Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najlepši čas v letu??? Kak bulšit je to

Najlepši čas v letu??? Kak bulšit je to

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👹👹👹👹👹👹👹, 05.12.2022 ob 07:02

Odgovor na objavo uporabnika
niti ne, 05.12.2022 ob 06:51

Ja, barv je bilo veliko, pa lunapark je bil itd. Ampak večina pri nas božiča ni praznovala, tudi božiček ni hodil okoli, samo dedek mraz je bil in praznovanje novega leta. Božič tudi ni bil dela prost dan, če se spomniš. To je postal šele leta 1989.

Se spomniš kako je bilo lepo. Danes ni več. In me tako razjezi, ko govorijo, da je danes vsega preveč. Zame to danes ni več, to je manj kot smo imeli. Zame je to, da je cela prestolnica okrašena v rumeni barvi asketsko, duhomorno in brezbarvno, pač depresivno.

Voščili so ga pa že prej(partija) po radiu. Nekateri so praznovali. In to je bilo res fentastično. Ker ti je Miklavž prvo prinese darila, potem božiček, potem v vrtcu, pa v službi od očeta, pa v službi od mame, pa od sorodnikov za dedka mraza. Unim v bližini Italije je pa še neka čarovnica nosila darila, ker v Italiji imajo neko čarovnico, ki ima svoj dan v decembru, ko nosi darila. Pol z raketami je pa itak bilo tako, da še danes prodajalci pirotehnike jokajo za jugoslavijo kjer so ljudje cele plače zapravili za rakete. Celo nebo je eksplodiralo v barvah.

Danes so pa takšni revni in sivi časi. Ta kapitalizem je toliko manj od tega kar smo prej imeli. Ubogi otroci.

La befana ali nekaj takega se reče te čarovnici.

Super čas je. Zunaj sama megla, dež, tema, mi pa lepo ogenjček v kaminu, nikamor ni treba it popoldan, nakupi preko neta in mi domov pripeljejo, v gužvo decembra res ni treba rinit, ko se kaj lepega dogaja gremo pogledat, se malo družit… darila nakupim najkasneje do novembra, z možem in najino 3,5-letnico počasi krasimo stanovanje, danes bo smrečica na vrsti, da bo imel Miklavž kje pustit darilce, jutri pečemo popoldan piškotke, včeraj smo praklje pekli in nalepili okrasne nalepke na okna v otroški sobi pa pisali smo pismo Miklavžu, kuhančka si skuhamo doma in ga v miru srkam na sedežni, včasih tudi vročo čokolado ali čaj… več je prostega časa, ker ni dela zunaj okoli hiše, na vrtu… ko ne dežuje preveč se zadekamo in odpravimo na sprehod, lepo se imamo in nič nam ne manjka…

Raje kot razmišljati, kak bullshit je vse, se zahvalimo, da smo dočakali še en konec leta v miru, blagostanju in zdravju. Blagor nam, ki lahko gledamo kič, gužvo, razposajenost, veselje…marsikomu po svetu to ni dano.

Vsak čas v letu je čaroben, december nas pa itak popelje v čarobnost, otroškost. V domačem okolju si lahko prilagodiš praznovanje po lastnem okusu. Kaj me briga, kdaj so po mestih prižigali drevesca. Mi ga bomo postavili 23.12. in nič prej. Zdaj je samo adventni venec na mizi, ob njem se zberemo, ko pade noč. Zdaj gori že 2.svečka. Zjutraj nas je presenetil Miklavž s preprosto košaro dobrot. To je to zaenkrat. Skratka, ne benti nad vsem, ustvari si svoj december, nihče ti ne brani. Eni ste večni godrnjači in negativci.

Odgovor na objavo uporabnika
pomlad820, 04.12.2022 ob 21:50

Vreme mrzlo in temačno, vsepovsod je nora gužva,  na štantih je sami kičeraj in ogaben kuhanček, po katerem te boli glava, na vsakem koraku te posiljujejo z zlagano srečo in veseljem, vsepovsod prodajajo osladne stvari, ki jih noben v resnici ne rabi.. FUJ FUJ FUJ

 

Zame je najlepši čas pomlad.

