Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nehajte nam vsiljevati ta svoj lažnivi božič

Nehajte nam vsiljevati ta svoj lažnivi božič

pri nas 3/4 družine ni verne, sama družina kot celota se pa zbere ravno na božič al pa kater drug večji praznik, ko smo vsi frej, drugač se imamo komaj čas srečat in pri današnjem tempu življenja je pri večini najbrž podobno, sploh če nekateri družinski člani živijo po drugih slovenskih krajih in se ne morajo ne srečat ne dobit vsak dan al pa vsak teden vsaj 1x, kar se pa tiče skomercializiranosti se pa strinjam ampak glavno je to, da se imamo vsaj na božič in ta večje praznike lepo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ja… na srečo sem človek… ali na žalost sem samo človek…

Kot človek bi morda še zapadla v vso skomercializirano evforijo in podlegla vsem medijskim in trgovskim potrošniškim smernicam. Ampak ker sem pravoslavne veroizpovedi, vso stvar doživljam in razumem drugače ter nisem podlegla množični gonji za kičastim božičem, ki nima več nobene veze s svojim prvotnim značajem.

Svetujem ti, da vzameš od 15 decembra vsako leto dopust in se zapreš med 4 stene in ti ni treba gledat te norije, pa ne pozabi odjavit telefona, TV in interneta.

Verskega praznika res ne rabiš, da se družina poveže (govorim o šisrši družini-več generacij)….ampak ali misliš, da meni paše, da se je praznik, ki ga praznujem spremenil show?????…..ali meni paše, da se nestrpneži, ki pač ne prenašajo krščanstva ob vsaki priliki spotikajo ob mene in mojo tradicijo?……….skomercializiranih in umetno ustvarjenih imamo kar nekaj praznikov….božič, Valentinovo (od kje to), helloween (od kje to) itd…..mene žalosti, da so mi ukradli povsem normalen nehisteričen praznik in ga spremenili histerični potrošniški dogodek……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Meni je pa bozic kul! 🙂

Vesel Božič vsem !! Vernim in nevernim.

Predvsem pa želim KRUH IN SLUŽBE.

No, evo, kratko in jedrnato.

Tudi mi smo ateisti, a božič vseeno praznujemo. Pri nas nima nobenega verskega pomena, meni je to čas pravljice. Čas, ko se vrnem v otroštvo, se veselim preprostih stvari, ko se čas ustavi,…. In skozi oči svojih otrok, ki z otroškim navdušenjem pečejo piškotke, potico in postavljajo smrekico, podoživim radost v preprostih stvareh, ki jih v teku vsakdana radi pozabimo – da družina, otorci, zdravje,… niso samoumevni.

barabica, ukradlo si mi novoletnega avatarja:))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

barabica, ukradlo si mi novoletnega avatarja:))))[/quote]

Caki ne vsem povedat. 😉 Saj se lahko drugace zmeniva :p

No, evo, kratko in jedrnato.

Tudi mi smo ateisti, a božič vseeno praznujemo. Pri nas nima nobenega verskega pomena, meni je to čas pravljice. Čas, ko se vrnem v otroštvo, se veselim preprostih stvari, ko se čas ustavi,…. In skozi oči svojih otrok, ki z otroškim navdušenjem pečejo piškotke, potico in postavljajo smrekico, podoživim radost v preprostih stvareh, ki jih v teku vsakdana radi pozabimo – da družina, otorci, zdravje,… niso samoumevni.[/quote]

….zelo lepa misel, zelo resnično…

sreča tvoja ali kaj si že

veliko pravoslavcev hodi v cerkev, pa so zasebno eni navadni pokvarjenci, morda tudi mamilaši in ne vem kaj…Pokanje petard na božič je primitivnost, ne pa ponos

Verskega praznika res ne rabiš, da se družina poveže (govorim o šisrši družini-več generacij)….ampak ali misliš, da meni paše, da se je praznik, ki ga praznujem spremenil show?????…..ali meni paše, da se nestrpneži, ki pač ne prenašajo krščanstva ob vsaki priliki spotikajo ob mene in mojo tradicijo?……….skomercializiranih in umetno ustvarjenih imamo kar nekaj praznikov….božič, Valentinovo (od kje to), helloween (od kje to) itd…..mene žalosti, da so mi ukradli povsem normalen nehisteričen praznik in ga spremenili histerični potrošniški dogodek……[/quote]

Končno ena s svojo lastno pametjo!

