Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nehajte že pridigati, da je 700 evrov veliko denarja!

Nehajte že pridigati, da je 700 evrov veliko denarja!

seveda, ker z butli nimam kaj komunicirat, sploh s takimi, ki jim je bolj pomembno pljuvat po nekom, kot pa razmišljat… ampak ja, važno da vam en teoretičen mulc iz mama hotele soli pamet, ko pa pridete v poslovalnico k ta istem mulcu iz mama hotela in plačate za “strokovno” svetovanje se vam pa marija prikazuje.[/quote]

lol, na travci si tudi?
ali samo haluciniraš?[/quote]

Da nisi slucajno ti? Poznas me me, s cim se prezivljam in za kaj mi vse ljudje v reali placujete nimas pojma ergo ostane samo tisto kar sama blodis, kar je pa svetlobna leta od realnosti.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

700 € je komaj dovolj za eno osebo z vsemi zivljenskimi stroski vred . Sem je vsteto stanovanjski stroski , bencin za avto , mobitel in hrana in to komaj zadostuje ce jes konvecialno hrano za malo boljso hrano je premalo . Mislim da bi moralo biti povprecje na osebo za ok. life minimalno 1000 € per odraslo osebo vsaj za zivljenje v Ljubljani ostalo je zivotarjenje in biti zmeraj v strahu in to je pomoje zelo hudo.
Tisti ki pravijo da s 1000 € prezivijo 3 so carovniki .
Je pa res da ko se ti enkrat standard zivljenja zvisa ga zelo tezko izpustis . Sploh avto , mobitel , potovanja je danes nekaj normalnega in temu se vsak tezko odpove.

V parku blizu službe sem vsak dan videvala klošarja. In ko sem videla, da tudi v največjem mrazu spi zunaj (pri -15 stopinjah), sem se odločila, da mu za tri mesece plačam sobo v samskem domu. Šla sem vprašat, če imajo prostor in če lahko plačam za nekoga. Takoj so bili za. Ko sem povedala za koga, so rekli, naj ga ne sračkam. Da ima tip 700 eur penzije in bi si lahko sam plačal, pa noče, ker bi se moral držati reda samskega doma. Raje spi zunaj, kot da bi moral upoštevati nekaj pravil.

Torej, da se ne zaletite kam. 700 eur je za klošarje. Glih za glih. Poštena plača se začne pri 2jurja neto.

Pri nas pa je to tako:
Imamo lastniško stanovanje, tako da najemnine ni, kreditov ni…

300€ damo za tekoče račune (elektrika, voda, plin, gretje, internet..)
25€ za tri gsm-e
200€ – 250€ gre za hrano, prašek in šampon:)

Na razpolago je 800€ moževe plače, torej lahko vsak mesec privarčujemo vsaj 200€, 100€ pa skoraj sigurno.
Ne mi govoriti da se ne da, vse se da, če se hoče!

Oblek imamo dovolj, strižemo se doma, barvamo tudi, na kavice ne hodimo, ravno tako ne h kozmetičarki, pedikerki in na fitnes, hišni kino imamo doma, kuhamo in jemo doma.


lol vse se da, če se hoče, pod pogojem, da dobiš stanovanje zastonj 🙂

ahaha

775 evrov imate stroškov, plača je 800 evrov in še 200 evrov prišparate? Avta nimate, mesečnih vozovnic tudi ne, otroci ne hodijo ne v šolo ne v vrtec, nobenih zavarovanj (samo dodatno bi bilo 60 evrov na mesec), nikoli se vam ne pokvari noben aparat ali razbije kak krožnik, otrok očitno ne raste več in ima lahko 7 let ista oblačila.

Daj, prosim, spomni se boljšo provokacijo, ker tole je kr neki.

To bi bilo edino prav in normalno!!!!!

