Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Novi predsednik borcev NOB je bil rojen leta 1953

Novi predsednik borcev NOB je bil rojen leta 1953

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 18.03.2022 ob 21:21

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 17.03.2022 ob 10:33

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 16.03.2022 ob 23:10

hhm,

pa je prišel čas, da napišem zgodbo 16 letnika. ostalo bo še počakalo,

Ta zgodba je zapisana na strani 333,  knjiga – Belogardizem …

 

Z Gracarjevega turna so te dni na vse strani švigale belogardistične patrulje in siloma jemale moške, tudi mladoletne fante. Tako so prišli k kmetu Lojzetu Učjaku v Gor. Staro vas in šestnajstletnemu sinu Lojzetu Učjaku kratko dejali: ” Z nami pojdeš!” Prav nič ni pomagalo. Sprejeti je moral belogardistično orožje. 

Na ta način je Kranjc v enem tednu, nabral okoli 40 `prostovoljcev´iz bivše občine Št. Jernej.”

Italijanski okupatorji so svojim belim zaveznikom krepko pomagali  pri nasilni mobilizaciji po vaseh pod Gorjancih, kaj se se zgodilo s fantom, ni zapisano.

Še veliko žalostnih zgodb je napisanih.

 

poglej si v Pričevalcih zgodbo Petra Hribarja o stricu Radu in njegovi ženi Kseniji, potem pa, če imaš kaj vesti umolknil enkrat za vselej in se ne pokaži nikoli več na soncu …

hhm&mik, …

S kakšno pravico mi ti zapoveduješ:

“umolkni” ,  … če imaš kaj vesti enkrat za vselej in se ne prikaži nikoli več na sonce …”

Zakaj??? .. kaj sem naredila narobe, je forum tvoj? si direktor? …

E, dragi hhm”mik” , si se zelo predrznil. Ne prvič! Pišeš, nazivaš me s  pijancem, privilegirancem, rdečkarjem in še in še, ne bo naštevala dalje. Ja, sem ti pa pod tvoje neprimerno pisanje, bilo ga je veliko tudi pripisala kar si zaslužil.

Zgoraj na tej strani, … 10.03.2022 ob 21:24, .. si  napisal:

ampak domobranci so bili angelčki v primerjavi z vašimi sodobnimi izdajalci”  

To mi obrazloži!  Kdo so to?  Vaši sodobni izdajalci!?

Kakšni so bili domobranci dobro vem, iz otroštva.  Jaz, nisem nobenega izdala, v politiki, tudi nisem nikoli bila, niti moji ne! 

Registrirana sem od leta 2005, vedno pišem z imenom  PRABABI,  tudi če samo berem. Članarino za 2022, sem že januarja plačala.

Haha, umolknil si postavil v narekovaj, napake v  pisanju se zgodijo, te me ne motijo. Moti pa me: “umolknil”. Poboljšaj se!

Ti pišeš postavil, jaz pišem postavila, …

bom še jaz malo blebetal, vidim da tebi to kar dobro laufa.

tole je samo iz ene teme:

*******************************************************

16.10.2019. ob 19:37

butec, nakladač, teslo butasto, pokvarjeni DALENJC!

****

20.10.2019. ob 22:00

 nevedni butel

****

21.10.2019. ob 21:33

TI UBOŽEC, PEJT NA KARITAS … Nevoščljivec …

****

23.10.2019. ob 19:28

Si kar precej skisan.

****

05.02.2020. ob 16:59

Ti pokvarjenec, …   Smotko prfuknjeni si!

… ti poštenjakar- pokvarjeni, pa še partizanček si…

****

07.02.2020. ob 16:18

tvoja buča ne registrira … butec! …tvoja BUČA, VSE POZABI !!!

… ste mi tvoji brezgrešniki napisali, zelo si slep!

