Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moji otroci se bodo pač igrali pa če sosedje spodaj crknejo

Moji otroci se bodo pač igrali pa če sosedje spodaj crknejo

Predvidevam, da je to naravna danost, da se tako odzoveš na normalno in realno napisan prispevek.:-), pa me zanima ali je to redno in splošno ali ti zgolj tako useka vsake toliko časa, recimo parkrat dnevno? :-)[/quote]

Vama redno.
Ankrat adn, ankrat adan.[/quote]
Verjamem ja.:-) ampak res se sprašujem, kaj vraga to mora bit v neki glavi, kako razsulo, najbrž neizmerna jeza zaradi lastne ničvrednosti in popolne nesposobnosti, da nekateri nikakor ne prenesete čisto prijetno in realno napisanega prispevka. Ker sam recimo ne gledam po vzdevkih in pametneje in bolj strpno kot je napisal ta prispevek tokrat Robi, bi ga človek težko. Nekateri pa znorite ob vsakem stavku, ne glede na napisano in se vsujete s primitivnostjo in zmerljivkami, drugega itak ne prispevate nikjer na forumu, ker niti niste zmožni.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Vama redno.
Ankrat adn, ankrat adan.[/quote]
Verjamem ja.:-) ampak res se sprašujem, kaj vraga to mora bit v neki glavi, kako razsulo, najbrž neizmerna jeza zaradi lastne ničvrednosti in popolne nesposobnosti, da nekateri nikakor ne prenesete čisto prijetno in realno napisanega prispevka. Ker sam recimo ne gledam po vzdevkih in pametneje in bolj strpno kot je napisal ta prispevek tokrat Robi, bi ga človek težko. Nekateri pa znorite ob vsakem stavku, ne glede na napisano in se vsujete s primitivnostjo in zmerljivkami, drugega itak ne prispevate nikjer na forumu, ker niti niste zmožni.[/quote]tiho bodi luzer.hahaha

to kar si ti prebrala res piše, samo se je treba držat reda in discipline v več stanovanjskih stavbah, Kako bi izgledalo , da bi se vsi drli, razbijali, vrtali, Ne tudi čez dan je treba bit dosleden in miren. Lahko te spravijo iz stanovanje, ker se ne držiš PRAVIL.

Če ni ustrezne izolacije v bloku, se sliši vse, zato te mama levinja razumem, in pravzaprav ne moreš kaj dosti narediti, v kolikor ni volje večine lastnikov, da se kaj naredi.

Otroci zrastejo in potem bo igra prešla v glasbo, … 🙂

Pa kljub vašim pravicam imate tudi odgovornosti ne?
Je stanovanje igrišče? Ni. Torej je tvoja dolžnost, da otroke naučiš, katere igre so primerne za stanovanje. Nabijanje žoge, poganjalci, skiroji in kričanje pač ne sodi v stanovanje, pa če kričiš v nebo kokr češ. na igrišču naj pa norijo kakor jim paše:). Veš, tudi sosedje imajo pravico do miru.
Tak da otrok ne rabiš nekam privezovat( bedna obramba), ampak jih nauči, kako se igrat v stanovanju.

Ne vem, zakaj ste vsi napadli tole mamico. Saj ni tako, da je igra otrok v stanovanju prepovedana. Niti ni za pričakovati, da bodo otroci cel dan sedeli in brali knjigo ali risali. (Če bi bili taki, bi pomenilo, da je nekaj resno narobe z njimi.) Niti slučajno ne more otroška igra preseči dopustnih decibelov hrupa v sosednjem stanovanju.
Eni ljudje so pač taki, da jim gre vse v nos in se jim zdi, da se mora cel svet njim prilagajat. In eni pridejo celo v starost s takim odnosom do sveta…
Živim v bloku, imam zgornje sosede, ki imajo majhna otroka. Skozi strop se sliši vse, če sem sama doma in brez glasbe ali nič, če je tudi moja družina doma. Ko je pri meni tišina, slišim celo govor sosedov, čeprav je le sobne jakosti, slišim korake odraslih in tek otrok… Ampak podnevi je to normalno in legalno. Ponoči, pa itak otroci spijo.
Razni težaki, ki nimajo svojega življenja, se pa vtikajo v druge, iščejo vzroke za svoje probleme pri sosedih… Itak jim ni rešitve. Lahko se pa odselijo v samoto. V bloku je pač tako, da slišiš sosede.

