Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne morem verjet-plače učiteljev

Ne morem verjet-plače učiteljev

Učitelj lahko doseže največj 43 plačni razred. Podatki koliko je to bruto dobiš na internetu.
Drugače pa so učitelji v srednji šoli plačani manj kot učitelji v osnovni šoli, pa ne samo to, tudi veliko lažje napredujejo.

Učitelji si zaslužijo vsak cent, ki ga dobijo, ker morajo prenašati zabite, neuravnovešene, debilne, lene in naspidirane pamže in enake njihove starše. Normalni otroci hodijo itak v privat šole. Kaj pa za svoje trojne plače delajo ravnatelji, pa pojma nimam. Praskajo se po… ostalo pa naredi itak tajnica za drobiž.

Sem delavka v proizvodnji in imam 950 e plače, moja sestra pa je prof. na srednji šoli, 3 leta delovne dobe in ima 900 e plače. Nikoli ne bi zamenjala za njeno delo.

Za 1500 netto je treba imeti že konkretno delovno dobo, vsaj 15 let in naziv svetovalec

TOLE SI PREBERTE, PROSIM VSI, KI BENTITE IN NIMATE POJMA.
Ravno v petek sem šla po tamalo v šolo (5.raz), ker so se vrnili iz neke ekskurzije. Dve učiteljici sta bili z nevem kolk mulci v avli šole in čakali starše. Ko sem stopila noter me je skor kap. Sem bila direkt iz službe, s polno glavo za katero sem se prijela takoj, ko sem našla tamalo tam med stoli in potem po hitrem postopku dobesedno pobegnila iz tiste norišnice. Pa ta mularija (najbrž vključno z našo, ker sem jo morala nekaj časa iskati z očmi po avli) je dobesedno pobesnela. Noreli so, letali iz enega konca na drugega, mimo učiteljic in staršev se drli, skakali in režali, ni da ni. Učiteljici pa se kolikor-toliko umirjeno pogovarjali s katerim od nas staršev in zagotovo čakali, da jih čimprej spokamo domov. Ura je bila pozna in onidve že ves dan z njimi na avtobusu, na izletu in zdaj čakali nas starše. Jaz sem si med “pobegom” do parkirišča mislila samo: OMG, zmešalo se mi bo. Pa, saj sem že prej hodila po otroka, ampak morda jih ni bilo toliko na kupu pa nisem opazila te norije. Al pa niso bili (kakor mi starši radi rečemo – tako razposajeni-japajade…). Al pa jaz nisem bila tako utrujena, ne vem. Ali pa prej nisem tega opazila. V glavnem, če bi imela tist trenutek kakšno medaljo za dat, bi jo dala vsakemu učitelju, ki bi prišel mimo. Ker umirit 20-30 “razposajencev”, ki so bili sicer pridni, ampak živahni-to ni mačji kašelj. Kaj šele, ko trmarijo, jezikajo, lažejo, razgrajajo? Kako jih uboge reve sploh umirijo in utišajo? Če jaz včasih nad svojima obupam in poiščem fotra, da prevzame, preden se mi odpelje. One pa tuje otroke, kjer je večja odgovornost, brez vseh “vzgojnih” pooblastil pa še kaj naučijo naj jih vmes?
Pa, a smo mi normalni?? Pa briga me, če so vsak dan samo 4 ure v šoli pa potem doma ne delajo nič več. Nekaj ur na dan z 20-30 novodobnimi otroci, brez vsakršnih vzgojnih prijemov, kot smo jih imeli včasih, je pravi čudež, da jih sploh kaj naučijo. Že za umiritev jim gredo vsak dan glasilke v maloro, kaj šele kaj več. Jaz sem bila tam noter malo bolj utrujena kakšnih 5 minut in če bi bila še 5 bi se mi res odpeljalo ali bi pa usekala kakšnega kričača (pa svojih dveh še nikoli nisem).
Priporočam vsem, ki imate otroke, da malo pomislite na vaše potrpljenje, ko vam ga zmanjkuje, ko mirite svoje nadobudneže. In replicirate to na tujih 25 komadov recimo. kako vam gre?
In v šoli potem šele pridemo do kakšnega nemogočega ravnatelja, pa zihr par nemogočih sodelavk, ki jih morajo v nedogled nadomeščati, pa nemogoče adminitracije, ki se bohoti iz meseca v mesec pa nemogoči učni programi o katerih niso soodločali pa gradivih in delovnih zvezkih, ki jih niso soustvarjali itd. itd.. Da o nas, večkrat mega-pametnih starših sploh ne govorim.
V zadnjem času, ko je toliko govora o plačah v javnem sektorju pač malo bolj opazujem delo nekaterih. Ne le učiteljev, tudi medicinskih sester pa policajev, ki vsak dan tvegajo življenja pa gasilcev itd. Ne moremo in ne smemo jih primerjati z nekaterimi ostalimi v JU, recimo, kot jim pravite, fikusi. Tudi z nami, pisarničarji v gospodarstvu, težko. Resda imam vsak dan polno glavo pa prodajne plane in kakšne nemogoče stranke in sodelavce. A kljub vsemu-ko grem iz pisarne me boli glava morda kakšen dan na teden. Če bi bila učiteljica, bi mi po nekaj dneh pa eksplodirala.
ZATOREJ UČITELJI, HVALA ZA VSAKO NOVO BESEDO, NAPREDEK, KI GA NAŠI OTROCI DANES PRINESEJO IZ ŠOLE.VSE, KAR JE NAD TEM, JE PA ŽE LUKSUZ.ZAME STE HEROJI.
Nisem se spuščala v preračunavanje in vem, da 1.500 ni majhna plača. Morda primerna za začetnika. A na primer za našo, malo starejšo učiteljico v 5. razredu, pa odločno premalo. Smili se mi, ker je starejša od mene in mora v razredu vsak dan umiriti (in kaj naučiti) 26 otrok, ki so povečini veliko bolj “razposajeni” od meje.

