Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na koliko casa hodite na okulisticne preglede?

Na koliko casa hodite na okulisticne preglede?

Moja kolegica ima visoko dioptrio, preko -10. Pa ima že od osnovne šole leče. Če te motijo očala zaradi narave dela, zakaj si ne omisliš leč? Moja kolegica ima hude probleme z očmi, možnost za odstop mrežnice in še in še. Pa komot nosi leče. Pa še bolj poceni boš čez prišla. Res, da leče menjaš 1x na leto, ali pa vzameš mesečne, tedenske, dnevne. Če imaš toliko problemov – lomljenje očal, narava dela, visoka dioptria, cena … za vse to so najboljša izbira leče.
[/quote]

Saj sem napisala že, da nosim tudi leče :). Sem napisala, da jih dobim na recept.

Če prideš s svojimi očali, ti od recepta lahko odbijejo 15 €.

Za operacijo pa le tehtno in preudarno izberi.

Se da najti kak titan za visoke dioptrije, ni pa neke prida izbire. Ja, meni tudi vedno predlagajo plastični okvir, ker je širiš in potem šipca ne štrli toliko čez okvir.
Mi pa vedno rečejo, da čim manjši okvir, ker potem pride manjša šipca in je lažja. Naj kaj takega gleda. Pa vedno, da je okviri okrog in okrog, ne tisto, ko je pol okvirja oz. kar brez, ne znam prav opisat.
Sem pa prejšnji okvir imela nekaj odličnega. Izjemno lahek, titan. Zdaj je tudi titan pa še zdaleč ni tako lahek. Je pa smotano, ko izbiraš, nimaš takega občutka kot potem, ko so notri šipce. Tako, da sem bila potem zelo razočarana. Ne me pa vprašat po firmah, ker nimam pojma.
Aja, zakaj titan. Recimo imela sem prometno nesrečo, med drugim tudi udarec v glavo, okvir je bil sicer zvit, ni se pa zlomil. Pa leče so tudi ostale cele, ker niso iz stekla.
Je pa smotano. Prideš v optikko, na kupe razno raznih okvirjev, veliko tudi lepih, ampak potem, ko vidijo dioptrijo, ti samo par okvirjev prinesejo. Aja, tiste po 300, 400€ seveda že na začetku povem, da me ne zanimajo.
Drugače je pa res, da plastični okvirji pri taki dioptriji lepše izpadejo.

Če prideš s svojimi očali, ti od recepta lahko odbijejo 15 €.

Za operacijo pa le tehtno in preudarno izberi.
[/quote]

Ja, to z operacijo je smotano.
Sem že bila na pregledu pri enem pa je rekel, da bolje, da ne, predvsem pa ne pred 40. Ta drugi pa je rekel, da ni problema, da je tudi pred 40 ok.
Ni pa bil to tisti predoperacijski pregled, ko dejansko povedo ali ja ali ne.
Ne vem, bom videla. Zaenkrat se ne bi odločila, tudi, če bi bila 40. Če bo pa do tega prišlo, da mi ne bodo podaljšali vozniške ali pa recimo zdravniškega za službo potem pa ne bo druge opcije kot operacija. Ampak te zadeve se itak izboljšujejo. Mogoče bo opcija brez vstavitve umetne leče :).

Se da najti kak titan za visoke dioptrije, ni pa neke prida izbire. Ja, meni tudi vedno predlagajo plastični okvir, ker je širiš in potem šipca ne štrli toliko čez okvir.
Mi pa vedno rečejo, da čim manjši okvir, ker potem pride manjša šipca in je lažja. Naj kaj takega gleda. Pa vedno, da je okviri okrog in okrog, ne tisto, ko je pol okvirja oz. kar brez, ne znam prav opisat.
Sem pa prejšnji okvir imela nekaj odličnega. Izjemno lahek, titan. Zdaj je tudi titan pa še zdaleč ni tako lahek. Je pa smotano, ko izbiraš, nimaš takega občutka kot potem, ko so notri šipce. Tako, da sem bila potem zelo razočarana. Ne me pa vprašat po firmah, ker nimam pojma.
Aja, zakaj titan. Recimo imela sem prometno nesrečo, med drugim tudi udarec v glavo, okvir je bil sicer zvit, ni se pa zlomil. Pa leče so tudi ostale cele, ker niso iz stekla.
Je pa smotano. Prideš v optikko, na kupe razno raznih okvirjev, veliko tudi lepih, ampak potem, ko vidijo dioptrijo, ti samo par okvirjev prinesejo. Aja, tiste po 300, 400€ seveda že na začetku povem, da me ne zanimajo.
Drugače je pa res, da plastični okvirji pri taki dioptriji lepše izpadejo.
[/quote]

Si pač hvaležna stranka za optike. Imaš na internetu milijon možnih okvirjev, tudi takšnih, ki so primerni za debelejše leče, lahko bi tudi naročila okvir s stekli, kakršne potrebuješ (ja, obstajajo tudi taki, ki ponujajo tudi -18, če je treba), indeks 1,74 je itak maksimum pri plastiki (obstaja še nek 1,8 samo tega ne dobiš kar tako), samo pri steklu imaš 1,90, ampak večina tega ravno ne priporoča. V glavnem, daj opogumi se enkrat in naroči prek spleta, pa boš videla, da se da za precej manj denarja dobiti dobra očala. Seveda ne pričakuj neke hude kvalitete z aliekspresa (tam lahko dobiš super, ali pa bolj zanič), je pa večina evropskih ponudnikov z dobro kvaliteto.

New Report

Close