Namesto , da si na spletu, raje vzgajaj tvoje soncke. Ker niso vsi dolzni prenasat tvojih nevzgojenih pamzev. A ucitelje si ze napadla???

Veš, sončki so vzgojeni, delajo točno tisto, kar je prav, točno tam, kjer je treba.
Težaki si pa lahko musko zavrtijo, ali pa čepke dajo v ušesa, če ne znajo sfiltrirat zunanjih dražljajev.

Pizd*a materna, po novem niti novodobne mame ne veste, kje so otroška igrala, pa novodobni fotri tudi ne, kje je industrijska cona, ker je vse za sosede rezervirano? Da vam vse gre v pogubo s takim načinom.

Da ne bo nesporazumov, ne rabite živeti po novem, tam, kjer ni blokov.

ali ti pa težaki dajo lahko eno okoli kepe,ker za take kot si ti ,kaj drugega ne pride v poštev.

ali ti pa težaki dajo lahko eno okoli kepe,ker za take kot si ti ,kaj drugega ne pride v poštev.[/quote]

Z muziko ni nič narobe, dokler koga ne oviraš ali motiš. Če se gre pa kdo okrog kepe, pa po novem drugi bedijo. Nehajte biti ljudje, kot da ste sami na svetu in lahko pošljete tudi koga nekam kar tako, ker se vam tako dvigne. In če bom to sama rekla, bom obrazložila, predno bi me v naprej celo poskušal kdo jebati. In predno boš na koga položil roko, ne glede na spol, naj ti poskoči nazaj in boš kot oseba sama dobila vprašanja, zakaj boš komu škodovala. Kreten od človeka.

Bi te rada videla, da prideš k meni z idejo, naj si dam čepke v ušesa :))))

odvisno kako se igrajo, konstantno dretje in razbijanje je res neprijetno in nepotrebno. tudi na miren, obziren način se je mogoče lepo igrati. razgrajajo naj pa zunaj na svežem zraku.
malo obzirnosti nikoli ne škodi, tudi če požreš nekaj ponosa.

Ma jaz k nikomur ne hodim težit in govorit, kako naj živi. In pričakujem isto od drugih. Če bi se pa prišel kdo pritožit, da naj se moji otroci podnevi ne igrajo v mojem stanovanju, bi pa nasula par nasvetov, ja. Od čepkov, do selitve v samoto. V bloku se pač sliši druge ljudi. Mogoče v varovanih stanovanjih ne slišiš sosedov. 🙂
Pa vi resno mislite, da imate sredi dneva pravico zahtevat tišino? Na osnovi česa? Tega ne predvideva noben zakon ali pravilnik. Še pogodba o medsebojnih razmerjih ne.
Si kar jemljete pravico težiti nekomu, ki ga slišite, ali kaj?
Pa še bolj, ko nimate take pravice, večjo agresijo pri tem kažete.

Še zate, očitno si spregledala :)))))

Ti bom svetovala potem okoli čepkov, obljubim 🙂

Ti bom svetovala potem okoli čepkov, obljubim :)[/quote]

Dopuščam možnost, da so tvoji psi drugačni, ampak tisti, ki jih jaz poznam, da lajajo na ukaz, to zelo radi počnejo, in če en mesec veliko lajajo na ukaz, jih potem zeeeelo težko spraviš nazaj v tiho stanje.
Mene pasje lajanje ne moti. Mi je všeč občutek, da nisem sama na svetu, in da so okoli mene drugi ljudje (in psi).
Moje otroke tudi redko katera stvar zmoti v spanju (tudi petarde in ognjemet ne).
Pa saj če živiš med ljudmi, moraš biti navajen na nek nivo hrupa v ozadju.
Slišim, ko se soseda brije z britvico zvečer (no, slišim trkanje z britvico ob umivalnik), slišim drugo sosedo, ko si okoli osmih zvečer pripravlja smuti (ma novo mašino, ene pol leta nazaj je začela s tem), slišim, ko se ji pokvari plinski boljler vsaka dva meseca, slišim vse prepire zgornjih otrok (in jih včasih zašpecam mamici, ker se starejši pogosto spravlja na mlajšo)… pač, tako se živi v bloku. Kje je problem? Nič od tega ni kaj takega, da bi me zbudilo iz spanja. Niti koga od moje familije. Če pa v budnem stanju slišim, kaj se dogaja okoli mene, pa ni s tem nič narobe…

