Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nekateri brezdomci tudi nisto tako ubogi

Nekateri brezdomci tudi nisto tako ubogi

Sem še prekopirala, da bo lažje za prebrati.

Greva lepo po vrsti.
Jaz delam, da zaslužim denar, da lahko uživam življenje, da plačujem prispevke, da bom enkrat prišla do pokojnine, plačujem zdravstveno zavarovanje, da grem lahko k zdravniku, ko zbolim, plačujem davke, da lahko država funkcionira. Vse lepo in prav, kajne.
Zdaj naj pa naj s svojim delom in plačo preživljam še te lenobe, ki se jim ne ljubi delat. Zakaj? Naj gre delat, pa bova na istem, ampak se mu ne ljubi. Cel kup takih se vlači na socialni, enako sranje. Kdor je priden, pošten in delaven si bo že sam našel delo in bo lahko živel od svojega dela, ne bo ne socialni problem, še manj klošar. Razumem, da se lahko marsikaj zgodi, ne razumem pa, da je treba zaradi tega postati klošar.
Sama sem bila na istem, igubila sem dobro službo, čez 14 dni sem že delala v drugi firmi. Moj je tudi malo pred covid krizo izgubil službo, v roku dveh mesecev si je našel drugo, pa ima zelo specifično delo. Zato, ne mi govorit, da ni dela, samo poiskati ga je treba.

Zakaj ti s svojim delom preživljaš lenobe?
jas s svojim delom in zaslužkom preživljam samo svojo družino.
Da to počneš ni potrebe, da se delaš in gledaš kot žrtev, ampak to počni z veseljem, saj ustvarjaš zase, za svoja usta.
Zato nimaš pravice ljudi, ki ostanejo takorekoč čez noč brez dela in službe pošiljati na prisilno delo 12 ur.
In nihče ni trdil, da ni dela, to je za njih začaran krog iz kjer marsikdo ne zmore in pada le še globlje v brezno, pokoplje jih alkohol, ki vsaj malo omili njihovo stisko. Zal.
Alenny ne zmorejo vsi biti ti ali jaz in tričetrt Slovenije. Stiske so grozljive zato je tvoj prvi komentar neprimeren za javni foruum.

Glej tako je. Z zasluškom jih res ne preživljaš, če jim nič ne daš. Z delom jih pa posredno preživljaš, saj se delno tudi iz tvojega, mojega in še mnogih drugih napaja državna blagajna iz katere se pa jemlje tudi za socialce.
Pomisli koliko bi bila tvoja plača, če bi dobila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plačano delo.

Da država zahteva tvoj in moj davek na dohodek ni kriv nobeden, ki ga ti izpostavljaš.
Izključno daš državi in ona razpolaga s tem.
Ti za svoje nezadovoljstvo in pehanje za še Več, kriviš druge ljudi, ljudi iz dna.
Sploh pa se ne pogovarjamo o socialcih, temveč za sloj ljudi iz družbenega dna in to so brezdomci, ki do sredstev niti ne pridejo.

rekla, Alenny je že pametna ženska. Moti te le njeno razmišlanje in prepričanje, ki ti žal ni všeč.

Sramota od komentiranja.
Upam, da moderatorji to brišejo, ker je nedopustno v tej eri in v spopadanju s Covidom, da nekdo izusti tako sramoten komentar.
[/quote]

Vsak ima pravico do svojega mnenja. In moje mnenje je, da se strinjam z njo.

rekla, Alenny je že pametna ženska. Moti te le njeno razmišlanje in prepričanje, ki ti žal ni všeč.
[/quote]

Vsak ki predlaga gulage pa že ni pameten. Vam epidemija res škodi

Da ne omenjam da je enkrat povzdigovala SS naciste

se mi raziskovat. Malo napiši, da dobimo pravo predstavo o njej. Meni ne deluje ravno neki psihič.

Tukaj se pa moram strinjat z Alenny.
Tudi meni se zdi, da so vsi ti socialni transferji previsoki. Če bi bili nižji ali jih sploh nebi bilo, bi ta del denarja lahko ostal pri plači. Toliko o socialcih.
Koliko teh fehtarjev, klošarjev in brezdomcev se je odzvalo na delo za obiranje hmelja, sadja in grozdja. Kmetje so ponujali lepo urno postavko, malico in celo prenočišče. To je samo en del dela, dela je kolikor hočeš, samo videti ga je treba. Predvsem pa je treba delati. Ti ljudje so po večini lenuhi in raje fehtarijo pred trgovinami kot pa, da bi se prijeli dela.

