Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najdražji delovni zvezki

najdražji delovni zvezki

Moram se pohvaliti da spadam v krog dveh osnovnošolskih šol v Sloveniji kateri imata najdražje delovne zvezke..včeraj na pop tv poročilih zvedla..plačala sem jih za 6.razred kr 115 €..in to sam ker se neki tej učitelji izmišljajo..in na koncu šolskega leta bodo napol prazni..a se vam zdi to prav? meni ne

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

9.r, 135 eur.

1. in 8. r – skupaj 130 eur 🙂

Jaz sem dala samo za DZ za sina za 6. razred 131,5 € plus Atlas sveta.

Hm, mi smo še dražji. 6. razred 130.

V šoli imate svet staršev ali podoben organ pa zahtevajte odgovore, zakaj je to potrebno, na koncu je pa vse prazno. To je metanje denarja preč.

drugi in osmi isti znesek, HB!!

Definitivno bodo naši tretješolci matematični geniji. Med potrebnimi DZ sta kar dva kompleta za matematiko. Če bodo uspeli vse to rešit sem jaz marela.

M. Rajšp et al: TRETJI KORAKI V MATEMATIKO, (2 dela), sam. del. zv., Rokus
S.Osterman et al.: RAČUNANJE JE IGRA 3, Antus
M. Antič: OKOLJE IN JAZ 3, delovni zvezek, Modrijan
M. Kern et. al.: BESEDE GRADIJO SVET 3, del. zv., Rokus

3. razred 102€ samo DZ…tudi pri nas so najdražji(dolenjska)

Jalur, naši so imeli od prvega do tretjega razreda vedno oba kompleta, pa je skoraj vse rešeno. Samo kakšna naloga sem pa tja je ostala nerešena.

Pri nas starejša tega ni imela. No, definitivno mislim, da vedno bolj pretiravajo.

Jalur pri nas tudi starejši ni imel Računanje je igra, zdaj mlajši ga ima, tudi v tretjem, pa namesto vaše matematika imamo mi Svet matematičnih čudes 3, celo tri dele, pa je imel lani vse izpolnjeno. Jaz sem dala za deveti in tretji razred skupaj cca.200€.

Načeloma rvnatelji na konfernecah zahtevajo, da so delovni zvezki rešeni, vsaj kolikor meni pravijo kolegice ki delajo po OŠ.

Dragače je pa tako, če smatrate, da je to potrete denarja, imate starši preko sveta staršev zahtevati da se število zvezkov ikrne, oziroma se jih ukine, ker delovni zvezki v OŠ NISO OBVEZNI.

Vem za kar nekaj šol, ki počasi prehajajo nazaj samo na zvezke, imajo otroci sicer več pisanja, ampak obenem tudi več samostojno naredijo.

Drugače pa pri nas za DZ 1. in 2. razred skupaj okoli 160 €, pa je mali imel v lanskem letu tud 2 matematična kompleta- se pravi 4 DZ, vse rešeno.

Pri nas so vsako leto potratni z delovnimi zvezki, letos sem za 6. razred plačala nekaj čez 160 eur, skupaj z Atlasom. Če bi bili delovni zvezki ob koncu leta polni oziroma vsaj deloma polni, bi človek še razumel, ampak skoraj vsi tretji deli ostajajo prazni.

tako je. Prijateljica ima sina v 6 r. in je plačala enako,z atlasom vred..Me zanima,če si morebiti iz Prekmurja?

Za 9.r sem jaz dala pribl.40€, ker potrebujemo le tri delovne zvezke, za angleščino, za fiziko, in za nemščino (izbirni predmet).
Ne vem kako je vas toliko stalo???

Je pa res (in to mi ni všeč), da ima vsaka šola drugačne zahteve. In sprašujem se: LE ZAKAJ???

tako je. Prijateljica ima sina v 6 r. in je plačala enako,z atlasom vred..Me zanima,če si morebiti iz Prekmurja?[/quote]

Sem iz Postojne.

3. razred, 47 EUR. Gorenjska.

