Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Nov prometni zakon že kaže rezultate

Nov prometni zakon že kaže rezultate

A moj glas tudi šteje? Drži!

Kot prvo, ta vlada ni napisala obstoječega zakona le represivni del oz. zvišala je kazni. Ostalo je ostalo isto.
Kot drugo pa, to kar si napisal si lahko prebereš. Glede na to kako se usajaš pa si že plačal. Upam da boš sedaj le spoštoval zakon, ki je napisan z namenom da boš varnejši v prometu.[/quote]

ej boss noben zakon ne more nadomestiti človeške pameti, lahko je na cesti 1000 pametnih pa en kreten in kaj se potem zgodi. ampak je lažje loviti majhne prekrške tistih 1000, kot enega norca.

pa saj zato gre, da je vse isto, samo kazni višje, za katere je dokazano, da ne pomagajo, pa mi povej zakaj torej samo višje kazni.

Ja dober pametnjakovič. Sedaj pa mi prosim napiši v katerem delu zakona je napisano da moraš divjati čez vse meje, kje piše da se ga moraš prvo napit preden sedeš za vola… KJE!!!! A se delaš idiota a si res?[/quote]

Torej je zelo dober zakon že spisala bivša oblast ane Drnovšek? Pa povej ti meni, kako bojo višje kazni odvrnile nekoga od pitja, a si ti idiot al se samo delaš? Misliš, da se bojo zej z avtobusom vozili hehe smešiš se res….pa brezzamere ampak dejansko sedaj ti tumbaš…Janša je gledal samo kako bi več kapnilo v proračun in nič drugega…

A ti ni jasno, da smo ena najbolj revnih držav v EU in da imamo najvišje kazni v EU, se ti zdi to logično? Na hrvaškem so uvedli zakon, da ne smejo vozniki imeti nič alkohola in ko se je ta izkazal za neučinkovitega, so prejšni mesec to odpravili, ker so samo več ljudi udarili po žepu in s tem spodbujali višjo revščino, rad rečemo, da smo pred hrvaško, vendar po sociali smo veliko za Hrvaško, žal…Jaz razumem Janšo, da mora pokazati zelo dobre rezultate EU-ju, glede vodenje lastne države, mora pokazati presežek, gospodarsko rast itd…Vendar Janša pozablja, da je na prvem mestu Predsednik vlade Slovenije, šele nato lider EUJA, on to pozablja, pozablja na lastne volilce in to ga bo stalo na volitvah 08…

Kot prvo, ta vlada ni napisala obstoječega zakona le represivni del oz. zvišala je kazni. Ostalo je ostalo isto.
Kot drugo pa, to kar si napisal si lahko prebereš. Glede na to kako se usajaš pa si že plačal. Upam da boš sedaj le spoštoval zakon, ki je napisan z namenom da boš varnejši v prometu.[/quote]

ej boss noben zakon ne more nadomestiti človeške pameti, lahko je na cesti 1000 pametnih pa en kreten in kaj se potem zgodi. ampak je lažje loviti majhne prekrške tistih 1000, kot enega norca.

pa saj zato gre, da je vse isto, samo kazni višje, za katere je dokazano, da ne pomagajo, pa mi povej zakaj torej samo višje kazni.[/quote]

Ti bom odgovoril z vprašanjem. Kako lahko popraviš v zakonu zapisano da znak z omejitvijo hitrosti pomeni natanko to in samo to in nič drugega?

Z višjimi kazni zihr ne! S tem samo uplivaš na višje razlike med bogatejšimi in revnimi, ter spodbujaš revščino, lahko pa bi imeli dejansko več policajev postavljenih ob kritičnih točkah dan in noč, ki bi nadzirali tiste najbolj kritične in bi jim za vedno odvzeli vozniško!Ampak tako ne bi bilo več denarja v proračuno, ti šmorn…

Ja dober pametnjakovič. Sedaj pa mi prosim napiši v katerem delu zakona je napisano da moraš divjati čez vse meje, kje piše da se ga moraš prvo napit preden sedeš za vola… KJE!!!! A se delaš idiota a si res?[/quote]

Torej je zelo dober zakon že spisala bivša oblast ane Drnovšek? Pa povej ti meni, kako bojo višje kazni odvrnile nekoga od pitja, a si ti idiot al se samo delaš? Misliš, da se bojo zej z avtobusom vozili hehe smešiš se res….pa brezzamere ampak dejansko sedaj ti tumbaš…Janša je gledal samo kako bi več kapnilo v proračun in nič drugega…[/quote]

No ker pač jaz tumbam pa mi povej na kakšen način boš dosegel sedaj ta trenutek da bodo ljudje spoštovali obstoječi zakon? Jaz rešitve ne vidim drugje kot v višjih kaznih predvsem pa v lovljenju teh ljudi.

