne bom razumel ljudi, ki živijo v bloku. Ludnica tole. Pa se nanaša smo na otroški ropot. Kje je še vse ostalo. Nekoč je bilo to še izvedljivo, folk ni bil tolk utrujen in nervozen. Dans pa je lajf tolk zahteven, da človk doma potrebuje mir. In tega v stavbi s le eno samo familijo več pač ne morš met in pika. Zmešal bi se mi, ampak res. Od ropota sosedov, ko bi hotu počivat in od zmešanga svojga otroka, ki bi se ne smel vsaj malo znoret doma. Ni čudn, da tolk nervoznega folka hod okol, omg….

Otrok ni problem stanovalcev, ampak tvoj problem. Kot so ti že nekateri odgovorili, vsi ljudje nimamo 24 ur na dan časa samo zato, da se naspimo. Starši so me naučili, da se je treba v življenju primerno obnašati in to že v rani mladosti. Dandanes pa pridejo z otrokom v trgovino, pa izdelke na policah meče ob tla, starši pa kot, da se ni nič zgodilo. Dandanes ima premalo otrok trdo vzgojo, kakor smo jo imeli tudi mi. Otroci so v glavnem odsev staršev in kot je videti ti vzgoja ne gre ravno najbolje od rok.

Dejstvo je, da se enim tečkam takoj ko izvejo, da nad njimi biva družina z majhnimi otroki neverjetno izostri sluh, toleranca za pričakovan hrup in zvoke življenja v bloku pa strmo pade. Moti jih že dihanje otroka, normalna hoja in normalen pogovor.
Tipično je tudi to, da se gnev ne obrne k upravljalcu stavbe in gradbeniku stanovanj, ker se je varčevalo na izolaciji in materialih ampak se pričakuje od staršev, da bodo otroke ‘vzgojili’ tako, da bodo praktično neslišni. V trenutku, ko otrokk nakaže namero, da bi tekel po stanovanju ga je treba pa takoj peljati ven – ni važno a je sneg, nevihta s točo ali sredi rutine za spanje.
Te tečke seveda živijo v prepričanju, da oni sami ne povzročajo nikakršnega hrupa.
Se pa sprašujem kako vam, ki ste tako iznajdljivi, še ni uspelo doseči, da bi bili bloki ‘family free’ (sami penziči in socialci, ki imajo cel dan čas prežati na vsak najmanjši zvokec) ali pa da bi dosegli, da ste v enem celem bloku tisti, ki imate izmensko delo in nihče, kk si predrzne zjutraj vstati, se obleči, pozajtrkovati in oditi v službo, kaj šele, da bi bili zraven majhni otroci.
To sovraštvo in kritiziranje družin presega že vsako razumno mejo, če imaš majhne otroke si praktično zločinec.

Jaz opažam ravno obratno.
Nikoli do sedaj ni bilo javno življenje, infrastruktura, storitve, orientirane tako družinsko.
In zelo verjetno je, da še nikoli prej otroci niso bili tako “razpuščeni” oz enostavno “nevzgojeni” kot so danes.

Krivdo lahko pripišemo apatiji, lenobi, nesposobnosti, nedoraslosti in komodnosti staršev, dolgim delovnikom, gospodarski krizi, new-agevskim knjigam, po katerih se otroka vzgoji tako, da se ga ne vzgaja ter brisanju družbeno priznanih vzorcev vedenja.

Odločitev postati starš bi morala biti sprejeta s soglasjem obeh partnerjev (pa pogosto ni), starši pa bi se morali zavedati, da morajo otroka vzgajati – ne pa mu le kupovati ljubka oblačilca in tone plastike.

Je pa težko, če vzgaja nevzgojeni.

Aja, to da imajo pred blokom igrala in da pasjeljubci tja vodijo srat svoje ‘ ljubljenčke’ je blazen napredek? Da so se kadilci in čvekači morali malo prestaviti s kakšne klopice zaradi igral? Pa kar pavšalno so vsi starši permisivci in vsi otroci nevzgojeni?
Živimo v kao moderni družbi pa delamo do 17 ali celo 18 potem bi pa morali še do 20 otroke imeti zunaj, v blok pa priti neslišno, lebdeti po stanovanju brez izrečene besedice in jih popokati takoj spat. Zato da penziči in socialci, ki imajo cel dan prosto ne bodo trpeli ‘ hrupa’ kao nevzgojenih staršev in otrok?

