Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nehajte že pridigati, da je 700 evrov veliko denarja!

Nehajte že pridigati, da je 700 evrov veliko denarja!

To bi bilo edino prav in normalno!!!!![/quote]

Točno!
In žalostno, da je večina ljudi že čisto prepariranih z mislijo, da je dovolj ŽIVOTARITI in ne ŽIVETI. Zadovoljevati le najbolj osnovne potrebe in še to le na ravni osnovnega vzdrževanja, da le preživiš. Da ne rabiš ničesar za razvoj svoje osebnosti, potencialov, sprostitev, rast v različnih pogledih.
Bomo drugo leto ugotavljali, da je bogastvo 500 EUR … in čez par let pest riža?
Bi se dalo kakšno rečt še o uničevanju človeškega dostojanstva v povezavi s to temo.

Zakaj se norčujete iz človeka ki zna, oziroma mora gledati na vsak €!?
Ne vem no, se mi zdi da ste tukaj same bogate, ali se motim? Živimo v svetu, kjer v nekaterih družinah še 700 evrov na mesec nimajo in morajo preživeti.
In iz takih ljudi se ve norčujete.
Ste pomislile na to, da se to lahko zgodi tudi vam? Niste ne, kajne da niste. V nasprotnem primeru ne bi pisale nestrpnih bedarij. Tudi ve mogoče nekoč ne boste imele za frizerja in potem…potem se vam bo zmešalo, ker brez frizerja pa pač ne bo šlo, kajne?
Jaz sem se kar malo zamislila. Kam gre ta svet? Pokvarjen svet!

Sem tudi sama hotela vključiti še kolo, a če živijo v kakšnem mestu, hitro lahko izgine, zračnice so tudi drage pa baterije za luči … mislim, da ne bo šlo.[/quote]

Absolutno. Čeprav mogoče bi mu pa pustila ukrasti kolo? To še ne vemo, ali mož sme ali ne.[/quote]

Zvito!
Tudi pomislila nisem na kaj takega.

Mogoče zato za hrano dajo samo 200 evrov na mesec?

Hkrati živimo tudi v svetu, kjer imajo v nekaterih družinah stokratnik 700 evrov na mesec. In?

Menda iskreno ne verjameš navedbam, da lahko prišpara 200 evrov na mesec? Če se kdo tukaj norca dela iz revežev, se prav ta čustveno neinteligentni osebek.

NORČUJEMO SE IZ LJUDI, KI NAS PREPRIČUJEJO, DA MORAMO PRISTATI V TAKŠNO ŽIVOTARJENJE.

NE NORČUJEMO SE IZ LJUDI, KI NIMAJO. TUDI MI NIMAMO. MNOGI TUKAJ NIMAMO. PA SE NOČEMO SPRIJAZNITI S TEM, DA SE MORAMO MI MED SABO STRIČI DOMA, MEDTEM KO SO SE ENI NAKRADLI IN SO VSAK DAN V SALONU. DA MORAMO MI JESTI ZA 200 EVROV NA MESEC CELE DRUŽINE, MEDTEM KO NEKATERI TO ZAPRAVIJO ZA ENO SAMO VEČERJO.

Pa razumi, če moreš. Očitno ne.

NE PRISTANEM NA TO, DA JAZ IN MOJA DRUŽINA NE BOMO IMELI NIČ, MEDTEM KO SO SI NEKATERI NAKRADLI MILIJONE, NE PRISTANEM.

V vseh temah na monu dosedaj, kjer se je razpravljalo o tem, s koliko se da preživeti, se je našla ena super mona, ki preživi s skoraj nič denarja in potem našteje svoje stroške. Ko se ji z argumenti dokaže, da je pol stvari zamolčala, ta mona izgine. Kaj misliš, zakaj? Ja, in potem ti preostane le še norčevanje, se človek vsaj nasmeje.

Iz tistih, ki res nimajo, se še nikoli nihče ni norčeval, nasprotno, pomaga se jim. Ne enkrat so tukaj že bile take “akcije”.

Ta dama, ki pri 800 eurih prišpara 200 eurov, pa naklada….

Nekateri doma tudi kaj pridelamo, si pripravimo ozimnice, vložimo sadje in zelenjavo, kisamo zelje, repo, zakoljemo kravo in prašiča, poberemo jajca…imamo skoraj vse kar potrebujemo doma in skoraj ne potrebujemo denarja.

Denar potrebujemo le za obleko in obutev, no ja pa za frizerja tu in tam:)
Prihranki se nam kar kopičijo.

Hkrati živimo tudi v svetu, kjer imajo v nekaterih družinah stokratnik 700 evrov na mesec. In?

Menda iskreno ne verjameš navedbam, da lahko prišpara 200 evrov na mesec? Če se kdo tukaj norca dela iz revežev, se prav ta čustveno neinteligentni osebek.[/quote]

S takimi žalitvami si čustveno neinteligenten osebek lahko le ti!

