Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moti me, ker ima hči starejšega fanta in še tujec je..!

Moti me, ker ima hči starejšega fanta in še tujec je..!

Malo opazuj okoli sebe. Veliko več je nestrpnosti neslovencev v Sloveniji.

Temu se reče vtikanje nosu v tuj krožnik. Kako se kdo pogovarja s sorodniki ali znanci v svoji hiši, lokalu ali v parku na klopci je popolnoma njegova stvar. Uporaba tujega jezika se nikoli ni bila znak nespostovanja. Nespoštljivo se zdi samo vtikalcem nosu v tuj krožnik. Motijo jih chefurji saj avstric ki govori nemško jih ne moti ker imajo še vedno hud kompleks manjvrednosti pred Nemci Avstrijci in podobno in hud kompleks večvrednosti pred Hrvatom bosancem itd..
V bistvu je pa tako nemščina kot srbscina za Slovenijo nič drugega kot tuj jezik.
Malo manj kompleksov in zavedanje da švabo lih tako serje kot bosanc. Ko bojo to dojeli jim bo veliko lažje.
[/quote]

A zdaj že čefurje nazivate z chefurji?…mater, si pa perla:)
Nam Slovencem ni potrebno vas nič dojemat, ker smo tu doma – to boste morali enkrat dojet in vam bo lažje!

Temu se reče vtikanje nosu v tuj krožnik. Kako se kdo pogovarja s sorodniki ali znanci v svoji hiši, lokalu ali v parku na klopci je popolnoma njegova stvar. Uporaba tujega jezika se nikoli ni bila znak nespostovanja. Nespoštljivo se zdi samo vtikalcem nosu v tuj krožnik. Motijo jih chefurji saj avstric ki govori nemško jih ne moti ker imajo še vedno hud kompleks manjvrednosti pred Nemci Avstrijci in podobno in hud kompleks večvrednosti pred Hrvatom bosancem itd..
V bistvu je pa tako nemščina kot srbscina za Slovenijo nič drugega kot tuj jezik.
Malo manj kompleksov in zavedanje da švabo lih tako serje kot bosanc. Ko bojo to dojeli jim bo veliko lažje.
[/quote]

Se strinjam.
Veš, sm se prej spomnla na enga modela s tega foruma, ki je na začetku, ko sm začela sodelat tuki gor, tud parkrat sodeloval v podobnih temah, en naci, vsaj za tazga se je imel. Pa matr, še z njim sva se na konc kolikortolk “ujela”, je nekak vsaj neki razumel, vsaj v nečem sva se na konc strinjala, tem zdej ki se petljajo, se pa ne da dokazat nič. S to razliko, da un je kao res naci bil, tile pa tega ne pravjo, pa se jim ne da dopovedat nič.

A zdaj že čefurje nazivate z chefurji?…mater, si pa perla:)
Nam Slovencem ni potrebno vas nič dojemat, ker smo tu doma – to boste morali enkrat dojet in vam bo lažje!
[/quote]

Ljubček zlati tudi jaz sem tu doma od kar so me prinesli iz zagrebške porodnišnice. Je pa res da se komot preselim v vsaj tri tuje države, dve sta veliko bolj razviti od slovenije če bi mi tako pasalo . Ampak mi ne paše ker je meni tukaj enkratno. Tako da meni ni treba dojeti nič ker točno vem kje je moj dom.

Se strinjam.
Veš, sm se prej spomnla na enga modela s tega foruma, ki je na začetku, ko sm začela sodelat tuki gor, tud parkrat sodeloval v podobnih temah, en naci, vsaj za tazga se je imel. Pa matr, še z njim sva se na konc kolikortolk “ujela”, je nekak vsaj neki razumel, vsaj v nečem sva se na konc strinjala, tem zdej ki se petljajo, se pa ne da dokazat nič. S to razliko, da un je kao res naci bil, tile pa tega ne pravjo, pa se jim ne da dopovedat nič.
[/quote]
Verjetno trdijo enako o tebi:-))) Z mnenji je pač tako kot z ritnimi luknjami. Vsak ga ima, večinoma smrdijo. Ampak- vse se da ignorirat.

