Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moti me, ker ima hči starejšega fanta in še tujec je..!

Moti me, ker ima hči starejšega fanta in še tujec je..!

Glej, tudi moja soproga se je porocila s fantom, ki je bil 6 let starejsi od nje. Tudi ta fant je bil Srb. Trinajst let je ze tega, kar jo je ta fant zaprosil za roko. In se danes se tako ona, kakor njena mati radi pohvalita, da tako dobrega moza/zeta mnoge zgolj sanjajo, a nikoli ne spoznajo. To, da danes tako ona, kakor otroci govorio dokaj solidno stiri jezike, pa je velik bonus, ki bi ga z nekim lokalnim fantom verjetno ne imela. Zacutiti kulturo skozi zven njenega jezika je nekaj veliko bolj pristnega, kakor zgolj po tretji osebi.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Dej tud ti preber kar sm napisala, pa potem laji.
S tvojim 1.odstavkom se čist strinjam.
Zdej pa: če greš ti v Srbijo na obisk, ker avtorica piše, da je prišla njegova žlahta al kdo že na obisk, se valjda ne boš učila srbskega jezika, razn, če mislš tam živet, a ni tako? Zakaj bi na obidku ti MORALA govort srbsko?
To je isto kot če grem jaz v Francijo, francosk ne znam, ja glih bi se učila francosk ja, za koga že? Bi se ga pa naučila, če bi misla živet tam.
Še 1x, eno je, če greš ti nekam na obisk, drugo je, če greš nekam živet.
O tem pišem. Bo zdej bolj razumljiv?
[/quote]

Se pravi, po tvoji logiki, če grem v Nemčijo na obisk, lahko mirno govorim izključno slovensko, pa me bodo že razumeli, če me bodo hoteli.
Saj ni treba, da se naučijo jezika za en obisk, ampak potem je tudi meni logično, da se ne pričakuje, da se bom jaz učila njihovega jezika za en obisk. In v takem primeru je prav, da se dobra volja pokaže iz obeh strani, da se potrudita oba, ne samo eden. Jaz že razumem, kaj ti govoriš, me ni treba žalit da lajam. Kar hočem povedati je, da se je večina slovencev pripravljena trudit s tujim jezikom doma in v tujini. Mnogo južnih pa tega ni pripravljeno storiti, niti doma, niti v sloveniji. In ne reči, da ni res, ker jih srečujem vsak dan. In to ni prav.

Nekje pet do deset let je normalna razlika v razmerju med moškim in žensko. Zato sedem let ni nič takega in mislim, da te to ne bi motilo, če bi bil fant Slovenec. Srbe poznam dovolj dobro, da vem da so dobri ljudje, ki pa imajo svoje muhe in svoje trenutke. Predvsem imajo drugačno miselnost glede družine in očitno je tvoja hči zelo hitro skapirala kakšno vlogo mora igrati v njihovi družbi. Mnogi srbohrvaško govoreči ljudje res ne razumejo slovenščine in jo tudi hitro zamešajo s poljskim ali slovaškim jezikom. Slovenci smo zaradi zgodovinskih razlogov povzeli večji posluh za srbohrvaški jezik, zato nam ga ni težko se naučiti.

Se pravi, po tvoji logiki, če grem v Nemčijo na obisk, lahko mirno govorim izključno slovensko, pa me bodo že razumeli, če me bodo hoteli.
Saj ni treba, da se naučijo jezika za en obisk, ampak potem je tudi meni logično, da se ne pričakuje, da se bom jaz učila njihovega jezika za en obisk. In v takem primeru je prav, da se dobra volja pokaže iz obeh strani, da se potrudita oba, ne samo eden. Jaz že razumem, kaj ti govoriš, me ni treba žalit da lajam. Kar hočem povedati je, da se je večina slovencev pripravljena trudit s tujim jezikom doma in v tujini. Mnogo južnih pa tega ni pripravljeno storiti, niti doma, niti v sloveniji. In ne reči, da ni res, ker jih srečujem vsak dan. In to ni prav.
[/quote]

