Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najemnina – znesek na pogodbi

najemnina – znesek na pogodbi


To je odlična ideja, da bi davek začeli zaračunavat najemniku, torej tistemu ki plača.
Pa bo konec goljufanja pri davkih za lastnike stanovanj. 🙂
Pa saj država bi to že zdavnaj naredila, ampak država dobro ve, da so lastniki še vedno polj pošteni od najemnikov, pa da tako kot je sedaj še vseeno pokasirajo več.

Hehe potem pa da vidite, kako bi najemniki obrnili ploščo pa sami zahtevali manjše zneske na pogodbah, pa najemnine brez pogodb, pa utajevali davke…. In tisti, ki sedaj najbolj glasno zahtevate, da najemodajalec plačuje vse davke bi postali največji utajevalci, pa jamrači, kako je davek nepravičen, goljufiv…. Vas kar vidim.

Zakaj se ne izstavi računa za najemnino, a zato, ker ima najemnik pogodbo. Pogodba pa je lahko celo nična, če se lastnik tako odloči, koliko se vas prebral.

Zakaj je povsod račun z ddv, pri najemninah, ki so najvišji strošek vsakega prebivalca, ki živi v najemu se pa tako muti. Poznam veliko folka, ki bi lahko imeli subvencionirano najemnino, vendar je ne morejo prejeti, ker se davek od najemnin ne plačuje, zato se jih vsi izogibajo…. Včasih so imeli urejeno, da so upravičenci subvencij prejeli denar na svoj račun, sedaj pa nakaže subvencijo najemnine lastniku stanovanja/ najemodajalcu občina. Sem del mestnega sveta, zato vem zakaj so to naredili.

Na ta način so hoteli pridobiti čim več lastnikov stanovanj, ki bi redno odvajali 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davek od najemnin FURSU. Občine pa niso dosegle s tako potezo ničesar oz le toliko, da je subvencioniranih najemnin vsaki dan manj, čeprav denar za subvencioniranje najemnin je. Sedaj so prizadeti in ostali praznih rok tisti, katerim bi se lahko pomagalo, vendar do take realizacije težko pride ravno zaradi bojazni plačila davka najemodajalcem. Na trgu je dovolj stanovanj, stanovanjski sklad pa stanovanj nima, zelo malo.

Moje mnenje je. da so lastniki stanovanj pri nas bogataši, ki iščejo 200 izgovorov, da to ni res, čeprav so končno prišli na svoj račun, zato je potrebno vso njihovo premoženje obdavčiti.

Račune lahko izdajajo samo poslovni subjekti. (firme, s.p,) . račun je v bistvu samo pogodba o nakupu med pravno osebo in nekom drugim

Na vsakem računu je napisan znesek DDV.

Pri najemnih pogodbah DDV ni naveden, zato je potrebno izstaviti plačniku – potrošniku račun skupaj z ddv.

Zakaj ima država težave s temi računi, ki presegajo 500 eur mesečno v povprečju. Zakaj država ne pobere davkov tam kjer je to treba in je nujno. Zakaj država pobira davek na kos kruha, davek pobira na vsako pašteto. Zakaj mora frizer izstaviti račun, vrtnar, zakaj mora branjevka na tržnici izstaviti račun skupaj z ddv?

Zakaj mora brezposelna oseba dokazovati svoja dela z obveznicami od katerih mora plačati državi DDV? zakaj mora vsaka heklarka, glinarka, dokazovati svoje delo na sejmu z dopolnilnim delom in izstaviti račun skupaj z DDV?

Oddajanje nepremičnine v najem pa je tako privilegirano, da ni potrebno imeti – izstaviti računa, ni potrebno odvesti davka, zato rastejo krediti za nepremičnine, ker je to edini neobdavčeni posel, ki ti čez leta povrne tudi kredit.

Sploh nevem, kaj briga najemnike kaj lastnik dela z denarjem pa, če ga zakuri pred njimi. Kot, da bi jaz rental avto in bi se ukvarjal ali bo renta car plačal uradni servis in ali je kupil avto po MPC ceni ali je dobil kolicinski popust.

mene ne briga kaj dela lastnik z dnarom, prav bi pa blo, da mi izstavi račun za opravljeno storitev.

Kaj misliš, da mene briga, če pek peče kruh. Mečejo ga tud vstran, cene pa ne znižajo, tudi ddvja ne znižajo. Će pa štacuna dobi pocen kruh zaradI rabata se meni to na računu ne pozna, jaz plačam vsak dan več, trgovec mi pa napiše koliko moram plačati ddv na račun.