V hribih oz gorah… je res najlepši čas v letu tole. Samo pazljiv je treba biti, ker je tudi nevaren čas.

Najbrž s tistim “Najlepši čas v letu…” ni nujno mišljeno samo v mestnih centrih, nakupovalnih središčih in na štantih s pijano druščino…

Jasno, da ni najlepši čas v letu, samo pogledaš skozi okno, pa si hočeš dati kar štrik za vrat, pa še tema skoz, megla, vse sivo…

Zato pa rabimo lučke, pa druženja, pa malo forsiranega veselja (nič narobe s tem), da se pretolčemo  tja do januarja. Meni osebno je najhujši februar, ko sem že sita zime, pa šele dobro zakurbla.

Si predstavlajte ta dolgi december brez lučk, brez žurk, brez kiča in muske , brez ekstra hrane in brez daril?

Šus u glavo 😆

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👹👹👹👹👹👹👹, 05.12.2022 ob 06:27

Odgovor na objavo uporabnika
niti ne, 05.12.2022 ob 06:19

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👹👹👹👹👹👹👹, 04.12.2022 ob 22:07

 

To sploh ni res. Božič je prelep čas, ko se lahko spomnim lepih časov iz Jugoslavije, ko je božič bil še čaroben.

Kje pa ti vidiš kičeraj na štantih? Vse lučke na štantih so rumene kot ulična osvetljava. Tako dolgočasno, in tako odraslo.

Res ne vem zakaj se v današnjih časih toliko ubija dušo in domišlijo otrokom? Vsa Ljubljana je okrašena v rumeni, barvi ulične osvetljave. Na bogatem severu Evrope je še huje, tam barv sploh ni več. Tam niti rumene ni. Tam zapade sneg in potem vse okrasijo z belimi lučkami, da dobiš snežno slepoto.

V Jugoslaviji pa je bilo tako barvito in čarobno. To so bili časi kjer so otroci še poznali magijo in čar.

Barvito in čarobno je bilo, ker si bil otrok. To je naredilo doživetje tako, da se ga spominjaš še danes. Predvsem pa nismo imeli okrašeno mesec in pol, ampak samo teden ali dva. In to je dalo poseben čar prazničnemu času. Zdaj, ko je od novembra okrašeno, vse skupaj zvodeni, pa naj je še tako domiselno in lepo.

PRVIČ: Imam fotografije za dokaz!!!!

DRUGIČ: Takrat se je temu prazničnemu času reklo VESELI DECEMBER tako, da se je cel december dogajalo, in tudi takrat so razni zadrteži pizdili, da je to preveč.

TRETJIČ: Takrat se niso bali barvite okrasitve.

ČETRTIČ: DEkoracija je bila bolj raznolika.

Tako da ni res kar praviš.

Ma ne vem če nisi ti malo zamešal.

Jat se spominjam okrasitve, okrašenih je bilo nekaj cest: Cankarjeva ulica, Čopova, nazorjeva in Miklošičeva.  Štanti so bili večinoma na Cankarjevi ulici in Čopovi, nekaj tudi na koncu Nazorjeve in potem na Miklošičovi ob cerkvi do Prešernovega trga.

Okrasitve niso bile nič posebnega, kolikor se spomnim, so bile bele barve, štanti so bili bele barve, navadni boksi, okrašeni s smrekovimi vejami.  Na štantih si kupil rokavice, šale, krzno, kakšno bižuterijo, pa seveda turški med, orehove rezine, jabolka v sladkornem sirupu.

Bil je tudi sprevod Dedka Mraza, z mažoretkami, božičkov in Miklavžev ni bilo.  Ob sprevodu dedka Mraza smo dobili bonbone.

