Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na koliko casa hodite na okulisticne preglede?

Na koliko casa hodite na okulisticne preglede?

Ne hodim. Stara mama je še pri osemdesetih brala časopis kar tako iz roke! Na blizu berem na eno oko, na daleč pa ni težav!

Najprej me zanima koliko imaš dioptirijo, koliko cilindre? Ker imam občutek, da imaš zelo nizko dioptrijo, po možnosti brez astigmatizma, ker ni videt, da se kaj spoznaš.
Prej se hvališ kako ti plačajo spletni nakup oz. se šteje recept. Potem pa plačuješ preglede pri okulistu?
Okulist, še enkrat, ne dela očal, ne menja stekel, na prodaja okvirjev. Ker kar naprej ponavljaš,d a to okulist počne.
Očala, okvir dobiš, kupiš v optiki, optik to naredi. Pa v več optikah sem bila, nikjer niso hoteli v star okvir dati novih leč. Tako, da ne bluzi, če nimaš pojma.
[/quote]

Imam vklopljen autocorrect, pa mi ponudi tistega okulista stalno in če ne spremenim, da avtomatsko njega namesto optika. Torej zamenjaj tistega spodaj za optika, pa bo. Bistvo si vseeno lahko razbrala. Glede dioptrije – imam sedaj očala – 2,0 na obe očesi (prej -2,75 in -2,50 – do toliko sem prilezla odkar imam očala) in pa cilindre -1,50 in -1,25. Torej tudi kar zoprn astigmatizem (pri lečah je sploh problem, ker imam še manjše oko in je večina toričnih prevelikih). Zakaj hodim privat? Ker lahko in ker grem takrat, ko meni ustreza, naredijo pa mi bolj podroben pregled. Res se mi ne da čakat na termin prek napotnice (ki jo pa za tak pregled potrebuješ). Torej tudi ne koristim več tistega dela, ki bi mi sicer pripadal na zavarovanje (tam 50 EUR je bilo nazadnje). Mogoče drugič, samo zagotovo ne pri naših optikih (ekstra popravljeno!), samo se mi res ne da ukvarjat s tistim povračilom, ki pa res traja (za dobrih 50 EUR, kolikor stanejo moja očala, zagotovo ne). Lahko poiščeš na netu kaj vse moraš narediti. Traja, je pa vsekakor možno in v primeru višje cene bi zagotovo zahtevala povračilo.
https://www.preskar.si/wp-content/uploads/2018/08/Ocala_ZPS.pdf

Glede tega, da ti v obstoječi okvir nočejo dati novih leč. Ok, če gre za bistveno drugačne leče (debelino) ali če je okvir res slab, samo večinoma je to samo slab izgovor, ker ti hočejo prodat okvir, od katerega je največ zaslužka.

https://www.zzzs.si/zzzs/internet/zzzs.nsf/o/9D8878E00E615A92C1257C7F003579C4

– Pri optiku so mi namreč obrazložili, da brez doplačila ne bo šlo, četudi vzamem “socialna” očala. Ker mi nobeni okvirji “socialnih” očal niso bili všeč, sem se odločil, da bom za nova stekla dal kar svoj obstoječi okvir očal, ki je še zelo dobro ohranjen, naročil pa plastična stekla z antirefleksnim premazom.
“V primeru, da ste obdržali star okvir, mora optik pri obračunu Zavodu in zavarovalnici za doplačila znesek cenovnega standarda zmanjšati za 15,00 €, kar predstavlja vrednost okvirja.”

Verjamem, da tega res ne želijo narediti, ampak nikakor pa ni res, da tega vseeno ne počnejo. In če doseže to moj tast, ki je 70+, lahko tudi nekdo drug.
V glavnem pa ni treba biti tako napadalna, tukaj ti samo svetujemo. Od tebe pa je odvisno, ali boš nasvete sprejela ali pa ne.

