Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najem stanovanja v hiši, nakup hiše z neznanci..?

Najem stanovanja v hiši, nakup hiše z neznanci..?

Nikoli in nikdar:
-ne veš ali se boš razumela z njimi
-kako se boste dogovarjali za obnovo strehe, fasade, napeljav itd
-kako bo s čiščenje
itd
Pa zavedaj se, oni lahko to nekega dne prodajo šiptarjem ali vselijo v hišo nemogočega vnuka, lahko bankrotirajo in bo streha puščala, pri mojem frendu so jo sami menjali ravno zaradi tega, ker je polovica zaplenjena od banke, ki pa se sploh ne zmeni za to, niti ne proda tega dela, hipoteka gor pa ulala.

Poleg tega je težko prodati stanovanje v hiši, vrednost je pa nizka.

Jaz ne bi, nikoli!

Avtorica, hise izven ljubljane so cisto poceni. Recimo 20 km izven, za 120.000 eur. Lepa, vzdrzevana. So jo ravno prodali nasi sosedje.

Tudi oddajajo, pa nihce noce.

Mi bi dali zastonj, ce bi kosila in rihtala okrog hise. Sploh nismo dali oglasa, krr nihce noce nic narediti okoli hise. Pa imamo lepo, vzdrzevano hiso v lepem kraju 12 min iz Ljubljane.

Ah, brez veze. Ocitno nisi resna.

Jaz oddajam dvostanovanjsko hišo v centru kraja 16km iz Ljubljane. Priključki so skupni, vendar imam odštevalne števce. Če bi hotela, bi lahko dala narediti čisto ločene, ker smem na svoji parceli imeti blok, torej ni ovir za dve stanovanji. Če je na parceli dovoljena samo enostanovanjska gradnja, ne moreš dobiti dveh samostojnih števcev (ta podatek dobiš iz lokacijske informacije, ki jo naročiš na občini in plačaš 22 evrov, a je vredno porabiti ta denar, če kupuješ parcelo ali hišo). Jaz obe stanovanji oddajam, sama živim drugje. Za oddajanje ni problem, vedno oddam v 1 mesecu. Račune plačujem jaz in naredim obračun za najemnike. Nočem, da mi kdo naredi dolgove pri elektru in zbiše iz stanovanja. Kot lastnik nepremičnine si itak na koncu vedno ti na tapeti za plačilo dolgov (to so učinki naše pravne države, drugje ni tako…) Tudi ceno imam enako, kot če bi bilo blokovsko stanovanje. Kar se mene tiče, je bivanje v moji nepremičnini bistveno boljše kot v bloku. Najemniki se med seboj dobro razumejo.
V tvojem primeru, avtorica, bi jaz raje iskala kakšno mini parcelico, ki je neprimerna za normalno hišo, bi pa bila odlična za mini hiško. V literaturi imaš ogromno primerov posrečenih mini hišk, ki so jih v majhnost prislile majhne parcele. Če si zgradiš novo hiško, lahko z razumnim arhitektom zelo paziš na budžet, hkrati pa dosežeš dober izkoristek vloženega. Pa potem ti 20 let ne bo treba nič investirati, vmes pa lahko prišparaš rezervni sklad za poravila. Če za oddajanje nimaš zaželjene lokacije, je lahko kar neprijetno. Pa to, da lastnik živi v hiši, je po mojem tudi slabše za potencialne najemnike, kot če ima lastnik vlogo nekakšnega upravnika in ne živi na lokaciji.
Jaz bi se pri kupovanju hiše oprla na kakšen arhitekturni biro, ker oni najbolje preverijo, kaj se na lokaciji sme zgraditi in česa ne (najlažje odkrijejo črno gradnjo).

Ja, to je drugače – ti si lastnica in oddajaš enakovrednima najemnikoma. Če imata probleme, ti rešuješ. Z lastnikom živet je pa nekaj drugega.

Hiše v okolici LJ pa res ne rabim :). No, če bi jo imela, bi jo prodala.
In 120 jurjev se ti zdi poceni? Verjetno nisi prebrala teme, ampak ne iščem neke velike bajturine.