če ti stanovanje iz neba prileti res (beri – podarjeno ali podedovano). pa če tvoj otrok nič ne raste, ne potrebuje nobene obleke, nobenih čevljev, nobene vozovnice, nobene malice in kosila, nobene dejavnosti in nič od nič. 250€ za hrano za 3 od tega en otrok? če ne bi imela otroka bi ti še verjela ja, ker jaz ne rabim tako razolike prehrane, kot otrok ki intenzivno raste. tako pa kupim le kilo banan/pomaranč/jabolk (nekaj od tega ne vse ampak kombiniram kaj je v akciji) in nekaj navadnih jogurtov da ima vsak dan kaj od tega poleg makaronov, mesa, krompirja in riža in me že to pride toliko da niti pod razno nemoreš bluzit da jeste raznoliko in kakovostno. plato mleka gre tako hitro da ne moreš verjet, ko sva bila dva je bil plato za dober mesec, zdaj ga ni v dveh tednih maksimalno! zato ker pri prehrani kupujem malo boljše le za otroka, za naju nič pa ne pridem skozi z 250. če štejemo zraven čistila, prašek in kozmetiko. barvam se ne, se nikoli nisem, pri frizerju sem enkrat letno dam celih 15€, moža strižem doma in otroka isto, na kaviisem nazadnje bila 2 leti nazaj, zunaj se ne spomnim kdaj sem jedla, pedikerja, kozmetičarke in fitnesa še v življenju nisem videla, na dopustu nisem bila že 5 let, pa obleke in čevljev si z možem nisva kupila že par let pa se mi vseeno zdi to kar ti govoriš navaden BULŠIT IN NAKLADANJE!!! otrok pri nas rate tako nogice kot on cel, ri vas očitno ne. pa vrtec se pri nas tudi plačuje, pri vas očitno niti šola niti vrtec in imate vse zastonj. pa avta nimate ali pa vam zavarovanje in bencin tudi tašča plačuje a ne. m imamo le en avto star 9 let pa je treba tudi tega zavaorvat in tankat ker tukaj javnih prevozev NI. oziroma je, 5 kilometrov peš 2x na dan linija ja. samo v vrtcu se ne strinjajo da pripeljem otroka ob 5.zjutri in pridem ponj ob 6. zvečer. mogoče lahko pa to ti urediš, ko praviš da je treba le znati? pa mi uredi še sproti da mi stanovanje pade v naročje kot je tebi, da se lahko potem hvalisam naokoli. da bi pa jaz dobila podarjene vse obleke in stanovanje bi pa tudi fino živela in dala kaj na stran ja. pridi plačevat najemnino 300€ za 40 kvadratov kot jo jaz pa da te potem slišim! no daj povej mi kje lahko prešparam prosim. za otroke kupujem rabljene obleke in če so kje kakšne akcije. ampak itak je že to preseravanje, lahko bi ga oblačila v 3 številke manjše, kaj pa mulc ve. pa ga imela na vodi kuhanem krompirju a ne. upam, da vam čimprej ostane ena lepa 0 od vaših čudežnih €, da te vidimo v vrsti za kakšno pomoč. pa da ti takrat nekdo reče da se vse da če se hoče samo ti si pač glupa in še lena povrhu. iskreno upam, da do tega pride čimprej! boš morda pomislila preden boš še pametovala kdaj!

Evo, takšne me razjezijo.

To, da tebe frizerka ni sto let videla, je tvoj problem. Jaz nimam namena okoli hoditi takšna kot cirkus. A sama naj se strižem? Mož naj me striže? Ja, razumem, tudi do tega lahko pride, v Sloveniji je strašna brezposelno, ampak če z možem hodiva v službo, oba delava, bova pa drug drugega strigla? Tudi jaz ne grem več h kozmetičarki, ne grem na pedikuro, pa je sramota, da si tega ne morem privoščiti pri dveh plačah. Zame je to sramota, ne pa nekaj, s čimer bi se hvalila.

Sploh pa lažeš, ker nikoli ne moreš 200 privarčevati pri teh številkah. 775 stroškov si naračunala, plačala 800, od kod potem 200? Z otroškimi dokladami, verjetno?

In potem jaz mislim, da mi matematika ne gre:))

Torej 300+ 250 + 25 = 575, mar ne.Kje ste ve našle še 200 eurov?

Ostalega od jaz pa znam pa ne komentiram.

Se pardoniram, nisem videla, da je od 200 do 250 evrov, ker je obakrat napisala evro, sem mislila, da gre za dve vsoti.

Pa tudi drugače ne kupim. Vse položnice 300 evrov? Nobenega ni v vrtcu, nobenega v šoli, grejete se ne? Koliko pa vas sploh je, da za za vso hrano in vso kozmetiko porabite samo 200 evrov? Kaj sadja jeste, kaj zelenjave? Aja, vem, pri vas vse zraste, tudi decembra.

