Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na koliko casa hodite na okulisticne preglede?

Na koliko casa hodite na okulisticne preglede?

Koliko plačaš za tanjšanje stekla?
[/quote]

Ne vem točno. Dam najbolj stanjšati kolikor se da.
Skupaj je prišlo cca 450€.
Okvir okrog 130, 140. So tudi cenejši, samo sem želela titan, da je malce bolj vzdržljivo.
Delo se ne spomnim koliko je.
Ker so plastična ‘stekla’ so cca 30€ dražja. Ne vem pa koliko je tanjšanje. Je pa več različnih stopenj tanjšanja.
Je že dobri dve leti, kar sem nazadnje kupila očala.

To pa ni visoka dioptrija.
In sigurno ni enaka cena za -4 in -10. Pri -10 ti morajo bistveno bolj stanjšati steklca kot pri -4. In cena potem skokovito raste. Razen seveda, če zavrneš tanjšanje, ampak potem imaš pa steklca kot podn od krigla – tako smo včasih rekli.
Pa pri visokih dioptrijah je tudi težje dobiti okvir. Stekla so debelejša in pač ni vsak okvir ok.
Pišem stekla, je pa fajn, da imaš plastiko, ker je lažja za nosit. Je nekaj dražja, ampak tam okrog 30.
DObiš pa pri višji dioptriji več od zdravstva za očala. Eni dobijo samo 50€, jaz nekaj preko 200€. Pa leče tudi dobim za celo leto preko zdravstva.
[/quote]

Ja samo jaz imam -4 IN -6 (vsako oko drugačna), se pravi se računa višja. Kupim pa boljše okvirje, prav tako kolegica pa ima -10, pa ne vem, če pride njej ene 50 eur več. Mama pa vzame cenejše okvirje (dioptrija -8) pa spet pride približno enako. Vedno pa tudi stanjšajo stekla. Oče recimo ima dokaj nizko dioptrijo, vzame ta zastonj okvirje oziroma tiste najbolj poceni (včasih so bili tudi zastonj, ne vem, če so še ), pa plača manj kot 100 eur.
Aja pa mama vedno vzame cenejše okvirje, so ji že večkrat padle na tla, spi z njimi včasih, vedno vse ok.

Se pravi, da se lahko naročim na pregled in ga plača ZZZS? Vsaki dve leti? Rabim napotnico? Hvala.

Se pravi, da se lahko naročim na pregled in ga plača ZZZS? Vsaki dve leti? Rabim napotnico? Hvala.
[/quote]

Ja.
Plačan je pregled in vsaj delno nakup očal.

Ja samo jaz imam -4 IN -6 (vsako oko drugačna), se pravi se računa višja. Kupim pa boljše okvirje, prav tako kolegica pa ima -10, pa ne vem, če pride njej ene 50 eur več. Mama pa vzame cenejše okvirje (dioptrija -8) pa spet pride približno enako. Vedno pa tudi stanjšajo stekla. Oče recimo ima dokaj nizko dioptrijo, vzame ta zastonj okvirje oziroma tiste najbolj poceni (včasih so bili tudi zastonj, ne vem, če so še ), pa plača manj kot 100 eur.
Aja pa mama vedno vzame cenejše okvirje, so ji že večkrat padle na tla, spi z njimi včasih, vedno vse ok.
[/quote]

Lej, če mi ne verjameš, da so stekla z višjo dioptrijo dražja, če jih bolj stanšajo, potem vprašaj naslednjič v optiki. Ti bodo jasno pojasnili, da bolj, ko stanjšajo, dražje je. Nikakor ni enako, če je ena šipca -4, ena pa -10. To so zelo različne debeline in tisto -10 je pač treba bistveno bolj stanjšat, če hočeš nekaj normalnega ven dobiti. To pa stane.
Ni treba meni verjeti, vprašaj v optiki pa ti bodo razložili.

Lej, če mi ne verjameš, da so stekla z višjo dioptrijo dražja, če jih bolj stanšajo, potem vprašaj naslednjič v optiki. Ti bodo jasno pojasnili, da bolj, ko stanjšajo, dražje je. Nikakor ni enako, če je ena šipca -4, ena pa -10. To so zelo različne debeline in tisto -10 je pač treba bistveno bolj stanjšat, če hočeš nekaj normalnega ven dobiti. To pa stane.
Ni treba meni verjeti, vprašaj v optiki pa ti bodo razložili.
[/quote]

Lahko da imajo različni optiki malo različne prakse, kako zaračunavajo določene postavke.

