Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne morem verjet-plače učiteljev

Ne morem verjet-plače učiteljev

Mogoče tole? Ja, tudi to je dandanes že realnost na šolah.[/quote]

Pri vsem jambranju nad današnjo maldino pa so ravno učiteklji tisti, ki so poskrbeli za uzakonjenje tega sistema in ravno učetelji nso tisti, ki se na vse kriplje branijo, da bi se šolstvo sprivatiziralo.

Z drugimi besedami, kam pa bi prišli, če bi se nesposobnost učiteljev v razredih polnih pridnih otrok končno enkrat pokazala v popolnem sijaju, brez zgovarjanja na moteče “elemente”.

Slovenski učitelji mamine sončke kot izgovor za lastno nesposobnost, preprosto potrebujejo.

Daj povej še to kje je zaposlen? Najbrž bi še kdo rad imel toliko počitnic kot jih ima tvoj mož!
Krompirjeve, novoletne,… me res zanima, če so kar cel teden doma.
In poletne počitnice…to je njihov dopust, tistih tolk in tolk dni, ki jim pripada, nekaj je koriščenja ur. Vem pa da jih večina med letom ne dobi dopusta.

In ja, morda so res od sedmih do dveh na šihtu, ampak kontrolke pripravljajo doma, popravljajo tudi. Odmori so 5 minut, plus glavni 20 se mi zdi.

Glede letnih priprav – a ti vsako stvar narediš na novo, al kdaj pogledaš kako si lani kaj naredila?!?

Sestra uči v OŠ.
Za jesenske počitnice je bila prosta.
Za zimske počitnice bo tudi prosta, za božične in prvomajske bo v šoli.
Dopust poleti od 15.07.-15.08.
V šoli je od 7.30-15.00, pogoste so konference, govorilne ure, roditeljski sestanki, ob vikendih izobraževanja.
Gre tudi na ekskurzije, tudi večdnevne.

Ker je zelo skrbna in natančna, poleg poprav nalog veliko ur presedi tudi ob pripravah, jih dopolnjuje, prilagaja, popravlja..

Ogromno in zavzeto dela in za svoje delo je absolutno premalo plačana.

Tipičen primer izgorelega prfoksa, ki mu je učenje postalo rutina. Vidiš, tak učitelj si pa pol centa ne zasluži in ravno zaradi takih gnojev je na črni listi celoten učiteljski poklic.

in koliko zasluži?

in koliko zasluži?[/quote]

in kaj delaš ti in koliko zaslužiš?

Mogoče tole? Ja, tudi to je dandanes že realnost na šolah.[/quote]

Pri vsem jambranju nad današnjo maldino pa so ravno učiteklji tisti, ki so poskrbeli za uzakonjenje tega sistema in ravno učetelji nso tisti, ki se na vse kriplje branijo, da bi se šolstvo sprivatiziralo.

Z drugimi besedami, kam pa bi prišli, če bi se nesposobnost učiteljev v razredih polnih pridnih otrok končno enkrat pokazala v popolnem sijaju, brez zgovarjanja na moteče “elemente”.

Slovenski učitelji mamine sončke kot izgovor za lastno nesposobnost, preprosto potrebujejo.[/quote]

Daj no daj. Ne prodajaj neutemeljenih argumentov. Po tvoji logiki je večina učiteljev slabih, torej si lahko vsi, ki so končali osnovno šolo + srednjo šolo s to pridobitvijo obrišejo rit vključno s tabo in tvojimi otroci. Pa nehajte že s tem kako so vsi učitelji zanič, ker jih še nihče niti vrednotil ni, gre le za vaša mnenja in negativen odnos do učiteljev, kar pa je še zelooooooo daleč od resnice in dejanskega stanja. Otroci so načeloma dobro izobraženi po končani OŠ, sploh, če se primerjamo s tujino in kdor je preživel vsaj mesec dni v tujini na izobraževanju, zelo dobro ve, da smo, kar se splošne izobrazbe in razgledanosti tiče, na vrhu. Vrednotenje pridobljenega poklica in celotna politika zaposlovanja, motivacija na določenih področjih dela, pa je druga zgodba, ker smo tukaj na psu.

Če pa še vedno trdiš kako so učitelji načeloma zanič, pa te pozivam, da mi podaš verodostojne podatke na podlagi katerih si prišel/prišla do te trditve.

in koliko zasluži?[/quote]

Mislim, da ne dobi niti 1000 EUR (neto, jasno).

dobri učitelji si zaslužijo 2 jurja, slabim pa je še 500 preveč – ker delajo nepopravljivo škodo. Usodno škodo. Koliko med vami je takih, ki se jim je npr. kemija ali kakšen drug predmet zagravžal zaradi neke bedne osnovnošolske učiteljice………in obratno, kakšen predmet vas je pritegnil zaradi zavzete avtoritativne zagnane učiteljice? In mogoče vplival na kasnejšo izbrio šolanja?