Bencina ne plačujete? Ste vsi skozi doma? Če nimate avta, vsaj kakšne vozovnice plačujete ali ste res vsi doma? A kdo kdaj pri vas rabi očala? Ne stanejo nič. Se vam nič nikoli ne pokvari? Oblek imate dovolj, lepo, ampak nič ne prerastete pri vas doma, so otroci ves čas enako veliki? Tudi čevljev ne prerastejo? Nikoli nimajo nobene ekskurzije? Nikoli niso na noben rojstni dan povabljeni? Interesnih dejavnosti tudi nimajo? Kdaj greste na kakšen izlet? Samo sedite doma, se sami strižete in pedikirate in razmišljate o tem, kako čudovito varčni ste?

Ne, ne delam se norca iz ljudi, ki nimajo. Delam se norca iz tistih, ki menijo, da bi cel slovenski živež moral živeti na robu revščine.


lol vse se da, če se hoče, pod pogojem, da dobiš stanovanje zastonj 🙂

ahaha[/quote]

Ahaha, stanovanje sem kupila sama, ahahahaha, odplačala v 20 letih, ahahahaha, nisem več smrklja, zato pazi na bonton!

Nikomur se ne mislim opravičevati in razlagati kako in kaj.
Napisala sem tako kot je, če ne verjamete je pa to popolnoma vaš problem.

Mi je pa zanimivo brati kako postanete nestrpne, če nekdo napiše da zna z denarjem:)

A to, da nas bodo ženske zdaj možje strigli, to pomeni znati z denarjem?

To pa je zato, ker se ne premore malo OBJEKTIVNOSTI!

Na vse je treba gledati izključno s svojega dvorišča. Bog varuj, da ne bi pogledali malce širše, ugotovili kakšne stroške povprečna odgovorna in “nezalagana spredaj in zadaj” družina ima! Kaj je nujno, kaj ni, kaj je luksuz in kaj ni, čeprav si nekdo tega ne mor privoščiti.[/quote]

Iz čigavega stališča pa ti gledaš? Pa ne da iz svojega, nezalaganega?

Sicer se čisto strinjam s tvojimi ostalimi posti v tej temi, vendar vsi podajamo mnenja izključno iz svojega stališča in dvorišča. Jah, čigavega pa?[/quote]

Ne, ne gledam s svojega stališča.

Ne, pa ne znaš z denarjem. Ker 3 članska družina za hrano in kozmetiko/čistila nikoli ne porabi 200€, ampak se kolikor toliko spodobna cifra vrti na vsaj 300, prej na 400€. Razen eveda, če ti kdo nepomaga in te ne zalaga z zelenjavo in mesom…
Smo živeli kar nekaj časa tako, da je bilo za hrano in ostale nujne kozmetično-čistilne zadeve namenjenih samo 150-200€, pa dobro vem, kaj za ta denar lahko kupiš in kaj lahko skuhaš.

Nestrpne postanemo, ko nekdo naklada.
In se spretno izogiba neprijetnim vprašanjem okrog avta, šolskih položnic, zavarovanj, oblačil za otroka in podobnega.

Ampak če se ti zdaj boljše počutiš – in to spet za nič denarja, torej še en dokaz, da res znaš z denarjem!

hehe super komentar, se strinjam v celoti
tudi meni gredo na jetra taki ki mislijo da če so sami asketski in živijo v stilu Diogena, menijo da bi vsi ostali morali tako. Hvala ampak ne hvala. Ker za mene življenje ni življenje če si vsaj 1x letno ne bom mogel privoščit poštenih 10 dni dopusta na morju v povprečnem hotelu, če si ne bom mogel kupit povprečnega avta, sem pa tja kaj za dušo, kaj za zdravje in za dobro počutje. Pa kdaj pa kdaj šel jest tudi ven s prijatelji. In v čem je potemtakem sploh smisel življenja če cele dneve samo garaš da potem tako bedno životariš da niti k frizerju ne moreš?
Za mene bi taki tiči morda tudi rekli da ne znam z denarjem ker si občasno privoščim tudi naštete stvari, pa mi ob 900€ plače to kar znese.. Imam sicer kredit a zaradi tega nisem zapufan.
Pač živite če vam tako paše in če nimate nobenih potreb oz ste jih potlačili vase, ni pa treba tak način življenja vsiljevati še ostalim ker ne obstaja le varčnost in zapravljanje ampak tudi nekaj vmes
Se mi pa smilijo otroci takšnih staršev, najbrž tudi njim nič ne privoščijo saj je po njihovi logiki vse kar ni kruh in voda luksuz

************************** § ▲ !

Sprijaznite se babe, ne znate z denarjem, zato pa vam tipi skačejo čez plot.
Noben normalen moški ne mara zapravljive ženske, nobeden!


jaz osebno pa imam raje da si ženska kdaj pa kdaj rada kaj privošči (kozmetiko, cunje, masažo, solarij)- pa četudi za moj denar kot pa da je ena škrtuhinja. Ker kdor je škrt pri denarju je škrt ponavadi tudi z čustvi.
Vsaka normalna ženska ima želje in si rada kdaj privošči tudi kaj zase, bolj me skrbi tista ki teh ćželja nima oz jih je potlačila globoko vase.
Pa zapravljivost je zelo relativna stvar, to kar sem zgoraj navedel ni zapravljivost ampak normalne želje in potrebe.