Kot prvo, ta vlada ni napisala obstoječega zakona le represivni del oz. zvišala je kazni. Ostalo je ostalo isto.
Kot drugo pa, to kar si napisal si lahko prebereš. Glede na to kako se usajaš pa si že plačal. Upam da boš sedaj le spoštoval zakon, ki je napisan z namenom da boš varnejši v prometu.[/quote]

ej boss noben zakon ne more nadomestiti človeške pameti, lahko je na cesti 1000 pametnih pa en kreten in kaj se potem zgodi. ampak je lažje loviti majhne prekrške tistih 1000, kot enega norca.

pa saj zato gre, da je vse isto, samo kazni višje, za katere je dokazano, da ne pomagajo, pa mi povej zakaj torej samo višje kazni.[/quote]

Ti bom odgovoril z vprašanjem. Kako lahko popraviš v zakonu zapisano da znak z omejitvijo hitrosti pomeni natanko to in samo to in nič drugega?[/quote]

pa ja zakon o varnosti cestnega predmeta ne opisuje samo tega, al kako. Ma sedaj ga moram pa res prebrat.

Kot sem ti napisal, tam kjer so kritične točke, bi postavil policaje 24 ur….Zakaj pa morajo po postajah sedeti in pisati poročila policajska po dve ure?

hahahaha, Pa ne mi rečt , da verjameš temu kar si napisa. Da so hrvatje spremenili zakon se imajo samo zahvaliti lobiranju pri dovolj močni stranki, ki je nato dosegla v dogovarjanju o sestavi vlade svoje pogoje.

Meni osebno se mi je zdelo zelo učinkovito , ko so puščali prazne policajske avtomobile ob cestah, ne boš verjel, vedno ko sem ga zagledal sem se prvezal in malo zmanjšal hitrost, ker nisem vedel ali je dejansko prazen ali se kje po gozdu skriva z merilnikom hitrosti….Avstrici delajo tako že 10 let….pRED TAURNMOM TUNELOM MAŠ ŠE DANES KARTONASTEGA POLICAJA Z MERILNIKOM V ROKI OB CESTI…

Ravno to se sedaj dogaja pa vam ni prav ker ljudje prespijo na postajah, zaplenijo jim avtomobile hitri pa plačujejo kazni. Kaj bi še rad?

hahahaha, Pa ne mi rečt , da verjameš temu kar si napisa. Da so hrvatje spremenili zakon se imajo samo zahvaliti lobiranju pri dovolj močni stranki, ki je nato dosegla v dogovarjanju o sestavi vlade svoje pogoje.[/quote]

Ej a ne razumeš, važno je da je dosegla, pri nas opozicija ne more nič doseči, saj im Janša absolutno premoč, če pa že nekaj opozicija poskuša, pa Janša zagrozi z odstopom, je kot malo dete, ki si želi lizike…

Ravno to se sedaj dogaja pa vam ni prav ker ljudje prespijo na postajah, zaplenijo jim avtomobile hitri pa plačujejo kazni. Kaj bi še rad?[/quote]

Manjše kazni!Ker se kaže, da ni pomagalo višanje kazni, glede na smrtne žrtve pretekli mesec….

Ne drži. Kot prvo, mi je zdaj v interesu, da ne plačam kazni. Torej, predvsem sem skoncentriran na znake, posledično manj na situacijo na vozišču in ob njem. Kako potem to deluje na naših cestah, kjer imaš postavljene omejitve skoraj za vsak meter drugače, ti je morda lahko jasno. Če bom slučajno zagledal kakšen znak za omejitev prepozno, bom začel naglo zavirati, saj me lahko 20m dlje lahko čaka kakšen inkasant, ležeč v grmovju. Pri tem pa me prav malo briga, kdo je za mano, koliko je on pozoren, je ali ni izkušen voznik. Če mi bo priletel v rit, bo tako ali tako kriv izključno on po trenutni zakonodaji. Pa še mastno ga lahko potem tožim. A ni fino? Se ti torej zdi, da tole res prispeva k moji in splošni varnosti?

P.S.: pred časom sem tu nekje napisal, da sem zaradi pozornosti na znake skoraj spregledal kolesarja (bilo je nekaj dni po tem, ko je zakon stopil v veljavo). To se je res zgodilo. Pa nisem neizkušen voznik in zelo veliko preživim na cesti.