Aja, glede loma očal – obstajajo zavarovanja, pa ti zavarovalnica krije strošek novih pred potekom dvoletnega obdobja.

Lahko da imajo različni optiki malo različne prakse, kako zaračunavajo določene postavke.

Aja, glede loma očal – obstajajo zavarovanja, pa ti zavarovalnica krije strošek novih pred potekom dvoletnega obdobja.
[/quote]

Cene je težko primerjat, ker ena optika ima take okvirje, druga druge. Stekla tudi verjetno različna. Cenikov na netu pa ponavadi nimajo.
Je pa dejstvo, da recimo v optiki, ki ima koncesijo, da smem tam dvigniti leče, ki mi pripadajo na recept, ima adijo pamet cene.
Popolnoma enake leče, z enako dioptrijo so na netu v spletnih optikah bistveno cenješe. Zdaj ne vem točno koliko, sem pa zdi, da kar okrog 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Vendar pa tam ne moreš uveljaviti recepta. TOrej zdravstvo plačuje popolnoma enak izdelek, bistveno dražje.
Pa verjamem, da bi se našla tudi kaka optika tako fizično, da ima dosti nižje cene, samo nima koncesije.

To glede izdelave očal pa bi bilo res zanimivo preveriti kako in kaj. Nisem še zasledila, da bi kdo delal kake analize. Sumim pa ja, da bi znale biti hude razlike.

NImam pa ideje kako to preverit. MOgoče bi morala z receptom v rokah iz optike v optiko pa preprosto povprašat.
Samo, ko kupim športne copate je komot preverit ali je enak model v drugi trgovini cenejši. Pri očasih je pa toliko stvari, da je težko preverit.

Hvala za info glede zavarovanja. Nisem vedela.

Sem že enkrat razbila očala, samo na tla so mi padla pa je šla šipca. Zdaj pa raje kupim titan okvir, ki se ne uniči kar tako pa plastične ‘šipce’. Se pa hitro opraskajo.
No kot otrok sem uničila veliko očal, samo takrat so mi očala pogosteje pripadala pa vem, dajih sploh ni bilo treba plačat. Oz. sem pač dobila tisto, kar je bilo na recept. Pa dioptrijo nisem še imela tako veliko, da bi bilo treba tanjšat.
Zdaj pa očala tako pazim, da jih ne uničim.

Lej, če mi ne verjameš, da so stekla z višjo dioptrijo dražja, če jih bolj stanšajo, potem vprašaj naslednjič v optiki. Ti bodo jasno pojasnili, da bolj, ko stanjšajo, dražje je. Nikakor ni enako, če je ena šipca -4, ena pa -10. To so zelo različne debeline in tisto -10 je pač treba bistveno bolj stanjšat, če hočeš nekaj normalnega ven dobiti. To pa stane.
Ni treba meni verjeti, vprašaj v optiki pa ti bodo razložili.
[/quote]

Pa zakaj nočeš razumet, da ni -4 ampak -6, ker imam na vsakem očesu drugo dioptrijo, se šteje višja in plača višja.
Tako kot je merkator in špar druga trgovina in drugačne cene, tako so optiki različni. Eni imajo tudi zastonj okvirje, drugi ne.

Aja pa btw, tudi če stanjšajo je še vedno debela šipca. Men je enkrat rekel, da več kot je stanjšal ne more. Meni je stanjšal največ kar je možno, pa je še vedno debela šipca. Je pa tudi rekel, da -4 sploh ne bo tanjšal, ker ni možnosti, da bi -6 toliko stanjšal, da bi bili lahko enake debeline.

Pa zakaj nočeš razumet, da ni -4 ampak -6, ker imam na vsakem očesu drugo dioptrijo, se šteje višja in plača višja.
Tako kot je merkator in špar druga trgovina in drugačne cene, tako so optiki različni. Eni imajo tudi zastonj okvirje, drugi ne.
[/quote]

Jao, jaz te čisto razumem, da imaš dve različni dioptriji, to ni nič neobičajnega. Jaz imam tudi dve različni, oz. 6 različnih (oči, očala, leče).
Ti pa ves čas govorim, da je razlika med steklom -4 in -10. Kaj je tu nejasnega?
Tudi ti ne dobiš dveh enakih stekel, amapk dve različni.

