Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož je skritiziral kosilo in šel k mami

Mož je skritiziral kosilo in šel k mami

Oh, kakšni gnoji od bab obstajajo, niti kuhat ne znajo. To ne moreš verjet! Imele bi moža, otroke, družino, ampak ne bi pa kuhale, prale, likale, pospravljale, sploh nič, tudi seksale ne bi. Zakaj bi si pa potem katerikoli moški rabil nakopati na glavo tako žensko, če naj bi itak vse sam delal? Potem je veliko bolj prijetno biti sam, si sam vse narediti ali pa jesti zunaj, pralnice in likalnice so na vsakem voglu, lahko si pa najame eno gospo, ki pride vse naredit in pospravit in ima krasen mir. Dela kar hoče, gre kamor hoče, noben mu ne žre živcev, za seks je pa itak naokoli toliko žensk, da ni nobenega problema. Tako življenje je veliko bolj prijetno, na koncu pa še ceneje, saj tak len gnoj od babe za povrh še stane, vsak dan ti pa pride, da bi jo zadavil.
Ker je vse več mladih moških to ugotovilo, ostajajo babe 30+ samske in bodo take tudi ostale. Vsake toliko jih bo kdo porabil za eno noč, to je pa tudi vse, kar lahko upajo.

Popolna mona.

Ti ne spoštuješ ne sebe, ne svojih otrok in ne svojega moža, ker to kar si skuhala, se niti psu ne skuha v nedeljo.

Nekatere pač niste za nič in pojma nimate kaj pomeni odgovornost. In že to, da pisarite, da ne mislite pol dneva preživet za štedilnikom, se vidi, da pojma nimate kako in kaj se kuha, še manj pa kaj je zdrava prehrana. Žal mi je samo za vaše otroke, kaj bodo odnesli od doma.
V spominu jim bo samo ostala lena mama, ki jih je v nedeljo skuhala juho iz vrečke. Katastrofa.

Tudi jaz bi spokala ob takem kosilu. Tudi ne razumem zakaj imaš družino, a nisi prej vedela, da je treba kdaj tudi kaj skuhat. Mi se v nedeljo dobro najemo zjutraj, gremo ven, če smo lačni gremo na kosilo, sicer pa pridemo zvečer domov in kaj dobrega skuhamo. Naredim odlično in zdravo kosilo v pol ure. Če ne znaš, si kupi kakšno kuharsko knjigo. Kako boš gradila srečo s takim odnosom ? Imela si priložnost, da ostaneš samska in ne kuhaš. Če imaš otroka, si zanju odgovorna in zraven spada tudi zdrava hrana. Hrenovke in kemikalije iz vrečke niso zdrava hrana.

A se ti hecaš?

Kosilo vsak dan zunaj — 30×10 = 300
Ćistilka —- 4h tedensko x 4 tedne x 5€ na uro = 80€
Pere cote in jih lika in zlaga po omarah – 2h tedensko 4 tedne 5€ = 40€
Varuška od 15 do 21 vsak drug dan – 6x15x5€ = 450€
Nakupovalka šepcerije 1x tedensko 1h 5€ = 20€
Prostitutka 3x mesečno – rečmo da tvoja ženska da 1x na teden, pa en teden im menst = caa 300€

Skupaj je to caa jurja.
Prištej še plačo, ki jo prinese ženska domov.

Aja, ti pač to vse sam narediš – čeprav bi tvoja ženska najbrž trdila drugače…

Sori, ampak to ni nedeljsko kosilo, jaz se še med tednom bolj potrudim. Glej možu veliko pomeni hrana, morda bi mu kdaj kaj dobrega pripravila.

Točno to. Ne da se mi pol dneva viset za šporgetom potem pa še pol dneva pospravljat in pomivat. In zakaj bi otroke mučila z nečim kar ne marajo, ( saj zdravo kosilo imata itak v šoli ), če pa uživata, ko si nardita packarijo iz kečapa in majoneze s hrenovkami.[/quote]

V šoli imajo bolj zdravo kosilo, kot doma? Katera šola pa je to?

Nikjer v nobenem zakonu ne piše, da iber zdravega kosila s 5imi hodi je bi mogel skuhat mož.
In narediti sladice.
In skuhat kavice.
In seveda pospravit packarijo v kuhinji za sabo.
In to vse seveda za celo mojo žlahto – tam caa 10 oseb.

Si pa skuhala kosilo ni kaj:-((((

Oprosti ampak res!

Mi imamo hrenovke za zajtrk, pa se to enkrat na kvatre!

Kaksno je to kosilo-zel.juha in hrenovke?

Mi smo meli MUSAKO:) to je kosilo!
DRUGIC SE LE POTRUDI!