Hvala vsem za mnenja, izkušnje. Mi bo pomagalo pri nadaljnjem razmišljanju kako in kaj naprej.

Hiše v okolici LJ pa res ne rabim :). No, če bi jo imela, bi jo prodala.
In 120 jurjev se ti zdi poceni? Verjetno nisi prebrala teme, ampak ne iščem neke velike bajturine.[/quote]
Za zacetek bi lahko povedala kje isces in kaksen budget imas. 120k je zelo malo. Mi smo lani prodali 2-sobno stanovanje v bloku za ta denar. Ce pa isces na kozjanskem je pa to cisto druga scena glede cen, najemnikov, trga…

Hiše v okolici LJ pa res ne rabim :). No, če bi jo imela, bi jo prodala.
In 120 jurjev se ti zdi poceni? Verjetno nisi prebrala teme, ampak ne iščem neke velike bajturine.[/quote]

Ja, hiša za 120.000 v okolici Ljubljane je zelo, zelo poceni. In ni velika. Zelo majhna, ima pa velik vrt.

Za ta denar dobiš v Ljubljani garsonjero.

Najprej si poglej cene in potem bodi pametna.

Hiše v okolici LJ pa res ne rabim :). No, če bi jo imela, bi jo prodala.
In 120 jurjev se ti zdi poceni? Verjetno nisi prebrala teme, ampak ne iščem neke velike bajturine.[/quote]

Ja, hiša za 120.000 v okolici Ljubljane je zelo, zelo poceni. In ni velika. Zelo majhna, ima pa velik vrt.

Za ta denar dobiš v Ljubljani garsonjero.

Najprej si poglej cene in potem bodi pametna.[/quote]

Ni ti potrebno biti nesramna.
Najprej preberi temo in ko boš prebrala temo, boš videla, da tvoj nesramni izpad ne paše v to temo, ker se niti pod razno ne govori o LJubljani.
V razmislek za drugič, preden spet koga napadeš, preden prebereš temo.

Oddaja je odvisna od lokacije, v Ljubljani lahko oddaš tudi največjo luknjo, v kakšnem Spodnjem Logu pri Nevemkje, pa ne oddaš nič.

Ja, hiša za 120.000 v okolici Ljubljane je zelo, zelo poceni. In ni velika. Zelo majhna, ima pa velik vrt.

Za ta denar dobiš v Ljubljani garsonjero.

Najprej si poglej cene in potem bodi pametna.[/quote]

Ni ti potrebno biti nesramna.
Najprej preberi temo in ko boš prebrala temo, boš videla, da tvoj nesramni izpad ne paše v to temo, ker se niti pod razno ne govori o LJubljani.
V razmislek za drugič, preden spet koga napadeš, preden prebereš temo.[/quote]

Ne rabiš bit nesramna.
Sem prebrala. Iščeš nekaj poceni in majhno. In jaz sem ti dala informacijo o poceni in majhni hiši. Hvala bi bila na mestu.

Ni ti potrebno biti nesramna.
Najprej preberi temo in ko boš prebrala temo, boš videla, da tvoj nesramni izpad ne paše v to temo, ker se niti pod razno ne govori o LJubljani.
V razmislek za drugič, preden spet koga napadeš, preden prebereš temo.[/quote]

Ne rabiš bit nesramna.
Sem prebrala. Iščeš nekaj poceni in majhno. In jaz sem ti dala informacijo o poceni in majhni hiši. Hvala bi bila na mestu.[/quote]

Hvala za? Od tebe nisem dobila nobene uporabne informacije.
Tistim, ki so pa napisali uporabne informacije, sem se pa že zahvalila. Če boš pa ti kaj koristnega napisala, bom pa tudi tebi rekla hvala.

Ce isces v spodnjem dupleku (=karkoli kar ni lju, mogoce se mb ali obala), potem pozabi na najemnike in najemnino. Jih tudi zastonj ne bos dobila. Se najboljsa opcija ti je vikend ali zidanica varianta.