To delo moraš preprosto ljubit. Drugače nisi dober.
Objektivno gledano pa takole – imajo precej več ugodnosti od ostalih visokoizobraženih zaposlenih. Krajši delovnik. Več počitnic. Mislim da so bolniške tudi sveta stvar. Tega pri nas, v gospodarstvu ni. Delaš še zvečer, delaš tudi čez vikend, nadure niso plačane, pač delo mora biti opravljeno, pa ne dobiš nobene medalje, dopust bi ti najraje kar ukinili, doma si lahko le, če imaš vročino 40, če jo ima tvoj otrok, pa ni problem službe……….to je pa realnost “zunaj”, ki jo šolniki ne poznajo. In ja, kakor imajo oni tečne otroke in absolutno nemogoče starše, imamo mi svoje enako nemogoče stranke, šefe. Enako.

ti bi bila zihr prva, ki bi tožila vse od učitelja prek ravnatelja in šolskega ministra do evropskega sodišča, če bi prišel učitelj tvojega sončka v razred s 40 vročine.

Še moj komentar:

1. Krajšega delovnika ni. Naš delovnik je 8 ur dnevno. 4 – 6 ur je ur pouka, ostalo porabimo za priprave itd. Velikokrat se zgodi, da v teh urah, ki ti ostanejo plačane, ne narediš vsega in delaš za “džabe”.

2. Ni več počitnic. Dni dopusta je toliko, kot jih določi zakon in kolektivna pogodba – jaz jih imam 25. Med šolskimi počitnicami ali koristiš višek ur ali pa delaš administracijo. Jaz svoje letn priprave začnem delat v začetku avgusta – torej med mojim letnim dopustom!

3. Bolniške so sveta stvar samo v tem, da se jih marsikdo ne poslužuje, ker si potem moraš iskati nadomeščanje – velikokrat zaradi tega, da dodatno ne obremenjuješ še sodelavcev, greš bolan v razred. Pa tudi pripravit moraš vse, torej si na bolniški in vseeno delaš. In to energijo, da recimo učitelju športne vzgoje razložiš, kako naj tretješolce uči novo pesmico, raje zbereš v sebi in sam greš v razred.

4. Nadure, zgodba za sebe. Do sedaj delala na štirih šolah in so nadure bile plačane samo enkrat, pa še to preko podjemne pogodbe, ko sem čez noč ostala na šoli in pazila učence, ki so se udeležili poletnega tabora. Za 12 ur pazenja, nespanja, strahu sem dobila 20 eur bruto.

Danes ravno plačilni dan učiteljev! Delam v OŠ, 6 let delovne dobe, 34.plačni razred, brez olajšav dobila neto 1200 evrov. Tako, da VAM NI TREBA VERJET VSEMU, KAR SLIŠITE!

Ok, sej ne morem verjet, da lahko nekdo tako razmišlja!!! Učitelji delajo tudi zvečer in tudi v sobotah, nedeljah – testi morajo bit poravljeni, pa ni važno al jih maš samo 30 al pa 130 za popravit. In a misliš, da dobiš medaljo, k petkrat na teden dodatno, prostovoljno učiš enega otroka, pa on dobi zlato priznanje na državnem??
In ja, itak so stalno po bolniškah pa dopustih… Brez problema.
Pa folk, dejte sodit o stvareh, o katerih mate vsaj mal pojma!!!

kot da mi v javnem sektorju ne delamo!!! Vprašaj se kaj kateri delamo, postavljamo na kocke svoja življenja, družino, zdravje, za kaj za 800€ dej dej ne govor.Aja z visoko izpobrazbo, če se teb to zdi visoka plača?