Pa zakaj nočeš razumet, da ni -4 ampak -6, ker imam na vsakem očesu drugo dioptrijo, se šteje višja in plača višja.
Tako kot je merkator in špar druga trgovina in drugačne cene, tako so optiki različni. Eni imajo tudi zastonj okvirje, drugi ne.
[/quote]

TO pa bi rada videla kje imajo zastonj okvirje :). Tega pa še nisem nikjer ne videla, ne slišala.

Jao, jaz te čisto razumem, da imaš dve različni dioptriji, to ni nič neobičajnega. Jaz imam tudi dve različni, oz. 6 različnih (oči, očala, leče).
Ti pa ves čas govorim, da je razlika med steklom -4 in -10. Kaj je tu nejasnega?
Tudi ti ne dobiš dveh enakih stekel, amapk dve različni.
[/quote]

Ja samo -4 je original cena brez tanjšanja, štejem -6, ki se tanjša in tudi plača -6 in tanjšanje. In meni je še rekel nekako tako ena šipca (-4) je okoli 40 eur, -6 in tanjšanje pa okoli 80eur. Okvirji pa ne vem, če so bili 100 eur. Ko pa sem kupila bolj poceni okvirje pa še toliko manj. Evo zadnja očala vse skupaj (septembra sem kupila) so bila točno 150 eur. Par let pred tem, ko sem kupila boljše okvirje pa nekaj manj kot 300eur.
Sem se pa odločila, da ne bom več kupovala boljših okvirjev (oziroma bom kupila tisto kar mi bo všeč), ker ni nobene razlike boljše/slabše. Jaz pazim očala pa so slaba ali dobra. Moja mama ima že več kot 10 let iste okvirje, poceni, padajo na tla, spi z njimi, nič jim ni.

Pa so razlike med okvirji. Če je okvir iz titana, je manjša verjetnost, da ga zlomiš. Ni pa dosti dražji od ostalih.
Pri visoki dioptriji itak nimaš kaj veliko izbire okvirjev.
Niti pod razno ne morem imet okvirja 10 let. V bistvu sploh nočejo v optiki v star okvir vgraditi novih leč. Sem že večkrat vprašala, vedno zavrnejo. Pa imam očala ponavadi dobri dve leti, potem pa so leče tako spraskane, da rabim nove.
Nočejo vzeti starega okvirja. Vedno najdejo razloge zakaj je preveč zdelan.

Vsakic ko vidim kako lepo babo.

TO pa bi rada videla kje imajo zastonj okvirje :). Tega pa še nisem nikjer ne videla, ne slišala.
[/quote]

Ja ampak jih imajo samo ene par, jih imajo prav posebej spravljene, ne moreš kaj veliko izbirat. In ne vem ali je to bilo za penzijoniste. Ne vem pa, če to še obstaja. Je pa moja mama dobila ob nakupu običajnih očal zraven zastonj očala za branje (ji je tudi okulist napisal recept) okvirje pa je dobila zastonj. No stekelca pa na recept zastonj.

Ja.
Plačan je pregled in vsaj delno nakup očal.
[/quote]

Hvala. Napotnice ne rabim, torej? Pregledajo tudi zdravstveno stanje oči, ali samo izmerijo dioptrijo?

Ja ampak jih imajo samo ene par, jih imajo prav posebej spravljene, ne moreš kaj veliko izbirat. In ne vem ali je to bilo za penzijoniste. Ne vem pa, če to še obstaja. Je pa moja mama dobila ob nakupu običajnih očal zraven zastonj očala za branje (ji je tudi okulist napisal recept) okvirje pa je dobila zastonj. No stekelca pa na recept zastonj.
[/quote]

Tisti okvirji niso zastonj.
Zdravstvo ti pač da toliko kot ti da. Ni posebej opredeljena cena za stekla, okvir. Če ti dajo zraven 200€ in če dobiš očala za 200€, ne doplačaš nič. Kar pa ne pomeni, da so okvirji zastonj.
Imajo pa ja optiki kake fore, da ti dajo kako ugodnost.
Če je nekaj na recept, ni zastonj, amapk to kar lepo zdravstvo plača.