No, zdaj je kar je . Nekaj pa ti le moram povedati. Ne gre tu samo za moža , gre za vrline katere daš in vcepiš svojim otrokom. Toplo , domače kosilo , sploh na vikend , ko ima gospodinja čas. Četudi morda imate stisko z denarjem , se dokaj ugodno skuha špinača , pire , jajce ali pa krompirjev golaž , tudi makarone s polivko.
Ne gre postreći z juho iz vrečke . Kot mama , žena , moraš skrbeti za toplino kuhinje. Prihodnjič se potrudi , splača se.

Po teh odgovorih sodeč ne sme biti niti ena nedelja nepopolna? Ubogi mož ja, edini je, ki mu skuhano ni bilo po volji, saj pravi, da otroka sta pojedla. In okusno sladico ste vsi spregledali.

No tacas, ko sem jaz pospravljala je moj brez besed in pripomb vzel piskre v roke in skuhal kosilo. Tako kot vecinoma, ko je doma. Ne pomnim, da bi sel kdaj na kosilo k mamici brez mene odkar zivima skupaj. In tudi jaz ne k mojim brez njega. Ce povabijo, potem povabijo oba ali nobenega. A pri vas je normalno, da hodite k starsem sami se nazirat ali kaj? Medtem, ko vas drugi partner caka doma in celo skuha kosilo za vas? Ja zanimivo no. Se ne cudim ves, da sta foruma Nezvestoba in Locitev med najbolj obiskanimi in branimi… Ajd, ne recem, da sem jaz v sluzbi, on gre pa k starsem na obisk in tam mimogrede se poje kosilo ali vecerjo. Ne pa da jaz skuham, on pride k mizi, se namrdne in gre k mamici jest. Enkrat bi to storil pa bi za njim letele se vse njegove stvari in lahko tudi kar tam ostane. Kaksne bebcke brezjajcne imate to za kao partnerje, to clovek ne more verjet no…

Sam sem velik zagovornik tradicionalnega kosila čez vikend in posebej pomembno mi je,da se kuha z ljubeznijo. V izogib izgovorm, da mora žena kuhati tri ure, običajno jaz natrebim solato, pripravim in nasolim meso, pristavim juho, potem pa žena zadeve dokonča. Za sladico mi je sicer vseeno a raje kakor tofife nimam nič in če ni sladice ni prav nič narobe. Heheheh, kava po kosilu in družinska ura pa mora biti, si mal povemo kako je teden minil in , če so kakšni posebni plani za nadalne dni, pri družinski uri, ki pa ne traja nujno eno uro so obvezno prisotni tudi otroci. Ker smo vsi tako nekako navajeni nobeden ne godrnja.
Če povem po pravici, starejši sin , ki študira je kdaj odsoten in sam pove, da mu takšen sobotno nedeljski ritual odgovarja in mu celo nekaj manjka, če ga ni zraven.

Aja, jaz ne bi šel k mami niti slučajno, to on ni prav naredil, bi pa jaz jasno povedal, da to zame ni nedeljsko kosilo in to bi povedal tebi, če bi bila moja žena, ne bi pa o tem govoril z mamo ali sosedi.

Pakl juha OK naj bo, piščanec ali pečenka, tudi krompir peče pečica sama le začiniti je treba, z solato pa je 10 minut dela. V kolikor nisi za kuho je pa vse težko in vzame veliko časa, toda pol si izbrala napačnega moža, izbrala bi nekoga ki te bi vsak vikend vozil na kosila in ne zameri zdaj, če te bi peljal na kosilo ne bi bila zadovoljna z hot dogom, sigurno bi v gostilni želela zrezke in pečenke.


Tofifee? Okusna sladica?

Dobro in okusno hrano lahko skuhaš že v dobri uri 🙂
Torej je to samo izgovor za lenost češ ni prioriteta kuhat pol dneva pa še pucat eno uro 🙂
kakšni izgovori hahaha

Čeprav se mi zdi odhod k mami malo čuden, g ačisto razumem. Ker doma kosila ni dobil. Saj se da v 10 minutah skuhati kvalitetne testenine. Vmes ko se kuhajo, pripraviš omako. Na primer.