Akcije so večkrat MPC, znižane cene, za katere dobim tudi račun z ddv.

Tudi najemodajalec je trgovec. Ne sam trgovec, je veletrgovec.

Rešitev vidim v ukinitvi davka od najema stanovanj.
Ki je itak nepravičen, saj je kot prvo previsok, kot drugo je bil pa davek plačan že pri nakupu, z denarjem od katerega je bila že plačana dohodnina.
Ali je država četrtinski lastnik, da pobira četrt najemnine? Je kaj prispevala pri nakupu? kaj prispeva k vzdrževanju?
Tiste subvencionirane najemnine so pa samo pesek oči. Država da nekomu npr 50€ subvencije zato da potem pokasira 150€ davka.

Praviš da država/občina nima stanovanj? Zakaj pa jih nima? Kam gre denar? Vemo da so po jazbinšku prodali nekaj 10.000 stanovanj. No takrat so obljubljali, da bodo denar od kupnine investirali v nova stanovanja. In kaj je sedaj od teh obljub? So politiki raje nabasali svoje žepe?

Če bi davek od najemnin ukinili, bi se tudi najemnine znižale. Ampak kot pravim, saj državi ne gre za to da pomaga najemnikom, država in politiki skrbijo za lastne žepe, gledajo samo kje se še da kaj postrgat.


Tebi se pa že malo fuzla s tem DDV-jem, ki nima nobene veze z oddajo stanovanj?
Ampak če že hočeš primerjat, Heklarka plača davek samo od dodane vrednosti – stanovanje ni pa zaradi najema prav nič več vredno, kvečjemu manj. Heklarka plača davek samo od zaslužka – stroške (material, krediti, najemnine….) odšteje od prihodkov – najemodajalca pa noben ne vpraša, če je imel kaj stroškov s stanovanjem.

Strinjam se z omenjenim, da država ne skrbi za najemnike, vendar občutek imam, da so ti lobiji povezani in da se ta posel razcveta ravno na račun teh lobijev. Nihče nima nič proti njim, kadar je vmes dober zaslužek.

Ukinitev davka na najemnine bi bila zelo dobra strategija za vse najemnike. Neprimerno boljše od te, kot jo imamo sedaj, ko je davek samo na papirju, a kljub temu strah in trepet za vse najemodajalce. Pišejo se neveljavne pogodbe, nekaj pod mizo, nekaj na papir, kar ničemur ne vodi, le povečuje konfliktne situacije.

Ne verjamem v tako razbremenitev s strani države, ostal bo procent neumnih, ki davke od najema redno plačujejo in večino tistih, ki bodo špekulirali v kolikor se Zakon oddajanja nepremičnin v najem ne bo korenito spremenil in s tem postal pravno veljaven za vse enako.

Vem da ima najemodajalec stroške. Strošek ima pa tudi najemnik, ko mora globoko poseči v žep. npr;. Ne obstaja frizerski salon brez visokih stroškov, račun z ddv pa morajo izstaviti vsi. Ddv tudi odvesti, z dohodki poplačat kredite ali najem, material, stroške dela. Veliko težja pozicija od vaše, ki oddajate samo v najem brez računa.

Torej nekega najemnika boli, da je najemodajalcu prihranjenih 450 evrov na leto na račun države? Pri tem se sprašujem: Koliko bi bila realna višina najemnine za tako stanovanje danes? Je mogoče, da je 450 evrov najemnine manj od realne vrednosti? Koliko časa je minilo od sklenitve take pogodbe? Se je v tem času zakon o obdavčitvi oddajanja nepremičnin kaj spremenil? Bi bil najemnik pripravljen plačevati višjo najemnino?

Nekaj pa je gotovo. Če se je najemnik pred podpisom pogodbe v obliki notarskega zapisa z najemodajalcem dogovoril o znesku višine najemnine in razliki, ki je zapisana na pogodbi, ter se samovoljno odločil, da dogovora ne bo spoštoval, si bo lahko kmalu iskal streho nad glavo, najemodajalec pa bo brez težav dobil novega najemnika. Taka je danes realnost na slovenskem trgu nepremičnin.