Hja, vse, kar si opisala, ni ravno skakanje in norenje otrok, ampak pač res očitno slabo zgrajen blok. Ampak meni se v takem res ne bi dalo živet.

ali ti pa težaki dajo lahko eno okoli kepe,ker za take kot si ti ,kaj drugega ne pride v poštev.[/quote]

Z muziko ni nič narobe, dokler koga ne oviraš ali motiš. Če se gre pa kdo okrog kepe, pa po novem drugi bedijo. Nehajte biti ljudje, kot da ste sami na svetu in lahko pošljete tudi koga nekam kar tako, ker se vam tako dvigne. In če bom to sama rekla, bom obrazložila, predno bi me v naprej celo poskušal kdo jebati. In predno boš na koga položil roko, ne glede na spol, naj ti poskoči nazaj in boš kot oseba sama dobila vprašanja, zakaj boš komu škodovala. ****** od človeka.[/quote]avtorica z več nicknami,če bi ti meni živela nad glavo z svojimi nevzgojenimi otroci,bi se ti po hitrem postopku odselila,ne pa da tukaj govoriš,da če komu ne paše da tvoji pamži skačejo po glavi naj se odselijo v samoto.

Pred kratkim se je tudi v naš blok vselila družina. Ona nikjer ne dela, njen mož pa je veliko v tujini. Ko otroka tekata po stanovanju, se sliši, kot da se bo strop vsak čas zrušil na nas. Dejstvo je, da so gradnje slabe in temu primerno bi moral biti prilagojen tudi hišni red v večstanovanjskih stavbah.

Avtorica, žal si preveč sebična, da bi sploh pomislila tudi na to, da vsi stanovalci nimajo istega delovnika. Nekateri opravljajo tudi nočne izmene in morajo dopoldne oz. popoldne počivati. Ne trdim, da bi morali biti tvoji otroci tiho kot v grobu, vendar je topotanje in po možnosti tekanje po petah lahko zelo moteče. Ravno taki ljudje, ki niso obzirni do drugih stanovalcev v bloku, nimajo v bloku kaj iskati. Vedno sem bil celo mnenja, da za družinsko življenje v nobenem primeru ni primeren blok, pač pa samo hiša. To trdim z razlogom.

Opažam pa, da so igrišča v moji soseski v večini prazna. Staršem se ne da več ukvarjati z otroci in potem so take posledice, kot je čedalje več debelih otrok, pa tudi njihovih staršev. Obžalujem, da se najbrž celo velika večina ljudi odloči za otroke, ker mislijo, da jih morajo imeti in ne iz neke realne pristne želje po njih. Potem pa jim postanejo hitro odveč, jih posedejo za računalnike, telefone ali tablice, ali pa jim rečejo, da se lahko igrajo s trdo žogo celo v stanovanju.

Ne vem, zakaj moramo za vsako še tako slabo službo prinesti raznorazna potrdila, dokazila ipd., za najpomembnejšo življenjsko “službo”, kot je starševstvo, pa nihče ne rabi nobenega potrdila oz.. dokazila, da ni morda kak psihopat ali nesposoben biti starš ali kaj podobnega, in se lahko plodi, kolikor ga je volja. Dejstvo je, da vsi niste za otroke.