Najprej me zanima koliko imaš dioptirijo, koliko cilindre? Ker imam občutek, da imaš zelo nizko dioptrijo, po možnosti brez astigmatizma, ker ni videt, da se kaj spoznaš.
Prej se hvališ kako ti plačajo spletni nakup oz. se šteje recept. Potem pa plačuješ preglede pri okulistu?
Okulist, še enkrat, ne dela očal, ne menja stekel, na prodaja okvirjev. Ker kar naprej ponavljaš,d a to okulist počne.
Očala, okvir dobiš, kupiš v optiki, optik to naredi. Pa v več optikah sem bila, nikjer niso hoteli v star okvir dati novih leč. Tako, da ne bluzi, če nimaš pojma.
[/quote]

Seveda, da samo leče vstavijo v star okvir. Mene je celo sam vprašal v optiki ali želim nov okvir ali v starega nove steklce. Pa pride za mano ena gospa pa tudi reče, da bi rada samo nove steklce v star okvir, je rekel bomo uredili.
Še enkrat: vsaka optika je drugačna, cene drugačne, delajo drugače. Ti imaš prav tam kjer si bila in videla, slišala. Jaz imam prav tako kot sem jaz videla, slišala, doživela. Nekdo tretji ima prav spet drugače.

Ko opazim, da mi trenutna očala več ne služijo kot bi morala. Pazim pri nakupu: za stekla dam kolikor pač stanejo takšna kot želim, okvir kupim najcenejši možni in ne gledam znamk ampak težo in ceno.

Seveda, da samo leče vstavijo v star okvir. Mene je celo sam vprašal v optiki ali želim nov okvir ali v starega nove steklce. Pa pride za mano ena gospa pa tudi reče, da bi rada samo nove steklce v star okvir, je rekel bomo uredili.
Še enkrat: vsaka optika je drugačna, cene drugačne, delajo drugače. Ti imaš prav tam kjer si bila in videla, slišala. Jaz imam prav tako kot sem jaz videla, slišala, doživela. Nekdo tretji ima prav spet drugače.
[/quote]

Res so nekaj let živeli optiki ko bubreg u loju. Kupovali napol zastonj okvirje in tudi leče s Kitajske, potem pa jih prodajali kot suho zlato. Hvala bogu za internet. Mene ne nategnejo več. Vem, da eni še vedno kupujejo svinjsko drago v optiki pri nas, je pa takšnih vedno manj. Tudi optiki se tega zavedajo, zato ti potem ponudijo tudi kaj, kar ti drugače ne bi niti v sanjah. Zdaj se je pač treba malo potruditi za stranko. Ni več vsaka tako naivna, da ne bo preverila tudi kje drugje.

Imam vklopljen autocorrect, pa mi ponudi tistega okulista stalno in če ne spremenim, da avtomatsko njega namesto optika. Torej zamenjaj tistega spodaj za optika, pa bo. Bistvo si vseeno lahko razbrala. Glede dioptrije – imam sedaj očala – 2,0 na obe očesi (prej -2,75 in -2,50 – do toliko sem prilezla odkar imam očala) in pa cilindre -1,50 in -1,25. Torej tudi kar zoprn astigmatizem (pri lečah je sploh problem, ker imam še manjše oko in je večina toričnih prevelikih). Zakaj hodim privat? Ker lahko in ker grem takrat, ko meni ustreza, naredijo pa mi bolj podroben pregled. Res se mi ne da čakat na termin prek napotnice (ki jo pa za tak pregled potrebuješ). Torej tudi ne koristim več tistega dela, ki bi mi sicer pripadal na zavarovanje (tam 50 EUR je bilo nazadnje). Mogoče drugič, samo zagotovo ne pri naših optikih (ekstra popravljeno!), samo se mi res ne da ukvarjat s tistim povračilom, ki pa res traja (za dobrih 50 EUR, kolikor stanejo moja očala, zagotovo ne). Lahko poiščeš na netu kaj vse moraš narediti. Traja, je pa vsekakor možno in v primeru višje cene bi zagotovo zahtevala povračilo.
https://www.preskar.si/wp-content/uploads/2018/08/Ocala_ZPS.pdf

Glede tega, da ti v obstoječi okvir nočejo dati novih leč. Ok, če gre za bistveno drugačne leče (debelino) ali če je okvir res slab, samo večinoma je to samo slab izgovor, ker ti hočejo prodat okvir, od katerega je največ zaslužka.

https://www.zzzs.si/zzzs/internet/zzzs.nsf/o/9D8878E00E615A92C1257C7F003579C4

– Pri optiku so mi namreč obrazložili, da brez doplačila ne bo šlo, četudi vzamem “socialna” očala. Ker mi nobeni okvirji “socialnih” očal niso bili všeč, sem se odločil, da bom za nova stekla dal kar svoj obstoječi okvir očal, ki je še zelo dobro ohranjen, naročil pa plastična stekla z antirefleksnim premazom.
“V primeru, da ste obdržali star okvir, mora optik pri obračunu Zavodu in zavarovalnici za doplačila znesek cenovnega standarda zmanjšati za 15,00 €, kar predstavlja vrednost okvirja.”