Ne mešaj socialcev in brezdomcev. Koliko poznaš zadevo iz kavča se vidi iz komentarja.
Brezdomec ne more priti do dela na kmetijah ker potrebuje delovno napotnico, potrebuje zdravstveno zavarovanje, tega nima, ker nima statusa bivališča in niti statusa za socialno pomoč. Zato ne kvasi v prazno.

Ne mešaj socialcev in brezdomcev. Koliko poznaš zadevo iz kavča se vidi iz komentarja.
Brezdomec ne more priti do dela na kmetijah ker potrebuje delovno napotnico, potrebuje zdravstveno zavarovanje, tega nima, ker nima statusa bivališča in niti statusa za socialno pomoč. Zato ne kvasi v prazno.
[/quote]

Vse se da uredit, če je le volja in želja, če pa tega ni, ja pol pa nič, oz. tisti post od Alenny nad katerim se vsi tako zgražate.

Saj se vidi da mora delat po 12 ur da si nabere za dostojno plačo. Suženj k misle da morajo to biti tudi drugi.

Vse se da uredit, če je le volja in želja, če pa tega ni, ja pol pa nič, oz. tisti post od Alenny nad katerim se vsi tako zgražate.
[/quote]Deloma se strinjam.
Veliko jih iz plava iz tega družbenega dna.
Zato ne odobravam širjenja nestrpnosti.
Aleni je že sama dovolj povedala o sebi in prav je da so bili komentarji brisani, ker ne sodijo v to tisočletje.
Skratka oseba ki ji ni nikoli dovolj materialnih stvari, ko si jih nagrabi jo to ne osrečuje.

Ko se bodo začela masovna odpuščanja, boste drugače kokodakale. Me zanima, če se bo katera odpuščena pametnjakovička potem odrekla socialne pomoči in šla raje delat h kmetom za par krompirjev. Samo še malo počakajte.

Tako je, včasih je bilo klošarjenje kaznivo dejanje in so klošarji dobili 3 mesece zapora.
Treba je najprej omogočiti delo in potem morajo vsi delati, razen točno določenih izjem.
Javna dela, pa nek današja farsa, ampak kot Roosveltov New deal.

Najhujši klošarji so razni jankoviči in ostala golazen za katero delaš in odvajaš davke.
Tisti klošar na cesti preživi s sto evri na mesec.
Ta drugi klošar pa ne more s tremi jurji na mesec, pa prav tako ne dela nič.

Saj boste kmalu mnoge vključene v ta javna dela po dvanajst ur dnevno. Si boste potem lahko ploskale in podpisovale.

Boljše JD kot klošarit.

Ni se vam treba obremenjevat z mojim življenjem. Delam zato, da uživam življenje. Pa ni mi treba vsak dan delat osem ur.
Do danes nisem od socialne dobila niti centa.

Ko se bo kriza poglobila in bo udarila velika brezposelnost, boste lahko takole same sebi filozofirale in moralizirale. Ampak imam občutek, da se bo pri spraznjeni riti plošča obrnila. Takrat boste babe na veliko cvilile, kdo vam bo pomagal, da imate otroke in kredite, kdo bo pomagal, ko bodo rubežniki prišli na izterjave. Zakaj pa bi kdo še za vas delal in vam dajal, kot tista kokoš pravi? Boste šle lahko potem kar h kmeton na njive pomagat in s kilo krompirja vse položnice plačale.


Pa ne s to vlado. Šivalnico mask se postavi v prazni hali v dveh dneh, mi smo jih kupovali po večkratni ceni. Cela stanovanjska naselja zgrajena v nekaj mesecih ko je bila nuja, zdaj se v istem času obnovi en most. Prisilno delo je ustavna kategorija- prepovedano.


Odpuščalo se bo samo babe, muskarcici boste imeli doživljenske dobro plačane službe.

se strinjam z razmišljanjem od Alenny. Nagnala bi jih delat. Verjetno raje prosijačijo na javnih mestih, kot pa da bi si poiskali delo. Kriva je tudi država in mi vsi, ki to mirno gledamo, nekateri jih še celo zagovarjate in jih podpirate. Če jim nebi dajali denarja bi si hitro poiskali delo, tako pa, če jim 100 ljudi vsak dan da po 1 euro, se pa da že kar lepo živet.

Ko kriza dobi prave razmere in ostaneš brez zaposlitve, boš tudi ti lahko tako kar lepo živela.

New Report

Close