Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne maram Ljubljanskega maratona, upam da bo naliv

Ne maram Ljubljanskega maratona, upam da bo naliv

Aja? Kako pa? Da prisilno vsi prej vstanemo in zbezimo z otroci na mraz navsezgodaj? Za lastno zdravje se je treba vsaj med wke dobro naspati. Kaj pa ce normalni gremo ob 10,11h ven pa bi sli kam s kom na kosilo, bi se podruzili, sli na poldnevni izlet,na obisk..karkoli da nismo ujeti v tem nasem okolisu in niti drugi ne morejo do nas.
[/quote]

Zapelješ zvečer avto na parkirišče P+R. Dopoldan lepo počasi vstaneš, se sprehodiš do trole, ki vozi (Ljubljana ni tako velika, da se po širšem centru ne bi dalo peš) ter se pelješ do parkiranega avta. Privoščiš si celodnevni izlet in zvečer se lepo zapelješ pred blokec, ker so ceste že odprte.

Jaz ps ne razumem da država dopusti da tisoči takole trošijo svojo energijo v nič, mi pa ne moremo dobiti dobrih delavcev niti če jim redno plačujemo minimalca. Zakaj se ne organizira kaksnih delovnih maratonov, da bi ljudje delali v naših podjetjih in tako vsaj koristno potrošili svojo energijo, poleg tega bi pa mi delo dajalci še dodstno malo zaslužili s prijavnino.


Kje je ta presvetli okoliš, kjer ste ujeti? Na Kongrescu? Tam jih stanuje samo še nekaj in gotovo ti nisi med njimi! Iz ostalih ulic se da odpeljat in pripeljat! Nehite no!
[/quote]
Ah poglej na zemljevid. Ce si ujet med Dunajsko in Slovencevo pac ne.

Ma dej, ne travmiraj, zarad enga vikenda, v katerem folk teče po Ljubljani, Ljubljančani res ne bomo preč prišli.
Meni se sicer zdi trapasto teči po asfaltu in itak to ni dobro za sklepe, ampak vsak po svoje, ne?
Komur teren in masovka ustrezajo, naj izvoli.
Jaz grem kljub teku še vedno lahko peš na Rožnik ali na Grad in nimam grozno pokvarjenega vikenda.

Zapelješ zvečer avto na parkirišče P+R. Dopoldan lepo počasi vstaneš, se sprehodiš do trole, ki vozi (Ljubljana ni tako velika, da se po širšem centru ne bi dalo peš) ter se pelješ do parkiranega avta. Privoščiš si celodnevni izlet in zvečer se lepo zapelješ pred blokec, ker so ceste že odprte.
[/quote]
Seveda NE vozjo trole ce sta zaprti Dunajska in Slovenceva!! Nobena trola ne vozi ti tikva vseveda. Dost mam tvojga pametovanja. Ce se ne spoznas ne rabis se z jezikom opletat v vsaki temi. Jebemti tvoje migrante.

Tudi jaz ne maram tega maratona, ker vse zaprejo. Naj se gonijo po barju. Tam je mir in ne bi nikogar motili. Sicer pa nikoli ne bom razumela, zakaj človek sam sebe prostovoljno muči.


Seveda NE vozjo trole ce sta zaprti Dunajska in Slovenceva!! Nobena trola ne vozi ti tikva vseveda. Dost mam tvojga pametovanja. Ce se ne spoznas ne rabis se z jezikom opletat v vsaki temi. Jebemti tvoje migrante.
[/quote]

O, saj res. Na migrante smo pa pozabili. Kako kaj shajaš z njimi zadnje čase? Te že kaj manj morijo? Začni jih trenirati, bodo šli na maraton. Imajo talent za tek. Ker na maratonu vedno zmagajo Afričani. 🙂


Kdor drugemu jamo koplje………
Maraton bo v vsakem primeru, če bo 10 tekačev ali pa 50 tisoč…..
Mi je pa v veselje 😅, da se razburjaš za vsako malenkost 😀😀😀


Seveda NE vozjo trole ce sta zaprti Dunajska in Slovenceva!! Nobena trola ne vozi ti tikva vseveda. Dost mam tvojga pametovanja. Ce se ne spoznas ne rabis se z jezikom opletat v vsaki temi. Jebemti tvoje migrante.
[/quote]
Brez skrbi, rešilci vozijo. Direkt v Polje.