O marička, kaka lenoba si. Te ni niti malo sram? Upam, da nimaš otrok, aja maš otroke in ti ni mar, kaj otroci jedo. In tako ravnaš s tistimi, ki jih imaš najraje. Kako šele ravnaš s tistimi, ki jih ne maraš?!

mogoče je pa govora o tej sladici 😉

http://marmelina.si/kuhalnica/recepti/toffifee-cokoladna-pita

Jaz pa mislim, da juha iz vrečke za nedeljsko kosilo ni bilo odhod moža k mami na pečenko. Če bi se razumela, sigurno ne bi šel in bi pač pojedel kar si mu skuhala, lahko pa bi sam skuhal. Malo se zamisli nad vajinim odnosom. Jaz juhe iz vrečke ne kuham, raje skuham sama, saj je to enostavno pa naj gre za zelenjavno, gobovo, čebulno ali pa govejo. Res se potrebuje za govejo malo več časa, ampak ti bi treba zraven stat. Jaz pa rada kuham, bokh mi gre na živce to, kaj skuhat, moji jedci so pa itak zadovoljni in se ne pritožujejo.

Jaz bi te še sunil v rit.

kosila ne bom kritizirala, pride taki čas, da se ti pač ne da, a ne?
vprašam te le, če si ziher, da je šel k mami?

A se ti hecaš?

Kosilo vsak dan zunaj — 30×10 = 300
Ćistilka —- 4h tedensko x 4 tedne x 5€ na uro = 80€
Pere cote in jih lika in zlaga po omarah – 2h tedensko 4 tedne 5€ = 40€
Varuška od 15 do 21 vsak drug dan – 6x15x5€ = 450€
Nakupovalka šepcerije 1x tedensko 1h 5€ = 20€
Prostitutka 3x mesečno – rečmo da tvoja ženska da 1x na teden, pa en teden im menst = caa 300€

Skupaj je to caa jurja.
Prištej še plačo, ki jo prinese ženska domov.

Aja, ti pač to vse sam narediš – čeprav bi tvoja ženska najbrž trdila drugače…[/quote]

Tele cifre so čist nerealne, kosilo dobiš tud za manj kot 10€, sploh pa ni treba zdej res vsak dan hodit vn jest, tud če si samski. Kake testenine 1-2x na tedn čist fajn pašejo 🙂

Če si samski tud stroški varuške odpadejo, razn če si tolk nor da boš enga otroka naštepal. Mislim, da je večina moških sposbnih tud samostojnega nakupovanja špecerije (mogoče ne bo ženskih standardih, ampak začuda preživimo). Pranje in likanje oblek pa še zdaleč ni taka znanost kot iz tega delate ženske. Sortirat perilo na belo(90/60) in barvno (40) ter naliti prašek in mehčalec v pralni stroj in ga zagnat zna pa res vsak idiot – mogoče ne vaši možje, ki so življenjsko odvisni od vas, ampak za nekega samostojnega moškega je to res banalna stvar. Likanje pa sploh, razen kakšne srajce znajo komu delat probleme, pa še to se da naučit v kaki urci ali dveh.

Se strinjam s citiranim avtorjem, moški smo ugotovili da je bistveno lažje in cenejše samsko življenje, sploh če nimaš dnevne potrebe po seksu. Seks se pa dobi tud brezplačno, ne skrbet :)))

Ne vem, no, saj ti nihce ne brani, da ne ostanes sam

Joj kako dramatizirate, kaj pa vse tiste družine, ki nedeljsko kosilo pojedo zunaj ali v kakšnem MC Donaldsu, a potem so vse tiste matere samo še za zapahe al kako, ker otročke hranijo z nezdravo hrano. Sploh pa odzivi nekaterih moških so čisto porazni. Osebno se mi ne zdi nobena tragedija, če je občasno na hitro narejeno kosilo. Verjemite, da je veliko slabše vzdušje v družini tam kjer žena do onemoglosti puca in kuha in je vsa tečna in zadirčna, da ti tista goveja juha niti ne tekne več. Sploh, če bogi otroček malo polije in ga potem pretepejo, ker ne zna kosila kulturno pojesti. Raje bi šla na obisk k sproščeni avtorici, ki je danes naredila zanič kosilo kot pa k zategnjencem kjer imajo danes klasično kosilo in je žensa, ki že od jutra kuha in pospravlja zoprna. Ljudje, sprejmite že dejstvo, da smo si različni in ne vsiljujete svojih pravil ostalim.

Ma, hrenovk in juhe iz vrečke ne jeva niti na smučanju, ko se nama res ne da kuhat. Testenine + omaka, pa je kosilo v 15-20 minutah, pa je nekaj popolnoma drugega.

Midva sva danes en nalupil in zrezal krompir, drugi pripravil meso in sva vse skupaj postavila v pečico, moj je še skuhal kavo, jaz načistila solato in sva se počila do kosila pred TV gledat smučanje.
Za po kosilu pa še sladoled, iz skrinje 🙂

Ne komplicirava, niti če pridejo moji, niti če pridejo njegovi, a neko normalno kosilo je vedno. In ne potrebuješ zanj cel dopoldan 🙂

New Report

Close