Z otroci se je treba vsak dan ukvarjati in z njimi iti ven. Ja, tudi v mrazu, saj jih ne smete “v vato zavijati”. Nekoč smo se kot otroci celo kepali, “kopali” v snegu, pa smo ostali zdravi. Danes otroke vse preveč “zavijate v vato”. To ni dobro tako za vas, kot tudi ne za njih. “Ura streznitve” in “izstavljen račun” za brezbrižnost današnjih staršev pa itak pride hitro v najstniških letih. V razmislek…

bravo za tvoj komentar+++++

Če te sosed opozori, da otroci preveč razbiajo in razgrajajo bi skušala otrokom dopovedat, da naj tišje se igrajo in ne tolk razbivajo, ker pod vami živijo sosedje.
Če pa ti želiš met mir ta čas in počneš druge stvari je to tudi odraz same tebe, da otrok išče pozornost s tem, ko nori po bajti, ker se ti ne ukvarjaš z otrokom.

Kot drugo tud sama očitno nimaš neke kulture in pogleda na zunanji svet izven svojega stanovanja, ker bi hitro ugotovila, da nekdo po celem dnevu, ko pride domov bi se rad v miru odpočil in ima to pravico, ne pa da posluša norenje otrok in njihovo razbivaje. Nekaj časa človek potrpi, sam če vsak dan moram poslušat po službi še tvoje nevzgojene otroke in še tebe kako sikaš nazaj ter ne razumeš bistva pol res ni čudno, da sosedje norijo.
Težava je pr tebi!!! Niti tolk v otroku, še manj v sosedi.

Kaj pa če sosed/a ima kako nočno delo in popoldne bi rad se naspal, preden gre delat? A na to pomisliš?

Avtorica, še kako razumem tvoje sosede in sem na njihovi strani, pa imam.tudi sama majhne otroke. Zelo nadležno zns biti to tvoje “nedolžno igranje tvojih otrok”, samo ti si toliko ignorantska do tega, kako to doživljajo tvoji sosedi, ker se ne znaš vživeti v njihovo kožo. Raznorazno kotalinkanje kakšnih žogic iz trše snovi, štorkljanje s cokli, in še in še. Doživela na morju čez dan, ko bi si človek malo spočil in si zaželiš miru, nad glavo pa poslušaš, drrrrrrr, tok, tok, tok in to non stop brez prestanka. Ženska, nisi sama na planetu, pa četudi je stanovanje tvoje.

Z muziko ni nič narobe, dokler koga ne oviraš ali motiš. Če se gre pa kdo okrog kepe, pa po novem drugi bedijo. Nehajte biti ljudje, kot da ste sami na svetu in lahko pošljete tudi koga nekam kar tako, ker se vam tako dvigne. In če bom to sama rekla, bom obrazložila, predno bi me v naprej celo poskušal kdo jebati. In predno boš na koga položil roko, ne glede na spol, naj ti poskoči nazaj in boš kot oseba sama dobila vprašanja, zakaj boš komu škodovala. ****** od človeka.[/quote]avtorica z več nicknami,če bi ti meni živela nad glavo z svojimi nevzgojenimi otroci,bi se ti po hitrem postopku odselila,ne pa da tukaj govoriš,da če komu ne paše da tvoji pamži skačejo po glavi naj se odselijo v samoto.[/quote]

Ti se pa velikokrat zmotiš?

Med čepenjem v kotu in odnosom “bmk za vse druge, jaz, jaz, jaz, mi nismo nikoli nič krivi, vsega je kriv blok” je še precej možnosti. Vsak pri zdravi pameti ve, da včasih kaj tudi spodleti, ampak to še ni tak odnos do soljudi, kot ga ima avtorica. In ne vem, zakaj bi kdo, ki ima tak odnos, lahko pričakoval kakšno empatijo. Kar se mene tiče, do nje niti pravice nima.[/quote]
Bistveno je najprej ugotoviti dejansko stanje in šele potem soditi ter ugotavljati do česa bi dejansko naj bili empatični.
Poznam podivjane in nevzgojene otroke, kot tudi poznam nevrotične starce, ki jim gre na živce vsak korak.
In ker nihče ne pozna dejanske situacije, najbolj sodite tisti, ki ste sami nevrotični . Še najbolj so pametni tisti brez otrok, ki tako ali tako zaradi lastnih travm ne morejo otrok niti videti.
Zato nisem na nikogaršnji strani in niti ne bom, dokler ne bom šel tja in slišal kaj se dejansko dogaja, kdo pretirava in kdo je psihično moten. Mogoče so celo vsi. :)[/quote]
+++++++++++++++++++++

New Report

Close