Ok, sej ne morem verjet, da lahko nekdo tako razmišlja!!! Učitelji delajo tudi zvečer in tudi v sobotah, nedeljah – testi morajo bit poravljeni, pa ni važno al jih maš samo 30 al pa 130 za popravit. In a misliš, da dobiš medaljo, k petkrat na teden dodatno, prostovoljno učiš enega otroka, pa on dobi zlato priznanje na državnem??
In ja, itak so stalno po bolniškah pa dopustih… Brez problema.
Pa folk, dejte sodit o stvareh, o katerih mate vsaj mal pojma!!![/quote]

Imam kar dosti pojma o tem in zato pravico, da sodim. Dva otroka guram skozi šolo in spoznavam vse živo na tej poti.
Pri nas prostovoljno nihče ne uči za tekmovanja, ampak raztalajo naloge, ki jih lahko snameš z neta in to je to (mi doma pomagamo in ja, imamo doma tudi zlato).
Kar se testov tiče, si pri nas vzamejo svojih zakonskih 7 dni in po navadi tudi dan prej ne prinesejo nazaj rezultatov. To so te slavne priprave in poprave, ki omogočajo učiteljem, da mrknejo domov ob enih, dveh in nikjer nobenega predmetnega učitelja več ni. Priprave vemo kakšne so, copy past povečini, torej kaj, a sedaj je odveč še teste popravljat?
Odsotni so precej, ali seminarji ali bolniške zase ali bolniške za otroke.
Dopust imajo kot vsi vemo koliko in kdaj.
Tako da ja, vem o čem govorim ker to pač vidim.
Vidim pa tudi večino učiteljev, ki se brez avtoritete derejo ali so totalno prestrašeni zaradi odštekanih staršev in se ne upajo uveljavit avtoritete. Vidim učitelje, ki znervirano pridejo v razred, se poknejo za kateder in vzdihnejo “danes se pa meni nič ne da” (brez heca). itn itn se mi ne da več pisat – kot sem rekla, rojen moraš biti za to, dober moraš biti, in potem v takem primeru imej sanjsko plačo. Jo zaslužiš. Za ostalo hordo pa ne.

Ne, tvoj podatek ne drži.

Sem profesorica na gimnaziji z opravljenim strokovnim izpitom, moja septemberska plača skupaj z vsemi dodatki je bila 1070 eurov.

Ok, sej ne morem verjet, da lahko nekdo tako razmišlja!!! Učitelji delajo tudi zvečer in tudi v sobotah, nedeljah – testi morajo bit poravljeni, pa ni važno al jih maš samo 30 al pa 130 za popravit. In a misliš, da dobiš medaljo, k petkrat na teden dodatno, prostovoljno učiš enega otroka, pa on dobi zlato priznanje na državnem??
In ja, itak so stalno po bolniškah pa dopustih… Brez problema.
Pa folk, dejte sodit o stvareh, o katerih mate vsaj mal pojma!!![/quote]

Imam kar dosti pojma o tem in zato pravico, da sodim. Dva otroka guram skozi šolo in spoznavam vse živo na tej poti.
Pri nas prostovoljno nihče ne uči za tekmovanja, ampak raztalajo naloge, ki jih lahko snameš z neta in to je to (mi doma pomagamo in ja, imamo doma tudi zlato).
Kar se testov tiče, si pri nas vzamejo svojih zakonskih 7 dni in po navadi tudi dan prej ne prinesejo nazaj rezultatov. To so te slavne priprave in poprave, ki omogočajo učiteljem, da mrknejo domov ob enih, dveh in nikjer nobenega predmetnega učitelja več ni. Priprave vemo kakšne so, copy past povečini, torej kaj, a sedaj je odveč še teste popravljat?
Odsotni so precej, ali seminarji ali bolniške zase ali bolniške za otroke.
Dopust imajo kot vsi vemo koliko in kdaj.
Tako da ja, vem o čem govorim ker to pač vidim.
Vidim pa tudi večino učiteljev, ki se brez avtoritete derejo ali so totalno prestrašeni zaradi odštekanih staršev in se ne upajo uveljavit avtoritete. Vidim učitelje, ki znervirano pridejo v razred, se poknejo za kateder in vzdihnejo “danes se pa meni nič ne da” (brez heca). itn itn se mi ne da več pisat – kot sem rekla, rojen moraš biti za to, dober moraš biti, in potem v takem primeru imej sanjsko plačo. Jo zaslužiš. Za ostalo hordo pa ne.[/quote]

A ti s svojimi otroci sediš v razredu?

Jaz ne verjamem, da imaš samo 25 dni dopusta. Moja sorodnica je takoj ob zaposlitvi za laboranta pri kemiji dobila 26 dni. Ima pa univerzitetno izobrazbo in mogoče zaradi tega kak dan več. Ampak, če ima laborant toliko, ima verjetno tudi učitelj toliko.