Tisti okvirji niso zastonj.
Zdravstvo ti pač da toliko kot ti da. Ni posebej opredeljena cena za stekla, okvir. Če ti dajo zraven 200€ in če dobiš očala za 200€, ne doplačaš nič. Kar pa ne pomeni, da so okvirji zastonj.
Imajo pa ja optiki kake fore, da ti dajo kako ugodnost.
Če je nekaj na recept, ni zastonj, amapk to kar lepo zdravstvo plača.
[/quote]

Okvirji so (bili, ne vem, če je še tako) zastonj. Na izbiro jih je bilo malo, mogoče 3 ali 4 različni. Plačal si samo stekla. Ali si imel recept ali ne je pa pač drugo.
Zdravstvo pa ne plača nič. To plača zavarovalnica oziroma ti sam, ki plačuješ zdr. zavarovanje.

Najprej zamenjaj okulista. Ce ti noče zamenjat leč okvirju, je samo baraba, ki izkorišča naivnost strank. Tudi tega ne verjamem, da je res potreba vsakič zamenjat dioptrijo. Oko se navadi in s časom tudi malo poleni, zato je malo poslabšanje vida cisto normalno cez čas. Vseeno pa je pametno vztrajati pri isti dioptriji, ker se tako vid ne slabša tako hitro.
Sicer pa predlagam, da si vsaj rezervna ocala kupis prek spleta. Imas vse podatke, mogoce medzenicne razdalje ne – to si pa izmeriš lahko tudi doma. Pogledaš mere sedanjega okvirja in potem naročiš nekaj podobnega. Vsa umetnost. Vztrajat pri optiki, ki te vec kot ocitno molze, res ni pametno.

Okvirji so (bili, ne vem, če je še tako) zastonj. Na izbiro jih je bilo malo, mogoče 3 ali 4 različni. Plačal si samo stekla. Ali si imel recept ali ne je pa pač drugo.
Zdravstvo pa ne plača nič. To plača zavarovalnica oziroma ti sam, ki plačuješ zdr. zavarovanje.
[/quote]

Ne, okvirji niso nikjer zastonj.
Jao, ja bolj na kratko sem napisala, da zdravstvo plača. Bi morala jasno napisat, da gre nekaj iz osnvnega, nekaj pa z dodatnega zavarovanja, da bi ti zastopila? In iz tega zavarovanja gre denar za ta recept. Kar ti potem naivno misliš, da ti okvirje šenkajo.

Okulist ti ne izdeluje očal, ampak samo recept zanje napiše.
Nihče ne pravi, da vsakič drugo dioptrio napiše. Nekateri imajo 20 let enako dioptrijo.
Če na spletu naročiš, ne moreš uveljavati recepta. Je določeno katere optike sprejemajo recepte. Če naročiš na spletu, plačaš seveda vse iz svojega žepa.

Okulist ti ne izdeluje očal, ampak samo recept zanje napiše.
Nihče ne pravi, da vsakič drugo dioptrio napiše. Nekateri imajo 20 let enako dioptrijo.
Če na spletu naročiš, ne moreš uveljavati recepta. Je določeno katere optike sprejemajo recepte. Če naročiš na spletu, plačaš seveda vse iz svojega žepa.
[/quote]
Ah, mišljen je bil optik. Ta dobro živi na račun takšnih kot si ti. Za ilustracijo – popolnoma enak okvir je bil v eni naši optiki v LJ 125 EUR, prek spletne trgovine pa si dobil cela očala s tvojo dioptrijo in indeksom stekel 1.61 ter vsemi potrebnimi premazi za dobrih 50 EUR s poštnino vred. Od takrat dalje hvala lepa za take nategune, ki so do bolj množičnega pojava spletnih optik živeli na veliki nogi. Ni čudno, če je bila marža za en poceni okvir s Kitajske taka, da dol padeš.
Pa tako – če kupiš v tuji spletni trgovini, dobiš povrnjen strošek očal v enaki višini kot pri nas. Samo najprej moraš dati zahtevek za povračilo iz osnovenga zavarovanja (tisti drobiž), potem pa še od dodatnega. Traja in je zoprno, ampak če ti krijejo kaj več, se gotovo splača. Ne pa da doplačaš še 250 EUR npr. Za
Že skoraj 15 let kupujem samo še tako. Grem k okulistu tukaj (plačam res razširjen pregled), potem pa naročim prek spleta. Dosedaj same pohvale. Očala so dobra, zdržijo dlje od tistih, ki sem jih nazadnje kupila pri nas (pa sem doplačala 250 EUR poleg osnovnih 50 EUR). Za tako ceno bi jih kupila lahko ogromno. Sedaj pa imam vedno dvoja očala v isti dioptriji – za vsak slučaj in pa če jih kdaj pozabim če nosim leče.
Še nekaj glede tvojega okulista – že to, da ti noče zamenjat leče na starem okvirju, je znak, da nekaj ne štima. Razen če ti prodaja tako zanič okvirje? Moj tast ima iste okvirje že 20 let, pa so mu že trikarat zamenjali leče. Da bi ti pa po treh letih npr. ne zamenjali leč v okvirju, je pa res nenavadno. Ja, lažje in bolj splača se, če prodajo v kompletu. Ampak to ne more biti vedno izgovor. Ali pa je zgleda lahko pri nekaterih.