************************** § ▲ !

V bistvu si vsak moški želi žensko, ki jo bo lahko strigel, ji barval lase, delal trajno, zraven pa še pedikiral in manikiral. Za zahvalo mu bo ona z 200 evri na mesec vsak dan skuhala ne samo dobro, zdravo gurmansko kosilo, tudi večerja bo enako dobra, zdrava in gurmanska, seveda kuhana.

V bistvu si vsak moški želi žensko, ki jo bo lahko strigel, ji barval lase, delal trajno, zraven pa še pedikiral in manikiral. Za zahvalo mu bo ona z 200 evri na mesec vsak dan skuhala ne samo dobro, zdravo gurmansko kosilo, tudi večerja bo enako dobra, zdrava in gurmanska, seveda kuhana.[/quote]

V bistvu si želi tudi žensko, ki ga ne bo spustila ne k frizerju, ne na pivo, ne po kake nove štumfe in mu prepovedala tudi avto.

V bistvu si vsak moški želi žensko, ki jo bo lahko strigel, ji barval lase, delal trajno, zraven pa še pedikiral in manikiral. Za zahvalo mu bo ona z 200 evri na mesec vsak dan skuhala ne samo dobro, zdravo gurmansko kosilo, tudi večerja bo enako dobra, zdrava in gurmanska, seveda kuhana.[/quote]

V bistvu si želi tudi žensko, ki ga ne bo spustila ne k frizerju, ne na pivo, ne po kake nove štumfe in mu prepovedala tudi avto.[/quote]

Normalno, da ne bo imel avta, si videla bencin kje v zgornjem proračunu? Normalno, da ne more na pivo, če ga hoče piti, naj si kupit tistega liter in pol S-Budget, ki je strašno poceni. Štumfe se krpa, dokler jih je še kaj skupaj. A moški hodijo k frizerju? Pri varčnih, kjer še ženske ne, normalno, da moški ne bodo. Razmišljam, ali mož sme imeti kolo ali ne, ker tudi kolo je strošek. Javim, ko premislim.

V bistvu si želi tudi žensko, ki ga ne bo spustila ne k frizerju, ne na pivo, ne po kake nove štumfe in mu prepovedala tudi avto.[/quote]

Normalno, da ne bo imel avta, si videla bencin kje v zgornjem proračunu? Normalno, da ne more na pivo, če ga hoče piti, naj si kupit tistega liter in pol S-Budget, ki je strašno poceni. Štumfe se krpa, dokler jih je še kaj skupaj. A moški hodijo k frizerju? Pri varčnih, kjer še ženske ne, normalno, da moški ne bodo. Razmišljam, ali mož sme imeti kolo ali ne, ker tudi kolo je strošek. Javim, ko premislim.[/quote]

Sem tudi sama hotela vključiti še kolo, a če živijo v kakšnem mestu, hitro lahko izgine, zračnice so tudi drage pa baterije za luči … mislim, da ne bo šlo.

Normalno, da ne bo imel avta, si videla bencin kje v zgornjem proračunu? Normalno, da ne more na pivo, če ga hoče piti, naj si kupit tistega liter in pol S-Budget, ki je strašno poceni. Štumfe se krpa, dokler jih je še kaj skupaj. A moški hodijo k frizerju? Pri varčnih, kjer še ženske ne, normalno, da moški ne bodo. Razmišljam, ali mož sme imeti kolo ali ne, ker tudi kolo je strošek. Javim, ko premislim.[/quote]

Sem tudi sama hotela vključiti še kolo, a če živijo v kakšnem mestu, hitro lahko izgine, zračnice so tudi drage pa baterije za luči … mislim, da ne bo šlo.[/quote]

Absolutno. Čeprav mogoče bi mu pa pustila ukrasti kolo? To še ne vemo, ali mož sme ali ne.

New Report

Close