Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nekdo je spremenil preteklost,očiten dokaz,stvar je ratala viralna na internetu.

Nekdo je spremenil preteklost,očiten dokaz,stvar je ratala viralna na internetu.

Terminator 2;Judgement day zdaj je Judgment day.

V šoli smo se vedno učili,da je slovnično pravilno judgement.
Judgment zveni totalno mimo in narobe.

pa daj nehaj no

looney tunes dobesedno pomeni nori napevi

looney toons ne pomeni nič, razen tega, da se isti soglasniki ponovijo.

da ogromno ljudi googla toons in ti zato google ponudi to verzijo, je pač, ker so ljudje polpismeni tudi v angleščini

Preden se vam procesorji pregrejejo. Med angleščinami različnih krajev so bile vedno razlike, v zadnjem času, se pa opazi pospešen razvoj samih jezikov. Če temu lahko rečeš razvoj, neukost in slaba izobrazba delata svoje. Pa seveda internet. Kot pri nas. Za hec poglej katerikoli oddajo starejšega letnika in primerjaj z novimi jajci. TV, radio, ni razlike.

pa daj nehaj no

looney tunes dobesedno pomeni nori napevi

looney toons ne pomeni nič, razen tega, da se isti soglasniki ponovijo.

da ogromno ljudi googla toons in ti zato google ponudi to verzijo, je pač, ker so ljudje polpismeni tudi v angleščini[/quote]
Kaj naj neham, če se tako spomnim? Saj ne verjamem tej teoriji, zato sem tudi pomislila, da je nekdo spremenil napis zaradi potegavščine. Toons je pa okrajšava za cartoons – nore risanke. Vem, da spomin tako deluje. Večkrat nas več vidi in sliši določeno stvar, pa jo vsak opiše drugače. A ta tunes mi je neverjetno tuj.

Vaš link
Tale ima nekaj teorij. Žal se slabo sliši. A sem prav slišala (pri bribližno 40 min), da zbirajo denar za zaustavitev Cerna? Tip misli, da so njegovi otroci ostali v prejšnjem svetu in tile, ki so tu niso pravi.

Definitivno TOONS.
CarTOONS.
Tunes sploh nima pomena. lOOney tOOns….
Večino stvari,ki so jih spremenili zdaj sploh nima pomena.
Od tiste scene kjer Dolly zdaj manjka zobni aparat do “Life WAS namesto IS like a box of chocolates.
ČE bi rekel Life was like a box of chocolates,potem bi tudi nadaljeval v pretekliku in rekel you never knew what you would get,tako pa še vedno reče you never know what you`ll get.

Dobrodošli v pravi zoni somraka…..

kaj nima pomena?
tune je napev, melodija
tunes je pač množina

itunes izhaja ravno iz tunes

pa daj nehaj no

looney tunes dobesedno pomeni nori napevi

looney toons ne pomeni nič, razen tega, da se isti soglasniki ponovijo.

da ogromno ljudi googla toons in ti zato google ponudi to verzijo, je pač, ker so ljudje polpismeni tudi v angleščini[/quote]
Kaj naj neham, če se tako spomnim? Saj ne verjamem tej teoriji, zato sem tudi pomislila, da je nekdo spremenil napis zaradi potegavščine. Toons je pa okrajšava za cartoons – nore risanke. Vem, da spomin tako deluje. Večkrat nas več vidi in sliši določeno stvar, pa jo vsak opiše drugače. A ta tunes mi je neverjetno tuj.[/quote]

Ne glede na tujost besede tunes, je slednja pravilna. Toones ni nič.


Kaj naj neham, če se tako spomnim? Saj ne verjamem tej teoriji, zato sem tudi pomislila, da je nekdo spremenil napis zaradi potegavščine. Toons je pa okrajšava za cartoons – nore risanke. Vem, da spomin tako deluje. Večkrat nas več vidi in sliši določeno stvar, pa jo vsak opiše drugače. A ta tunes mi je neverjetno tuj.[/quote]

Ne glede na tujost besede tunes, je slednja pravilna. Toones ni nič.[/quote]
Tuja mi je v napisu, logo mi je tuj. Če ni nič, kaj pa Tiny Toon Adventures, ki je prav tako od Warner Bros?