Ah, mišljen je bil optik. Ta dobro živi na račun takšnih kot si ti. Za ilustracijo – popolnoma enak okvir je bil v eni naši optiki v LJ 125 EUR, prek spletne trgovine pa si dobil cela očala s tvojo dioptrijo in indeksom stekel 1.61 ter vsemi potrebnimi premazi za dobrih 50 EUR s poštnino vred. Od takrat dalje hvala lepa za take nategune, ki so do bolj množičnega pojava spletnih optik živeli na veliki nogi. Ni čudno, če je bila marža za en poceni okvir s Kitajske taka, da dol padeš.
Pa tako – če kupiš v tuji spletni trgovini, dobiš povrnjen strošek očal v enaki višini kot pri nas. Samo najprej moraš dati zahtevek za povračilo iz osnovenga zavarovanja (tisti drobiž), potem pa še od dodatnega. Traja in je zoprno, ampak če ti krijejo kaj več, se gotovo splača. Ne pa da doplačaš še 250 EUR npr. Za
Že skoraj 15 let kupujem samo še tako. Grem k okulistu tukaj (plačam res razširjen pregled), potem pa naročim prek spleta. Dosedaj same pohvale. Očala so dobra, zdržijo dlje od tistih, ki sem jih nazadnje kupila pri nas (pa sem doplačala 250 EUR poleg osnovnih 50 EUR). Za tako ceno bi jih kupila lahko ogromno. Sedaj pa imam vedno dvoja očala v isti dioptriji – za vsak slučaj in pa če jih kdaj pozabim če nosim leče.
Še nekaj glede tvojega okulista – že to, da ti noče zamenjat leče na starem okvirju, je znak, da nekaj ne štima. Razen če ti prodaja tako zanič okvirje? Moj tast ima iste okvirje že 20 let, pa so mu že trikarat zamenjali leče. Da bi ti pa po treh letih npr. ne zamenjali leč v okvirju, je pa res nenavadno. Ja, lažje in bolj splača se, če prodajo v kompletu. Ampak to ne more biti vedno izgovor. Ali pa je zgleda lahko pri nekaterih.
[/quote]

Najprej me zanima koliko imaš dioptirijo, koliko cilindre? Ker imam občutek, da imaš zelo nizko dioptrijo, po možnosti brez astigmatizma, ker ni videt, da se kaj spoznaš.
Prej se hvališ kako ti plačajo spletni nakup oz. se šteje recept. Potem pa plačuješ preglede pri okulistu?
Okulist, še enkrat, ne dela očal, ne menja stekel, na prodaja okvirjev. Ker kar naprej ponavljaš,d a to okulist počne.
Očala, okvir dobiš, kupiš v optiki, optik to naredi. Pa v več optikah sem bila, nikjer niso hoteli v star okvir dati novih leč. Tako, da ne bluzi, če nimaš pojma.

Od kdaj ponujajo preglede? Spomladi še niso imeli, sem zelo zadovoljna z njimi ne pa z okulistiko v oftalmi, kjer sem bila na pregledu 😒

New Report

Close