Slep, slep in še 1 x slep! … … odgovarjam samo tebi podobnim lažnicem …

****

25.02.2020. ob 19:15

…  si pokvarjeni smrkavec …

16.05.2020. ob 12:32

… jojjoj zajček… Prav zaradi tebi podobnih NEVEDNEŽEV, ZGAGARJEV in LAŽNIVCEV, … SE, besedna vojna NADALJUJE…

****

22.05.2020. ob 16:05

… Potuhnjeno in papagajsko ponavljaš in lažeš.
Lažejo tudi tisti v kateri družbi se vrtiš. …Pokvarjenec si !!! …Eeee, ti partizanček, pokvarjeni, potuhnjeni, si presmarkav…

****

23.05.2020. ob 16:20

… dokler bodo imeli izdajalci v svojih vrstah, tebi podobne partizančke, bo težko …

****

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 18.02.2022 ob 00:54

hhm,

boš moral pogledat v knjigo “BELOGARDIZEM” tam je vse podrobno opisano. Če bi rad kakšen LINK, pa poglej pri stričku Google. Jaz ti bom napisala nekaj stavkov o beli in plavi gardi. vsega ti pa ne bom, ker je preveč obširno. Potrudi se sam

Pisanja o DOLENJSKI  je veliko. Italijani niso hoteli nič slišati o uzakonitvi belogardistične zarote. Zato so klerikalci mimo vednosti Italijanov poslali na Dolenjsko Lažni Štajerski bataljon, ko se je podal v Gorjance že  sredi maja 1942. Izdajali so se za partizane. Na glavah so nosili in menjavali kape šajkače in partizanske kape z zvezdo.

Dolgo jih niso odkrili. Kapetan VASILIJEVIĆ je dejal, da je njihova  ilegalnost trajala 90 dni. Ko so jih odkrili so bežali v zavetje Italijanov. Kakšno svinjarijo so tam delali, pa vzemi knjigo in beri, nekaj sem jo že jaz napisala.

Iz Štajerskega bataljona so se preimenovali v LEGIJO SMRTI ALI MVAC. Kako so si nabirali dopolnjevali število članov. Pa je tvoj oče dobro vedel.

Napisal si veliko izbire ni bilo, tu v knjigi je podrobno napisano in bi moral vedeti vsak Slovenec. Ti si napisal, da se je prav odločil. Kakšen je bil moj odgovor, tudi veš. Zakaj jih ti podpiraš, pa veš ti sam.

V knjigi so vse skupine, vsaka posej opisane. Tudi na MON-u so, ji ne bom še enkrat pisala.

ZLOM BELE IN PLAVE GARDE,

je opisan na straneh od 542 do 572

Italija je 8. septembra 1943 ob 8. uri zvečer objavila brezpogojno kapitulacijo vse svojih oboroženih sil.

Z italijanskim porazom so razpadle tudi vse kvizlinške oborožene skupine, ki so se rodile in životarile le s stalno podporo okupatorjev. Ko pa so plavogardistične  in belogardistične skupine zgubile to oporo, jih je narodnoosvobodilna vojska mimogrede razbila, v kolikor se niso zatekle k svojim novim varuhom in gospodarjem – nemškim fašističnim zatiralcem. 

Politično vojaško vodstvo osvobodilnega gibanja je od leta 1942 pozvalo belogardiste, naj spregledajo svoje izdajstvo in se pridružijo slovenski partizanski vojski.

Dne 15. novembra 1942 sta “zavedene in prisilno mobilizirane” belogardiste “poslednjič opomnila”, da Izvršni odbor OF kot slovensko narodno vodstvo in predstavnik slovenske narode oblasti ter Glavni štab … odrejata in izjavljata: Sleherni Slovenec, ki ni član Slovenske partizanske vojske in Narodne zaščite, je dolžan orožje takoj izročiti partizanskim četam, ali Narodni zaščiti; tistim pripadnikom oboroženih belogardističnih oddelkov, ki bodo izročili svoje orožje … se ne bo zgodilo ničesar, dana jim bo celo možnost, da popravijo, kar so zagrešili nad narodom; tisti pa, ki se temu poslednjemu pozivu ne bodo odzvali, bodo brez usmiljenja in z vso doslednostjo uničeni. Narodno osvobodilna vojska se je pozimi in spomladi 1943 zvesto ravnala po teh smernicah.

Dne 15, junija 1943, je Izvršni odbor OF vnovič pozval zapeljance, naj zapustijo plavo in belo gardo. Celo “tistim in vodstva plave in bele garde, ki bodo v tem zadnjem trenutku spregledali svojo zablodo in zares prenehali z borbo proti NOV in OF, je jamčil življenje in se zavezal, da bo ” o njihovem delovanju proti slovenskemu narodu šele po osvoboditvi razpravljalo redno sodišče.