Spomnim se, kako je bilo, ko so nas starši peljali čez mejo na sejem v Staro gorico ali v Celovec, Dunaj.  Tam je bilo lepše okrašeno, veliko rdeče in zlate barve.  So bile pa že izložbe tam lepše, bolj osvetljene, pisane, pri nas je bilo vse bolj “črno-belo”.

Ko se je odprl Rio, kjer so pekli hamburgerje in ocvrt krompir, je bil to edini lokal z modro neonko in se nam je zdel zelo fancy.

Pišem pa za leta od 80 naprej.

Odgovor na objavo uporabnika
kolikor se spomnim, 06.12.2022 ob 16:13

Ma ne vem če nisi ti malo zamešal.

Jat se spominjam okrasitve, okrašenih je bilo nekaj cest: Cankarjeva ulica, Čopova, nazorjeva in Miklošičeva.  Štanti so bili večinoma na Cankarjevi ulici in Čopovi, nekaj tudi na koncu Nazorjeve in potem na Miklošičovi ob cerkvi do Prešernovega trga.

Okrasitve niso bile nič posebnega, kolikor se spomnim, so bile bele barve, štanti so bili bele barve, navadni boksi, okrašeni s smrekovimi vejami.  Na štantih si kupil rokavice, šale, krzno, kakšno bižuterijo, pa seveda turški med, orehove rezine, jabolka v sladkornem sirupu.

Bil je tudi sprevod Dedka Mraza, z mažoretkami, božičkov in Miklavžev ni bilo.  Ob sprevodu dedka Mraza smo dobili bonbone.

Spomnim se, kako je bilo, ko so nas starši peljali čez mejo na sejem v Staro gorico ali v Celovec, Dunaj.  Tam je bilo lepše okrašeno, veliko rdeče in zlate barve.  So bile pa že izložbe tam lepše, bolj osvetljene, pisane, pri nas je bilo vse bolj “črno-belo”.

Ko se je odprl Rio, kjer so pekli hamburgerje in ocvrt krompir, je bil to edini lokal z modro neonko in se nam je zdel zelo fancy.

Pišem pa za leta od 80 naprej.

“KOLIKOR SE SPOMNIM”,

 

Pozabila pa si take nore stvari kot pet meterski Dedek Mraz, ki je zgledal kot robot z odprtim trebuhom v kateremu so plesale plesalke? Kot bi prišel nekje iz Blade Runereja(Iztrebljevalca).

 

Sprašujem pa se, če že nekateri govorijo, da je danes vsega preveč, kje je to preveč?

Jaz se spomnim, da smo včasih imeli več.

In takrat je otroštvo bilo res lepo.

naprimer:

Zanima me kje naj kupim božično dekoracijo?Prehodil sem že vse nakupovalne centre v Ljubljani.

Jaz grem po vseh nakupovalnih centrih, in vprašam prodejalke; ali imajo lučke v obliki snežnih krogel? Nimajo! Morda v obliki ledenih sveč? Nimajo! Vprašam ali imajo lučke v obliki zvončkov? Nimajo! Ali imajo morda lučke v obliki zvezdic? Nimajo! Itd.

Vprašam ali imajo morda realistične ptičke in veverice, da jih dam na smrekco? Nimajo! Ali imajo morda okraske v obliki gob? Nimajo. Ali imajo okraske realistične figurice? Nimajo! Ali imajo cepeline da jih obesim na smrekco? Nimajo! Ali imate lunce pa planete? Nimajo! Itd.

 

Pol pa vprašam ali imate vsaj svečo na betarije, da ko jo prižgem jo plamen ogrejem, da začne igrati SVETO NOČ, BLAŽENO NOČ torej vsaj nekaj jebemti kar bi me na Jugoslavijo in komunizem spomnilo???

Ne nimajo, nič več nimajo.

In kaj je pol krasnega v božiču če v današnjem času ničesar več nimamo????? Nimaš več nobene izbire dekoracij za okraševanje smreke.