Kaj naj neham, če se tako spomnim? Saj ne verjamem tej teoriji, zato sem tudi pomislila, da je nekdo spremenil napis zaradi potegavščine. Toons je pa okrajšava za cartoons – nore risanke. Vem, da spomin tako deluje. Večkrat nas več vidi in sliši določeno stvar, pa jo vsak opiše drugače. A ta tunes mi je neverjetno tuj.[/quote]

Ne glede na tujost besede tunes, je slednja pravilna. Toones ni nič.[/quote]

Toones res ni niče.
Mi trdimo,da je Toons skrajšjano od cartoons….Looney (car)Toons…nore risanke…
Tudi na majici se spomnim Looney Toons.
Estetsko in fonetično.

piše, da je to tudi na njegovi kopiji doma[/quote]

Ne razumete, kaj mendela efekt sploh je. Gre za spomin, spremembo spomina, ki deluje na določen odstotek populacije (nikakor pa ne na vse). In v bistvu v dotičnem primeru se mandela efekt nanaša na to, da aparata sploh nikoli ni bilo (zato ga tudi ni na nobenem posnetku), le da se zdaj en kup ljudi kar naenkrat spominja, da aparat pa je bil, čeprav ga v resnici nikoli ni bilo. Meni ni to nič strašno nenavadnega, množične histerije so se dogajale od nekdaj …[/quote]
Itak… eni so pač pozabili, da ga nikoli ni bilo, vprašali so npr. 1000 ljudi in dali ven izjave sam od tistih, ko so rekli, da je bil. Čist simpl… Logično. Ne mi rečt, da eni verjamejo 🙂

[img]http://thumbs3.ebaystatic.com/d/l225/pict/252474006904_1.jpg[/img]

nad črto je V, pod črto pa W. saj pa je znamka VW, ne pa W

črte pač niste opazili, dokler vas na to nekdo ni opozoril, ker ste smatrali, da gre za črko w.

pa daj nehaj no

looney tunes dobesedno pomeni nori napevi

looney toons ne pomeni nič, razen tega, da se isti soglasniki ponovijo.

da ogromno ljudi googla toons in ti zato google ponudi to verzijo, je pač, ker so ljudje polpismeni tudi v angleščini[/quote]
Toons kot okrajšana beseda cartoons (risanke), mogoče? Asociacija je smiselna.

pa daj nehaj no

looney tunes dobesedno pomeni nori napevi

looney toons ne pomeni nič, razen tega, da se isti soglasniki ponovijo.

da ogromno ljudi googla toons in ti zato google ponudi to verzijo, je pač, ker so ljudje polpismeni tudi v angleščini[/quote]
Toons kot okrajšana beseda cartoons (risanke), mogoče? Asociacija je smiselna.[/quote]
Pripis: ljudje so si pač drugače zapomnili. Tistim, ki so se učili britansko izgovorjavo, tune v takšni kombinaciji ne gre najbolje v uho, ker oni ‘u’ izgovarjajo kot ‘ju’. Oziroma so iz ameriške izgovorjave sklepali o zapisu.

poskusi na yt
https://www.youtube.com/results?search_query=looney+too

Prvo so billi Looney Toons,ker vem,da sta včasih dva o ja visela na logotih.
Potem pa je prišla otroška verzija Tiny Toons v 90ih.

Zakaj bi otroški verzijo imenovali Tiny Toons?
Vaš link

Vaš link

Še nekdo ki opazi resnico in se prebuja!

Zanimiva tema,očitno ena najboljših zadnjih let tule.

Ljudje dajte se prebudit,pa spreglejte kake laži vam trosijo,pokažejo vam tisto kar želite videt.Enako je tudi z vsem tem terorističnim sranjem,scenarij,…

Pravi test imaš mogoče kako FB skupino ali spletno stran ali blig kjer redno opisuješ take zadeve?

Ni problem premalo informacij, ampak preveč informacij in mnoge ki so lažne.

Ok meni je tole zanimivo, ne razumem pa popolnoma.
Torej ljudje smo prepričani, da bi nekaj, moralo biti tako, potem pa sedanja dejstva kažejo, da ni tako, celo, da sploh nikoli ni bilo tako.
To pa je zato, ker (tu mi naj prosim eden razloži)
Druga stvar, kaj pa, če so naši možgani samo tako “videli” oz. interpretirali? Tisti znak od Volkswagna npr. Avtomatično ga vidiš skupaj, možgani ga pri večini ljudi vidi kot celoto, en znak, brez črtice vmes. Če greš stare avtomobile gledat, vse vidi, da je črtica od nekdaj. Možgani druge skupine ljudi, pa so že od nekdaj zaznali tisto črtico. Optično. Nicholas Cage se ti pač zdi da je Nicholas, ker Nicholas se naj bi pisal s H-jem in možgani tistih, ki smo že kdaj imeli kakšen drug opravek z imenom Nicholas – smo ga že kje drugje videli, so si to tako močno shranili, da smo H avtomatsko videli tudi pri Nicolasu Cage-u, na drugi strani pa so ljudje, ki jim je poznan Nicholas (s h-jem), opazili so pa, da je Cage poseben – nima h-ja, ali pa jim ime Nicholas ni poznan sploh (kar je pa redko, ker imamo svetega Nikolaja) in jim je poznan zgolj Nicolas (Cage).

Mogoče malo zakomplicirano napisano.