Se strinjam.
Veš, sm se prej spomnla na enga modela s tega foruma, ki je na začetku, ko sm začela sodelat tuki gor, tud parkrat sodeloval v podobnih temah, en naci, vsaj za tazga se je imel. Pa matr, še z njim sva se na konc kolikortolk “ujela”, je nekak vsaj neki razumel, vsaj v nečem sva se na konc strinjala, tem zdej ki se petljajo, se pa ne da dokazat nič. S to razliko, da un je kao res naci bil, tile pa tega ne pravjo, pa se jim ne da dopovedat nič.
[/quote]
Verjetno misliš na himlerja haha
A je še živ :)) nema ga

Malo opazuj okoli sebe. Veliko več je nestrpnosti neslovencev v Sloveniji.
[/quote]

Je vidt ja 🙂
Čeprav jih kr velik poznam, tako iz šole kot od drugod, pa v lajfu na tak folk kot ga vidš tuki gor še nism naletela. Pa se dostkrat slišmo, vidmo….in to že neki let, pa so čist normalni. Tud prot kakšni “srbohrvaški” besedi nimajo nič, kakšno še sami uporabjo. Še kakšne vice, štose kdo omen v južnjaškem jeziku, pa če kdo od njih ne razume, vpraša in mu pač prevedeš. Nikol pa noben od njih ni muksnil, govorte Slo, živite v Slo, kot tuki bereš skor dnevno, seveda se ve za koga sam to velja.

Slovenci smo še preveč strpni,zato pa
upajo pisati,da smo budale,glupi pa še kaj hušega.Kultura pač!!

Se strinjam.
Veš, sm se prej spomnla na enga modela s tega foruma, ki je na začetku, ko sm začela sodelat tuki gor, tud parkrat sodeloval v podobnih temah, en naci, vsaj za tazga se je imel. Pa matr, še z njim sva se na konc kolikortolk “ujela”, je nekak vsaj neki razumel, vsaj v nečem sva se na konc strinjala, tem zdej ki se petljajo, se pa ne da dokazat nič. S to razliko, da un je kao res naci bil, tile pa tega ne pravjo, pa se jim ne da dopovedat nič.
[/quote]

“ker imajo še vedno hud kompleks manjvrednosti pred Nemci Avstrijci “, tako kot ga imate ve, zato se pa tako vžigate na slo forumu, ane?

“Pa matr, še z njim sva se na konc kolikortolk “ujela”, je nekak vsaj neki razumel, vsaj v nečem sva se na konc strinjala…” si ga prepričala, da je obupal, ane?

Je vidt ja 🙂
Čeprav jih kr velik poznam, tako iz šole kot od drugod, pa v lajfu na tak folk kot ga vidš tuki gor še nism naletela. Pa se dostkrat slišmo, vidmo….in to že neki let, pa so čist normalni. Tud prot kakšni “srbohrvaški” besedi nimajo nič, kakšno še sami uporabjo. Še kakšne vice, štose kdo omen v južnjaškem jeziku, pa če kdo od njih ne razume, vpraša in mu pač prevedeš. Nikol pa noben od njih ni muksnil, govorte Slo, živite v Slo, kot tuki bereš skor dnevno, seveda se ve za koga sam to velja.
[/quote]

Mater, ti jih pa res velik poznaš:)


Verjetno trdijo enako o tebi:-))) Z mnenji je pač tako kot z ritnimi luknjami. Vsak ga ima, večinoma smrdijo. Ampak- vse se da ignorirat.
[/quote]

Imaš prav, tud to, da se da ignorirat, ampak včasih pa tud ne gre 😉 vsaj tist, kar mene citirajo, kot ti zdej 😉 pa sej ti veš kako to poteka, je tud tvojih objav kr neki 😉 no ja, v tej temi jih še nism zasledila 😉


Verjetno misliš na himlerja haha
A je še živ :)) nema ga
[/quote]

E na njega ja :)) pa matr še z njim je bilo dost lažje debatirat. Pojma nimam kje je, ga kljub temu, da je podobnih tem kr neki, že ful dolg ni 😉 edin če ima zdej drug vzdevk ,)

Imaš prav, tud to, da se da ignorirat, ampak včasih pa tud ne gre 😉 vsaj tist, kar mene citirajo, kot ti zdej 😉 pa sej ti veš kako to poteka, je tud tvojih objav kr neki 😉 no ja, v tej temi jih še nism zasledila 😉
[/quote] Resnih tem se izogibam, ker je takoj zamera. Marsikdo nima smisla za humor še pri trapastih temah.

