Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nehajte nam vsiljevati ta svoj lažnivi božič

Nehajte nam vsiljevati ta svoj lažnivi božič

Sem katoličanka in praznujem božič. Pa ne z nakupovanjem daril in ne s krašenjem jelke in kuhanjem bogatega kosila, nažiranjem…ampak prav tako, kot opisuješ ti: komaj čakam, da grem v naravo, da se z družino “umirimo” malo, se usedemo skupaj z najinimi starši ob lahki večerji, da stisnem roko po polnočnici sorodnikom, sosedom, prijateljem…zamer nimam, hinavščino ignoriram – sem do vseh prijazna, s tem da imam seveda nekatere ljudi raje, kot druge, ker so mi bližje. Do drugih (drugačnih) pa nimam prav nobenih zamer in niti strahov.

Všeč mi je praznovanje muslimanskih praznikov, všeč mi je hindujsko čaščenje in praznovanja, všeč so mi tudi stari slovanski bogovi in stare šege in navade,…

In prijatelj iz Libanona, ki je muslimanske vere, mi vsako leto pošlje voščilnico za božič in ker ima sorodnike tudi v ZDA, postavi tudi jaslice in jelko:) – kar tako, ker mu je všeč.

Meni je všeč, da ljudje znajo sprejemati dobre navade in dobre prakse in zavračajo nestrpnost, napetost, sovraštvo – v vsaki obliki!

nihče te ne posiljuje.veruješ ali pa ne.če nisi verna ti ni treba narediti nič.dobro pa bi bilo da takrat ko mi to praznujemo in smo recimo doma bi vi lahko hodili delat pa ravno tako koristite prosti delovni dan.zato ne bodite tako dvolični.
veliko je na svetu ver a če v katero veruješ je to tvoja stvar kako se boš odločil.pač mi verujemo v božič vi pa mogoče v kaj drugega.

A si ti kaj v sorodu z Zahovičem? 😉

RES SI UBOGA. NA DUHU…..!!
SMILIŠ SE MI, ČE POTREBUJEŠ KAJ, RECI….

New Report

Close