Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nosečnost pri 45-tih – izkušnje

Nosečnost pri 45-tih – izkušnje

Sicer zdaj ko razmišljam, ko se začno prvi izhodi itak mame bolj malo zatisnemo oči, dokler niso ptički varno nazaj v gnezdu. Bi skoraj pol rekla, da je boljš imet otroka po 45, ker potem tam ko si enkrat proti 60 že itak ne spiš, mena, pa jih obliva, so nespečne, kakor poslušam starejše sodelavke, jih matra to in ono, tako samo eno obdobje v lajfu ne spiš 🙂

Pri 60 si ne zamišljam v avto sred noči, ko ti enkrat že zjutraj za v službo ni treba vstajat. jebela, je opazit mrbit, da mi kronično manjka spanca? :-))))
kaj šele bo čez 15let 🙂

Svaka čast, keri se da s plenicami ukvarjat v mojih letih.

Sicer zdaj ko razmišljam, ko se začno prvi izhodi itak mame bolj malo zatisnemo oči, dokler niso ptički varno nazaj v gnezdu. Bi skoraj pol rekla, da je boljš imet otroka po 45, ker potem tam ko si enkrat proti 60 že itak ne spiš, mena, pa jih obliva, so nespečne, kakor poslušam starejše sodelavke, jih matra to in ono, tako samo eno obdobje v lajfu ne spiš 🙂

Pri 60 si ne zamišljam v avto sred noči, ko ti enkrat že zjutraj za v službo ni treba vstajat. jebela, je opazit mrbit, da mi kronično manjka spanca? :-))))
kaj šele bo čez 15let 🙂

Svaka čast, keri se da s plenicami ukvarjat v mojih letih.
[/quote]

Ma ja, ljudje so ozkih pogledov. Samo “njihova” pot je kao prava pot.

Mama je mama, ko začuti to v sebi, pa če jih ima 20, 30 ali pa 40. Vsako obdobje ima svoje izzive, pluse in minuse.

Zanimivo pa je, da so mlajše mame ful manj liberalne in precej bolj nekako napadalne, posmehljive do starejših mamic. To izjemno težko razumem. Kot da bi se jim kaj sanjalo, kako je do 35 ali celo 40 res maksimalno in svobodno uživati, uspeti, potovati, doživeti vse, kar si si želel … potem pa v miru imeti otročka in se mu 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} posvetiti, brez skrbi o karieri, kreditih za hišo, v stabilni vezi, itd. One sicer mislijo, da vejo kako je to, pa seveda ne vejo, ker ne morejo vedeti, ker tega niso doživele.
Tudi sanja se jim ne. Zato so ene pri 35/40 spočite in polne energije, ene pa izžete in utrujene.

Ni enako “še enkrat iti čez vse to” kot “prvič iti čez vse to”.

Oglaša se ena ne ravno 60, pač pa 56 stara, z dvema otrokoma, najstnikoma. Eden 19, drugi 15. Torej pri 60 bom še vedno imela 1 najstnika. Brez babi servisa, čeprav so moji starši še živi in čili in se kar veliko družimo. Naše družinsko in moje osebno življenje ni prav nič drugačno, če ga primerjam z življenji prijateljic, ki so imele otroke 5 -10 let prej. Pać vsak, ki ima otroke, gre skozi faze dojenj, vrtca, oš, sš,, najstništva itd…, tako jaz kot prijateljice. Da pa bi bilo meni ali možu kaj težje z dojenčkoma se ukvarjat ali zdaj kam peljat otroke, npr. na hobije, tekmovanja.., tega ne opažam. Vse je bolj stvar značaja staršev, enim so jamrali pri 40, ko so imeli najstnike, nama z možem se pa ne zdi težko, vse to vklopimo v način družinskega življenja. Sta pa oba kar samostojna, starejši itak študira v drugem kraju in je doma samo za vikend, še prehitro pridejo leta, ko otroci odletijo iz gnezda. Do zdaj smo potovali skupaj, zdaj že eden po svoje, drug bo pa še prej, se mi zdi. Pa nimam občutka, da se bom takrat “spočila”, kot to poudarjajo nekateri. Od česa le? Mene veseli delat, veseli me dalat v službi in veseli me delat doma.

Kaj če ti ottok pri 20ih, če nimaš nobene pameti v glavi. Želim vama, da čim prej srečno zanosita in donosita svojega otročka, jaz sem pri 40ih še vedno ogovorjena z gospodično, pa marsikatera moja vrstnica tudi. Da bi bla pri teh letih BABICA???? Hvala lepa. Srečno in vse dobro želim!

Kot ne vidim težav, da ženska rodi po 40-em, se mi zdi tudi čisto OK pri teh letih postati babi.

Sem imela srečo, da sem pri 42-ih postala prvič teta (moja sta bila takrat že najstnika), pri 44-ih pa drugič , nečakinji nimata babic, pa sem v bistvu v.d. babi 😁, krasno je! 😍

Saj ne isce potrjevanje, le izkusnje z nosecnostjo in porodom v teh letih. Razumete vprasanje? Ocitno ne.

Pri 45 bi se komot videla v vlogi mame z dojenčkom. Da pa bi danes, ko lezem proti 60 imela najstnika, uf, kriza.

Pri 45 bi se komot videla v vlogi mame z dojenčkom. Da pa bi danes, ko lezem proti 60 imela najstnika, uf, kriza.

Well, fuck me sideways.
Norcev pa res nikoli ne zmanjka.


[/quote]
če je ratalo, tale otrok danes stopa v najstniška leta, mama proti šestdesetim…….

    Odgovor na objavo uporabnika
    45-letna, 11.08.2009 ob 15:07

    Zanima me, če je tu gor kakšna ženska, ki je zanosila in rodila okoli 45- leta. Zanimajo me njene izkušnje, predvsem kar se tiče nosečnosti in poroda.

    Z možem sva se odločila za otroka. Bova pač malo starejša starša. Oba iz prejšnjih zvez nimava otrok. Sva pretehtala vse pluse in minuse ter prišla do zaključka, da lahko otroku ponudiva varen in stabilen dom, predvsem pa čutiva, da imava oba še toliko življenjske energije, da bova kos vzgoji otroka dokler ne odraste. Naju pa zanima predvsem zdravstvena plat pozne nosečnosti in poroda – predvsem praktične izkušnje. Za informacije že vnaprej hvala.

    PS: Prosim pa, da ne bi ta tema spet povzročila kakšnega krega in zmerjanja. Tisti, ki mislite, da ženska pri teh letih sploh ne bi smela roditi, se prosim ne oglašajte. To sva midva že predelala in sva prepričana, da si otroka lahko privoščiva.

Naredila test.

Pozitiven.

Skoraj mimam menstruacij, oz. zelo čudno vse skupaj. Nisem bila pozorna, niti zaskrbljena. Pač sem pred meno. Naredila test in je plus.

Imam 3 mesece do 46 let. Najstarejši otrok ima 23 let, najmlajši 10.

New Report

Close