Resnih tem se izogibam, ker je takoj zamera. Marsikdo nima smisla za humor še pri trapastih temah.
[/quote]

Tud tuki se strinjam. Sej tud sama se ne petljam glih v vse take in podobne teme, v kakšne res politične, pa ko začnejo še z zgodovino, pa sploh ne. Sej ta ni bila nič tazga. Pa tud kot sm omenla že nevem kolkrat, me niti mal ne mot, če kdo napiše, pa naj bo to Srb, Hrvat……, da je npr glup, gnoj al pa je tak pa tak, da pišejo pa kao VSI so taki, e to pa vem da ni res, tako kot tud ni res, da so Slovenci VSI zlati…..
V mojih objavah se pa itak eni vtaknejo v vsako besedo, ki jo napišm, kot npr: smo, so, oni, mi, še huj, lepo napišm eni izmed njih, pa dobim nazaj serviran, da kar pišm, govorim za vse. Ko pa njim napišeš da oni pišejo o VSEH, kar vsak ki zna brat lahk vid, takrat pa se popravljajo da ne misljo o vseh al pa utihnejo. Delanje zdrah, kaj čš, potem mi pa un model napiše da sm sama zdraharca LOL Matr, kdo se ne bi odzval na tak obtoževanje? In kaj naj potem rečm takmu, ki se mu ne da dopovedat tud če mu 1000….x napišm, pa on tera svoje, kot da je glup.
Ah, igre brez meja 😉

Tud tuki se strinjam. Sej tud sama se ne petljam glih v vse take in podobne teme, v kakšne res politične, pa ko začnejo še z zgodovino, pa sploh ne. Sej ta ni bila nič tazga. Pa tud kot sm omenla že nevem kolkrat, me niti mal ne mot, če kdo napiše, pa naj bo to Srb, Hrvat……, da je npr glup, gnoj al pa je tak pa tak, da pišejo pa kao VSI so taki, e to pa vem da ni res, tako kot tud ni res, da so Slovenci VSI zlati…..
V mojih objavah se pa itak eni vtaknejo v vsako besedo, ki jo napišm, kot npr: smo, so, oni, mi, še huj, lepo napišm eni izmed njih, pa dobim nazaj serviran, da kar pišm, govorim za vse. Ko pa njim napišeš da oni pišejo o VSEH, kar vsak ki zna brat lahk vid, takrat pa se popravljajo da ne misljo o vseh al pa utihnejo. Delanje zdrah, kaj čš, potem mi pa un model napiše da sm sama zdraharca LOL Matr, kdo se ne bi odzval na tak obtoževanje? In kaj naj potem rečm takmu, ki se mu ne da dopovedat tud če mu 1000….x napišm, pa on tera svoje, kot da je glup.
Ah, igre brez meja 😉
[/quote]

pa baba ti si ja polpismena! hudiča, sej še ja pisat ne znaš ,kok šele da bi en razumljiv stavk skup spravla. ja, jebo te no!po se pa ti repenčiš!

Srbi so fajni, ZA SEX. Predvsem, ko sedim na mizi.

pa baba ti si ja polpismena! hudiča, sej še ja pisat ne znaš ,kok šele da bi en razumljiv stavk skup spravla. ja, jebo te no!po se pa ti repenčiš!
[/quote]

Jah lej, tud tvoja objava ni nič boljša, zato se komot ozreš tud na svoje pisanje oz svojo (pol)pismenost 😉
Sm morala 2x prebrat da sm zaštekala kaj si napisal 😉
Drugač pa, sej me ni treba brat 😉 če te pa že zanima, pač prebereš večkrat, če ne gre iz 1. 😉

Moslm, da sm tud že prej debatirala s severnjakom 😉 ok, sej štekam, ker imam pač jaz vzdevk južna, si vi date severnjak, tako da lahk je bil to tud kdo drug, nima veze 😉
In kaj točn hočš sploh povedat? Če jaz spoštujem tud očetovo stran, ker pač nekak obvladam tud njegov jezik, ga občasno tud govorim (ja, kdsj pa kdaj tud na cesti), da se nism asimilirala okolju v katerem živim, v katerem sm rojena? A zdej, ker živim v Slo, bi po tvoje morala očetove korenine kr pozabt, pozabt njegov jezik…? Lej, v tej temi še nism omenla tega, sm v eni od prejšnjih podobnih tem, zato ti bom zdej še 1x: jaz se lahk na cesti, doma, v trgovini, na busu…..skratka POVSOD, pogovarjam s kom v tistem jeziku, ki nama s sogovornikom paše, z uradno osebo, z delavko na šalterju, delavko v trgovini….pa se valjda ve, v katerem jeziku pogovor poteka, se ti ne zdi?
In tuki gor uporabljate, limate tud razne besede, objave v npr nemškem jeziku, vrjetn je bilo tud že kaj španskega….napisan, ena je tud v italjanščini neki debatirala, pa te to niti mal ne mot, ane? Sam kar je južnega. Mislm boljš da se spet zadržim, da ne bom še bolj žaljiva.
[/quote]

JJooooj zdej si se pa že s tolkimi skregala in si že vse pomešala s kom kaj debatiraš in že podtikaš določene izjave drugim, ki jih niso izrekli.