VIR:  na strani 545/14, 15, pod črto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hhm, 

le kako moreš tako lagati? Sprenevedati se? Vsi tisti, ko smo drugo svetovno vojno doživeli in še mnogi drugi, vemo, da je bela garda bila, če jo ti imenuješ “psovko”, je tvoja stvar.

Pišeš: Bele garde in belogardistov pri nas ni bilo! ,,, Zakaj lažeš? tudi to je tvoja stvar.

Poglej še navedene moje poste, ki so na strani 9:

– 20.02.2022 ob 15:41, 

23.02.2022 ob 02;04 in

– 09.03.2022 ob 13:19

Ko bi moral odgovoriti, pa je odgovor RDEČA KAPICA in še razne druge bedarije.

Tvoj oče, partizan, pa je za belo gardo vedel. Vedel je za BELO GARDO tudi italijanski in nemški okupator.

Še iz dveh strani malo pisanja, … 224 in 225. Beri pa še pred in po tem. Poglavje obsega od strani št. 215 do 238.

…Italijanski policijski komisar v Črnomlju dr, L. Battaglia je 16. marca 1942 poročal načelniku policije v Ljubljano o belogardistični organizaciji v Beli krajini:

“Iz zaupnega dokaj dobro obveščenega vira se doznava obstoj katoliškega društva, imenovanega BELA GARDA, ki naj bi po dobljenih informacijah, k njej pristopili vsi ljudskošolski učitelji. Med ljudstvom, ki je globoko katoliško usmerjeno, imelo veliko uspeha in bi jo v glavnem sestavljali člani bivše razpuščene organizacije `Slovenski fantje in dekleta´. Temu društvu načelujeta škof ljubljasnski in bivši ban dr. Natlačen, ki tudi biva v Ljubljani. …

Poročajo, da so pristaši bele garde v soboto in nedeljo imeli sestanek v okoliških gostilnah,  zdi se, da je v nedeljo 1.marca bil njihov sestanek v gostilni Skubic na Pokopališki ulici …”

Vir; Pod črto,

225/41, Policijski urad Črnomelj , 16. marca 1942. Predmet: Katoliško društvo  Bela garda, Akt je bil poslan še … … …

VEč si preberi sam, po straneh, … Bela garda je bila, pa če ti še (po tvoje) pišeš stopetdesetkrat, da je ni bilo.

 

 

 

 

 

Mik, bravo.

pusti jo, da v miru zaspi.

Odgovor na objavo uporabnika
Portugalec 1972, 30.03.2022 ob 14:46

Mik, bravo.

pusti jo, da v miru zaspi.

hvala.

saj ga pustim pri miru, saj vidiš, da v večini primerov na njegove eseje odgovarjam s stavkom ali dvema, večkrat pa sploh ne, ker je resnično škoda moje tipkovnice, včasih pa le ne gre brez nekoliko daljšega komentarja, ki pa nikoli ne padejo na plodna tla.

 

zaspal pa ne bo, nič bat, kopriva ne pozebe …

Portugalec, kak si? Upam, da v redu.

Tvojih priporočil, ne upošteva, še vedno spušča NOR-e-ton-e.

Vidiš, ti si napisal: pusti jo, naj v miru zaspi. Veš, da sem ženska.

hhm-Mik, pa je zapisal: saj ga pustim. itd, 🙂

Sam si je kriv. Odprl je temo “PRABABI” in začel z izzivanjem. Pa še v DECA, me je spremenil. Verjetno je že takrat mislil, da sem zaspala. 🙂 Včasih se pa le zmoti, da sem ženska. Saj je več takih, ko so si to privoščili.

Evo, tukaj sem. Takrat , sem imela malo časa. Sedaj se mi pa včasih ne ljubi priti semkaj, k računalniku. Ob večerih, pa le pogledam, kaj modrujejo in obirajo. Sedaj je prilika za to. …

hhm-Mik, pa že zgodaj začne pisati, kar na MOBI. Preveč si je privoščil, jaz mu samo vračam. Povrhu, me pa še s pijancem zmerja, ja svojih grehov ne vidi. Ti se pa dobro imej, tam na Portugalskem.