NORČUJEMO SE IZ LJUDI, KI NAS PREPRIČUJEJO, DA MORAMO PRISTATI V TAKŠNO ŽIVOTARJENJE.

NE NORČUJEMO SE IZ LJUDI, KI NIMAJO. TUDI MI NIMAMO. MNOGI TUKAJ NIMAMO. PA SE NOČEMO SPRIJAZNITI S TEM, DA SE MORAMO MI MED SABO STRIČI DOMA, MEDTEM KO SO SE ENI NAKRADLI IN SO VSAK DAN V SALONU. DA MORAMO MI JESTI ZA 200 EVROV NA MESEC CELE DRUŽINE, MEDTEM KO NEKATERI TO ZAPRAVIJO ZA ENO SAMO VEČERJO.

Pa razumi, če moreš. Očitno ne.

NE PRISTANEM NA TO, DA JAZ IN MOJA DRUŽINA NE BOMO IMELI NIČ, MEDTEM KO SO SI NEKATERI NAKRADLI MILIJONE, NE PRISTANEM.[/quote]

Točno to sem hotela napisat. Neki menedžerček, ki je zaslužil milijone za-kaj-že zdajle oblizuje žlico na Velikonočnem otoku, mi pa tekmujemo v tem, kdo zna biti zadovoljen z manj. Zakaj že?

Jaz pri 20 letih delovne dobe, v JU, kjer imam dela s pacienti in diagnozami, kar ni ravno tekoči trak, dobim neto 680 eur!!? Res bi morala biti srečna s tem ane. Sem srečna, da sploh imam službo, samo, če bi živela brez moža, bi verjetno životarila. S tem, da sem vsak dan vsaj dve uri na cesti,d a pridem do službe in domov.

Nisi v JU, temveč v JS, to bi pa po 20 letih lahko vedela, pa brez zamere.

Točno tako – če dobiš stanovanje zastonj, se da in če imaš babico za varstvo otrok v bližini, tudi. V nasprotnem primeru pa nikakor ne.

NORČUJEMO SE IZ LJUDI, KI NAS PREPRIČUJEJO, DA MORAMO PRISTATI V TAKŠNO ŽIVOTARJENJE.

NE NORČUJEMO SE IZ LJUDI, KI NIMAJO. TUDI MI NIMAMO. MNOGI TUKAJ NIMAMO. PA SE NOČEMO SPRIJAZNITI S TEM, DA SE MORAMO MI MED SABO STRIČI DOMA, MEDTEM KO SO SE ENI NAKRADLI IN SO VSAK DAN V SALONU. DA MORAMO MI JESTI ZA 200 EVROV NA MESEC CELE DRUŽINE, MEDTEM KO NEKATERI TO ZAPRAVIJO ZA ENO SAMO VEČERJO.

Pa razumi, če moreš. Očitno ne.

NE PRISTANEM NA TO, DA JAZ IN MOJA DRUŽINA NE BOMO IMELI NIČ, MEDTEM KO SO SI NEKATERI NAKRADLI MILIJONE, NE PRISTANEM.[/quote]

Točno to sem hotela napisat. Neki menedžerček, ki je zaslužil milijone za-kaj-že zdajle oblizuje žlico na Velikonočnem otoku, mi pa tekmujemo v tem, kdo zna biti zadovoljen z manj. Zakaj že?[/quote]

Ko bi vsaj res bil na Velikonočnem otoku … pa tam moral ostati do smrti 🙂 Jaz mu ne bi zavidala.

Zardi odpovedovanja ne boste imeli več denarja.

Samo vi tega ne poveste. Vi se hvalite, da za vso hrano in kozmetiko porabite 200 evrov. Ne poveste, da vam mesa, sadja in zelenjave ni treba kupovati, da vam tri četrtine hrane ni treba kupiti. Ne, ne, raje se hvalite, kako za hrano porabite samo 200 evrov.

Samo vi tega ne poveste. Vi se hvalite, da za vso hrano in kozmetiko porabite 200 evrov. Ne poveste, da vam mesa, sadja in zelenjave ni treba kupovati, da vam tri četrtine hrane ni treba kupiti. Ne, ne, raje se hvalite, kako za hrano porabite samo 200 evrov.[/quote]

A eni resno mislite, da koga (vlado, delodajalce, trgovce itn.) briga ali zanima ce je komu dovolj denarja npr. 200, 300, 500, 700, 1000 itn. na mesec? Jih ne. Tolk imas kolikor zasluzis place ali ti je dajo ali kolikor dobis penzije in s tem je pac treba prezivet ter se temu prilagodit, ce noces dolgov itn. pac za 700 eur mesecno ne bos zivel kot nekdo, ki zasluzi 3000 eur mesecno ali pa pac poisci tako zaposlitev, da bi placa brez problemov potesila tvoje apetite.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Samo vi tega ne poveste. Vi se hvalite, da za vso hrano in kozmetiko porabite 200 evrov. Ne poveste, da vam mesa, sadja in zelenjave ni treba kupovati, da vam tri četrtine hrane ni treba kupiti. Ne, ne, raje se hvalite, kako za hrano porabite samo 200 evrov.[/quote]