Verjamem, da tega res ne želijo narediti, ampak nikakor pa ni res, da tega vseeno ne počnejo. In če doseže to moj tast, ki je 70+, lahko tudi nekdo drug.
V glavnem pa ni treba biti tako napadalna, tukaj ti samo svetujemo. Od tebe pa je odvisno, ali boš nasvete sprejela ali pa ne.
[/quote]

Sem si kar mislila ja. Imaš izjemno niizko dioptrijo pa misliš, da veš.
Veš pri tvoji dioptriji so stvari res enostavne. Tudi jaz sem nekoč imela tako nizko dioptrijo.
Ko gre pa za visoke dioptrije je pa stvar povsem drugačna in tvoja pametovanja prav nič ne pomagajo.
In še enkrat: bila sem že v več optikah, ne le v eni.
Pa prosim ne pametuj o temah, ki jih ne poznaš. Bistvena razlika je, če ima nekdo tako minimalno dioptrijo kot jo imaš ti ali pa, če ima nekdo visoko dioptrijo.

Hvala. Napotnice ne rabim, torej? Pregledajo tudi zdravstveno stanje oči, ali samo izmerijo dioptrijo?
[/quote]

Za podrobnejši pregled rabiš napotnico. In čakalna doba je, vsaj pri nas, nekaj mesecev.

Samo za določitev dioptrije NE potrebuješ napotnice, tudi na vrsti si praktično takoj.

Cene je težko primerjat, ker ena optika ima take okvirje, druga druge. Stekla tudi verjetno različna. Cenikov na netu pa ponavadi nimajo.
Je pa dejstvo, da recimo v optiki, ki ima koncesijo, da smem tam dvigniti leče, ki mi pripadajo na recept, ima adijo pamet cene.
Popolnoma enake leče, z enako dioptrijo so na netu v spletnih optikah bistveno cenješe. Zdaj ne vem točno koliko, sem pa zdi, da kar okrog 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Vendar pa tam ne moreš uveljaviti recepta. TOrej zdravstvo plačuje popolnoma enak izdelek, bistveno dražje.
Pa verjamem, da bi se našla tudi kaka optika tako fizično, da ima dosti nižje cene, samo nima koncesije.

To glede izdelave očal pa bi bilo res zanimivo preveriti kako in kaj. Nisem še zasledila, da bi kdo delal kake analize. Sumim pa ja, da bi znale biti hude razlike.

NImam pa ideje kako to preverit. MOgoče bi morala z receptom v rokah iz optike v optiko pa preprosto povprašat.
Samo, ko kupim športne copate je komot preverit ali je enak model v drugi trgovini cenejši. Pri očasih je pa toliko stvari, da je težko preverit.
[/quote]

To je res ena čudna logika ZZZS-ja – v Sloveniji lahko kupiš samo v optikah očala in leče, med tem ko za tujino ni omejitev in torej lahko tako kupiš kjerkoli, osebno ali na spletu, če le najdeš ugodno ponudbo.
Zahtevek za ZZZS pa si enkrat izpolniš obrazec in shraniš v računalniku, nato pa naslednja leta samo spremeniš nekaj podatkov (datumi, znesek …).

