Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ni večje burleske kot gledati krščanarje, ko molijo pred jedjo

Ni večje burleske kot gledati krščanarje, ko molijo pred jedjo

Razumem avtorja, hotel je povedati, da se greste neko ponižnoost, v cerkvi in pred žretjem neke skrivenčene ponižne face, vsi nauki vaši lepi se vas pa nič ne primejo, Dolgo je že znano, da so cerkvenjaki najhujša oblika ljudi, zlobni in privoščljivi. ampak špilajo pa neke prijazne ovčice.
Tudi sama se ogibam cerkvenjakov in njihove zalege, ker ste ogabni.

Tudi psa je treba socializiacije nacaxir, se pravi sobivanja s človekom in drugimi psi, kar pomeni tudi to, da ne laja in nori če drug kuža mirno sedi poleg svojega lastnika, pa da ga lahko brez skrbi vzamemo s seboj v park, po ulici, skratka tja kjer so še drugi psi in ljudje, pa da zaradi življenja v druzbi ne doživi stresa, kar se psom privezanim zgolj na verigo ali zaprtim v pesjak pogosto zgodi.

Se strinjam. Ni večje golazni od krscanarjev

Med burkeskami se obicajno ljudje smejejo in krohotajo na ves glas, da ne bo pomote. Pa menim, da tako vedenje poleg v molitev poglobljenih ljudi ne sodi in zdrav in vzgojen moderen ter kultiviran in inteligenten človel takega vedenja v teh časih ne prakticira.

Med burkeskami se obicajno ljudje smejejo in krohotajo na ves glas, da ne bo pomote. Pa menim, da tako vedenje poleg v molitev poglobljenih ljudi ne sodi in zdrav in vzgojen moderen ter kultiviran in inteligenten človel takega vedenja v teh časih ne prakticira. Reakcijo s salvami smeha bi se dalo primerjat z invazivnimi prebežniki, ki ob vstopu v evropske dezele prakticirajo navade iz svojih kultur to je od metanja rolic toaletnega papirja skozi okna namestitvenih centrov, do iztrebljanja po tujih posestih.

Se strinjam. Ni večje golazni od krscanarjev
[/quote]

Večje golazen je avtor in njemu podobni.

Avtorše, na to, da bi pa kolegu rekel, vsak drugi dan od mene naprej peljem kaz, pa nisi pomislilo?

A ni fajn, da imaš vir veselja? Mene si tudi nasmejal s svojo plitvo primitivnostjo. Kako lep začetek delovnega tedna.

Med burkeskami se obicajno ljudje smejejo in krohotajo na ves glas, da ne bo pomote. Pa menim, da tako vedenje poleg v molitev poglobljenih ljudi ne sodi in zdrav in vzgojen moderen ter kultiviran in inteligenten človel takega vedenja v teh časih ne prakticira. Reakcijo s salvami smeha bi se dalo primerjat z invazivnimi prebežniki, ki ob vstopu v evropske dezele prakticirajo navade iz svojih kultur to je od metanja rolic toaletnega papirja skozi okna namestitvenih centrov, do iztrebljanja po tujih posestih, vpitja in žvižganja za odkritimi deklicami in ostala nezelena dejanja.
Situirani takih težav ob srecanju z navadami vernih nimajo, bolj obvladani nestrpneži pa celo molčijo in ne sramotijo ateističnih somisljenikov.

Avtor a to si prevec bral zgodbo o usmiljenem samarijanu hahahaha
Neki si se vzivel
Nema dzabe ni u stare babe

Avtor, kaj točno te moti? Zakaj se toliko ukvarjaš z nekom in nečem, v kar ne verjameš? Od vsega najbolj smešno je gledati ljudi, ki ne verjamejo v boga, pa si vseeno dajo z njim toliko opravka kot noben kristjan, katolik (ali krščanar po avtorjevo). Je hrana kaj manj okusna? Pa jo ne jej. Bo več ostalo za tiste, ki se zavedajo, da ni avtomatično dostopna in so hvaležni zanjo. Pa da se razumemo, ne molim pred kosilom, vseeno pa spoštujem tiste, ki to delajo (pa naj gre za katerokoli vero) in hrano kot tako.