V komunizmu pa toliko izbire. Zato jaz pravim, Božič komunistični praznik. 🙂

Da nadaljujem.

Doma se je smrečico okraševalo konec decembra, praktično na 24.12.  Pred tem ni smreke nihče postavljal.  Imeli smo barvaste lučke – tu je tebi Kokoši, najbrž ostala v spominu “pisanost” – in steklene okraske, katere smo imeli čez leto pospravljene v škatlah s papirjem, da se niso strle.  Na smreko smo obešali tudi obročke iz sladkorja, bili so rumene, oranžne, zelene, bele barve.  Pa tudi kakšne lepe bonbone v svetlečih staniol papirju smo obesili.  Smreke so bile seveda naravne.  Ko smo napeljali kabel z lučkami, smo pred lučke dali malo steklene volne, da je zgledalo bolj čarobno, ko si gledal v lučke.  Zaradi toplote lučk smo morali paziti, da se ni kaj začelo žgati…. se spomnim, da so imeli v tem času zaradi lučk ponekod tudi požare.  Če je kakšna lučka šla po gobe, je oče seveda popravil in zamenjal z novo.

Jaslice smo tudi naredili 24.12.  Pri nas doma smo jih naredili s pravim mahom, votlino, živalicami, medtem ko je moj bratranec naredil pravo maketo z ribnikom, napeljanimi lučkami…. prava mojstrovina.

V cerkvah so bile jaslice zelo lepe, najlepše je imela Frančiškanska cerkev na Prešernovem trgu.  Tam so pod strop cerkve napeljali MODRE lučke in otroci smo vsak dan po pouku hodili gledat jaslice in tisto “nebo”.  Ampak smo morali biti čisto tiho, brez direndaja v cerkvi.  nato smo otroci odšli po štantih in mleli tista jabolka, turški med, rožiče, orehove palčke.  Pilo se je pa največ pri Konjskem repu, tisti bife je bil zlata jama za lastnika.  nekaj štantov z medico je bilo tudi na Cankarjevi in Čopovi.

Kokoši, vse kar si naštel, se dobi.  jaz imam nekje na podstrehi lučke v obliki snežnih kep.  Imam tudi ptičke na smreki.  Pa sovice.  Pa metulje.  Vse se dobi.

Poglej v Merkurju, samo pohiti dokler še imajo kaj na zalogi.

Zjokaj se. Vidiš vse ljudi, ki so dobre volje in se imajo fajn, ne moreš jim pokvarit veselja. Nič jim ne moreš, ker si nič, nula. Ni čudno, da te nihče ne mara.

Odgovor na objavo uporabnika
kolikor se spomnim, 06.12.2022 ob 16:28

Da nadaljujem.

Doma se je smrečico okraševalo konec decembra, praktično na 24.12.  Pred tem ni smreke nihče postavljal.  Imeli smo barvaste lučke – tu je tebi Kokoši, najbrž ostala v spominu “pisanost” – in steklene okraske, katere smo imeli čez leto pospravljene v škatlah s papirjem, da se niso strle.  Na smreko smo obešali tudi obročke iz sladkorja, bili so rumene, oranžne, zelene, bele barve.  Pa tudi kakšne lepe bonbone v svetlečih staniol papirju smo obesili.  Smreke so bile seveda naravne.  Ko smo napeljali kabel z lučkami, smo pred lučke dali malo steklene volne, da je zgledalo bolj čarobno, ko si gledal v lučke.  Zaradi toplote lučk smo morali paziti, da se ni kaj začelo žgati…. se spomnim, da so imeli v tem času zaradi lučk ponekod tudi požare.  Če je kakšna lučka šla po gobe, je oče seveda popravil in zamenjal z novo.

Jaslice smo tudi naredili 24.12.  Pri nas doma smo jih naredili s pravim mahom, votlino, živalicami, medtem ko je moj bratranec naredil pravo maketo z ribnikom, napeljanimi lučkami…. prava mojstrovina.