O, saj res. Na migrante smo pa pozabili. Kako kaj shajaš z njimi zadnje čase? Te že kaj manj morijo? Začni jih trenirati, bodo šli na maraton. Imajo talent za tek. Ker na maratonu vedno zmagajo Afričani. 🙂
[/quote]

Hahahaha ne rabmo jih nic trenirat. So zlo dobr natrenirani bos vidla, ko izvlecejo noze v kaksnem klubu. Slej kot prej bo tko tud pri nas ker je to njihova kultura izrazanja nezadovoljstva in avtoritativnosti. Bolj kot nigri so zaenkrat problematicni arabi. Nigr ti bo samo mamo posilu ko bo cvetje menjavala na pokopaliscu. Stalna praksa po EU. Ampak neee..oni so prav fajn a ne. No tud zato si tikva.

Aja? Kako pa? Da prisilno vsi prej vstanemo in zbezimo z otroci na mraz navsezgodaj? Za lastno zdravje se je treba vsaj med wke dobro naspati. Kaj pa ce normalni gremo ob 10,11h ven pa bi sli kam s kom na kosilo, bi se podruzili, sli na poldnevni izlet,na obisk..karkoli da nismo ujeti v tem nasem okolisu in niti drugi ne morejo do nas.
[/quote]

Beri moj naslednji post o tem, kako je dojemanje takšnih situacij čisto stvar karakterja. Tvoj je iz tega pisanja lepo razviden.

Btw, če živiš ob trasi maratona, imaš vso možnost in na dosegu krajšega sprehoda opcijo kosila, druženja, izleta, whatever. Živiš v centru prestolnice države, the world is your oyster. Če se ti zdi pod nujno ravno v nedeljo ob desetih rinit nekam drugam, pa na to misli že prej in na ustreznem mestu pusti avto.
Ampak ne boš, ker si pač po karakterju jamračica in raje že v sredo jamraš, kako se v nedeljo dopoldne ob 11 ne boš mogla na nek točno določen način na točno določenem mestu družit. Buhufakinghu.

Popoldan lahko greš kamorkoli. Ob 15ih je že vse odprto.

Hahahaha ne rabmo jih nic trenirat. So zlo dobr natrenirani bos vidla, ko izvlecejo noze v kaksnem klubu. Slej kot prej bo tko tud pri nas ker je to njihova kultura izrazanja nezadovoljstva in avtoritativnosti. Bolj kot nigri so zaenkrat problematicni arabi. Nigr ti bo samo mamo posilu ko bo cvetje menjavala na pokopaliscu. Stalna praksa po EU. Ampak neee..oni so prav fajn a ne. No tud zato si tikva.
[/quote]
Kva ma maraton pa tile modeli! Tikva si ti! En mal nora sicer, ker je dons luna, pa te premetava. Drgač gre pa tlele za ruralce, ki ste se prtepl v mest, k vam gre sto na uro na živce. In vse ostal vezan nanj tud. Volte no anžetka, ne bo več maratona, bo podrl vse kr je do zdej zgrajenga, bo mest k ena ta zadnja vu
kk … iz katere ste prlezl Nazaj pejte!

A potem bo ta vikend mir pred prepotentnimi cvili srakami, ki se morajo zapeljat naravnost do gobe ali borovnice, pa čeprav na polje ali vlako? Kul.

Saj vem, da me boste popljuvali. Ampak a se res ne da maratona organizirati KADARKOLI prej ali po vikendu, ki ga večina Slovencev nameni urejanju grobov in pripravam na krompirjeve počitnice? Ni res, da je zaprt samo strogi center, dejansko se nikamor ne da. Ne do pokopališča, niti trgovine, še manj odpotovali kam dlje. Mogoče se sliši sebično in razvajeno, ampak res ni prijetno nesti rože na grob že 14 dni prej, da potem do prvega novembra že ovenijo ali pa jih pobere pozeba in sklati dež, nakupovati na zalogo (pa vsega se niti ni možno) ter puščati avto – po možnosti s kovčki vred izven trase maratona, plačevati parkirišče in potem še tovoriti tisto, kar se pač prej ne da, pa še otroke do avta.

Ljubljana je v zadnjih letih res postala na videz lepša ter super prijazna turistom in tujcem ……. za domačine pa žal županu niti malo ni mar.

Tekačem pa sicer želim vso srečo. Niso oni krivi.


A res, vsi stanujete v Centru! Pa vas Metelkova, pa Rog nič ne motita, pa hrup in svinjarija poteka čez vse leto! Ne samo 3 dni! Pa obilica bifejev v Centru, kjer razgrajajo noč in dan, vas tudi ne moti. Pa narkomanska scena v Centru vas tudi ne moti.
Ampak maraton, ta pa ja! Ta je pa za vas motnja do neba.
Ker en dan ne morete nikamor z avtom! Pa kje, razen na Slovenski, je vse zaprto ves dan? Tam pa poznam v tisti edini hiši, kjer še ljudje živijo vse stanovalce. Tebe, kot vem, ni med njimi!
[/quote]

Poglej si malo traso, če poznaš tako dobro Lj, bi vedela, da je celo Brinje odrezano, predel pri Davčni, Celovški dvori.

