Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nekateri brezdomci tudi nisto tako ubogi

Nekateri brezdomci tudi nisto tako ubogi

Tudi jaz se strinjam s tistimi, ki bi fehtanje in klošarjenje na javnih mestih prepovedali, klošarje pa kazensko preganjali. Glede na to, da nič nimajo, bi te ljudi pozaprli, zdravili psihično in fizično, rehabilitrali, nato bi pod nadzorom opravljali družbeno koristna dela seveda brez alkohola in droge.. Šele tako ozdravljene bi spet spustili v javno življenje.
Sicer pa niso vsi tako ubogi kot se kažejo. Večina jih izkorišča dobroto ljudi.

Glej Tepka, če sama dam hrano in kak kovanec, mojo dobroto nihče ne izkorišča.
Ljudje z puščobov srcu boste vedno, vedno.
Enkrat brezdomci, enkrat lazarji v vrtu 🤣

Ja, vas ni malo, ki ste ponosne na svoj primitivizem.

To so ljudje z raznimi pridruženimi napakami osebnosti,itak z osebnostjo se rodiš in si kakršen si. V teh primerih se kaže karakter,kaj storit z nekom ki ti nič ne koristi-one bi vse ugonobile. Zame so to bolani ljudje,brez empatije. In pameti tudi,ker brezdomci nimajo nič,si sploh ne znam predstavljat spat na ulici,ponoči pa mrzlo (ker niso vedno zavetišča prosta),da ne rečem zima,med njimi ljudje na robu obupa in brez volje do življenja,alkoholiki,narkomani. Žalostno da še preberem take kot so Alenny. Žalostno!
[/quote]

Slovenija ni indija, da bi te vsi zapustili in bi bil prisiljen biti na ulici. Brezdomci imajo naslov na csd in socialno pomoč. Torej je odločitev biti na ulici njihova, ker jim tako paše. Ponavljam vam dušebrižnicam, ponudite jim delo namesto čika, naj pokosijo okoli bloka, hiše za litrico, pa se bo takoj pokazalo zakaj so raje na ulici.
Pa da ne boste vlekle iz konteksta, nisem brezsrčna in tudi jaz velikokrat dam, samo ne iz njih delat nekaj, kar niso.
Ne recem indija, afrika, amerika, ampak slovenija je pa zelo socialna država.
Kaj pa je narobe, da jim damo družbeno koristna dela? A njim bo krona padla z glave, če bodo par ur na dan pometali ulice ali urejali parke?

Kar naprej to pometanje cest. Zakaj pa jih ne bi zaposlili s prelaganjem kamenja iz enega kupa na drugega ali s precejanjem vode v rekah in jezerih? Je enako smiselno.

Zato ker vaša sonca z odmetavanjem embalaže hitre prehrane ( konkretno mek v šiški) in vaša pseta z iztrebljanjem naredijo toliko svinjarije, da je treba to počistit. Zdaj, ko je jesen, je pa še listje po tleh. Če nič drugega, je mokro listje nevarno. Ko zapade sneg ne bo nikogar, da ga odmeče s pločnikov.
Se ti ne zdi, da je vseeno razlika med čiščenjem in kupom kamenja?

Jaz ne vem, kje vi živite, v srednjem ali katerem veku, ampak ulice se že desetletja čistijo strojno. Ne pometajo jih brigade ročnih pometačev. Imamo pooblaščene službe, ki čistijo ulice, urejajo parke in tako naprej. In kaj naj bi zdaj še delali dodatne stroške z nekimi nesmiselnimi javnimi deli in mobilizirali klošarje in socialce, da bodo še enkrat pometali očiščene ceste in spet urejali že urejene parke? A imate ljudje sploh kaj domišljije ali znate samo kokodakat ene in iste nesmisle drug za drugim? Če bi se že šli neka masovna javna dela, naj bodo koristna, smiselna, ne pa to blesavljenje s pometanjem ulic.

Kaj pa naj zapiti brezdomec dela drugega? Maš ti kako delo za njega?