V cerkvah so bile jaslice zelo lepe, najlepše je imela Frančiškanska cerkev na Prešernovem trgu.  Tam so pod strop cerkve napeljali MODRE lučke in otroci smo vsak dan po pouku hodili gledat jaslice in tisto “nebo”.  Ampak smo morali biti čisto tiho, brez direndaja v cerkvi.  nato smo otroci odšli po štantih in mleli tista jabolka, turški med, rožiče, orehove palčke.  Pilo se je pa največ pri Konjskem repu, tisti bife je bil zlata jama za lastnika.  nekaj štantov z medico je bilo tudi na Cankarjevi in Čopovi.

Mi smo jo okraševali par dni prej, tam 20-setega. Veliko omenjati kako se danes ves čar pokvari, ker se začne okraševati toliko prej in kako je bilo manj ulic okrašenih.

Ampak jaz sploh ne vidim pomembnosti v teh stvareh. Meni so bile tiste ulice, ki so bile okrašene lepše okrašene. Poleg tega ne jemljem tega tako kot, da je bilo bolj malo okrašeno, ker smo imeli izložbe. Se opravičujem ampak izložbe so bile veliko lepše dekorirane kot danes. Pa videl si tudi kakšne lepe barvite jelke v predverjih poslovnih stavb.

Tako da včasih je bilo VEČ, danes je MANJ.

(Za obročke iz sladkorja prvič slišim, stekleno volno smo imeli.)

 

Ja lučke v Jugoslaviji so bile barvaste. Lučke:

– SNEŽNE KEPE

– ZVONČKI kot bi bili posuti z sladkorjem

– SNEŽINKE

– LEDENE SVEČE

 

Kje naj kupim?

 

 

– Dodatek pod smrekco v Jugoslaviji, električna železnica z vlakom.

 

 

okraski iz Jugoslavije:

– STORŽI (vsaj te še majo)

– OKRASKI GOBE (te sem še opazil pred leti)

– FIGURICE ZA OBESITI

– PLANETI, LUNCE

– neobičajni okraski: ČEVLJI in podobno

– CEPELINI

– REALISTIČNI PTIČI

 

Kje naj kupim vse to?

Zdaj pa tako pred leti(pred korono) sem pregledal MERKUR in bili so neki odvratni ptiči, torej zlati in imeli neko ogabno barvasto perje na repu.

Upam da ne misliš tega?

Ker uni iz jugoslavije so popolnoma realistični vrabčki, siničke itd…

Ker v Jugoslaviji so bili okraski pač OKUSEN IN ESTETSKI KIČ, danes pa zgledajo ceneno in ratam žalosten ko jih vidim. Kot bi se vrnili v neko revno mračnoi sivo preteklost, ki jo sploh ne poznam. No zdaj jo spoznavam, hahaha.

 

Zdaj mi pa povej a zgoraj našteto(razen storžov in gobic) lahko še kje najdem? In realistične ptiče?

se opravičujem, vlak je bil na baterije 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Eh, 04.12.2022 ob 21:52

Vsak letni čas ima svoj čar. Tudi sama sem bolj navdušena nad pomladjo in poletjem, ampak sem imela priložnost biti leto dni v samem poletju, pa prav tako ni bilo v redu. Prav pogrešala sem dež, meglo, mraz, sneg. Človek ne bi verjel, dokler ne poskusi.

Je treba uživati v tem kar je. Če se toplo oblečeš je že bolje. V dobri družbi je pa itak lepo vedno in povsod, ne glede na vreme.

 

Ko je dolgo in vroce poletje, tudi jaz malcek pogresam malo zime, ampak bi imela jesen en mesec, pa se to, ce je lepa, zimo enih 10 dni okoli novega leta in potem en mesec pomladi, p spet poletje.

Navada je cudez, ampak vseeno, bi imela poletje celo leto, bi me navade ze minile.