Sem si kar mislila ja. Imaš izjemno niizko dioptrijo pa misliš, da veš.
Veš pri tvoji dioptriji so stvari res enostavne. Tudi jaz sem nekoč imela tako nizko dioptrijo.
Ko gre pa za visoke dioptrije je pa stvar povsem drugačna in tvoja pametovanja prav nič ne pomagajo.
In še enkrat: bila sem že v več optikah, ne le v eni.
Pa prosim ne pametuj o temah, ki jih ne poznaš. Bistvena razlika je, če ima nekdo tako minimalno dioptrijo kot jo imaš ti ali pa, če ima nekdo visoko dioptrijo.
[/quote]

Ej, ženska, eni ti pišejo, da poglej na net, ti pa goniš svoje dalje. Prav, pa plačuj še naprej pregrešno draga očala v tvoji optiki. Če si tako trda, boš pač še naprej dajala več kot je potrebno. Si kot užaljen otrok, ko ga je nekdo okregal. 🙂 Hej, vsaj optike dobro živijo na račun takih, ki ste čikni in si ne upate nič, razen tistega, kar poznate. Tvoja dioptrija je kar visoka ja, verjetno imaš za to precejšnje zasluge kar sama, vseeno pa obstajajo precej višje. Moj sodelavec ima -10 in še cilinder. To je malo več od tebe, pa vseeno naroča očala prek spleta zadnjih nekaj let. Najbrž zato, ker ni tako trd v glavi. Ker tvoja dioptrija ni nič posebnega – imajo jo v vsaki spletni optiki. Res hudo ekstra 🙂 Potem počakaš na kakšno akcijo ko so stanjšane leče cenejše, pa kupiš.
Primer na pamet – brez akcije, indeks 1.67, okvir titan: cena s poštnino 103.80 EUR
https://www.brille24.de/shop/checkout/cart/

Tukaj poceni okvir, leče 1.67 ,cena s poštnino:58.08 EUR.
https://www.selectspecs.com/cart/index/

Zakaj se sploh reče, da stanjšajo stekla, če pa tega optiki sploh ne delajo, ampak takoj vzamejo leče z večjim lomnim količnikom in jo prilagodijo obliki leče okvirja?

Ej, ženska, eni ti pišejo, da poglej na net, ti pa goniš svoje dalje. Prav, pa plačuj še naprej pregrešno draga očala v tvoji optiki. Če si tako trda, boš pač še naprej dajala več kot je potrebno. Si kot užaljen otrok, ko ga je nekdo okregal. 🙂 Hej, vsaj optike dobro živijo na račun takih, ki ste čikni in si ne upate nič, razen tistega, kar poznate. Tvoja dioptrija je kar visoka ja, verjetno imaš za to precejšnje zasluge kar sama, vseeno pa obstajajo precej višje. Moj sodelavec ima -10 in še cilinder. To je malo več od tebe, pa vseeno naroča očala prek spleta zadnjih nekaj let. Najbrž zato, ker ni tako trd v glavi. Ker tvoja dioptrija ni nič posebnega – imajo jo v vsaki spletni optiki. Res hudo ekstra 🙂 Potem počakaš na kakšno akcijo ko so stanjšane leče cenejše, pa kupiš.
Primer na pamet – brez akcije, indeks 1.67, okvir titan: cena s poštnino 103.80 EUR
https://www.brille24.de/shop/checkout/cart/

Tukaj poceni okvir, leče 1.67 ,cena s poštnino:58.08 EUR.
https://www.selectspecs.com/cart/index/
[/quote]

Le koliko imaš ti, da ti je moja dioptrija čisto nizka? Tako mimogrede moja dioptrija je višja kot od tvojega sodelavca, imam dve različni dioptriji ter astigmatizem.
Ne vem od kje ti veš koliko je moja dioptrija, da lahko pišeš, da ima tvoj sodelavec višjo? Namreč ima nižjo dioptrijo.
In seveda sem sama kriva a ne, da od malih nog, slabo vidim, a ne? Eni ste res bebavi do konca.
Srečen bodi, da imaš ok oči.

Vegas, pa če že daješ linke, daj kaj pametnega. Dal si link, kjer so okvirji še dražji kot pri nas. V optiki sem dala nekje 130, 140 za okvir, ti pa mi daješ link, kjer so dražji, 200 in več.
Verjeto rabiš tudi ti nova očala, ker očitno slabo vidiš.

Izračunaj si končno ceno očal, ne gledat samo posameznih postavk.

Izračunaj si končno ceno očal, ne gledat samo posameznih postavk.
[/quote]

Torej, če je samo okvir 209€, verjetno, če prištejem še steklca in delo in tanjšanje, verjetno ne bo ceneje kot 209€ ali pač?
Če je že samo okvir toliko dražji, verjetno ne bodo ostale stvari zastonj. Da bi prišlo tako poceni.