Ok, sej ne morem verjet, da lahko nekdo tako razmišlja!!! Učitelji delajo tudi zvečer in tudi v sobotah, nedeljah – testi morajo bit poravljeni, pa ni važno al jih maš samo 30 al pa 130 za popravit. In a misliš, da dobiš medaljo, k petkrat na teden dodatno, prostovoljno učiš enega otroka, pa on dobi zlato priznanje na državnem??
In ja, itak so stalno po bolniškah pa dopustih… Brez problema.
Pa folk, dejte sodit o stvareh, o katerih mate vsaj mal pojma!!![/quote]

Imam kar dosti pojma o tem in zato pravico, da sodim. Dva otroka guram skozi šolo in spoznavam vse živo na tej poti.
Pri nas prostovoljno nihče ne uči za tekmovanja, ampak raztalajo naloge, ki jih lahko snameš z neta in to je to (mi doma pomagamo in ja, imamo doma tudi zlato).
Kar se testov tiče, si pri nas vzamejo svojih zakonskih 7 dni in po navadi tudi dan prej ne prinesejo nazaj rezultatov. To so te slavne priprave in poprave, ki omogočajo učiteljem, da mrknejo domov ob enih, dveh in nikjer nobenega predmetnega učitelja več ni. Priprave vemo kakšne so, copy past povečini, torej kaj, a sedaj je odveč še teste popravljat?
Odsotni so precej, ali seminarji ali bolniške zase ali bolniške za otroke.
Dopust imajo kot vsi vemo koliko in kdaj.
Tako da ja, vem o čem govorim ker to pač vidim.
Vidim pa tudi večino učiteljev, ki se brez avtoritete derejo ali so totalno prestrašeni zaradi odštekanih staršev in se ne upajo uveljavit avtoritete. Vidim učitelje, ki znervirano pridejo v razred, se poknejo za kateder in vzdihnejo “danes se pa meni nič ne da” (brez heca). itn itn se mi ne da več pisat – kot sem rekla, rojen moraš biti za to, dober moraš biti, in potem v takem primeru imej sanjsko plačo. Jo zaslužiš. Za ostalo hordo pa ne.[/quote]

Hm, vidiš ja. Na zunaj. Ti in ostalih na tisoče staršev, ki imajo otroke v šoli. Vidiš na zunaj, sama si lepo rekla. Ne vidiš pa v našo dušo in srce. In tvoj otrok se mi smili … Slej ko prej bo začel pljuvat tudi po tvojem delu in poklicu.

Tudi jaz vidim včasih kako medicinsko sestro, kako se “sprehaja” po hodniku, ne vidim pa je, kako briše kozlanje in posrane riti.

Vidim policista, kako stoji na cesti z loparčkom, ne vidim pa ga, ko po gozdu lovi neurvnovešenca z ročno bombo (pa ne mi rečt, da se to ne dogaja, ker se. Samo novinarji tega ne vedo).

Vidim soseda, ki dela na komunalnem podjetju, kako pride med službo domov na malico, ne vidim pa ga, kako hodi po kanalizacijo in čisti zamašene cevi, polne našega dreka.

Vidim kmeta, ki popoldne spi, ne vidim pa kako sredi največje vročine okopava buče, da si lahko ti narediš mestno, polnoritovsko solato, da slučajno ne boš debela.

Me prav zanima, kako bi se počutila ti, ko bo nekdo tvoje delo in tvoj poklic tako grdo šimfal, kot si našega.

In če si tako pogumna, reci, kaj delaš in za kako plačo. Mimogrede še omeni, kake so tvoje delovne naloge in zadolžitve, da še malo tebe po zobeh zvlačimo.

Aha, torej ker imaš dva mulca v šoli imaš pravico sodit o poklicu učitelja. Zanimivo. In iz istih virov si tudi seznanjena s tem, da delajo učitelji priprave copy paste, jasno. Pa seveda si v razredu, da vidiš učitelje, ki se znervirano poknejo za kateder in vzdihnejo “danes pa se meni nič ne da”.

No, da te razsvetlim. Dnevne priprave enostavno ne moreš pejstat, ker morajo biti narejene DNEVNO! In celo če si lansko leto imel isti učbenik v nekem razredu, kar je skoraj nemogoče, ker se menjavajo skorajda letno in je tisti od lani ponavadi že naslednje leto zastarel in se ne sme uporabljati, se datumi ne morejo pokrivati. Poleg tega so oddelki različni in kar si lani delal v nekem razredu, ne moreš delat v enakem obsegu tudi letos. Ker nek oddelek potrebuje več ponavljanj, drugi manj, eden potrebuje drugačne vrste nalog kot drugi itd. Zato ima večina učiteljev DNEVNE PRIPRAVE NAREJENE VSAKO LETO NA NOVO. Sproti. Če pride inšpekcija nenapovedano, jih mora učitelj imeti pri sebi. Pejsta se lahko kvečjemu letne priprave, pa še te samo če se imaš iste učbenike kot lansko leto, ker pač morajo biti učbeniki v skladu z učnim načrtom. Večinoma se na novo delajo tudi letne priprave.

