Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nehajte nam vsiljevati ta svoj lažnivi božič

Nehajte nam vsiljevati ta svoj lažnivi božič

ja… na srečo sem človek… ali na žalost sem samo človek…

Kot človek bi morda še zapadla v vso skomercializirano evforijo in podlegla vsem medijskim in trgovskim potrošniškim smernicam. Ampak ker sem pravoslavne veroizpovedi, vso stvar doživljam in razumem drugače ter nisem podlegla množični gonji za kičastim božičem, ki nima več nobene veze s svojim prvotnim značajem.[/quote]

A ko vaši streljajo za badnje veće pred pravoslavno cerkvijo v LJ, pa petarde mečejo, pa te ne moti?[/quote]

Hm, že nekaj let nisem slišala petard pred pravoslavno cerkvijo.
Sem pa ob polnočnici slišala petarde pred ljubljansko stolnico. No, to tudi že nekaj let nazaj, ko se je tudi pred pravoslavno cerkvijo pokalo, zdanja leta pa nisem obiskala polnočnice.

Da, me moti. Ne smao pokanje, če bi le bilo del tradicije, kot pri Kitajcih, ampak me bolj moti to, da smo prevzeli kitajske navade.

eeee…jaz nisem v depresiji……..me pa nervira, da mi nekdo “krade” novoletnega avatarja 😉

glede praznikov pa tako: vsak naj praznuje praznike v katerih se najde….ostale naj preskoči…. vsem pa želim vesele in zadovoljne praznike, katerekoli, kadarkoli jih pač praznuje in ne glede na veroizpoved……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Se ne strinjam s tem kar je napisala avtorica, koneckoncev ima vsak pravico delat kar mu paše (dokler drugemu ne škodi). O mentalnih sposobnostih pa ne bi tukaj debatirala. Vera in mentalne sposobnosti so namreč za marsikoga skregane med seboj … Pa spet, vsak verjame kar mu paše.
Meni je praznično vzdušje všeč, ni pa mi treba počet vsega kar počnejo drugi, ni mi treba niti tega razumet, niti odobravat. Da bi me pa motila smrekica v ordinaciji zobozdravnika … no to je pa celo zame preveč.

eeee…jaz nisem v depresiji……..me pa nervira, da mi nekdo “krade” novoletnega avatarja 😉

glede praznikov pa tako: vsak naj praznuje praznike v katerih se najde….ostale naj preskoči…. vsem pa želim vesele in zadovoljne praznike, katerekoli, kadarkoli jih pač praznuje in ne glede na veroizpoved……[/quote]

have fun girl. 😉

No, vidiš, da naš napisati tudi bolj prijazno. Te je Primož brisal, ker si bila že malček žaljiva, a ne? 😛

Ja, sem srečna, da pri nas verski prazniki (še) niso skomercializirani in da jih ne spremlja cel pomp in se iz njih ne dela show za množice.
Če bi bila katoliške vere, bi verjetno, ker sem samo človek in sem kot človek tudi grešnik, podlegla vsemu medijskemu pompu in se pridružila showu. Tako pa pač še vedno jemljem božič kot striktno verski praznik in ga tako tudi praznujem.

No..lepo :)))

A jaz tebe mogoče “poznam”..

Gospod primož je sonček !! Ker nudi pomoč depresivnim

Primož, en velik objem !!

Mislim, da se ne poznava 🙂 Ha ha ha ….Sem sramežljive sorte

Ana

Ne vem zakaj je bilo potrebno brisat moje poste, ker resnično nikogar ne žalijo!
V nekaterih temah, kjer se pa žalijo zelo pod pasom, pa posti niso brisani.
Razlago prosim.[/quote]

Kater post pa je bil zbrsan tvoj, ki ni nikogar žalil?

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

No, vreu, sem mislil, da si S….Tukaj ni glih dost Srbkinj gor..

eeee…jaz nisem v depresiji……..me pa nervira, da mi nekdo “krade” novoletnega avatarja 😉

glede praznikov pa tako: vsak naj praznuje praznike v katerih se najde….ostale naj preskoči…. vsem pa želim vesele in zadovoljne praznike, katerekoli, kadarkoli jih pač praznuje in ne glede na veroizpoved……[/quote]

have fun girl. ;)[/quote]

Hvala kensi 🙂

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

eeee…jaz nisem v depresiji……..me pa nervira, da mi nekdo “krade” novoletnega avatarja 😉

glede praznikov pa tako: vsak naj praznuje praznike v katerih se najde….ostale naj preskoči…. vsem pa želim vesele in zadovoljne praznike, katerekoli, kadarkoli jih pač praznuje in ne glede na veroizpoved……[/quote]

have fun girl. ;)[/quote]

;)))))))…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Če ne praznuješ božiča, pač ne kupuj daril. Za božič doma – lahko se z delodajalcem dogovoriš, da boš takrat delala, pa bo mir![/quote]

Tako je. V SLO prevladuje Katoliška vera in temu primerni so običaji, katere bi lahko mirno sprejela ali spregledala. Tako tudi velja, da je Božič državni praznik. Takrat si prosta ali pa imaš plačane praznične ure. To te ne moti?!

pišuka Primož……ne kradi mi žarometov 😀

have fun girl. ;)[/quote]

Hvala kensi 🙂

primož[/quote]

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Hvala kensi 🙂

primož[/quote][/quote]

pišuka Primož……ne kradi mi žarometov 😀

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Primož

Voščim vam lepe praznične dni. Radi vas imamo.

Ana

[/quote]

pišuka Primož……ne kradi mi žarometov :D[/quote]

teheee WildWind uzivi 🙂

itak da bom:))))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Za tiste pa, ki praznika ne marate: saj ni vse v tonah daril ampak v malenkostih, ki jih lahko opazis v celem letu in ne samo za praznike. Treba je znat uzivat, ne pa dramo zganjat. 😉

Čakaj, zakaj bi moral zobar iz lastne ordinacije umakniti smreko? Vzemi to kot dekoracijo, doma pa imej tako, kot ti paše.

Ma vidite, d aženska teži brezveze. Naj se preseli v Severno Korejo..

zakaj ti meni vsiljuješ ateizem. Da ne govorim o tem, kako ste ga vsiljevali v prejšnjem režimu, sedaj je pač svoboda, sprijazni se ali iti v severno korejo.

ja tok bom rekla. dandanes je moderno slaviti božiča, ker je pač politika takšna. lepo prosim, kdo je imel v času “komuizma” jajca, da je slavil božič. tisti so bili tapravi, ne pa sedajni, ki pač pihajo na dušo pač tedanji cerkveni klimi.
pa razna darila, božički uvoženi iz amerike. sama lažna morala. naj veter zapiha drugače, bodo vsi spet slavili dedka mraza. sam tolk o temu.

ja, tisti,ki se obračajo po vetru, naša družina že stoletja praznuje božič zaradi svojega bistva in niti komunizem ni mogel tega preprečiti, pa ne da se niso trudili.

New Report

Close