Malo preberi zakonodajo, preden pises bedarije. Fizicna oseba ni zavezanec za ddv. Sicer pa, stanovanje, ki se oddaja, je obdavceno z nusz in 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davkom od 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} najemnine. A ti se ni dovolj? Ti bi se ddv? Ok, samo to pomeni, da bodo najemnine se visje, ali mislis, da bodo najemodajalci ta davek prevzeli nase? Zakaj bi ga?

Kar se tice izhodiscnega vprasanja pa mislim, da sta se nasla prava dva – vsak po svoje bi mutil. Ko sem sama oddajala stanovanje, so mi placevali skladno s pogodbo, nic zraven na roke, in vse je bilo prijavljeno. Ko berem nekatera sporocila tu gor pa vidim tudi, da sem imela res sreco in korektne najemnike.


A na davek od premoženja, s katerim je poleg nusz in davka od najemnine tudi obremenjeno stanovanje si pa pozabil?
Poleg tega si že enkrat prej plačal davek, ko si stanovanje kupil ali zgradil (od vsakega cegla), ter ga kupil od dohodka, ki ti je ostal po plačilu dohodnine.

Js sm najbolj vesel, ko arabci podražijo nafto – da končno udarijo po oderuškem Petrolu, ki prodaja predrag bencin, ima mastne dobičke. Vsaka podrobnost z najemniki, ki si želijo da država z višjimi davki in striktnim nadzorom udari po najemodajalcih ni naključna.


A na davek od premoženja, s katerim je poleg nusz in davka od najemnine tudi obremenjeno stanovanje si pa pozabil?
Poleg tega si že enkrat prej plačal davek, ko si stanovanje kupil ali zgradil (od vsakega cegla), ter ga kupil od dohodka, ki ti je ostal po plačilu dohodnine.
[/quote]

No, tocno, prav imas, se davek od premozenja, sem prehitro oddala. Ampak enim zavistnezem se ni dosti, najrajsi bi videli, da jim lastnik se placa, da se vselijo v njegovo stanovanje.

Vsi posti so namenjeni temu ali lastnik plačuje davek i oz ne, ki ga zaračuna najemniku. Najemnine so visoke zaradi 25 odstotnega davka na najemnine, katerega pa lastniku oz najemodajalcu ni potrebno odvesti.

Če bi pa najemnik prejel izstavljen račun skupaj z davkom na najem – izkazano BRUTO ceno, bi vedel zakaj plačuje tako visoko najemnino npr 45o eur na mesec. Sicer davek plačuje izključno najemodajalcu, ker najemodajalcu davka ni potrebno odvesti zaradi zakonodaje, ki to dopušča. Najemnik pa vedno plača BRUTO ceno. Zakaj mora najemnik plačati tako visoko najemnino, če mu v bistvu ne potrebno, tu je problem, katerega se najemodajalci striktno izogibate.

Prav skoda, da mi ni prej nihce povedal, da zakonodaja dopusca, da ne placam davka 😨

Zaradi vedno večje avtomatizacije v zasebnem sektorju in s tem pomanjkanja delovnih mest je povsem logično, da se lahko mase nezaposlenih in javnih uslužbencev nasitijo le z vedno višjimi davki. Od česa se davek pobira in za kaj naj bi se porabljal je zgolj kozmetika, porabi se tam kjer je potreba.

Bolj striktno bodo pobirali te davke, in višji bodo, višje bodo najemnine.
Najemniki, a se že kaj veselite, kako bo lastnik plačeval?

Pa saj je teh, ki ne plačajo davka od najemnine vsako leto manj, davkarija je vse bolj efikasna, zato tudi opažamo dvig najemnin.

je najemnik, ki plačuje visoko najemnino v Bruto znesku, o katerem noben najemodajalec nima pojma. Tudi mu ga ni treba imeti.

Najemnik nič ne plačuje bruto ali neto, Najemnik plačuje najemnino v dogovorjenem znesku.

Kaj potem najemodajalec naredi z tem denarjem ga pa nima kaj brigat. Tudi nič ne vpliva nanj. Tako kot najemodajalca nima kaj brigat, kako je najemnik zaslužil denar.

Mnogo bolj bi ga lahko skrbelo, ali njegov delodajalec plačuje vse prispevke zanj ali ne. (veliko jih ne). To se mu bo čez čas fajn poznalo pri penziji.
https://slo-tech.com/forum/t631810/0#&gid=1&pid=1

v ceno najemnine vključi vsak najemodajalec 25 odst. davka od najema. :), ki velja samo za najemnika in za nikogar drugega.

New Report

Close