Torej, če je samo okvir 209€, verjetno, če prištejem še steklca in delo in tanjšanje, verjetno ne bo ceneje kot 209€ ali pač?
Če je že samo okvir toliko dražji, verjetno ne bodo ostale stvari zastonj. Da bi prišlo tako poceni.
[/quote]

Na Brille24 si lahko brezplačno izračunaš, koliko te pride celoten strošek očal glede na tvojo dioptrijo tudi.
Prideš na 450 €, četudi si izbereš tako drage okvirje?

Druge spletne strani nisem preverjala.

Na Brille24 si lahko brezplačno izračunaš, koliko te pride celoten strošek očal glede na tvojo dioptrijo tudi.
Prideš na 450 €, četudi si izbereš tako drage okvirje?

Druge spletne strani nisem preverjala.
[/quote]

Sem šla pobrskat. Žal za mojo dioptrijo nimajo. Je samo do -10.
Pa, če dam ta -10 notri, pridejo očala 400€. Vendar niso plastične šipce, so ceneješa stekla.
Tako, da nič ceneje kot pri nas pa še prave dioptrije ni.

Sem šla pobrskat. Žal za mojo dioptrijo nimajo. Je samo do -10.
Pa, če dam ta -10 notri, pridejo očala 400€. Vendar niso plastične šipce, so ceneješa stekla.
Tako, da nič ceneje kot pri nas pa še prave dioptrije ni.
[/quote]

Kakšna cenejša stekla, če pa so plastične šipce?
Torej imaš ti višjo dioptrijo od -10?

Drugače pa – ne rabiš vzeti najdražjih, tudi cenejša so kvalitetna.

Kakšna cenejša stekla, če pa so plastične šipce?
Torej imaš ti višjo dioptrijo od -10?

Drugače pa – ne rabiš vzeti najdražjih, tudi cenejša so kvalitetna.
[/quote]

Lej, nič mi ne koristjo cenejša očala, če ni dioptrija prava. Kaj bom s poceni očali s prenizko dioptrijo?

Kot sem že napisala: hočem okvir iz titana, da se ne zlomi kar tako. Zaradi narave dela je pri meni to nujno. In pri višjih dioptrijah na žalost leč ne moreš dati v katerikli okvir. Tako, da tisti okvirji po 70€ na žalost odpadejo.

Kot sem tudi že napisala: nujno želim imet plastične leče in ne steklenih.

Predlagam cam, če imate že izmere za izdelavo očal, da stopite do optika PozničA v Ribnici., cca 40 km iz Lj. Ugodno boste dobili očala.

Lej, nič mi ne koristjo cenejša očala, če ni dioptrija prava. Kaj bom s poceni očali s prenizko dioptrijo?

Kot sem že napisala: hočem okvir iz titana, da se ne zlomi kar tako. Zaradi narave dela je pri meni to nujno. In pri višjih dioptrijah na žalost leč ne moreš dati v katerikli okvir. Tako, da tisti okvirji po 70€ na žalost odpadejo.

Kot sem tudi že napisala: nujno želim imet plastične leče in ne steklenih.
[/quote]

Na Brille24 imajo plastične šipce, ne steklenih.
Pri okvirjih pa, če niso primerni za debelejše šipce, niti ne ponudi možnosti izbire višjih dioptrij.
Res pa očitno nimajo možnosti izbire za nad 10.

Če imaš tako veliko dioptrijo, ti ne bi bilo smiselno iti katerega od operativnih posegov sprememb dioptrije?

Lej, nič mi ne koristjo cenejša očala, če ni dioptrija prava. Kaj bom s poceni očali s prenizko dioptrijo?

Kot sem že napisala: hočem okvir iz titana, da se ne zlomi kar tako. Zaradi narave dela je pri meni to nujno. In pri višjih dioptrijah na žalost leč ne moreš dati v katerikli okvir. Tako, da tisti okvirji po 70€ na žalost odpadejo.