Funkcionalna nepismenost ali kaj drugega?

Jaz opažam ravno obratno.
Nikoli do sedaj ni bilo javno življenje, infrastruktura, storitve, orientirane tako družinsko.
In zelo verjetno je, da še nikoli prej otroci niso bili tako “razpuščeni” oz. enostavno “nevzgojeni”, kot so danes.

Krivdo lahko pripišemo apatiji, lenobi, nesposobnosti, nedoraslosti in komodnosti staršev, dolgim delovnikom, gospodarski krizi, new-agevskim knjigam, po katerih se otroka vzgoji tako, da se ga ne vzgaja, ter brisanju družbeno priznanih vzorcev vedenja.

Odločitev postati starš bi morala biti sprejeta s soglasjem obeh partnerjev (pa pogosto ni), starši pa bi se morali zavedati, da morajo otroka vzgajati – ne pa mu le kupovati ljubka oblačilca in tone plastike.

Je pa težko, če vzgaja nevzgojeni.[/quote]

odločitev postati starš bi morala biti sprejeta s soglasjem celega mesta oz. vsaj ulice 🙂

Pa kaj vam je? Čist mim topica tolčete. Bistvo je vendar: življenje v bloku SUCKS!!

Življenje v neki skupnosti, kar recimo blok je, tudi soseščina s hiškami, je potrebno neko prilagajanje tako z ene kot z druge strani. Razumem, da je za spodnjega soseda blazno moteče, da zgornji sosed tolče, ropota,…, ta pa želi imeti mir, se spočiti ali ima kako delo, ki pač zahteva mir. Mislim, da otroci ne morejo biti neko opravičilo, da si nekdo jemlje ekskluzivno pravico nad drugimi v soseščini. Enostavno kdorkoli, ne glede na spol, status, kadilci, … Treba se je prilagajat in mogoče kdaj tudi prositi druge oz opozoriti, da so kaka dela. Ok, če je zadeva kratkotrajna in ne tako zelo moteča lahko vsak kdaj pa kdaj kej potrpi, samo vsaka stvar pa ima svoje meje.

mama levinja, škoda, ta si mati…verjamem, da takšna, čigar otroci lahko počno vse in niti predtavljaš si ne moreš kakšen hrup povzročate in ne, zakon je jasen, če ste preveč glasni, moteči, se pokliče policija, naredi zapisnik in če se ugotovi, da ste res prehudi, dobite kazen.

Živis v skupnosti, ne sama v hiši, torej je nujno prilagajanje in ne tvoja misel, da delaš kar hočeš in če komu ni prav naj se izseli…kakšen človek si, mati??? kakšen zgled??? Ubogi tvoji sosedje

Imam tudi sama take sosede nad sabo kot si ti avtorica in za take ljudi nimam druge besede kot, da ste navadni egoistični narcisi, Briga vas za vse ostale okrog sebe, važno da so vaše potrebe in kaprice izpolnjene pa, če vsi ostali zraven vas pocrkamo, kakor si se tudi sama izrazila. VI, VI, VI in še enkrat VI, potem 100 let nobenga, pol ste pa spet VI in VAŠA VISOKOST. Vsi ostali nismo pomembni, pomembno je, da VI lahko uživate v svojem življenju.

Bom rekla ostarelemu in ovdovelemu sosedu v vrstni hiši, ki ga vsak večer od 18h pa tja do vsaj 24. ure poslušam kako kašlja, kot da bo pljuča izkašljal in nabija tv, ker je gluh in mu je dolgčas – naj upošteva, da mene vse to moti in naj se spremeni. Ok? Me zanima kako daleč bom prišla.
Me zanima koliko bi vas bilo pripravljeno za bamene dodatne izolacije vseh stanovanj kaj keširati – verjetno bi pričakovali, da plačajo vsi drugi samo vi ne, ker zase redkokateri meni, da povzroča moteč hrup.

New Report

Close