Med burkeskami se obicajno ljudje smejejo in krohotajo na ves glas, da ne bo pomote. Pa menim, da tako vedenje poleg v molitev poglobljenih ljudi ne sodi in zdrav in vzgojen moderen ter kultiviran in inteligenten človel takega vedenja v teh časih ne prakticira. Reakcijo s salvami smeha bi se dalo primerjat z invazivnimi prebežniki, ki ob vstopu v evropske dezele prakticirajo navade iz svojih kultur to je od metanja rolic toaletnega papirja skozi okna namestitvenih centrov, do iztrebljanja po tujih posestih, vpitja in žvižganja za odkritimi deklicami in ostala nezelena dejanja.
Situirani takih težav ob srecanju z navadami vernih nimajo, bolj obvladani nestrpneži pa celo molčijo in ne sramotijo ateističnih somisljenikov.
[/quote]

Vedno pa obstaja možnost, dA taje teme piše slabše umsko razvita oseba pripadna prav tako katoliški veri, le da ji po spovedi zemeljski greh omadeževanja božjega imena spovednik odpusti, grešnik sam pa tako ali tako ni vreden kaj prida ne tako ali drugače in si prav kaksnega spoštovanja ne zasluži. Zato pa je pogosto vzgoja psov bolj hvaležno delo.
P.s.
Morda bi bilo pametno če bi avtor teme zaprosil za pregled ib obravnavo pri psihologu in psihiatru ali psihoterapevtu, ker s takim vedenjem vzbuja v soljudeh neprijetne občutke in želje pi sobivanju z ves čas cvilečim, lajajočim psom-človekom, ki se vrti krogu in grize lasten rep ter brusi zobe na pohištvu ni prijetno.

Si vstal na levo nogo glede na izide evropskih volitev, a ne?
Kot prvo: kristjani, ne krščanarji. Ti si to, kajne – zgražaš se nad molitvijo pred jedjo, hkrati pa se zelo tolčeš po prsih, ker si zelo strpen do LGBT in podobnih zadev,a ne?
Živi in pusti živeti!

Ok, zdaj se pa bolje razumemo. Veren ali ne, to da nekdo računa za neko kvazi-uslugo je pa res podlo. Storitev ja, uslugo ne. Še vedno ne vem zakaj naj bi bilo to kakorkoli povezano s kristjani. Če bi avtor mogoče zastavil temo malo drugače bi ga najbrž vsi podprli.

kaj se češ zahvaljevat nekemu duhecu, zahvali se sebi, ker si jo znaš priskrbeti, zaslužiti, kupiti in pripraviti! uf, še en novi obred :)))

Dej krota utihn če ne veš kva bi gobcala podn babji začepi a je jasno!

Doživela nedolgo nazaj na zunanji terasi neke gostilne. Eno omizje cca. 15 ljudi, od tega 4 manjši otroci do 10 let, dve najstnici in ostali odrasli. Mlade družine torej. Natakar postreže hrano, se primejo za roke in zmolijo. Ok, me ne moti, njihova odločitev. Mulci na brzino nekaj pojedo in potem se pojavi žoga. In brcajo najprej na parkingu in potem na zelenici ob mizah in žoga vedno bolj zahaja med mize. Mulci brcajo in tulijo. Starši nič. Ko žoga zaide pod eno od miz jim jo gost vrne in jih prosi, če gredo lahko na parking. Ne hvala, ne bev ne mev veselo brcajo dalje. Starši nič. Brcajo med mizami kjer ljudje jejo, dokler jim natakar ne reče naj se odstranijo. Gredo na parking kjer žoga udarja ob avtomobile… Starši nič, dokler neki gost ne znori in jim reče naj obvladajo svoje otroke. “saj se samo igrajo” izdavi ena od mam in prav zapičeno gleda. Očitno tudi krščanske vrednote niso kar naj bi bile. Nobena molitev ne pomaga, če dejanja niso taka kot bi morala biti.