 

Ta cas zdaj pa tudi meni ni nic caroben, vse prisiljeno in vsiljeni, mraz, vlaga, tema, gneca povsod, res ne vidim nobenega cara v tem!

Edino prazniki bodo fajn, je kar nekaj dni prostih in se bomo malo vec druzili s prijatelji. To pa ima poseben car.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👹👹👹👹👹👹👹, 06.12.2022 ob 17:07

Mi smo jo okraševali par dni prej, tam 20-setega. Veliko omenjati kako se danes ves čar pokvari, ker se začne okraševati toliko prej in kako je bilo manj ulic okrašenih.

Ampak jaz sploh ne vidim pomembnosti v teh stvareh. Meni so bile tiste ulice, ki so bile okrašene lepše okrašene. Poleg tega ne jemljem tega tako kot, da je bilo bolj malo okrašeno, ker smo imeli izložbe. Se opravičujem ampak izložbe so bile veliko lepše dekorirane kot danes. Pa videl si tudi kakšne lepe barvite jelke v predverjih poslovnih stavb.

Tako da včasih je bilo VEČ, danes je MANJ.

(Za obročke iz sladkorja prvič slišim, stekleno volno smo imeli.)

 

Ja lučke v Jugoslaviji so bile barvaste. Lučke:

– SNEŽNE KEPE

– ZVONČKI kot bi bili posuti z sladkorjem

– SNEŽINKE

– LEDENE SVEČE

 

Kje naj kupim?

 

 

– Dodatek pod smrekco v Jugoslaviji, električna železnica z vlakom.

 

 

okraski iz Jugoslavije:

– STORŽI (vsaj te še majo)

– OKRASKI GOBE (te sem še opazil pred leti)

– FIGURICE ZA OBESITI

– PLANETI, LUNCE

– neobičajni okraski: ČEVLJI in podobno

– CEPELINI

– REALISTIČNI PTIČI

 

Kje naj kupim vse to?

Zdaj pa tako pred leti(pred korono) sem pregledal MERKUR in bili so neki odvratni ptiči, torej zlati in imeli neko ogabno barvasto perje na repu.

Upam da ne misliš tega?

Ker uni iz jugoslavije so popolnoma realistični vrabčki, siničke itd…

Ker v Jugoslaviji so bili okraski pač OKUSEN IN ESTETSKI KIČ, danes pa zgledajo ceneno in ratam žalosten ko jih vidim. Kot bi se vrnili v neko revno mračnoi sivo preteklost, ki jo sploh ne poznam. No zdaj jo spoznavam, hahaha.

 

Zdaj mi pa povej a zgoraj našteto(razen storžov in gobic) lahko še kje najdem? In realistične ptiče?

Ne, realističnih ptičev tudi jaz nikjer nisem videla.  Ampak jih tudi v Jugoslaviji nisem nikjer videla, da bi jih imeli na smrekah.

Jaz imam doma na smreki bele ptičke in snežne sovice.

Je pa res da so bile lučke v tistih časih povsod pisane, take, ki si jih lahko popravljal (menjal) če je katera crknila.  Mi smo imeli v obliki rožic, pa navadne, pa tudi zvončke (zvonček je bil bel, notri žarnice pa različnih barv).  Jih imam še nekje na podstrehi  🙂

Tega zdaj ne boš dobil.  Zdaj so povsod v prodaji samo ledice.

Najgrše pa so mi strupeno modre led lučke na umetni beli smreki.  Ni gršega.  Oziroma je, še grše so kakšne vijolične lučke na beli plastični smreki.  😀

 

Ampak tega, da bi bila Ljubljana PISANO okrašena, pa se jaz pri najboljši volji ne spomnim.  Res ne.  prej si napisal da imaš neko fotko, daj jo objavi!

 

Obožujem lučke, sprehode okoli štantov, druženja. Vonj po dobrotah in vesele ljudi.

Letos grem v tri mesta, z vlakom tudi na najboljše klobasice.