Kar se tiče privat pogovorov tebe s tvojimi prijatelji, je za mene vseeno v katerem jeziku govoriš. Kar se pa tiče pogovorov z uradno osebo, trgovko, delavca…uradni stiki s stranko, se pa govori uradni jezik (v slo je to slovenščina, poleg jezika narodnih manjšini.
To sem opazil že prej, da sva glede tega enakega mnenja.

Sem bil pa velikokrat priča, da veliko južnjakov govori v svojem jeziku in kar avtomatsko pričakuje, da bo trgovec ali uradna oseba na okencu razumela, njegov tuj jezik…pol se pa še kaj kregajo tam halooo ???
Celo primeri so bili, da je recimo na zavodu za brezposelne brezposelni slovenki bila dodeljena uradna oseba, ki ni znala slovensko… seveda so jo po pritožbi takoj odstranili, sploh mi ni jasno kako so lahko tam tako osebo sploh zaposlili… al pa greš restavracijo, v sloveniji, pa te streže kelnar v srbskem jeziku, slovensko pa ne zna… to je popolnoma nesprejemljivo.

Pozdravljeni,moj moz je od mene starejsi 8 let Porocila sem se,ko sem bila stara 20..Danes jih imam 40 in ni mi zal.Tako da leta ne pomenijo nic,ce sta dva za skupaj 😊

JJooooj zdej si se pa že s tolkimi skregala in si že vse pomešala s kom kaj debatiraš in že podtikaš določene izjave drugim, ki jih niso izrekli.

Kar se tiče privat pogovorov tebe s tvojimi prijatelji, je za mene vseeno v katerem jeziku govoriš. Kar se pa tiče pogovorov z uradno osebo, trgovko, delavca…uradni stiki s stranko, se pa govori uradni jezik (v slo je to slovenščina, poleg jezika narodnih manjšini.
To sem opazil že prej, da sva glede tega enakega mnenja.

Sem bil pa velikokrat priča, da veliko južnjakov govori v svojem jeziku in kar avtomatsko pričakuje, da bo trgovec ali uradna oseba na okencu razumela, njegov tuj jezik…pol se pa še kaj kregajo tam halooo ???
Celo primeri so bili, da je recimo na zavodu za brezposelne brezposelni slovenki bila dodeljena uradna oseba, ki ni znala slovensko… seveda so jo po pritožbi takoj odstranili, sploh mi ni jasno kako so lahko tam tako osebo sploh zaposlili… al pa greš restavracijo, v sloveniji, pa te streže kelnar v srbskem jeziku, slovensko pa ne zna… to je popolnoma nesprejemljivo.
[/quote]

Alelujaaaa, končn sva pršla skup, končn se v nečem strinjava 😉
Ne vem zakaj si se potem tolk spravil name? Nism nikol zanikala, da tak folk ne obstaja. Sm jih že slišala. Čeprav (tuki se pa vrjetn ne boš strinjal z mano) ene nekak razumem, da ne znajo. Sm že nspisala kdo so to.
Sm skoz tud sama mnenja, da z uradnimi osebami npr na raznih uradih, bankah, v trgovini….se govori Slo.
Sm pa tud mnenja, če uradna oseba, natakar…. tist jezik obvlada, vid pa, da stranka slovensk ne, naj ji, če ga ne mot, odgovori v tistem jeziku. Sej ti tud v A, D, pa vrjetn še kje drugje, odgovorijo, če znajo, v tistem jeziku, ki ga stranka zna. Sm to doživela, sploh v D parkrat, v A pa 2x. 1x sva se s prodajalko pogovarjali v južnjaškem jeziku, 1x pa z eno natakarco v enem lokalu slovensk.