Kot prvo, ta vlada ni napisala obstoječega zakona le represivni del oz. zvišala je kazni. Ostalo je ostalo isto.
Kot drugo pa, to kar si napisal si lahko prebereš. Glede na to kako se usajaš pa si že plačal. Upam da boš sedaj le spoštoval zakon, ki je napisan z namenom da boš varnejši v prometu.[/quote]

ej boss noben zakon ne more nadomestiti človeške pameti, lahko je na cesti 1000 pametnih pa en kreten in kaj se potem zgodi. ampak je lažje loviti majhne prekrške tistih 1000, kot enega norca.

pa saj zato gre, da je vse isto, samo kazni višje, za katere je dokazano, da ne pomagajo, pa mi povej zakaj torej samo višje kazni.[/quote]

Ti bom odgovoril z vprašanjem. Kako lahko popraviš v zakonu zapisano da znak z omejitvijo hitrosti pomeni natanko to in samo to in nič drugega?[/quote]

pa ja zakon o varnosti cestnega predmeta ne opisuje samo tega, al kako. Ma sedaj ga moram pa res prebrat.[/quote]

No le daj. Če pa imaš vozniški izpit pa ne vem po katerem zakonu si do sedaj vozila.

Oprosti, samo ko berem tvoje pisanje in pisanje ostalih ki se tako pritožujete pridem samo do tega mnenja, da do sedaj niste spoštovali zakona. Vi niste za volan.

hahahaha, Pa ne mi rečt , da verjameš temu kar si napisa. Da so hrvatje spremenili zakon se imajo samo zahvaliti lobiranju pri dovolj močni stranki, ki je nato dosegla v dogovarjanju o sestavi vlade svoje pogoje.[/quote]

Ej a ne razumeš, važno je da je dosegla, pri nas opozicija ne more nič doseči, saj im Janša absolutno premoč, če pa že nekaj opozicija poskuša, pa Janša zagrozi z odstopom, je kot malo dete, ki si želi lizike…[/quote]

Halo!! Važen je namen, ta pa z varnostjo v prometu ni imel nič skupnega, zato hrvatov in njihovega kvazi uspeha ne mešaj v to temo.

Ravno to se sedaj dogaja pa vam ni prav ker ljudje prespijo na postajah, zaplenijo jim avtomobile hitri pa plačujejo kazni. Kaj bi še rad?[/quote]

Manjše kazni!Ker se kaže, da ni pomagalo višanje kazni, glede na smrtne žrtve pretekli mesec….[/quote]

Saj tudi nižje kazni niso imele uspeha.

Tudi pri nas je tako.

Ravno to se sedaj dogaja pa vam ni prav ker ljudje prespijo na postajah, zaplenijo jim avtomobile hitri pa plačujejo kazni. Kaj bi še rad?[/quote]

Manjše kazni!Ker se kaže, da ni pomagalo višanje kazni, glede na smrtne žrtve pretekli mesec….[/quote]

Saj tudi nižje kazni niso imele uspeha.[/quote]

Višje kazni imajo uspeh, in to je več denarja v proračunu in večja represija. Kar je bil tud namen zakona.

Po povišanju kazni pred leti pa se je število mrtvih povečalo, kar se ugodno pozna v pokojninski blagajni.

Dokler bo država dobro služila na račun kazni in prekrškov, ne bo zainteresirana, da se prometna varnost izboljša. To je popolnoma jasno.
In zarad višjih kazni, je ta interes še manjši.

Ravno to se sedaj dogaja pa vam ni prav ker ljudje prespijo na postajah, zaplenijo jim avtomobile hitri pa plačujejo kazni. Kaj bi še rad?[/quote]

Manjše kazni!Ker se kaže, da ni pomagalo višanje kazni, glede na smrtne žrtve pretekli mesec….[/quote]

Saj tudi nižje kazni niso imele uspeha.[/quote]

Višje kazni imajo uspeh, in to je več denarja v proračunu in večja represija. Kar je bil tud namen zakona.

Po povišanju kazni pred leti pa se je število mrtvih povečalo, kar se ugodno pozna v pokojninski blagajni.

Dokler bo država dobro služila na račun kazni in prekrškov, ne bo zainteresirana, da se prometna varnost izboljša. To je popolnoma jasno.
In zarad višjih kazni, je ta interes še manjši.[/quote]

Edino kar je jasno je to, da si ornk bolan če tako razmišljaš. Že dostikrat sem zapisal pa se te ne prime. Najbolj boš zajebu vlado če boš vozil po pravilih.