Sem jim poleti in med prazniki včasih fouš dopusta. Tudi plače za naše razmere niso ravno slabe. Si pa zaslužijo vsak cent. Ga ni denarja, da bi prenašala podivjano mularijo, ki se ti lahko reži v obraz, sam pa ji nič ne moreš.

Zlobna natolcevanja, ki jih tudi ti širiš.

Ne svetnik?

Delaš vse dni, plus nadomeščaš, dežurstva, da not prineseš vse dni, ki ti jih zmanjka od dopusta.
Kdor ni rad z otroki, kreativen, naj gre raje drugam.
Sicer je učiteljskega kadra že več let preveč, ker teh izobražencev družba ne zna koristno porabiti.
Prihodnji diplomanti so že sedaj, ko so šele pričeli s študijem, obsojeni na brezposelnost.
Bolje iti za varilca ali strojevodjo.

Pred kratkim je bilo objavljeno, da najdlje pri nas živijo učitelji in samske ženske. Torej poklic učitelja že ne more biti tako stresen in izčrpljajoč, če dosegajo najdaljšo življenjsko dobo v državi. Plačani so pa tudi dobro, če gledaš efektiven čas, ki ga oddelajo. Je to podobno kot pri dohtarijih, ki se pritožuje nad plačami, nikoli pa ne povedo, da imajo nadpovprečno število dni dopusta. Bi bil že čas, da se v naši državi plače računajo glede na efektivno opravljene ure dela, ne na neke priprave na delo ali pripravljenost na domu…

Če so profesorji in predavateljni tako slabo plačani naj pa država vzame delavcu ki dela na tri ali štiri šihte sto ali dvesto evrov pa naj njim da bodo reveži ,ki jebajo učence vsaj za spodbudo imeli.
Ne serite prfoksi več kot polovica vas ni vredno po ku……ca sem izkusil na lastni koži .
Vidim kaj se dogaja v srednji šoli prideš na govorilne posvete da te srat prime ko začne s tabo kontaktirat.
Žena je magistrica znanosti jim zasoli take da se jim samo režiš lahko v glavo.
Da ne govorim o razgledanosti, prijaznosti ,dostopnosti……………….
Zame so nekateri res poden od podna.