Odgovor na objavo uporabnika
kolikor se spomnim, 06.12.2022 ob 17:22

Ne, realističnih ptičev tudi jaz nikjer nisem videla.  Ampak jih tudi v Jugoslaviji nisem nikjer videla, da bi jih imeli na smrekah.

Jaz imam doma na smreki bele ptičke in snežne sovice.

Je pa res da so bile lučke v tistih časih povsod pisane, take, ki si jih lahko popravljal (menjal) če je katera crknila.  Mi smo imeli v obliki rožic, pa navadne, pa tudi zvončke (zvonček je bil bel, notri žarnice pa različnih barv).  Jih imam še nekje na podstrehi  🙂

Tega zdaj ne boš dobil.  Zdaj so povsod v prodaji samo ledice.

Najgrše pa so mi strupeno modre led lučke na umetni beli smreki.  Ni gršega.  Oziroma je, še grše so kakšne vijolične lučke na beli plastični smreki.  😀

 

Ampak tega, da bi bila Ljubljana PISANO okrašena, pa se jaz pri najboljši volji ne spomnim.  Res ne.  prej si napisal da imaš neko fotko, daj jo objavi!

 

Sklepam da si živela v Ljubljani. Ker za Ljubljano lahko govorim, da smo imeli polno vsega.

Ne znam objavljati slik. Na internetu bi se dalo kaj najti mestne dekoracije, samo bojo slike črno bele.

No vidiš še zvončke imaš iste kot te, ki jih je meni mama stran vrgla. Mater sem jezen.

Je rekla takrat pred 30 leti ko jih je stran vrgla, da se bo vse novo kupilo. Zdaj pa nikjer več ne najdeš ničesar. Vse nakupovalne centre prehodim in ničesar. Samo standardne lučke, in kilometri krogel v različnih barvah.

Patetično mi je, ko govorijo, da je danes preveč vsega, ko pa kdo reče, da je bilo včasih bolj preprosto mi pa kar kri v glavo udari.

Današnji okraski so preprosti. Včasih so bili veliko lepše izdelane. Pozabil sem omeniti še krogle, ki so imele gor dekoracije iz stekla ali plastike, ki so ven izstopali iz krogel, torej ne samo poslikave.

Je bilo pa tako, da če si šel v Namo so bili tam drugačni okraski kot v Maximarketu. V kakšni manjši trgovini pa si imel spet druge okraske, ki so jih dobili bog ve od kje. Tako da si zgolj na eni omarici nakupil več dekoracije kot je lahko najdeš med kilometri omar naloženih z dekoracijo v nekem trgovskem centru danes.

Ljudje ne razumejo kaj mislim s tem ko pravim, da je bilo včasih VEČ in danes je MANJ. Njih zavedejo te kilometri omar z okraski v enem trgovskem centru in pravijo, da je danes preveč vsega. Pa čeprav so to le “kilometri” isto velikh krogel v različnih barvah, ali standardnih lučk in še nekega grdega kiča. Današnji časi so tako minimalistični, sivi in dušoubijajoče preprosti.

Te realistične ptiče so morda moji starši kupili v neki trgovinici v katero tvoji niso zašli. Ker imeli so drugačne izdelke v vsaki trgovini. Tako da si lahko videl pri različnih družinah zelo drugače okraske. Danes je vse bolj eno in isto povsod. Pa pravijo ljudje da je bil “komunizem”(socializem) bolj enostaven in bilo je vse bolj preprosto, danes pa preveč vsega. No potem smo pa očitno danes v komunizmu. 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👹👹👹👹👹👹👹, 06.12.2022 ob 17:42

Sklepam da si živela v Ljubljani. Ker za Ljubljano lahko govorim, da smo imeli polno vsega.

Ne znam objavljati slik. Na internetu bi se dalo kaj najti mestne dekoracije, samo bojo slike črno bele.

No vidiš še zvončke imaš iste kot te, ki jih je meni mama stran vrgla. Mater sem jezen.