To, kako imaš nekatere učitelje, ki se poknejo za kateder in rečejo, da se jim ne ljubi, ne bom sploh komentirala. Kakšen bedast komentar! Najbrž obstajajo taki ljudje v prav vseh poklicih, s tem da ravno v učiteljskem si lahko kaj takega najmanj privoščiš. Bi rada videla tebe, kako bi sedela za katedrom in brezvoljno buljila v luft, medtem ko bi 28 učencev norelo po razredu. Kot učitelj si skorajda primoran zbrat vso energijo, ki jo premoreš, da spelješ učne ure. Pa čeprav je morda tisti dan nimaš.

Bi lepo prosila, če nisi občutila učiteljskega poklica, ne sodi, ker čisto očitno nimaš pojma.

Pa lep dan še naprej.

Daj povej še to kje je zaposlen? Najbrž bi še kdo rad imel toliko počitnic kot jih ima tvoj mož!
Krompirjeve, novoletne,… me res zanima, če so kar cel teden doma.
In poletne počitnice…to je njihov dopust, tistih tolk in tolk dni, ki jim pripada, nekaj je koriščenja ur. Vem pa da jih večina med letom ne dobi dopusta.

In ja, morda so res od sedmih do dveh na šihtu, ampak kontrolke pripravljajo doma, popravljajo tudi. Odmori so 5 minut, plus glavni 20 se mi zdi.

Glede letnih priprav – a ti vsako stvar narediš na novo, al kdaj pogledaš kako si lani kaj naredila?!?[/quote]
Podala sem svoje mnenje iz prve roke. A si ti vidla kakega učitelja med počitnicami.novoletne,krompirjeve,zimske v šoli. Ne jaz ne moj mož .Ker jih ni. Avtoritete pa imaš toliko kolikor si jo ustvariš. Mož ne popušča. te nadure pa se štejejo vsi seminarji, govorilne, mesečne konference, kak krožek… verjemi, da jim ni hudo. Vsaj tistim, ki se znajdejo ne.Tako je pa povsod.

[/quote]
Podala sem svoje mnenje iz prve roke. A si ti vidla kakega učitelja med počitnicami.novoletne,krompirjeve,zimske v šoli. Ne jaz ne moj mož .Ker jih ni. Avtoritete pa imaš toliko kolikor si jo ustvariš. Mož ne popušča. te nadure pa se štejejo vsi seminarji, govorilne, mesečne konference, kak krožek… verjemi, da jim ni hudo. Vsaj tistim, ki se znajdejo ne.Tako je pa povsod.[/quote]

Potem pa je tvoj mož kot učitelj na žalost nesposobnež – če bi moj mož bil tako “sposoben” v svoji službi, se o tem ne bi hvalila okoli. Bila bi tiho kot miš.

Če smo videli kakega učitelja med počitnicami na šoli? Ja, gledamo se vsak dan, tudi med tako imenovanimi šolskimi počitnicami.

Seminarji, govorilne ure, konference so del delovne obveze in se ne štejejo kot nadure. Kvečjemu kaki krožki. Ne govori na pamet.

No, čakam na odgovor o tvojem poklicu.

Najprej odgovor na vprašanje: Ne, učitelji nimajo tolikih plač. Mislim, da tudi tisti z najvišjim nazivom.

Ob debati, ki se je razvila (in se razvije vedno ob omembi besede učitelj) pa moram povedati, da me vsakič, ko berem, kaj si večina ljudi (torej tudi staršev mojih učencev) misli o našem poklicu, oz. o nas učiteljih, spopade bes. Ima me, da bi do podrobnosti opisala kaj vse počnem in koliko časa, koliko imam dopusta itn, a potem se zavem, da je vse brez veze. In da bom v očeh “nejevernih” spet jamrala koliko delam za premalo plačo. To je moj poklic, ki ga imam rada.

Pogreje pa me, ko pravite, da kar naprej jamramo, a imamo največe plače za največ počitnic in prostih dni. Še nikoli nisem zasledila, da je na tapetu tukaj kakšen drugi poklic, ki bi se čutil poklicanega zagovarjati se za svojo plačo.

Se še kar hvališ s svojim nesposobnim lenoritnikom?
Seminarji, govorilne, konference… spadajo v delovno obveznost in ne v nadure. Pojma nimaš. Nesposobna kot tvoj dec.

New Report

Close