A si ti nepismena? A nism že 2x pisala o tem? Pa kaj je s tabo? Kdo te bo v Nemčiji razumel, če boš govorila po slovensk? Noben. In če ne znaš nemšk, bo valjda šlo anglešk, ane? Če pa tid tega ne znaš, ne boš nič spraševala, govorila. In kdo sploh prav, da se morš ti za en obisk naučit jezika? Anglešk naj bi vsaj večina sveta obvladala, ane? Boš pač če ne obvladaš lokalnega jezika, vprašala anglešk. Matr kolkrat sm bila v Nemčiji, pa nemšk ne govorim dobr, pa če kaj ni šlo, smo prešaltal na anglešk.
In ja, sm že napisala tud moje mnenje o teh južnih, ki kao “nočjo” govort slovensk. Velik jih zna, eni pač res ne znajo dobr, takih, ki pa nočjo a znajo, pa jaz ne poznam, pa živim med njimi, se dnevno družm z njimi, to berem edin tuki gor.

A si ti nepismena? A nism že 2x pisala o tem? Pa kaj je s tabo? Kdo te bo v Nemčiji razumel, če boš govorila po slovensk? Noben. In če ne znaš nemšk, bo valjda šlo anglešk, ane? Če pa tid tega ne znaš, ne boš nič spraševala, govorila. In kdo sploh prav, da se morš ti za en obisk naučit jezika? Anglešk naj bi vsaj večina sveta obvladala, ane? Boš pač če ne obvladaš lokalnega jezika, vprašala anglešk. Matr kolkrat sm bila v Nemčiji, pa nemšk ne govorim dobr, pa če kaj ni šlo, smo prešaltal na anglešk.
In ja, sm že napisala tud moje mnenje o teh južnih, ki kao “nočjo” govort slovensk. Velik jih zna, eni pač res ne znajo dobr, takih, ki pa nočjo a znajo, pa jaz ne poznam, pa živim med njimi, se dnevno družm z njimi, to berem edin tuki gor.
[/quote]

Ups, res nočjo, ampak npr z mano, ker vedo, da ne znajo dobr, vedo pa tud, da jih jaz razumem, če govorijo po svoje 😉

Kakšna pa je ta drugačna miselnost do družine?

Dejstvo je da se v mešanih zakonih vsi naučijo vsega. Res da ne govorijo kot native spikerji ampak govorijo, prav smešni mi je že poslušat kako se samo Slovenci naučijo jezik zakonca. Tud tujc se nauči jezika svojega zakonca. Malo po malo.
Moj oče se je totalno nauči slovensko. Ampak njemu tako Al tako jeziki lavfajo. Čeprav živita v tujini se vedno govorita med sabo doma tako slovensko kot bosansko in se druge jezike. Več znaš več veljaš pa pika.

V naši Sloveniji se je Slovenka zaljubila v nekoga od dol. Bil je cel kraval, strarši noro proti, dokler nista šla narazen. Slovenka se je kasneje seveda poročila s Slovencem. Izbira ne bi mogla biti slabša. Pijača, pretepanje, …..
Starši si niso nikoli odpustili, da sta šla s taprvim narazen. Tudi zato ne, ker se je on kasneje poročil in bil dober mož in oče.
Tale zgodba je na žalost resnična.
Naj vas ne moti nekaj let razlike in narodnost človeka.

Res je. Tud moj oče, se priselil sm iz Srbije, pa tako tekoče govori slovensk, da se še marsker taprav Slovenc lahk skrije pred njim. Še z, s, h, k, ki jih na tem MONu ful pojma nima, obvlada v nulo.
Je pa res, da mu je bilo vse skup dost lažje se naučit, ker doma govorimo slovensk, službo ima tako, kjer se govori že iz vsega začetka slovensk.
Razumem pa tiste, ki sta npr oba starša od dol, doma govorijo v svojem jeziku, v službah večinoma med sabo govorijo v svojem jeziku, ja kje naj bi se pa tak naučil slovensk? Čeprav razumejo ja, ne znajo pa pač govort.

Naša ima prav tako toliko starejšega, tudi ni Slovenec, hči se je morala/hotela naučiti njegovega jezika, zato se da lahko razume z njegovimi, sta se poročila in zaenkrat vse klapa.
Če bi moj bodoči zet ležal v bolnici in njegovi ne bi šli po njega, bi ga sigurno šla iskat jaz. Sem sicer mnenja, da bi bilo mnogo boljše, če ne bi prihajalo do takšnih mešanih zakonov, vendar če je poba izbira tvoje hčere, prav veliko ne moreš spremenit. Malo verjetno je, da boš pregnala njega, obstaja pa velika, da boš pregnala oba. Če se odselita v Srbijo, se boš tudi ti naučila srbščine, brez skrbi, ker te vnuk drugače ne bo razumel.

eni ste glupi in zganjate slovenski ponos, drugi ste glupi in sanjarite o prelepem multikulti svetu.. zdrave pameti pa vidim da noben nima.

pomembna je osebnost, spoštovanje, ujemanje.. če je to ok, nima veze ne narodnost ne starost. amapk kakšna je ta osebnost? ne vemo, niti avtorica ne ve.