Hiše v okolici LJ pa res ne rabim :). No, če bi jo imela, bi jo prodala.
In 120 jurjev se ti zdi poceni? Verjetno nisi prebrala teme, ampak ne iščem neke velike bajturine.[/quote]

Bajturine???
Eh, sem ti mislila nekaj ponuditi ampak ne. Sva končali preden sva začeli.

Hiše v okolici LJ pa res ne rabim :). No, če bi jo imela, bi jo prodala.
In 120 jurjev se ti zdi poceni? Verjetno nisi prebrala teme, ampak ne iščem neke velike bajturine.[/quote]

Bajturine???
Eh, sem ti mislila nekaj ponuditi ampak ne. Sva končali preden sva začeli.[/quote]

Hvala. Upam, da sem te prav razumela, da ne boš več smetila v tej temi. Tako, da se sedaj tudi tebi zahvaljujem. Lepo bodi.

Zastonj sem upala, da se boš držala tega in res ne boš smetila v tej temi.
Kaj imaš od tega, da pljuvaš v tej temi? Ti kaj koristi, imaš večji ego?
Če je tvoj namen, da si bildaš ego, ko tule smetiš. Ja potem ti ti privoščim. Če ti to pomaga, da boš srečna, ni problema.

Pred leti sem najela stanovanje v hiši. Še zdaj ne vem, kje sem imela glavo, budala jaz. Preslepila me je velikost, oprema, ločeni števci, lokacija in tudi nizka najemnina. Po 2 mesecih sem pogodbo odpovedala in se izselila še pred datumom. Nikoli več v ne najemam v hiši, tudi če mi zastonj ponudijo. So me pred tem svarili, a sem morala preizkusiti na lastni koži.

Lepo je napisala, da je iz Mozirja, ve pa njej težite z Ljubljano. In še zahvalila naj bi se za tako BZ informacijo? A polna luna seka al kaj?

Tudi ekstra sem poudarila, da v LJ pa res ne rabim :).

Bonica, hvala tudi za tvojo izkušnjo.

Je zanimivo takole prebrati kake izkušnje imate. Človek se lažje potem odloči.


Sem preletela celo temo pa te info nisem opazila. Noja, z najemniki bo res tezka, tako ali drugace.

Jaz ne bi niti pod razno.

Ne poveš pa, zakaj.

Bajturine???
Eh, sem ti mislila nekaj ponuditi ampak ne. Sva končali preden sva začeli.[/quote]

Hvala. Upam, da sem te prav razumela, da ne boš več smetila v tej temi. Tako, da se sedaj tudi tebi zahvaljujem. Lepo bodi.[/quote]

Smetiš edino ti. Ti povem, da človek, ki tako poniževalno govori o hiši, ni nikoli dober gospodar. Nikoli ne bi hotela, da živiš v moji hiši. Upam, da bodo to spoznali tudi drugi. Čao

Hvala. Upam, da sem te prav razumela, da ne boš več smetila v tej temi. Tako, da se sedaj tudi tebi zahvaljujem. Lepo bodi.[/quote]

Smetiš edino ti. Ti povem, da človek, ki tako poniževalno govori o hiši, ni nikoli dober gospodar. Nikoli ne bi hotela, da živiš v moji hiši. Upam, da bodo to spoznali tudi drugi. Čao[/quote]

Ajej, ajej, smo občutljivi. Jaz živim v bajturini – to je izraz za veliko hišo. Če tebe žali, je s tabo nekaj narobe. Itak samo iščeš prepir.

Smetiš edino ti. Ti povem, da človek, ki tako poniževalno govori o hiši, ni nikoli dober gospodar. Nikoli ne bi hotela, da živiš v moji hiši. Upam, da bodo to spoznali tudi drugi. Čao[/quote]

Ajej, ajej, smo občutljivi. Jaz živim v bajturini – to je izraz za veliko hišo. Če tebe žali, je s tabo nekaj narobe. Itak samo iščeš prepir.[/quote]

He he, mene ne žali, ker nisem hiša. In ne, to ni izraz za veliko hišo, to je izraz primitivcev, nevoščljivcev, ki svoje hiše nikoli ne bodo videli. Verjamem, da ti živiš v veliki hiši, samo tvoja pa ni.

New Report

Close