Kaj pa naj zapiti brezdomec dela drugega? Maš ti kako delo za njega?
[/quote]

Sem lepo razložil, da je tako zaposlovanje brez učinka predraga neumnost.

pa kaj ste numni?? pa kaj ne vidite da imajo že leta in leta Kralje ulice. V ta časopis pišejo,imajo tudi neko odgovornost-časopis morajo kupit,prodajajajo ga po pravilih,drugače so izločeni,motivirani so za ustvarjanje člankov,svojih zgodb ali udejstvovanje v pisanju. Od tega dobijo samo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od enga izvoda,ostalo gre društvu za tisk in produciranje časopisa. Pa ste res tok zabiti? in tisti,ki so pač odpadek društve resnično,kršijo pravila in se tudi ne posložujejo prodaje. Tisti pač fehtarijo,bluzijo po parkingih,potrebujejo pomoč tako psihološko kot zdravniško da bi se jih ven potegnilo. So pa ostali,ki pa to prodajo resno vzamejo,kolikor še imajo volje do borbe,in prodajajo. Po pravilih,ure in ure stojijo pred hoferji,lidli,pred trgovinami,institucijami,petrolu,itd.. so nevsiljivi,so pridni,so gospodarni z denarjem-od prodaje namenijo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za nakup novih izvodov in tako dalje.. mater ste tupi!

Vse je to larifari. Če si ni mogel ustvariti nekega normalnega življenja, ga nobena prisila ne bo spreobrnila. Meni je za njih čisto vseeno, če tudi od lakote konec vzamejo. Konec koncev moramo vsi, tudi za samo eno žemljico, delati in zaslužiti denar.

https://youtu.be/TOrZm-z_sJk

Jaz jih ne razumem, kako lahko ure in ure stojijo na istem mestu in fehtarijo. Ali jim ni nič dolgčas, pa ura ne gre nikamor. Ko delaš pa dan mine kot bi mignil, pa še nekaj imaš od tega.
Jaz bi tovrstno fehtanje prepovedala.

Jaz bi pa ukinila subvencije za otroške vrtce in otroške dodatke. Zakaj bi drugi plačevali za vašo mularijo? Vsak naj sam svoje vzdržuje, če ne more, pa naj nima pamžev.

Samo potem je treba ukiniti tudi davke. Ker se te subvencije plačujejo iz davkov.

Ja, te davke, ki gredo za tujo mularijo, moramo plačevat tisti, ki smo se šolali za prave poklice, ki smo sposobni, garamo in zaslužimo dovolj, da smo v najvišjih davčnih razredih. To bi bilo treba ukinit.

Ampak lej, tudi za tvojo psihiatrično obravnavo moramo ostali plačevati. Tako da si tam tam.

Mene klošarji manj motijo kot starši, ki niste sposobni sami vzdrževat svojih otrok. Pri klošarju se sam odločiš, ali mu boš kaj dal ali ne, za vaše otroške dodatke in vrtce pa kar avtomatično vzamejo. Jaz, ki sem v visokem davčnem razredu, celo ceno vrtca plačam sama, pa še subvencije za vaše. Preden ste zanosile, ste dobro vedele, koliko dohodkov imate in koliko kaj košta, pa vas ni brigalo, ker bo že država zraven dala, ko zmanjka. Plačujemo pa to taki, kot sem jaz.

Ampak za tvojo penzijo ne bodo delali klošarji, anede. Bodo delali otroci. Pa da ti prišepnem, tudi klošarji imajo socialno pomoč. Tudi od tvojih visokih prejemkov, tudi kar avtomatično. Ko si že tok brihtna, ane …

Lastne prihranke za starost bom imela, če ne bo država v krizi še to zarubila, za mojo penzijo, če bo sploh takrat obstajala, bosta pa delala moja otroka. Od vaših luftarjev ne pričakujem kaj dosti. Čez dvajset let bodo na minimalni plači, na socialki ali pa med đankiji. Potem bodo pa še vaši me fehtali pred štacuno za drobiž.

Se strinjam. Kaj pa vi?

Kopja se ponavadi lomijo na hrbtih lastnih otrok…videno neštetokrat…
Zapomni si to…

Nama se kar malo smilijo. Midva skoraj vedno dava kakšno malenkost.
Sem pa tudi jaz mnenja, da bi država morala bolje poskrbeti za njih, s kakšnimi delavnicami, motivacijo, …….. da bi se lahko čimprej vrnili v normalno življensko okolje.

New Report

Close