19letnica še ni izkušena in jo marsikdo lahko v marsikaj pregovori, tipov, ki so na začetku osladni, potem pa pokažejo pravo naravo (lahko tudi šele po več letih), je pa tudi ogromno.
avtorica se verjetno boji, da se bo punca po kratkem postopku poročila in še zanosila, potem pa se bo tip začel obnašat kot da je njegova last in jo odpeljal domov, kjer bo njegova gospodinja, služabnica, kjer bi morala živet po tamkajšnjih pravilih itd.. in take stvari se dejansko dogajajo, v različnih krajih so različne kulture, tako da ta strah je po moje še kako razumljiv.

zdaj pa, kako to preprečiti?
pomembno je, da te hčerka ne vidi kot nasprotnika, ampak kot nekoga ki ji lahko zaupa. veliko se pogovarjaj z njo, druži se z njo, razsvetli jo, da bo razmišljala racionalno, ne zaslepljena z zaljubljenostjo. da bo čim hitreje do konca odrasla, dobila občutek samozavesti, ker če bo imela ta občutek, se tipu, če jo bo želel sčasoma dominirat, ne bo pustila. in obratno, če bo tip do nje spoštljiv, ga bo bolj cenila.
verjetno hočeš da ostaneta v sloveniji – delaj na tem da ji bo tukaj lepo – brez tečnarjenja, ker potem bo še raje odšla v tujino. podpiraj jo, da bo samozadostna – da si bo dobila službo, se izobrazila, če se želi, da bo samostojna. naj ne postane odvisna od tega tipa.

če bo vse tako kot mora biti, se pravi da bo punca postala zrela, bo znala sama lažje presodit, ali je tip res pravi zanjo ali ne.
če pa ne bo postala zrela, naj ima z mamo vsaj dober odnos, da če jo tip res kdaj prizadane, bo vedela komu lahko zaupa.

kje pa je oče pri vsem tem? sodelujte skupaj in bodite povezani kot družina. skupaj boste močni in če vam bo kdorkoli hotel kaj hudega, ta tip ali katerikoli drugi, boste skupaj lažje rešili problem.

Jasno,da avtorico skrbi in jo je strah,upravičeno.Vsi,ki smo že dolgo poročeni ali pa v skupnosti z enim partnerjem vemo,da ko smo zaljubljeni je vse oh in sploh,kasneje pa ravno vsak dan ne cvetijo rožice.Strinjam se ,da je tud med slovenci veliko barab,pa vedar….Slovenci se razlikujemo tud od srbov,da ne govorim od muslimanov-tak pač je.Nam staršem jasno ni vseeno in nas skrbi kakšno bo življenje naših otrok,samo upamo lahko,da bodo partnerje izbirali po zdravi pameti…..,

Glej, tudi moja soproga se je porocila s fantom, ki je bil 6 let starejsi od nje. Tudi ta fant je bil Srb. Trinajst let je ze tega, kar jo je ta fant zaprosil za roko. In se danes se tako ona, kakor njena mati radi pohvalita, da tako dobrega moza/zeta mnoge zgolj sanjajo, a nikoli ne spoznajo. To, da danes tako ona, kakor otroci govorio dokaj solidno stiri jezike, pa je velik bonus, ki bi ga z nekim lokalnim fantom verjetno ne imela. Zacutiti kulturo skozi zven njenega jezika je nekaj veliko bolj pristnega, kakor zgolj po tretji osebi.
[/quote]

Tudi jaz sem s partnerjem, ki je od mene starejši 7 let. In tudi moj partner ni Slovenec. Z njim govorim slovensko, njegovega jezika (ni jezik bivše Juge) se učim počasi, in ga ko sva na obisku pri njegovih z veseljem uporabljam. Zakaj pa ne? A mislite, da mi bo v življenju kaj škodilo, če razumem in govorim en dodaten jezik?
Aja, tudi hrvaško in srbsko govorim in razumem in z veseljem izkoristim vsako priložnost, da jezik uporabljam.