JAAAAA! Tudi mene to isto žalosti!
Zato pa pravim, da je moja sreča ta, da sem pravoslavka in da pri nas verski prazniki niso (še) skomercializirani!
Če bi ila pa katoličanka, bi pa verjetno (ker sem smao človek), tudi jaz podlegla showu…

tudi med katoliki so čudne osebe; pri maši znajo bit, zasebno pa so podn…

torej

povsod so gnile osebe !!

barabica, ukradlo si mi novoletnega avatarja:))))[/quote]

Caki ne vsem povedat. 😉 Saj se lahko drugace zmeniva :p[/quote]

tale naj bo do jutri 😛
jutri pride zmaj nazaj :))))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Nobena, ampak nobena vera na tem svetu v svojih temeljih ne uči nič slabega. Slabi smo ljudje, ne vera!

Tudi ti si slaba, ker v mojem pisanju iščeš samo razlog za kreg in omalovaževanje moje vere in mojega verovanja. Zakaj se počutiš ogroženo ob enem čisto nedolžnem postu?

Samo, da povem, da jaz nisem pravoslavka. To ni glih velike razlike od katoliške in nič od tega mi ni všeč.

Dajte mi razložit, a ste vi vsi v kakšni depresiji.

Seveda vam lahko pomagam, samo pokličite in napišite mail.

če pa menite, da se morate spucati, pa pojdite en krog okoli hiše.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

pravoslavna in katoliška vera se bosta zelo kmalu združili, berem o tem ves čas; obe vere verjameta v Jezusa in Marijo, Sveto Trojico…

nobena religija pa ni prednost. Vse so na istem.

Caki ne vsem povedat. 😉 Saj se lahko drugace zmeniva :p[/quote]

tale naj bo do jutri 😛
jutri pride zmaj nazaj :))))))[/quote]

sej drugac ti kar pristoji :p

ja… na srečo sem človek… ali na žalost sem samo človek…

Kot človek bi morda še zapadla v vso skomercializirano evforijo in podlegla vsem medijskim in trgovskim potrošniškim smernicam. Ampak ker sem pravoslavne veroizpovedi, vso stvar doživljam in razumem drugače ter nisem podlegla množični gonji za kičastim božičem, ki nima več nobene veze s svojim prvotnim značajem.[/quote]

A ko vaši streljajo za badnje veće pred pravoslavno cerkvijo v LJ, pa petarde mečejo, pa te ne moti?

to sem ji mislila povedat, ja

sem srbkinja, pa mi pokanje pred cerkvijo ni všeč

Meni bolj paše Katoliški način

pravoslavna in katoliška vera se bosta zelo kmalu združili, berem o tem ves čas; obe vere verjameta v Jezusa in Marijo, Sveto Trojico…

nobena religija pa ni prednost. Vse so na istem.

Ne vem zakaj je bilo potrebno brisat moje poste, ker resnično nikogar ne žalijo!
V nekaterih temah, kjer se pa žalijo zelo pod pasom, pa posti niso brisani.
Razlago prosim.

Če te tako moti gledati srečne ljudi, okrašene ulice, prijetno glasbo, veselje in ljubezen, potem se vprašaj, kaj je s tabo narobe. Zakaj si tako togotna, osamljena, zadrta.

Sicer pa, če si tako polna keša, si kupi za božično novoletne praznike karto za Egipt ali kakšno drugo muslimansko državo. Tam ne praznujejo tako, kot pri nas. Je pa res, da so tam tudi zadovoljni in srečni ljudje. Tako da tudi to ne bo zate. Zate bo samo kakšna jama, temna, mrzla, brez ljudi, brez veselja. Kjer boš lahko sama s sabo in to ti bo največja kazen.

pravoslavka

kako lahko napišeš, da je tvoja sreča, da si pravoslavka ? Kaj je srečnega v tem ? Moji otroci so katoliki in smo srečni . Pa ne govorimo, da smo srečni, ker smo katoliki.

Kako lahko sploh izjaviš nekaj tako gnilega ?

New Report

Close