Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nehajte že pridigati, da je 700 evrov veliko denarja!

Nehajte že pridigati, da je 700 evrov veliko denarja!

Umiri se malo in svoje frustracije.

Sem ti jaz kriv, da zaslužiš tako malo? Ponavljam 4521354-ič, da je 700 EUR / mesec nič denarja, če nisi socialc na tak ali drugačen način in imaš družino in otroke.

Če moraš poleg hrane skrbeti za:

— rešitev stanovanjskega problema
— mesečni stanovanjski stroški
— nakup avtomobila
— vzdrževanje avtomobila (registracija, popravila, gorivo)
— investicije
— amortizacija hiše, stanovanja, kjer imaš nastanjeno svojo rit
— obleka in obutev
— vrtci + ostali stroški, povezani z otroci
— varčevanje za starost (kdo ti bo deal penzijo? Boš kar umrla, ko boš brez dohodkov? Pričakuješ, da bo kdo skrbel zate?)
— nakup in popravila bele tehnike
— nepredvideni stroški
— ipd.[/quote]

Pozabil si na plačevanje doma za dementne starše …

Umiri se malo in svoje frustracije.

Sem ti jaz kriv, da zaslužiš tako malo? Ponavljam 4521354-ič, da je 700 EUR / mesec nič denarja, če nisi socialc na tak ali drugačen način in imaš družino in otroke.

Če moraš poleg hrane skrbeti za:

— rešitev stanovanjskega problema
— mesečni stanovanjski stroški
— nakup avtomobila
— vzdrževanje avtomobila (registracija, popravila, gorivo)
— investicije
— amortizacija hiše, stanovanja, kjer imaš nastanjeno svojo rit
— obleka in obutev
— vrtci + ostali stroški, povezani z otroci
— varčevanje za starost (kdo ti bo deal penzijo? Boš kar umrla, ko boš brez dohodkov? Pričakuješ, da bo kdo skrbel zate?)
— nakup in popravila bele tehnike
— nepredvideni stroški
— ipd.[/quote]

Ja lej, nekaterim se zdi najboljša rešitev to, da se vsem prihodki znižajo na 500, 600 evrov, ne da se vsem zvišajo.
Res ne štekam, ampak res ne.

Umiri se malo in svoje frustracije.

Sem ti jaz kriv, da zaslužiš tako malo? Ponavljam 4521354-ič, da je 700 EUR / mesec nič denarja, če nisi socialc na tak ali drugačen način in imaš družino in otroke.

Če moraš poleg hrane skrbeti za:

— rešitev stanovanjskega problema
— mesečni stanovanjski stroški
— nakup avtomobila
— vzdrževanje avtomobila (registracija, popravila, gorivo)
— investicije
— amortizacija hiše, stanovanja, kjer imaš nastanjeno svojo rit
— obleka in obutev
— vrtci + ostali stroški, povezani z otroci
— varčevanje za starost (kdo ti bo deal penzijo? Boš kar umrla, ko boš brez dohodkov? Pričakuješ, da bo kdo skrbel zate?)
— nakup in popravila bele tehnike
— nepredvideni stroški
— ipd.[/quote]

Ja lej, nekaterim se zdi najboljša rešitev to, da se vsem prihodki znižajo na 500, 600 evrov, ne da se vsem zvišajo.
Res ne štekam, ampak res ne.[/quote]

Eni res ne znajo razmišljati dlje kot do naslednjega meseca

joooj folkk..

vi se kle neki pregovarjate, da ne morte preživet s 1.000e al pa 700e…kaj pa tisti k dobijo 300,400e ven al pa še manj pa morjo preživet? kako pa oni loh preživijo? Mal luksuz ukinejo pa se že nekako znajdejo..
ne mi jamrat k me to kr pogreje..

pa lep dan usem.

Lej, bistvo teme se vrti okrog tega: če ima nekdo 400 na mesec in še ne crkne od lakote, to nikakor ne pomeni, da je 700, kolikor ima nekdo drug, dovolj za neko človeka vredno življenje. Oba sta potisnjena čez rob revščine, eden zelo, drugi malo manj, ampak še vedno sta oba čez in to je zelo, zelo, zelo narobe v svetu, kjer imajo nekateri milijone na računih in kjer barabe ne odgovarjajo za svoja dejanja.