Iz določenih delov se ne da prebiti ven niti peš, kaj šele z avtom.

Ja, komaj čakam, da bom šla avto drugam parkirat, pa plačat parkirnino. Sem rekla, da se da zorganizirat, ampak da je moteče za stanovalce. Najbolje je, da se pridružiš in greš laufat:) Pa še za tistega, ki misli, da je center samo Metelkova in Slovenska, pa Kersnikova ali kako …center je še kakšna druga ulica, jaz npr. sem precej blizu Kongresca, več ti pa ne povem

Živim na eni ulici, ki bo popolnoma zaprta na vseh 3 straneh in do sedaj se je z varnostniki in policisti vse dalo dogovoriti:
– peš/s kolesom prideš brez problema
– z avtom prideš samo če je kratka razdalja do odprte ceste: se pokličejo po woki-tokijih in ti dajo zeleno luč, kdaj lahko zapelješ in dvignejo trakove oz umaknejo ograjo
– vsi vemo, da tekači ne tečejo enakomerno in je dovolj lukenj med skupinami

Je pa logično, da ko so tekači/kolesarji (jp, tudi drika po Slovenji gre po naših ulicah) na teh ulicah, ni šans, da greš po tej cesti: ne peš ne s kolesom ne z avtom: je za njihovo varnost poskrbljeno. Pločniki niso zaprti;)

Lepa beseda lepo mesto najde;)

Sama sem šla na maraton pred leti in vem, da ni fino teči v dežju. 🙂


Tale pa zmaga, da se zaradi maratona ne morete pripraviti na krompirjeve počitnice.
Hvala monu za dnevno dozo smeha.


na drug konc Lj al pa ven iz Lj pes, s kolecem itd ne mores. Ja? Niti kdo k tebi niti ti kam na obisk, izlet, skupno kosilo.. .
Dejte se vi pesadije, tekcarji in biciklarji it izrazat kam v naravo. Ni treba in ni zdravo po cestah, ulicah in mestnih vpadnicah tect. Koji k morm jst zarad vasih fetisev trpet??


na drug konc Lj al pa ven iz Lj pes, s kolecem itd ne mores. Ja? Niti kdo k tebi niti ti kam na obisk, izlet, skupno kosilo.. .
Dejte se vi pesadije, tekcarji in biciklarji it izrazat kam v naravo. Ni treba in ni zdravo po cestah, ulicah in mestnih vpadnicah tect. Koji k morm jst zarad vasih fetisev trpet??
[/quote]

Vse se da, če se pravočasno organiziraš;)
In vsi pravočasno izvemo kdaj in kje bo potekal maraton.

Ma ja… zelo neprijetno je!

Vedno je kaj… tokrat moram npr. biti na nekemu seminarju ob 9h dopoldne… in to ven iz Lj. Ne morem z busom, niti z biciklom… je vseeno predaleč in ne v urbanem centru, da bi kaj vozilo do tja.
In spet se bom moral pregovarjati s policisti in redarji, upati, da me bodo spustili skozi, ipd.
Ni nemogoče… je pa nadležno!

In ne – ne bom zato puščal avta nekje zunaj in potem razmišljal o varnosti – ali pa kdo me bo zaparkiral in kako bom sploh peš prišel do tja…

Če ima človek tisti dan čas in mu je OK stati in gledati, ali pa razkazovati otrokom… še gre, a ko pa imaš kaj nujnega…

Vse se da, če se pravočasno organiziraš;)
In vsi pravočasno izvemo kdaj in kje bo potekal maraton.
[/quote]
No da te slism! Naj avto pustimo v pm-ju nekje cez noc in s kolesci (ce bi jih imeli) odbrzimo na ta kraj in pac pustimo ta kolesca tam. Seveda vedoc, da moras v Lj bit bumbar, da jih kjerkoli puscas ker kradejo na maksimum. Dej ne trobezlej. Bi klical taxi ampak tud ta ne sme vozt. Ne napihuj se.


No da te slism! Naj avto pustimo v pm-ju nekje cez noc in s kolesci (ce bi jih imeli) odbrzimo na ta kraj in pac pustimo ta kolesca tam. Seveda vedoc, da moras v Lj bit bumbar, da jih kjerkoli puscas ker kradejo na maksimum. Dej ne trobezlej. Bi klical taxi ampak tud ta ne sme vozt. Ne napihuj se.
[/quote]

Če si želiš zakomplicirati en dan, si ga daj. Lahko se organiziraš tudi drugače, če želiš.

New Report

Close