Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najdražji delovni zvezki

najdražji delovni zvezki

za 5. in 8. razred cca 220 eur samo za delovne zvezke, mi pade kar mrak na oči, vsaj pol jih je čisto bv, pa zakaj morajo biti tudi učbeniki za angleščino taki, da pišejo vanje?!

npr. za matematiko vsaj od 3. razreda naprej ne rabiš delovnega zvezka ampak dobro zbirko vaj, ki je pač ni potrebno menjati vsako leto!

Moj ima v devetem razredu : Messages 4, Moja prva fizika 2, Živim v sloveniji, kemija danes 2,,Biologija 9, Slovenščina za vsak dan 9 in glasba danes in nekoč 9. Cena za deveti razred: cca: 95 €. Za tretji razred pa Glasbena slikanica 3, okolje in jaz3, Svet mat.čudes trije deli, Računanje je igra 2 dela v enem, ABC 3 deli, cena: cca 90€

Pri starejšem za izbirne predmete ni imel delovnih zvezkov, ker nima tujega jezika za izbirni predmet.

No, pri nas imamo zdaj od lani končno angleški učbenik v skladu, tako, da se ne piše več vanj.

Najbolj mi pa gre na živce ta delovni zvezek za glasbo, ki ga vsako leto moraš kupiti (A.Pesek) in stane 18 evrov in na eno stran napišejo 5 – 10 besed, da ne govorim, da je še grdo narisano kar je notri.

Saj pri nas tudi nimajo tujega jezika za izbirni predmet. Imajo 1. in 2. tuj jezik. DZ za izbirni predmet rabi za Sodobno pripravo hrane.

A nemščino imajo že direktno, redno? To ste potem kaka poskusna šola? ker pri nas je drugi tuji jezik NEM ali FRA izbirni.

no, naša OŠ pa je letos število dz drastično zmanjšala – ker bodo dali poudarek več pisanja v zvezke. meni se zdi to ok, 3. razred – 35e! trije delovni zvezki.


enako

Ampak meni se ne zdi ok, da imajo DZ samo pri matematiki. Gre za prvo triado.
Potem bodo imeli kup listov, kopij, še težje doma spremljaš, kaj sploh delajo.
Saj ni treba pretiravati. V eno ali drugo smer.

No, vsaj enkrat sem zadovoljna s šolo. Za 2.,4. in 6. razred skupaj z Atlasom sveta 175 EUR.
Hvala svet staršev.

Kopije in učne liste pri nas redno nosijo domov poleg vseh teh DZ, nam pa samo izstavijo račun.
Sin ima tuj jezik že od 1.r., sicer ni obvezno, vendar ga obiskujejo vsi, plača pa občina. Potem postane 1. tuj jezik obvezen, kasneje še 2., obvezen. Starejša v prvi trijadi še ni imela TJ.
Mah, naša šola je poskusna v vsem, kar se kdaj kdo zmisli in ravnatelj je na to ponosen. Nekatere stvari so super, nekatere malo manj. Vpliva pa itak nimamo starši nobenega, ker se ravnatelj ne da, ko si kaj v glavo zabije.

Definitivno bodo naši tretješolci matematični geniji. Med potrebnimi DZ sta kar dva kompleta za matematiko. Če bodo uspeli vse to rešit sem jaz marela.

M. Rajšp et al: TRETJI KORAKI V MATEMATIKO, (2 dela), sam. del. zv., Rokus
S.Osterman et al.: RAČUNANJE JE IGRA 3, Antus

nasi so to resili brez problema, do zadnejga maja. Za junij ni ostalo nic. Je le postevanka, kar pomeni vaja vaja in vaja….. pa smo sola, ki ima verjetno najmanj delovnih zvezkov v sloveniji.

Tudi pri nas bo 3.šolec matematik in pol. Če pa pomislim na starševski svet, ki ga imamo pa raje ne bi izgubljala besed. Kaj pa en starš ve, kaj je dobro za 3. razred, če ima on otroka v 6. razredu. če učiteljica trdi, da je pa res dober DZ, kako boš ti ugovarjal temu, saj nisi v temu podkovan. Lahko le rečeš, da je malo predrag, ampak ker je super DZ in svojemu otroku vse dobro želiš, da bo le uspešen, ga boš pa ja kupil
Pol pa pridejo v sred. šolo, pa ne zna napisat enega stavka brez napak. Brati se pa na novo učijo.[/quote]

za tretji razred je matematike ravno prav. Kar pomislite kaj vse morajo osvojiti v tem letu.
Dosti bolj mi gredo na zivce raznidelovni zvezki za slovenscino in glasbo. mi jih recimo nimamo, niti v enem razredu od devetih.
PA BTW: svet staršev ni vsemogočen, o tem ali je kompetente ali ne, pa sploh ne bi zgubljala besed.