Resnično ne razumem, zakaj smo je večina ljudi tako blazno ponosna na znanje angleščine ali nemščine, obnašajo pa se, kot da je žaljivo in ponižujoče če bi morali govoriti hrvaško ali srbsko. Zame je tuj jezik tuj jezik, in držim se pregovora več jezikov znaš, več veljaš.

Srbščina je seveda povsem drug jezik in je jasno, da je Srbi ne razumejo. To je tako kot pričakovati, da bi nekdo, ki zna italijansko, razumel tudi francosko ali portugalsko. Ja, nekaj podobnosti že je, a to so povsem različni jeziki.

Sicer pa Srbov ne maram in tudi sama ne bi bila vesela, če bi si moj otrok izbral takšnega partnerja. Mi je čisto vseeno, kako to zveni, se mi ne da špilat ‘politične korektnosti’ in se hvalisat s kobajagi ‘toleranco’, češ kako odprta sem in fina. Dejstvo je, da imajo nekateri narodi res težek kolektiven um in Srbi definitivno spadajo v sam vrh agresije, arogance, primitivizma. Da ne bo pomote – imam kolege Srbe in so fajn ljudje, samo v intimnih odnosih bi zelo težko bila s Srbom – pa tudi s kom drugim. Ko stopiš bližje, pride ven ves ta kolektiven um in tako kopico agresije in ošabnosti, kot jo premorejo Srbi, težko prenašam. Slej ko prej se to začne kazat. Že neštetokrat sem v odnosih s Srbi videla, kako se odnosi skazijo in uničijo, ko stvari ne grejo po njihovo. So zelo prijazni, dokler špilaš tako, kot oni žvižgajo, ko pa se jim kaj upreš ali ne strinjaš z njimi, je konec veselja. Ne rečem, da je tako samo pri Srbih, a je pa ta želja po prevladovanju zagotovo ena od bolj izrazitih njihovih potez.

Če bi moj otrok izbral takšnega partnerja/partnerko, bi to sicer navzven sprejela in ne bi težila, samo mislila bi pa si svoje. Imam veliko izkušenj s Srbi in na koncu prideš to take jame primitivizma, vztrajanja pri svojem enem in edinem prav do konca, agresije in enega napumpanega ponosa, da ni za nikamor. Ne rečem, da med drugimi narodi ni tega, seveda je – samo Srbi so kot kolektiv izjemno agresivni in teritorialni. Še sedaj ne morejo prevzeti nobene resne odgovornosti za kalvarije na Balkanu – nasprotno, še zdaj špilajo žrtve in objokujejo svoje diktatorje ter mislijo, da jim nekaj ‘pripada’, brez posebnega truda, seveda. To je civilizacijsko preprosto retardirano – in ta kolektivni um seka ven pri vseh, samo dovolj globoko moraš zagrebst. Tako da žal, Srbi so meni mimo – verjamem, da na osebni ravni je marsikdo krasen človek, samo čez kolektivni um se težko gre in ta je igra neznansko vlogo, večjo kot si jo sploh lahko predstavljamo.

ne rečem, morda so nove generacije Srbov bolj ozaveščene, samo bodo rabile leta in leta in še in še generacij, da se zbudijo in pokažejo kaj napredka.

Ne rečem, da so Slovenci perle, tudi o njihovem kolektivnem umu bi se dala marsikatera reči, brez skrbi. Imajo druge probleme in izzive – samo srbski um je pa res zgodba zase.

sem hotela reči, da je slovenščina povsem drug jezik od srbščine in da je razumljivo, da je Srbi ne razumejo.

Se strinjam z vsem kar si napisal. Ampak ugibaš tud ti. Avtorica piše sam o tem, da jo mot starost in pa to, da je tip pač Srb in, ker se hči kao Slovenka trud z njegovo žlahto govort srbsko. Prav, da je tip ok. Ja, se čist strinjam, da znajo bit eni na začetku ful osladni, čez čas pa pokažejo svoj pravi obraz. Takih imaš povsod kr neki. Zato morš pa tud ti tipu že takoj pokazat kdo si, kakšna si, da je pomembna tud tvoja beseda ne sam njegova in ne vse delat po njegovih navodilih.
Avtorica tud prav, da tip že ful dolg živi v Slo, DEL družine pa ima dol, zato dvomm, da bi jo tip hotel kdaj odpeljat živet dol. Na obisk pa zihr.

