Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ni večje burleske kot gledati krščanarje, ko molijo pred jedjo

Ni večje burleske kot gledati krščanarje, ko molijo pred jedjo

Aha, zdaj se pa poveličujemo z neko krščanarsko skromnostjo … Skromnostjo? Mhm, to je ta vaša “skromnost”: nesrammost, arogantnost, izključevanje, “nimam ti kaj dokazovat” in podobna “usmiljenja”. Zakaj se neki čudiš, če se tej vaši krščanarski hipokriziji lahko samo smejem?
Ti mi ne bi računala 10, ampak 100€. Kako TIPIČNO krščanarsko! Takoj pomisli na ŠE VEČ, češ za manj nisi vreden.
Tisti del o tem, da me ne bi hotela peljati, pa kar pozabi. Ko bi ti zažvenkljalo 10 ali pa 100€, bi me še kako peljala!
Pogoltneži!
[/quote]Predlagal bi mu, da mu ga za uslugo potegneš. Denar bi ti ostal, poznalo se ti ne bi nikjer.

Predlagal bi mu, da mu ga za uslugo potegneš. Denar bi ti ostal, poznalo se ti ne bi nikjer.
[/quote]

a fajmoštr ve kakšne govoriš? Ker tam pred njim si ves skrivenčen in skremžen, spaka ena.

a fajmoštr ve kakšne govoriš? Ker tam pred njim si ves skrivenčen in skremžen, spaka ena.
[/quote]Zakaj na koncu stavka omenjaš svojo mamo mi resnično ni jasno.

Zakaj na koncu stavka omenjaš svojo mamo mi resnično ni jasno.
[/quote]

res ni čisto jasno.

Zakaj na koncu stavka omenjaš svojo mamo mi resnično ni jasno.
[/quote]

Spet si spremenil nick?

od začetka je mogoče smešno, ko pa ta molitev traja več kot pol ure, si pa želiš da ne bi nikoli prišel na njihovo kosilo

Spet si spremenil nick?
[/quote]
Ti tudi.

Kje so molili več kot pol ure pred jedjo? Laž

Zakaj na koncu stavka omenjaš svojo mamo mi resnično ni jasno.
[/quote]

Sladki mali kmetiček, spelji se nazaj v svoe rovte, vlečt ga fajmoštru pa bogaboječo faco delat ko se plaziš po cerkvi…..Ni debata zate. ti lepo čakaj da bo naslednja veselica, pa boš tam kakšno povedal, prav?

Kje so molili več kot pol ure pred jedjo? Laž
[/quote]

tam kjer sem bil na obisku

predstavljaj si, da je za mizo še 5 ljudi
in vsak pove svojo molitev, potem se pa šele lahko začne jasti
v mojem primeru je vsak še povedal naj bog blagoslovi in varuje vse sorodnike in druge ljudi, ki jih je poznal in to tako, da je vsakega imenoval z imenom ali priimkom
in se takoj zavleče vsaj za pol ure

jaz sem pri molitvi enostavno rekel, da naj bog varuje vse ljudi, živali in revne otroke, ki ne morejo biti z nami
pa so me grdo gledali, češ da je molitev prekratka

kljub njihovim vsakodnevnim molitvam njihovo družino Bog ni varoval

najprej se je obesil sin, mislim da v petem razredu
ko pa je stara mama umrla, ki jih je očitno imela pod kontrolo je pa vse propadlo
mož in žena sta se ločila in tako ni ostalo nič od družine in domačija propada


Ti tudi.
[/quote]

Ti je končno potegnilo, kako se to na daleč vidi?

Katero uslugo si ti iz dobrote naredil nazadnje in kdaj?
[/quote]

npr. skuham kosilo za sorodnika … in zamisli, ne zahtevam plačila 🙂

npr. skuham kosilo za sorodnika … in zamisli, ne zahtevam plačila 🙂
[/quote]

Jaz to delam vsak sleherni dan. Za 6 sorodnikov. Đabe.

npr. skuham kosilo za sorodnika … in zamisli, ne zahtevam plačila 🙂
[/quote]

Ja in? To počnemo vsi.

Moja soseda gre v službo v isto podjetje kot grem sama.

Če gre zjutraj z mano moram bit točna, če grem sama je vseeno ali grem uro prej ali kasneje. Ona je ponavadi na delovnem mestu ob 7.00, sama sem 15 minut kasneje. Da grem 15 minut prej mi pokvari celo rutino.

Če gre iz službe z menoj morem it točno ob 15.00, kar mi pa ne odgovarja glede na moje delo.

Potem včasih grem še v trgovino, in mi tudi ne odgovarja, včasih na pijačo.

Vozim jo obcasno zastonj, ampak vsakodnevno si jo pa nočem nakopat na glavo, je prevelika obveznost.

(Z eno kolegico sem se leta nazaj vozila v šolo. Vsaka je vozila 1 teden. Sama sem zaradi nje delala dnevno dodatno 20 km pa še čakala sem jo vsak dan vsaj 5 min. Ona je šla iz kraja a mimo b v c…….sama sem pa šla iz b v a po njo pa nazaj mimo b v c. In nikoli se ni spomnila, da delam dodatne kilometre.)

Preko neta sem si kakšnih 5 let nazaj pisal z eno na ona-on … sva se zelo zaštekala, o veri mi ni drugega nič rekla, kot samo, da je verna in da verjame v boga … ok … in potem me čez čas, ko sva se že 100x videla, predstavi njenim tastarim … dajo vse na mizo, pa sem že komaj čakal, da bi začel jesti … vzmamem žlico, pa me “bivša” grdo pogleda … wtf … in potem stara začne nekaj vernega razlagati, čez pol minute pa začnejo moliti. Jaz nisem molil, sem pa jih cel začuden gledal … isto oni mene. Rekli niso nič, se pa jim je po molitvi videlo, da so bili vsi jezni name, še bivša … wtf … ob misi se niso nič pogovarjali. Ko sem pojedel, sem bivši rekel, če greva malo ven … ona je se takrat pizdila name, da se pri njih doma moli itd … pa sem ji rekel, če si že pozabla, sem ateist, zato ti ne bom nikoli molil … in sva takoj na tistem mestu zaključila.

Njena stara me je takoj po molitvi samo vprašala zakj nisem molil, pa če pri nas nismo nikoli molili … ne? Sploh nisem vedel, da kdo še dejansko moli pred hranjenjem … Aja … po hiši so pa imeli same jezuse pa marije obešene.

pri takih moraš biti enak kot oni, oni ne sprejmejo drugačnosti

New Report

Close