Je rekla takrat pred 30 leti ko jih je stran vrgla, da se bo vse novo kupilo. Zdaj pa nikjer več ne najdeš ničesar. Vse nakupovalne centre prehodim in ničesar. Samo standardne lučke, in kilometri krogel v različnih barvah.

Patetično mi je, ko govorijo, da je danes preveč vsega, ko pa kdo reče, da je bilo včasih bolj preprosto mi pa kar kri v glavo udari.

Današnji okraski so preprosti. Včasih so bili veliko lepše izdelane. Pozabil sem omeniti še krogle, ki so imele gor dekoracije iz stekla ali plastike, ki so ven izstopali iz krogel, torej ne samo poslikave.

Je bilo pa tako, da če si šel v Namo so bili tam drugačni okraski kot v Maximarketu. V kakšni manjši trgovini pa si imel spet druge okraske, ki so jih dobili bog ve od kje. Tako da si zgolj na eni omarici nakupil več dekoracije kot je lahko najdeš med kilometri omar naloženih z dekoracijo v nekem trgovskem centru danes.

Ljudje ne razumejo kaj mislim s tem ko pravim, da je bilo včasih VEČ in danes je MANJ. Njih zavedejo te kilometri omar z okraski v enem trgovskem centru in pravijo, da je danes preveč vsega. Pa čeprav so to le “kilometri” isto velikh krogel v različnih barvah, ali standardnih lučk in še nekega grdega kiča. Današnji časi so tako minimalistični, sivi in dušoubijajoče preprosti.

Te realistične ptiče so morda moji starši kupili v neki trgovinici v katero tvoji niso zašli. Ker imeli so drugačne izdelke v vsaki trgovini. Tako da si lahko videl pri različnih družinah zelo drugače okraske. Danes je vse bolj eno in isto povsod. Pa pravijo ljudje da je bil “komunizem”(socializem) bolj enostaven in bilo je vse bolj preprosto, danes pa preveč vsega. No potem smo pa očitno danes v komunizmu. 🙂

Jaz te čisto razumem, kaj hočeš povedati.  Včasih so bili okraski bolj unikatni.  Zdaj imaš pa enake krogle v vseh trgovinah, v paketih jih kupiš.  Rdeče, zlate, roza, modre, srebrne.  Kakšne posebne steklene, ki jih kupiš po komadu imajo malokje.

 

Glede fotke pa tako:

sliko naloži na Imggb in od tam na forum.  tako da klikneš na znakec na povezavo in nato kopiraš povezavo, ki se ti prikaže na Imggb zraven slike, ki so jo naložil tam.

Odgovor na objavo uporabnika
kolikor se spomnim, 06.12.2022 ob 17:55

Jaz te čisto razumem, kaj hočeš povedati.  Včasih so bili okraski bolj unikatni.  Zdaj imaš pa enake krogle v vseh trgovinah, v paketih jih kupiš.  Rdeče, zlate, roza, modre, srebrne.  Kakšne posebne steklene, ki jih kupiš po komadu imajo malokje.

 

Glede fotke pa tako:

sliko naloži na Imggb in od tam na forum.  tako da klikneš na znakec na povezavo in nato kopiraš povezavo, ki se ti prikaže na Imggb zraven slike, ki so jo naložil tam.

O hvala si bom zapomnil. Sicer pa nisem nič fotografij prenesel v digitalno obliko, niti pametnega telefona nimam, da bi jih slikal. Pri meni je vse še bolj na star način.

Nekaj krogel za kupiti posebaj, ki so mi bile všeč sem našel v Leklerku pred korono.

Drugače pa res, prav dolgočasni časi so. Nevem kje ljudje vidijo, da je vsega preveč. Ker ni važna količina(koliko ulic okrašenih in koliko so nabasane trgovine) in koliko časa traja(okrašujejo že novembra), ampak kvaliteta.

 

New Report

Close