Kot sem tudi že napisala: nujno želim imet plastične leče in ne steklenih.
[/quote]

Predvidevam, da imaš vsaj Eschenbachov okvir? Pa so ti titanovi okvirji (ki so precej tanki) primerni za tvojo 10+ dioptrijo? Zakaj potem misliš, da niso npr. tisti okvirji z brille24 ok? Jaz imam tri s titanovimi okvirjem in zagotavljam, da so top. Imam dva modela – en brez okvirja (identičen Silhouette) in drugi z, res pa imam precej nižjo dioptrijo. V glavnem pa tudi leče niso slabe tudi tiste osnovne. Vsekakor pa je zate indeks najmanj 1.74. Teh 10+ dioptrij ne ponujajo vsi, se pa najdejo. Še tisti selectspecs jih imajo. Lahko pa zato kupiš precej poceni samo okvir če že leč nimajo in potem leče daš vstaviti tu. Poznam kar nekaj ljudi, ki to redno delajo.
https://www.perfectglasses.co.uk/titanium-frames.htm
Tukaj imajo do -14, pa verjetno je še kar nekaj teh spletnih optik. Vsaj za rezervo (ki jo pri tvoji dioptrijo zagotovo moraš imeti) bi jih jaz sigurno naročila. V bistvu sem svoja res s tem namenom, pa so potem postala moja glavna, ker so bila boljša od tistih za 300 Eur kupljenih pri nas.

Pojma nimam katera firma je moj okvir. Se je napis zbrisal. Ne dajem nikoli pozornost na firmo. Pač vzamem tisto, kar imajo. Pri visoki dioptriji itak ni neke izbire.
Za rezervo pa imam stara očala. Ne kupujem po dvojih novih.
Če prideš k optiku z okvirjem, ti potem pri receptu zbijejo vrednost. Torej dobiš manj.

PRi višjih dioptrijah je operacija problem. Laserska je tam nekje do -8, če se ne motim.
Pri visokih dioptrijah pa pride upoštev le vsaditev leče, kar pa priporočajo po 40tem letu. Prej raje ne. Pa cena je tam okrog 4500, kar je pa adijo pamet. Na lasersko operacijo bi takoj šla. Upam, da bo kdaj tudi za višje dioptrije. To z vsaditvijo leč pa ne vem no. Večkrat si rečem, da bi šla, pa potem spet ne. Ne vem. Bomo videli kako bo, ko bom 40+. Računam pa na to, da se bodo ti posegi vsekakor še bolj izboljšali.

Še ena spletna stran, ki pa ima konkreten popust trenutno:
https://www.glassesdirect.co.uk

https://www.smartbuyglasses.co.uk/designer-eyeglasses/women?gender=women&material=titanium

A potem so takšni okvirji vseeno ok za visoke dioptrije? Ker so moji svakinji predlagali plastični okvir (-9.75 in cilinder mislim da -2.50), ker naj bi bil primernejši (širši rob).
A mi lahko prosim najdeš kak okvir, ki je podoben tvojemu, da ga ji pokažem, ker bi rada kaj “lažjega” po teži in tudi videzu, pa ji je optik rekel, da to ni za njeno dioptrijo. Ne upa pa naročiti prek spleta.

Lej, nič mi ne koristjo cenejša očala, če ni dioptrija prava. Kaj bom s poceni očali s prenizko dioptrijo?

Kot sem že napisala: hočem okvir iz titana, da se ne zlomi kar tako. Zaradi narave dela je pri meni to nujno. In pri višjih dioptrijah na žalost leč ne moreš dati v katerikli okvir. Tako, da tisti okvirji po 70€ na žalost odpadejo.

Kot sem tudi že napisala: nujno želim imet plastične leče in ne steklenih.
[/quote]

Moja kolegica ima visoko dioptrio, preko -10. Pa ima že od osnovne šole leče. Če te motijo očala zaradi narave dela, zakaj si ne omisliš leč? Moja kolegica ima hude probleme z očmi, možnost za odstop mrežnice in še in še. Pa komot nosi leče. Pa še bolj poceni boš čez prišla. Res, da leče menjaš 1x na leto, ali pa vzameš mesečne, tedenske, dnevne. Če imaš toliko problemov – lomljenje očal, narava dela, visoka dioptria, cena … za vse to so najboljša izbira leče.

New Report

Close