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 30.03.2022 ob 15:28

hvala.

saj ga pustim pri miru, saj vidiš, da v večini primerov na njegove eseje odgovarjam s stavkom ali dvema, večkrat pa sploh ne, ker je resnično škoda moje tipkovnice, včasih pa le ne gre brez nekoliko daljšega komentarja, ki pa nikoli ne padejo na plodna tla.

 

zaspal pa ne bo, nič bat, kopriva ne pozebe …

Nič se ne ve kdo bo preje, … star si, leta se ti nabirajo, kot se tudi meni in vsem. Od danes na jutri. … Že takrat, ko sem prišla na MON, si se vtaknil v interniranke, se pobahal, z delovno dobo, sem hitro ugotovila, kar na pamet, kolk let imaš. Zgodba leta 1944. … Tisto leto je bilo zelo hudo. Ampak angelčki so prisegal, se spajdašili z okupatorji, protipartizanske zborovanja imeli itd. …

Ja, kopriva peče, ti že več, pa še nicke je spreminja.

hhm,

preberi zadnji stavek, … kaj vse si ti privoščiš, …

Beri vse strani, …

ali je sedaj pravo poisanje, …

hhm, 🙂

… ni se prikazalo pravo citiranje, …

… citirala sem:

hhm, napisal 17.03, 2022 ob 10:33;

…”če imaš kaj vesti umolkni enkrat za vselej in se ne prikaži nikoli več na sonce. “…

hhm ja, …

hhm, ja, … jaz bi morala umolkniti, …  še na sonce ne bi smela …  ja, ja, ja, saj enkrat bom, tudi ti boš in enkrat vsak, vsi, ker nihče ne ostane tukaj.

Kar sprehodi se po vsej temi!

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 20.08.2021 ob 22:10

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 20.08.2021 ob 21:53

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 20.08.2021 ob 21:42

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 21.10.2019 ob 18:04

Vrhunsko si ji odgovoril.
Malo si se pa zmotil. Privilegije uživa babnca in slični še danes.
In kaj je najbolj važno, nič je/jih ni sram in misli si, da ji to gepira.
[/quote]

ti resno misliš, da je babnica?

 

hhm,

hahaha, 16 let se že prepiraš z menoj, pa še vedno misliš, da sem DEDEC.  🙂 Moraš hodit bolj zgodaj spat, drugače boš čist skisan. To si ti meni priporočal, ti vračam, da se ti bodo možgani popravili s tvojim nasvetom.

nobena ženska ne more biti tako žleht kot zagrenjen rdečkar!

https://www.svobodnabeseda.si/arhiv-stevilk  … a res? Kako pa zdržaš med rdečkarji?

No, no potolaži se … sej bo boljše

 

 

evo, vse številke

 

ja, ima vest, …

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 07.10.2022 ob 19:52

hhm, 🙂

… ni se prikazalo pravo citiranje, …

… citirala sem:

hhm, napisal 17.03, 2022 ob 10:33;

…”če imaš kaj vesti umolkni enkrat za vselej in se ne prikaži nikoli več na sonce. “…

hhm ja, …

hhm

hhm,

imam, vest, ja,  imam, …

in zakaj bi morala umolkniti. To mo povej, obrazloži!

Zakaj nagajaš!?

Jaz, PRABABI, imam čisto vest. Ti si o čisti vesti, že večkrat pisal.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 09.10.2022 ob 18:41

hhm,

imam, vest, ja,  imam, …

in zakaj bi morala umolkniti. To mo povej, obrazloži!

Zakaj nagajaš!?

Jaz, PRABABI, imam čisto vest. Ti si o čisti vesti, že večkrat pisal.

V Italiji so fašisti zmagal, ali bomo morali Slovenci, resnično umolkniti ?

Čestitke, je fašistka že menda dobila tudi iz Slovenije.

Kam smo prišli, …  Vrnitev fašizma, …

Včasih so dejali na mladih svet stoji, dobro se bodo morali potruditi.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 11.10.2022 ob 21:32

V Italiji so fašisti zmagal, ali bomo morali Slovenci, resnično umolkniti ?

Čestitke, je fašistka že menda dobila tudi iz Slovenije.

Kam smo prišli, …  Vrnitev fašizma, …

Včasih so dejali na mladih svet stoji, dobro se bodo morali potruditi.