Eni se sveto spomnite, da je neka scena bila takšna, zdaj pa ni več takšna – občutek pa nelagoden, kot da vam hoče kdo stvari v glavi prestavljat in potem se rodijo teorije.
Ampak jaz pa se sprašujem, kaj, če so pri x{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi možgani to tako zaznali, pri y{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi pa drugače. Eni so prav zaznali že od začetka (npr. videli, da je črtica pri znaku VW), drugi pa šele včeraj in so zdaj prepričani, da je nekdo spremenil preteklost.

Zanima me še, če kdo za kakšne slovenske primere tega efekta ve.

Večinoma se delam norca iz raznih conspiracy teorij, ampak Looney Tunes, Procter&Gamble in zaključek Queen komada, ki ga imam na računalniku in se mi je velikokrat sukal v avtu, me je pa šokiralo.

Da si ljudje tako množično narobe zapomnimo neke stvari, bi mi še šlo v glavo, da si jih jaz, in to tudi pri komadu, ki ga znam skoraj na pamet, ta je pa šokantna.

jaz sem tudi v glavi/ušesih imel, da Freddie na koncu reče ” of the world”.
no, na tem linku reče.
https://www.youtube.com/watch?v=hSTivVclQQ0
kljub temu, da na tistem, ki ga je postal Pravi test, ne reče.

ne vem..

Judgment pa se tudi meni zelo čudno bere, pa sem mel ang. 5.
Hmm… čudne zadeve.

Za Interview with a Vampire bil dal glavo v ogenj, da je bilo z A.
Ampak..hm.. če ne rečeš “with EI (kot a)” se “with the” in “with a” podobno sliši. Mogoče tu vzrok v “napakah”. mogoče je kdo slabo slišal. pri “with the” je med besedama bolj poudrajena pavza oz. se with bolj definirano izgovori, “with a” pa bolj tekoče, povezano. ->
sem pa na YT video, ki naj bi dokazoval da je “with a” (tako je napisano zraven v podnapisih) ampak pri poslušanju (avtorice) pa ne bi dal roke v ogenj, da je rekla “a” ne “the”,

Se pa spomnim tudi Mandela, da bi naj umrl v zaporu.
WTF je vse to. Dis-info ops? Da se vnese ŠE več zmede v ta že tako totalno zmedeni svet?

bodo spremenili še WTF v WAF. 🙂

Že, že, ampak jaz imam na računalniku isti komad že leta. Je pa možno, da se mi je v spomin vmešala še kakšna druga verzija z radia in mi vsi spomini kažejo nanjo.

Je pa kar zanimiv pojav, ja. Dvomim, da bi kdo ravno spreminjal preteklost, no.

Mogoče samo lekcija o tem, koliko so naša resničnost, naš pogled na svet in naši spomini res resnični.

Tukaj je razloženo, zakaj do tega pride:

http://www.debunkingmandelaeffects.com/mandela-effect-introduction/

Druga razlaga je, da se paralelni svetovi med seboj občasno pomešajo. Zato spremembe.

Glede Queenov, dvakrat v refrenu zapoje of the world, konča se pa brez te vrstice. Zagotovo. Ker me je to pri tem komadu od nekdaj motilo, da konec obvisi v zraku.

Nimam FB,debatiramo na enem zaprtem forumu.
Sicer pa je ta zadeva ratala viralna v zadnjem letu,začelo se pa je že pred parimi leti.
Se pa debatira na redditu in na ducate drugih forumih.

Jaz se nikoli,res nikoli ne spomnim,da bi se v šoli učili,da imajo ZDA 50 držav,vedno 51 oziroma 52,100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa ne 50.

Interview with a vampire,tega ne moreš zamešati z THE,angl. imel vedno 5,tudi podnaslova ni bilo.

Ljudje se bojijo o tem govoriti,ker si vsak misli,da si to samo domišlja,problem je,ko se naenkrat javi na tisoče ljudi z enakim spominom…

Sicer so znanstveniki sami podali tezo,da živimo v hologramu pred dvema letoma.

Najbolj očitna mi je scena z Dolly v James Bondu.
Moj prijatelj,ki je precej konzervativen,ne spremlja nobenih conspiracy forumov,ne pozna mandela efecta..
Ko sem ga vprašal,če se spomni te scene in če ve v čem je bila poanta je takoj izstelil,da sta oba imele železo v zobeh,ona zobni aparat on pa železna usta.
Tega si ne moreš izmislit.
Zdaj scena sploh nima poante.
Posneli so tudi reklamo,ki je parodija na to sceno in ženska v reklami ima železni zobni aparat.
Pa te reklame v življenju nisem videl,tukaj je niti niso vrteli.
Male anomalije,ki dokazujejo mandela efekt.
Tudi vse nemše recenzije Monraker filma,govorimo o mainstream medijih imajo v opisu Dolly,ženska v katero se Jaws zaljubi,ima kitke in zobni aparat(braces,zahsnpangen).

Vaš link

New Report

Close