Vsak, ki je imel za casa studentarije opravka s studenti pedagoske fakultete ve, da ne gre za nobene bisere. Velika vecina nima nti nekih hudih delovnih navad, niti so ne vem kako zagnani. Zal pa so vsi z isto delovno debo, izpitom, … enako placani. Pac, klasicna socijalisticna uravnilovka. Nagrajuje lene. Demotivira dobre. Ali po Mazinijevo, dezela negativne selekcije.

1,5 neto je omenila moja znanka. Bo držalo.

No, ko ste tako pametni, tukaj črno na belem.
[attachment=2]Katalog funkcij, delovnih mest in nazivov 2017.PNG[/attachment]

Velja omeniti, da so to bruto zneski.

Večina njih je nepismenih, profesorjev, če jih bereš recimo na FB.

Lahko, da je to veljalo za starejše, torej že upokojene oz. pokojne generacije.
Ti, ki so dandanes še delovno aktivni, zagotovo ne bodo preživeli delavcev ostalih poklicev.

Lahko, da je to veljalo za starejše, torej že upokojene oz. pokojne generacije.
Ti, ki so dandanes še delovno aktivni, zagotovo ne bodo preživeli delavcev ostalih poklicev.
[/quote]

Si vedeževalka? Kot tista, ki v Mariboru s pomočjo župana kupuje stanovanja?

Si vedeževalka? Kot tista, ki v Mariboru s pomočjo župana kupuje stanovanja?
[/quote]

Glede na izgorelost dandanašnjih učiteljev, vedno več bolniških odsotnosti in raznoraznih psihičnih pritiskov nanje z vseh možnih strani ni potrebno biti vedeževalec, da predvidiš določene posledice.

Glede na izgorelost dandanašnjih učiteljev, vedno več bolniških odsotnosti in raznoraznih psihičnih pritiskov nanje z vseh možnih strani ni potrebno biti vedeževalec, da predvidiš določene posledice.
[/quote]

eh barca umiri se….ni dobro za tvoje zdravje, da pišeš nebuloze

eh barca umiri se….ni dobro za tvoje zdravje, da pišeš nebuloze
[/quote]

Nisem barca.

In ne pišem nebuloz, ampak iz opažanj v vsakdanjem življenju.

Za svoje zdravje pa sem dobro poskrbela pred leti, ko sem pri izbiranju svoje poklicne poti šla v neučiteljske vode.

Nisem barca.

In ne pišem nebuloz, ampak iz opažanj v vsakdanjem življenju.

Za svoje zdravje pa sem dobro poskrbela pred leti, ko sem pri izbiranju svoje poklicne poti šla v neučiteljske vode.
[/quote]

Ne vznemirjaj se, Antilopa se je spet odjavila in piše kot multinick, glede Barce pa ima že vsem nam znano paranojo in jo vidi povsod.

Ne vznemirjaj se, Antilopa se je spet odjavila in piše kot multinick, glede Barce pa ima že vsem nam znano paranojo in jo vidi povsod.
[/quote]

Se je pa res Barca v tej temi tudi oglasila, ampak tema je stara skoraj 10 let!

Se je pa res Barca v tej temi tudi oglasila, ampak tema je stara skoraj 10 let!
[/quote]

In jo še vedno nadzoruje, če sklepam po včerajšnji trditvi trola, da ima nadzor nad vsemi temami, kjer moramo klikati prehode, semaforje, hidrante …

😛

In jo še vedno nadzoruje, če sklepam po včerajšnji trditvi trola, da ima nadzor nad vsemi temami, kjer moramo klikati prehode, semaforje, hidrante …

😛
[/quote]

Pa saj se oglašala tule še ena (ne vem, če tudi takrat Antilopa), ki je napisala, da vsak dan preverja, kdaj se Barca prijavi na portal in da je vsak dan tu.
Ampak smo kasneje ugotovili, da enako pokaže tudi za MimoŠ, pa Acjom, pa vemo, da se ne prijavljata več.

Eni Barco pogrešamo, pa ne samo zaradi brezplačnih nasvetov, drugi pa imajo pravo preganjavico, če bi se slučajno spet vrnila in jo vidijo povsod.

New Report

Close