Za 9.razred ima naš 2 del.zvezka = 25.70€.
Šola v Ljubljani.

vse skupaj me je šola stala letos 45€!!!

Predlagam, da zraven napišete še iz kje ste?

Za 9.r sem jaz dala pribl.40€, ker potrebujemo le tri delovne zvezke, za angleščino, za fiziko, in za nemščino (izbirni predmet).
Ne vem kako je vas toliko stalo???

Je pa res (in to mi ni všeč), da ima vsaka šola drugačne zahteve. In sprašujem se: LE ZAKAJ???[/quote]

Moja ima 1. jezik ang, 2. jezik nem, pa 1 izbirni predmet z DZ, torej 10 DZ.

1. TUJI JEZIK:
M. Koltak: NEMŠKI JEZIK ZA 7. razred, ZO
L. King Videtič, V. Mavrič, J. Skela: TOUCHSTONE 7,
2. TUJ JEZIK
G. Motta: WIR 1; Klett, Rokus
S.Elsworth, ENERGY 1

STARI SVET, Modrijan
M. Bešter Turk et al.: SLOVENŠČINA ZA VSAK DAN 7 (2dela)
I. Vrbančič; GLASBA 7, del. zv., MKZ
B. Bajd et al.: NARAVOSLOVJE 7, del. zv., Modrijan
J. Justin, M. Zupančič, I. Ţ. Ţagar: DRŢAVLJANSKA VZGOJA IN ETIKA, del. zv., i2 (po novem učnem načrtu)
S. Fošnarič, J. Virtič, D. Slukan: TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA 7, z delovnimi gradivi, Izotech
J. Senegačnik, B. Drobnjak: SPOZNAVAJMO EVROPO IN AZIJO, Modrijan
M.Dornik et.al. KOCKA 7, del. zv. (1. in 2. del), MODRJAN

IZBIRNE VSEBINE:
S.Kostanjevec: SODOBNA PRIPRAVA HRANE, Modrijan
D. Felda et al.: MATEMATIČNA DELAVNICA 7, samostojni del.zv., DZS
M.Mohor, M.Košir, M.Stanonik: NAŠ ČAS-OPIS, del. zv., Rokus[/quote]

Naravoslovja, etike, tehnike…letos naši devetošolci nimajo več.
Iz kje pa si???

Takole je pri nas, sem kopirala.

9. RAZRED
predmet naziv založba
SLO M. Honzak et al.: SKRIVNO ŽIVLJENJE BESED, berilo za 9. razred MKZ
SLO D. Kapko, N. Cajhen, N. Drusany, M. B. Turk et al: SLOVENŠČINA ZA VSAKDAN IN VSAK DAN 9, učbenik ROKUS-KLETT
MAT M. Dornik, T. Smolej, M. Turk, M. Vehovec: KOCKA 9, učbenik za matematiko MODRIJAN
TJA T. Hutchinson: PROJECT 4, učbenik za angleščino, DRUGA IZDAJA MKT
TJA T. Hutchinson: PROJECT 4, delovni zvezek za angleščino, DRUGA IZDAJA MKT
GEO J. Račič, D. Večerič, I. Bahar: GEOGRAFIJA 9, učbenik – 9.A, 9.B MKZ
FIZ B. Beznec et al.: MOJA PRVA FIZIKA 2, učbenik za 9. razred MODRIJAN
FIZ B. Beznec et al.: MOJA PRVA FIZIKA 2, delovni zvezek za 9. razred MODRIJAN
KEM M. Vrtačnik, S. A. Glažar, A. Godec, K. W. Grm: MOJA PRVA KEMIJA 2, učbenik za 9. razred MODRIJAN
BIO M. Svečko: BIOLOGIJA 9, učbenik DZS
GVZ I. Vrbančič, M. Prel, J. Veit: GLASBA 9, učbenik s CD-jem MKZ
LVZ T. Tacol, Č. Frelih, J. Muhovič: LIKOVNO IZRAŽANJE 9, učbenik DEBORA

9. RAZRED – IZBIRNI PREDMETI – naš ne rabi nič od tega!!!

predmet naziv založba
TJN2I Giorgio Motta: WIR 3, učbenik za nemški jezik ROKUS-KLETT
TJN2I Giorgio Motta: WIR 3, delovni zvezek za nemški jezik ROKUS-KLETT
TJŠ2I I. López Barberá et al.: MANANA 2, učbenik za španščino MKT
TJŠ2I I. López Barberá et al.: MANANA 2, delovni zvezek španščino MKT
TJF M. Butzbach, C. Martin et al.: SAC Á DOS 2, učbenik za francoščino ROKUS-KLETT

Pregled števila in zneska za plačilo delovnih zvezkov za četrti razred,
nekaj naključnih šol po Lj. regiji, vir. EMKA:

OŠ Bežigrad, 86,25 €
OŠ Spodnja Šiška 101,35 €
OŠ Majde Vrhovnik 74,46 €
OŠ Ledina 92,75 €
OŠ Fužine, 76,10 €
OŠ Milana Šuštaršiča 78,21 €
OŠ Koseze 61,80 €
OŠ Ketteja in Murna 68,51 €
OŠ Poljane, 60,70 €

Ogromne razlike!