A eni resno mislite, da koga (vlado, delodajalce, trgovce itn.) briga ali zanima ce je komu dovolj denarja npr. 200, 300, 500, 700, 1000 itn. na mesec? Jih ne. Tolk imas kolikor zasluzis place ali ti je dajo ali kolikor dobis penzije in s tem je pac treba prezivet ter se temu prilagodit, ce noces dolgov itn. pac za 700 eur mesecno ne bos zivel kot nekdo, ki zasluzi 3000 eur mesecno ali pa pac poisci tako zaposlitev, da bi placa brez problemov potesila tvoje apetite.[/quote]

Obstaja spodnja meja, s katero se še da preživeti. To vlado mora zanimati, pa tudi vse prebogate ljudi bi moralo močno skrbeti.

ah 700 sploh ne bom komentirala….js (sama) mam 1400 € pa mi nč ne ostane :(…..

A eni resno mislite, da koga (vlado, delodajalce, trgovce itn.) briga ali zanima ce je komu dovolj denarja npr. 200, 300, 500, 700, 1000 itn. na mesec? Jih ne. Tolk imas kolikor zasluzis place ali ti je dajo ali kolikor dobis penzije in s tem je pac treba prezivet ter se temu prilagodit, ce noces dolgov itn. pac za 700 eur mesecno ne bos zivel kot nekdo, ki zasluzi 3000 eur mesecno ali pa pac poisci tako zaposlitev, da bi placa brez problemov potesila tvoje apetite.[/quote]

Obstaja spodnja meja, s katero se še da preživeti. To vlado mora zanimati, pa tudi vse prebogate ljudi bi moralo močno skrbeti.[/quote]

Obstaja ze, samo je folku tudi ta ocitno premalo, ker ne zna z denarjem in zivi krepko prek svojih zmoznosti, kot ze omenjeno imajo npr. 500 eur zivijo pa kt da imajo 1000 eur pol je pa jamranje. Pa bog ne daj, da jim kdo to pove, je treba takoj zgrizt tazga cloveka.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

700 EUR je nič denarja.

S tem se da preživeti na določen krajši rok. Na dolgi rok je 700 EUR pogreb. Govorimo lahko le še o životarjenju. In vsak, ki ima dve možganski celici in ni sponzoriran, to dobro ve.

pa še to:

“Državi” tudi ni v interesu, da ima večino državljanov s 700 EUR prihodkov, ker od njih nič kaj veliko nima. Ni prihodkov, ni davkov, ni trošenja, veliko več je “medsosedske” pomoči in dela na črno.

ker so mi vzeli izpit in avto in ga ne mislim it nikol vec delat, mi naj nekdo svetuje, kako naj prezivim, ker nimam prevoza v sluzbo, se moram odseliti v mesto.

250 eur stane najem, 140 eur pa stroski. To je 400 eur.

Zasluzim 700 neto.

Samska in sama in brez otrok.

Kako naj prezivim s 300 euri? 1 kuhan obrok na dan dobim v sluzbi.

Kaj pa ostalo, ali se to komu izide?

Ali naj recem drzavi za sofinanciranje ker nisem sama kriva, ce so place take, da ne prides skoz mesec?

Hvala.

prezivela bos ze, kaj vec pa ne. Revscina.

JA res je da pridigajo tisti,ki zaslužijo krepko več,jaz bi njim dala toliko,pa da vidimo,kako bi preživeli.Sama dobim 600 eur,imam neprofitno stanovanje in nezaposlenega partnerja pa vem kako težko je preživet.

Umiri se malo in svoje frustracije.

Sem ti jaz kriv, da zaslužiš tako malo? Ponavljam 4521354-ič, da je 700 EUR / mesec nič denarja, če nisi socialc na tak ali drugačen način in imaš družino in otroke.

Če moraš poleg hrane skrbeti za:

— rešitev stanovanjskega problema
— mesečni stanovanjski stroški
— nakup avtomobila
— vzdrževanje avtomobila (registracija, popravila, gorivo)
— investicije
— amortizacija hiše, stanovanja, kjer imaš nastanjeno svojo rit
— obleka in obutev
— vrtci + ostali stroški, povezani z otroci
— varčevanje za starost (kdo ti bo deal penzijo? Boš kar umrla, ko boš brez dohodkov? Pričakuješ, da bo kdo skrbel zate?)
— nakup in popravila bele tehnike
— nepredvideni stroški
— ipd.

New Report

Close