Edino kar je jasno je to, da si ornk bolan če tako razmišljaš. Že dostikrat sem zapisal pa se te ne prime. Najbolj boš zajebu vlado če boš vozil po pravilih.[/quote]

Kako jaz razmišljam pravzaprav ni pomembno. Žalosno je, da tako razmišlja Žlender in ostali, ki so podprli tak zakon. Pa ne samo ta zadnji, tud prejšnji ima enako napako. namreč da stimulira povzročanje prekrškov in nesreč (filanje proračuna) kar dokazujejo številke.

Ja sej probam vozit po pravilih, včeraj bi me taka vožnja za las stala življenja. Sem se peljal lepo po omejitvi, pridem v bližino semaforja, kjer je policaj nadziral promet. no in se mi naenkrat posveti rumena. jaz seveda začnem bremzat, nakar vidim v ogledalu, a se mi od zadaj z nezmanjšano hitrostjo približije Petrolova cisterna. Kaj zdej narest? Se držat pravil, ustavit pred rumeno in bit udeleženec v trčenju s cisterno?
-če bi zakon ne bi ukinil utripajoče zelene bi že daleč prej prej dal v ler in počasi zmanjševal do semaforja, in bi tud cisterna imala dovolj časa da ustavi.
-če policaj (kamere?) ne bi nadziral križišča, bi peljal skoz rumeno. (tud nadzor lahko škoduje)
-če bi se držal predpisov, bi danes brali o meni pri poročilih, pa na spomeniku bi mi pisalo da sem se ustavil pred rdečo, samo kaj bi mi to pomagalo?
no ker sem že precej zmanjšal hitrost, sem zapeljal naprej v križišče, se umaknil skrajno desno, cisterna me je sred križišča prehitela, nasproti vozeči so se pa najbrž tud morali mal umaknit. Pa se je izšlo k sreči.

Tistega, ki je ukinil utripajočo zeleno bi poslal v arest, saj se je število nevarnih situacij od spremembe zakona najmanj podeseterilo. (prejšnji mesec je en skoz rdečo ubil žensko). Ampak so predlagatelji zakona to točno vedeli, tud naročili avtomatske kamere za kasiranje, za varnost jih pa boli kurac, raje štejejo €€€.

Žal je tako, in naiven je tisti, ki misli drugače. A ti veš, zakaj so ukinili utripajočo zeleno (uvedli so jo zato, da bi zmanjšali število nesreč v križiščih).

Številk še vedno nisi napisla glede nesreče v Cirkovcih. Pa ti pomagam. Vseeno, kakšna je napisana kazen v zakonu, 1€ ali 10000€, kazen ne bi odvrnila voznika da je zapelal pred vlak. sej nakoncu je plačal še hujšo kazen, država pa tud vesela, ker mu ne bo reba penzile plačevat in dohtarje pred smrtjo.
Tko da ne bluzi, da bodo višje kazni prinesle manj nesreč, če prejšnje povišanje jih ni in tud to zadnje ne bo. Bo pa sigurno prineslo več denarja v proračun, al pa vsaj isto za pol manj dela, kar še vedno trdim, da je bil namen zvišanja kazni.

A ti je kej čudno, da se jih največ pobije ravno v času kakšnih večjih policijskih akcij? Tolko o večjem nadzoru.

Si se pa razpisal.Kar se tiče rumene luči, če ne moreš varno ustaviti nadaljuješ pot v križišče, dovoljeno po zakonu. Prejšna utripajoča luč, po zakonu nisi smel več zapeljati v križišče ob utripajoči zeleni luči, a smo vsi naredili ravno to.Verjamem, da samo višje kazni ne bodo naredile red na cestah, potrbna je celovita vzgoja vseh sodelujočih v prometu.Dokler pa se v ljudeh ne vzgoji zavest, da je zakon napisan za njihovo varnost ne pa v škodo bodo razmere takšne kot so.

Sedaj pa tisto kar me pri tvoji razlagi janbolj moti. Tvoje mnenje, da so višje kazni predpisane zgolj zaradi polnjenja proračuna pa je zelo pritlehna ideja brez kakršnih osnov. Če policaji nebi napisali nobene kazni bi jih na veliko napadal da nič ne delajo. Sedaj ko ti svoje rezultate sporočajo pa je zopet vse narobe. Ne rabimo nobenega policaja in nobene kazni, a dokler se ljudje ne zavejo da je upoštevanje CPP v njihovo varnost, potrebujemo oboje. Žal.

New Report

Close