Svet staršev mora dat pozitivno mnenje glede del. zvezkov, tako da ……….

4 in 6 razred, samo delovni zvezki in atlas skupaj 212€

Ne vem, kaj je bilo norabe,. ko smo pisali v navadne zvezke. Še bistveno bolj smo bili pismeni. Pa na ciklositl so nam delali delovne liste …

Serjejo ga, založne pa mastno služijo, saj je imeti delovni zvezek in učbenik na seznamu za OŠ zelo donosen posel.

Škoda se pa dela otrokom, ne nam, dragi starši, ki to plačujemo, ampak otrokom!

sin 4 r. 90 evrov ,nečakinja tudi 4 r. drugi kraj pa 55 evrov,moj ima za MAT 5 !!! DELOV ZVEZKOV

Lj,Center,6. r.,149,50€.

Za 9.r sem jaz dala pribl.40€, ker potrebujemo le tri delovne zvezke, za angleščino, za fiziko, in za nemščino (izbirni predmet).
Ne vem kako je vas toliko stalo???

Je pa res (in to mi ni všeč), da ima vsaka šola drugačne zahteve. In sprašujem se: LE ZAKAJ???[/quote]

Moja ima 1. jezik ang, 2. jezik nem, pa 1 izbirni predmet z DZ, torej 10 DZ.

1. TUJI JEZIK:
M. Koltak: NEMŠKI JEZIK ZA 7. razred, ZO
L. King Videtič, V. Mavrič, J. Skela: TOUCHSTONE 7,
2. TUJ JEZIK
G. Motta: WIR 1; Klett, Rokus
S.Elsworth, ENERGY 1

STARI SVET, Modrijan
M. Bešter Turk et al.: SLOVENŠČINA ZA VSAK DAN 7 (2dela)
I. Vrbančič; GLASBA 7, del. zv., MKZ
B. Bajd et al.: NARAVOSLOVJE 7, del. zv., Modrijan
J. Justin, M. Zupančič, I. Ţ. Ţagar: DRŢAVLJANSKA VZGOJA IN ETIKA, del. zv., i2 (po novem učnem načrtu)
S. Fošnarič, J. Virtič, D. Slukan: TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA 7, z delovnimi gradivi, Izotech
J. Senegačnik, B. Drobnjak: SPOZNAVAJMO EVROPO IN AZIJO, Modrijan
M.Dornik et.al. KOCKA 7, del. zv. (1. in 2. del), MODRJAN

IZBIRNE VSEBINE:
S.Kostanjevec: SODOBNA PRIPRAVA HRANE, Modrijan
D. Felda et al.: MATEMATIČNA DELAVNICA 7, samostojni del.zv., DZS
M.Mohor, M.Košir, M.Stanonik: NAŠ ČAS-OPIS, del. zv., Rokus

Tudi pri nas bo 3.šolec matematik in pol. Če pa pomislim na starševski svet, ki ga imamo pa raje ne bi izgubljala besed. Kaj pa en starš ve, kaj je dobro za 3. razred, če ima on otroka v 6. razredu. če učiteljica trdi, da je pa res dober DZ, kako boš ti ugovarjal temu, saj nisi v temu podkovan. Lahko le rečeš, da je malo predrag, ampak ker je super DZ in svojemu otroku vse dobro želiš, da bo le uspešen, ga boš pa ja kupil
Pol pa pridejo v sred. šolo, pa ne zna napisat enega stavka brez napak. Brati se pa na novo učijo.

Pa saj razumem, da imajo nizji razredi delovne zvezke, so le mogoce nekoliko pocasnejsi in rabijo vec “risbic”. Ampak zakaj pa konec 2 triade in 3 trida = 7, 8, 9 razred rabi delovne zvezke za vse predmete, sorry, pa mi ne potegne… Ce pomislim na delovni zvezek za glasbo v 6 razredu dobim dobesedno ospice… pa ce na svetu starsev drznes stegniti jezik, potem ti pa otroka sikanirajo… mater jim j*****

New Report

Close