Alelujaaaa, končn sva pršla skup, končn se v nečem strinjava 😉
Ne vem zakaj si se potem tolk spravil name? Nism nikol zanikala, da tak folk ne obstaja. Sm jih že slišala. Čeprav (tuki se pa vrjetn ne boš strinjal z mano) ene nekak razumem, da ne znajo. Sm že nspisala kdo so to.
Sm skoz tud sama mnenja, da z uradnimi osebami npr na raznih uradih, bankah, v trgovini….se govori Slo.
Sm pa tud mnenja, če uradna oseba, natakar…. tist jezik obvlada, vid pa, da stranka slovensk ne, naj ji, če ga ne mot, odgovori v tistem jeziku. Sej ti tud v A, D, pa vrjetn še kje drugje, odgovorijo, če znajo, v tistem jeziku, ki ga stranka zna. Sm to doživela, sploh v D parkrat, v A pa 2x. 1x sva se s prodajalko pogovarjali v južnjaškem jeziku, 1x pa z eno natakarco v enem lokalu slovensk.
[/quote]

Aja, nism napisala, da si bil ti, bil pa je en severnjak, sm tako tud napisala, zato ti ne podtikam ničesar. Pa še to je bilo mišljen v eni drugi temi 😉

Alelujaaaa, končn sva pršla skup, končn se v nečem strinjava 😉
Ne vem zakaj si se potem tolk spravil name? Nism nikol zanikala, da tak folk ne obstaja. Sm jih že slišala. Čeprav (tuki se pa vrjetn ne boš strinjal z mano) ene nekak razumem, da ne znajo. Sm že nspisala kdo so to.
Sm skoz tud sama mnenja, da z uradnimi osebami npr na raznih uradih, bankah, v trgovini….se govori Slo.
Sm pa tud mnenja, če uradna oseba, natakar…. tist jezik obvlada, vid pa, da stranka slovensk ne, naj ji, če ga ne mot, odgovori v tistem jeziku. Sej ti tud v A, D, pa vrjetn še kje drugje, odgovorijo, če znajo, v tistem jeziku, ki ga stranka zna. Sm to doživela, sploh v D parkrat, v A pa 2x. 1x sva se s prodajalko pogovarjali v južnjaškem jeziku, 1x pa z eno natakarco v enem lokalu slovensk.
[/quote]

Naj te popravim: v DE so obrazci na voljo v “dvojezicnih” razlicicah. Uradniki govorijo nemsko. Ce obstaja potreba, se poklice uradnega prevajalca. Nemec v uradnem postopku ne bo zlahka reskiral postopkovne napake.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Alelujaaaa, končn sva pršla skup, končn se v nečem strinjava 😉
Ne vem zakaj si se potem tolk spravil name? Nism nikol zanikala, da tak folk ne obstaja. Sm jih že slišala. Čeprav (tuki se pa vrjetn ne boš strinjal z mano) ene nekak razumem, da ne znajo. Sm že nspisala kdo so to.
Sm skoz tud sama mnenja, da z uradnimi osebami npr na raznih uradih, bankah, v trgovini….se govori Slo.
Sm pa tud mnenja, če uradna oseba, natakar…. tist jezik obvlada, vid pa, da stranka slovensk ne, naj ji, če ga ne mot, odgovori v tistem jeziku. Sej ti tud v A, D, pa vrjetn še kje drugje, odgovorijo, če znajo, v tistem jeziku, ki ga stranka zna. Sm to doživela, sploh v D parkrat, v A pa 2x. 1x sva se s prodajalko pogovarjali v južnjaškem jeziku, 1x pa z eno natakarco v enem lokalu slovensk.
[/quote]

Nič nisva skup pršla… je pa res, da sva v tistem vseskozi enakega mnenja, le da si ti to šele sedaj opazila. Sicer pa za vsemi mnenji, ki sem jih tukaj napisal, še vedno stojim za njimi.
Vidiš, to je pa hitra vzkipajoča balkanska kri, ki rada hitro zavre :))) O tem jaz govorim o balkanskih navadah in mentaliteti, tukaj nisva skup pršla.
Nesprejemljivo je, tko kot sem rekel, da kelnar, ki streže v restavraciji v Sloveniji ne zna slovensko. ali pa s slovenskim gostom noče ali ne zna govoriti slovensko.
Če pa natakar poleg slovenskega jezika obvlada še več drugih jezikov in tujega gosta ogovori v njegovem jeziku, če ga seveda zna, je za turizem čist v redu.

Po nekaterih raziskavah naj bi Srbi imeli največje penise v Evropi.

Naj te popravim: v DE so obrazci na voljo v “dvojezicnih” razlicicah. Uradniki govorijo nemsko. Ce obstaja potreba, se poklice uradnega prevajalca. Nemec v uradnem postopku ne bo zlahka reskiral postopkovne napake.
[/quote]

No ja, ti mislš vrjrtn za kakšne urade. Tam še nikol nism imela opravkov. Sm misla na natakarje, v trgovinah, na pumpah…
Sm pa 1x slišala, ko se je zaposlena na UE (tuki v Slo, odd.za tujce) s stranko pogovarjala v enem od južnih jezikov, ker pač stranka ni razumela Slo.

New Report

Close