Upam da tvoja hci cimprej pride k pameti in pobere svoje cote in se odseli stran od tebe dalec, dalec. Ti si unicevalka lastnega otroka in tebe imeti za mati mora bit res najhujsa nocna mora!

Pa kaj je s tabo?A mati je uničevalka ker jo moti,da ima srba,ker jo skrbi za hcerko,pa kakšne kvasiš?Slovenci imamo rek,da ko macki stopiš na rep zacvili.Bo kar držalo.Srbi,bosanci,naduti,zahrbtni,lezeji v rit,se prilizujejo,vsi sladki dokler je vse tako,kot njim paše,ko se jim pa zameriš pa najhujši sovrazniki.Pa se to ko se enemu zameriš,stopijo vkup pa udarijo nazaj.

jaz bi se najbrž hčeri odpovedal, ampak lahko mi je sedaj govoriti ko nisem v tej situaciji, jaz tudi ne maram da bi moja hčer imela tujca, srba kogarkoli. Mislim da boste z njim imeli še velike probleme, ona pa sploh, ampak kar poje naj kar si je zakuhala njena napaka jo bo tepla ves čas in prav je tako, s predpostavko da jo bo.

hahaha, ti boš 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} imela za zeta ali snaho Šiptarje LOL 😀 😀

Eni ste pa res retardirani. Itak, kot ponavad, samo posploševanje, nič druzga. A Slovenci so pa vsi zlati? Itak :))) v Slo družinah tud ni npr nobenga nasilja, nobene nadvlade desca nad žensko….? Itak da ni LOL Slovenci ne znajo bit na začetku osladni, pa potem pokazat svoj pravi obraz? Itak da ne LOL
Mislm sej takmu zabitmu folku je res težko karkol dopovedat. Najbolj od vsega mi je pa smešn to, da take nebuloze pišete glih starejši od katerih bi pričakovala vsaj mjčkn pameti v glav.

hahaha, ti boš 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} imela za zeta ali snaho Šiptarje LOL 😀 😀
[/quote]

Takim retardirancem kot je ona, bi tud jaz prvoščla kaj tazga 😉
Itak se pa to dogaja, poznam 2 taka primera, ne pravjo džabe zarečenga kruha se največ poje 😉

Še ena ki verjetno že 19 let nabija kako je najčudovitejša ženska in mati, kako bi vse naredila za otroke in vse kar si želi da bi bili otroci srečni, nesebična ljubezen pa to sranje.. No evo, nekako ti je uspelo vzgojiti krasno punco, ki je zmožna ljubezni in prilagajanja. Ne vem kako, pri tako ksenofobni prepotenti materi, ampak nekako ji je uspelo. In ti hočeš to uničit. Ker nima veze da je hči srečna. Nima veze da jo ima očitno fant rad. Nima veze da je punca pametna in spoštljiva in zmožna celo v več jezikih se sporazumevat. Nima veze da sta očitno skupaj srečna. Pomembno je da tebi ni prav da si ni izbrala sosedovga franceta ker imaš ti probleme z ljudmi. Ti si nesposobna videti človeka, vidiš samo njegovo poreklo. Ti si nesposobna ljubezni. Ti imaš probleme. Si sociopat nezmožen ljubiti lastnega otroka. Najhuje je pa da se pretvarjaš in si v svoji bolani glavi domišljaš da to je ljubezen iz tvoje strani.
Držim pesti za tvojo hči da bo živela v ljubezni še naprej. Daleč stran od svoje hladne, preračunjlive, ksenofobne mame. Nekatera jabolka le odletijo dlje od drevesa. Hvalabogu.

Zdej so se pa spet “Ena južna” pa Gola resnica vžgale in vsepovprek zagovarjajo yugoviće, še posebej srbe!
Pustite jim veselje saj veste, da to je dopovedovanje brez učinka, še posebej pri “južni”, ki s svojimi post-i več kot očitno dokazuje, da je polpismena! Škoda nadaljnje razprave.

p.s.:
“saj veste, kdaj je od yugovića glava kuhana?…3 ure po tistem, ko je skala mehka!;)

New Report

Close