točno o tem je govora. Ker molijo in klečijo po cerkvi mislijo da so večvredni in da lahko delajo kar hočejo.
mimogrede: da jaz najaham na take gnilobe in njihove pankrte bi jim dala tinte pit.
prekleti hinavci.

točno o tem je govora. Ker molijo in klečijo po cerkvi mislijo da so večvredni in da lahko delajo kar hočejo.
mimogrede: da jaz najaham na take gnilobe in njihove pankrte bi jim dala tinte pit.
prekleti hinavci.
[/quote]

tako je, največji hinavci so, mislijo, da jim je vse odpuščeno, ko gredo k spovedi 🙂

največ gorja v otroštvu mi je naredila soseda, ki je nonstop plazila po cerkvi, lagala je mojih staršem, si kar nekaj izmislila in uživala, ko so me pretepali 🙁

Ne da branim kristjane, ampak tole je splošen pojav. Bi rekla skoraj bolj v necerkvenih krogih. Vsakdan na otroških igriščih, šolah… Eni smejo vse in povsod. Nima veze s cerkvijo. Kar dejte jim tinte pit. Ampak vsem po vrsti.
Sicer pa, meni gredi tudi na živce ljudje, ki se vedno prislinijo. Vozim otroka na dejavnost. Iz soseske hodi še eden. Ja, vsakič bi nam ga poturili. Starši pa medtem na kavo in v šoping. Jest bi tud. Z veseljem pomagam nekomu, ki ne more, izkoriščat se pa ne pustim. In avtor teme je čisti izkoriščevalec in skopuh. Vas moti, da vas kristjani pogruntamo?
Poleg tega, da smo brihtni, smo tudi zviti. Če bi poznali sveto pismo, bi vedeli o čem govorim. Kr vozte se na svoj račun.

Ti si en navadn BUTELJ

Ti si en navadn BUTELJ
[/quote]

a se vendar stoprocentno strinjam s tvojim mnenjem.

Ti si en navadn BUTELJ
[/quote]

zakaj BUTELJ? ti si ziher redno v cerkvi … samo taki ste tako žaljivi

svetujem ti, da se pogledaš v ogledalo, kakšen fris imaš med molitvijo :)))

zakaj BUTELJ? ti si ziher redno v cerkvi … samo taki ste tako žaljivi

svetujem ti, da se pogledaš v ogledalo, kakšen fris imaš med molitvijo :)))
[/quote]

po tem kriteriju si ti gotovo vsaj dvakrat na dan v cerkvi…

Ni večje žalosti, ko vidiš enga takšnega kot si ti avtor! Res za razjokat, pa tudi za zmolit kak očenaš, da ti neka višja sila da vsaj gram pameti!

tako je, največji hinavci so, mislijo, da jim je vse odpuščeno, ko gredo k spovedi 🙂

največ gorja v otroštvu mi je naredila soseda, ki je nonstop plazila po cerkvi, lagala je mojih staršem, si kar nekaj izmislila in uživala, ko so me pretepali 🙁
[/quote]

Vidiš kako super oseba brez napak, po kateri se vsi lahko zgledujejo, je nastala iz tebe na račun tvoje sosede? Kaj se kujaš? Hvaležna bi ji morala biti. Trapa neumna. Da so pa tvoji starci bili tako gnili, da so vse verjeli in pretepali otroke, to pa ni krivo? Za tvoje gorje so krivi oni, ne sosedin gobec.

Žalostno, da tako pišeš. Spoštovanje do hrane je ena od kvalitet, ki bi jo lahko prevzeli tudi neverni. Hvaležnost za hrano je lep običaj, ne glede na vero, kulturo.

New Report

Close