Dokler se bo tisti s 400 usajal na tistega s 700, da naj bo tiho, ker ima več kot dovolj, toliko časa se ne bo nič premaknilo. Dokler ne bosta oba stopila skupaj in zahtevala bolj pravično družbo, toliko časa se bo trend nadaljeval in čez eno leto bo imel eden za 200 dohodkov, drugi pa nič in tisti z nič bo še zmeraj govoril onemu drugemu, naj neha jamrat, ker ga to kr pogreje.

Zato je to, kar ti zdaj počneš, kratkovidno in destruktivno za družbo.

Lej, bistvo teme se vrti okrog tega: če ima nekdo 400 na mesec in še ne crkne od lakote, to nikakor ne pomeni, da je 700, kolikor ima nekdo drug, dovolj za neko človeka vredno življenje. Oba sta potisnjena čez rob revščine, eden zelo, drugi malo manj, ampak še vedno sta oba čez in to je zelo, zelo, zelo narobe v svetu, kjer imajo nekateri milijone na računih in kjer barabe ne odgovarjajo za svoja dejanja.

Dokler se bo tisti s 400 usajal na tistega s 700, da naj bo tiho, ker ima več kot dovolj, toliko časa se ne bo nič premaknilo. Dokler ne bosta oba stopila skupaj in zahtevala bolj pravično družbo, toliko časa se bo trend nadaljeval in čez eno leto bo imel eden za 200 dohodkov, drugi pa nič in tisti z nič bo še zmeraj govoril onemu drugemu, naj neha jamrat, ker ga to kr pogreje.

Zato je to, kar ti zdaj počneš, kratkovidno in destruktivno za družbo.[/quote]

Za nekatere je jasno, zakaj imajo samo 400 EUR / mesec.

se podpišem!

Najboljši odgovor danes! Predvsem tole: Poštena plača se začne pri 2jurja neto..

Mislim, da smo zašli iz poti…

700€ ni dosti denarja za dostojno življenje. Je za preživeti, s tem, da se šmugla s položnicami in krepko oklesti domač hladilnik. Ne mislim nobenemu pridigat kko naj živi, ampak če hočeš prišparati se da. Ampak to pomeni pri 700€ samo to, da če ne boš to porabil pri hrani, boš porabil kje drugje. Da bi si spravil v kuverto… no go!!! V kolikor so tu še otroci…. je pa težko. Zadnjič mi je ena gospa rekla, da zelo obžaluje situacijo, kjer se je znašla naša generacija.

Za šparovno gospo pa to: ko delate računico kje ste prišparala, naredite še računico v poštenju. Zraven pripišite še vse tisto, kar vam je dano, doma pridelano in izdelano. Mi, ki živimo v bloku, živimo dosti težje…žal.

Tako je! Poštena plača se začne pri 2jurja neto! Vse ostalo je izkoriščanje!!!

Edini pameten(a) tule gor (poleg mene) je pisec zgornjega!!!

cosa nostra tle sele denar,se da velik ‘zaslust’ menda anje probajte penzija zagotovljena

cosa nostra tle je denar,se da velik ‘zaslust’ anje probajte penzija zagotovljena

cosa nostra tle je denar,se da ‘menada’ velik zasluzt,anje

Tudi mi smo štiričlanska družina in živimo v stanovanjski hiši, ki smo jo zgradili z velikim odrekanjem, vendar z dvema plačama in ogromnim prispevkom svojega dela.
Sedaj sva upokojena in imava z možem vsak po 450 evrov pokojnine za 40 let delovne dobe. Nekaj še zmoreva narediti in pridelati sama na svojem koščku zemlje.
Imava pa dva brezposelna odrasla otroka, ki sta sicer izučena, vendar dela ni in ni… podjetja so v stečajih in oba živita od socialne podpore in najihn pokojnin.
Pa se težko preživljamo— težko.. z velikom odrekanjem. Kaj šele, da bi si privoščili nekaj, kar ni nujno potrebno. Hranimo se skromno, oblačil skoraj ne kupujemo razen na razprodajah, tudi pri hrani, ki jo kupimo ne gledamo, če je bio, če ima E-JE, da je cenejša.
Skromni smo, zelo skromni in s svojim delom vzdržujemo hišo in stroške.
Zaenkrat ne hodimo na Karitas ali Rdeči Križ, pa saj to ni rešitev, delo, le delo, da bi se dobilo. Ne pa sami stečaji in propadi podjetij… ne vem kam nas bo to pripeljalo…

Žalosto, zelo žalostno toda resnično.

New Report

Close