Pr men je bilo isto.
Moj sin, v 6.razredu sem za dz porabila 130eu, pa polovica dz je bilo praznih razen matematike in slovenščine. Naslednjo leto, 7.razred, sem kupila dz samo za mat in slo, pa so učiteljice iz drugih predmetov pritoževale, pa sem jim rekla,”prav, kupim delovni zvezek, a da vidim, da so prot koncu šole polne pisov ker ne mislim metat denar proč” Pa je učiteljica utihnila in rekla, da mi ni treba kupit. Opa… zdaj je sin 9.razred in kupujem samo dva dz: mat ter slo!

Jalur, matematike ni preveč. Smo mi pri naših tudi vedno imeli običajne DZ in Račuanje je igra (ni bil drag, vaj veliko). Porabljeno večinoam vse, le slabšim učencem so v RJI ostale miselno zahtevne naloge.

3. razred- DZ za Osnovno šolo Tone Čufar, Ljubljana
Učbeniki gredo preko sklada, ostale potrebščine nisem vštela = 45,40 €.
Pa ostale potrebščine so bile cca. 55 evrov.

100€ na otroka samo za DZ???!!! ali pa še več? in vi se pustite tako zajebavat (dobesedno!)? namesto, da bi starši stopili skupaj in nebi nihče kupil NIČ, dokler ne odpravijo nepotrebnih DZ, ki ostajajo prazni. DZ se potrebuje pri matematiki, slovenščini in kakšnem tujem jeziku. Drugje so povsem nepotrebni! Sploh kakšna glasba, pa priprava hrane in podobno. Kaj tu potrebuješ DZ mi nebo nikoli jasno. Vaje so v vsaki knjigi po končanem poglavju, učitelji lahko dajejo delovne liste, če jim je to premalo, lahko prepisujejo v zvezek itd. Daj imejte malo hrbtenice, kaj ne vidite kako služijo na vas? Samo na en razred otrok (recimo 25 v razredu) dobijo knjigarne potemtakem 2500€!!!

Dragi starši.
Po vsem prebranem sklepam, da se bo treba upreti, da bo treba nekaj narediti, ker so vsi otroci v šoli zato, da pridobijo enako znanje in vsi naj imajo enake možnosti, enake učbenike in ENAKE delovne zvezke!!!
Včasih smo imeli vsi vse enako, kaj pa je to danes??? Res ne razumem!!
Zakaj dopustimo da nam kradejo denar iz žepov??

2.razred Ljubljana DZ 94 € .

Pri nas dz za drugi razred 90,00 €. Meni se zdi kar drago, sploh dz za glasbo.

Jaaa, res je težko razumeti, da je treba kar naenkrat otrokom kupiti šolske potrebščine. Ne rečem kolo ali nintendo ali kakšen računalnik, pa štirikolesniki, ki so strašansko koristni za otroka, ne pa učbeniki in delovni zvezki … In takrat, ko smo se odločali za otroke, za šolo sploh ni bilo treba kupiti karkoli, že od nekdaj je bilo tako, zdaj pa kar naenkrat taki stroški. V kakšni državi živimo, res, podarimo ji otroka, potem pa ga sploh noče živeti, pričakuje, da bomo sami nosili vse stroške, za hrano in obleko, za zdravje, zdaj pa kar naenkrat hočejo še denar za šolske potrebščine. Prav predrzno, kako nam kradejo denar iz žepa, da si človek lahko privošči samo škatlo cigaret na dan, pa tako nujno bi bilo še kakšno prižgati, ko me teli stroški tako živcirajo …

Odgovornost.

Meni samo ni jasno, zakaj take razlike za isti razred po šolah. je to potrebno? Zakaj? Učni načrt je za vse enak. Včasih smo imeli vsi enake učbenike in DZ in imeli vsi enake možnosti. Sedaj pa imajo eni 2 DZ, drugi pa 12, za isti razred? Bodo potem eni več znali kot drugi? Ali bodo imeli le eni slabšo hrbtenico kot drugi? Otrok ima Dakine torbo, ni ravno majhna, pa vanjo v lanskem letu velikokrat ni mogel stlačiti vsega potrebnega za en dan pouka, pri čemer polovico na koncu itak ni rabil. Najbolje, da mu kupim potovalko. Nekdo drug, v istem razredu, pa za iste predmete nese v šolo 5 zvezkov. Učita se isto snov, na koncu naj bi znala enako.

New Report

Close