No, pa še v mladino poglejte, … naše predsedniške kandidate, … in še  druge novice.

https://www.mladina. si/

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 16.10.2022 ob 21:27

No, pa še v mladino poglejte, … naše predsedniške kandidate, … in še  druge novice.

https://www.mladina. si/

https://www.mladina.si/

PRABABI te občudujem, kako vztrajno obnavljaš partizanščinoin drugo sv. vojna, pa zvezo borcev….in ne obupaš, ne glede na to, da ti nihče ne odgovarja. Vsaka ti čast- res!

Morda bi se malo vključila tudi v novo situacijo, ki se trenutno dogaja in napisala kdo je tvoj kandidat, ali kandidatka za predsednico- ka??

Meni je zelo všeč SABINA SENČAR, ker je zagovarjala resnico in podpirala skoraj 3 leta vse, ki jih je JANŠEVA vlada zatirala zaradi netega kovid19- kaj ti praviš. Npr. vsi ostali so bili tiho kot riri kadar ne je fižola- saj razumeš, če ješ fižol rit ne more biti tiho, hehehe…daj napiši kaj kdo tebe fascinira in vse dobro ti želim!

Odgovor na objavo uporabnika
ZOSS, 17.10.2022 ob 14:50

PRABABI te občudujem, kako vztrajno obnavljaš partizanščinoin drugo sv. vojna, pa zvezo borcev….in ne obupaš, ne glede na to, da ti nihče ne odgovarja. Vsaka ti čast- res!

Morda bi se malo vključila tudi v novo situacijo, ki se trenutno dogaja in napisala kdo je tvoj kandidat, ali kandidatka za predsednico- ka??

Meni je zelo všeč SABINA SENČAR, ker je zagovarjala resnico in podpirala skoraj 3 leta vse, ki jih je JANŠEVA vlada zatirala zaradi netega kovid19- kaj ti praviš. Npr. vsi ostali so bili tiho kot riri kadar ne je fižola- saj razumeš, če ješ fižol rit ne more biti tiho, hehehe…daj napiši kaj kdo tebe fascinira in vse dobro ti želim!

ZOSS, sem ti odgovorila, kar veliko napisala,…

bodi lepo ne bom še 1 x, …

Vse je šlo v MALORO, ne prvič. 🙂

LP.

PRABABI

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 17.10.2022 ob 18:01

ZOSS, sem ti odgovorila, kar veliko napisala,…

bodi lepo ne bom še 1 x, …

Vse je šlo v MALORO, ne prvič. 🙂

LP.

PRABABI

kje si mi napisala, nič nisem videl?

Odgovor na objavo uporabnika
harrki, 17.10.2022 ob 19:09

kje si mi napisala, nič nisem videl?

pa kaj ti v mojem imenu odgovarjaš?

Ja BABI nič nisem videl, kje si mi napisala?

Odgovor na objavo uporabnika
ZOSS, 17.10.2022 ob 19:14

pa kaj ti v mojem imenu odgovarjaš?

Ja BABI nič nisem videl, kje si mi napisala?

Tukaj, sem pisala, pa mi je post ušel, kam? Preden sem kliknila na Objavi je post izginil.

Ne sekiraj se, tega sem jaz vajena, … 🙂 ne bi smela tega napisat, kar sem. … Zagovarjam partizane, ti so me osvobodili 6. maja 1945 leta. tega leta sem zaključila 8 razred OŠ. Služila še naprej, kot dekla. Ne bi smela oporekat laži! Sem brala, sedaj sem videla, da ste imeli TRK. 🙂

Bodi dobro in pazi na zdravje!

LP. PRABABI

P.S.

za nekoga pa sem PRABABL  🙂

LAHKO NOČ! končujem, za danes

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 17.10.2022 ob 21:21

Tukaj, sem pisala, pa mi je post ušel, kam? Preden sem kliknila na Objavi je post izginil.

Ne sekiraj se, tega sem jaz vajena, … 🙂 ne bi smela tega napisat, kar sem. … Zagovarjam partizane, ti so me osvobodili 6. maja 1945 leta. tega leta sem zaključila 8 razred OŠ. Služila še naprej, kot dekla. Ne bi smela oporekat laži! Sem brala, sedaj sem videla, da ste imeli TRK. 🙂

Bodi dobro in pazi na zdravje!

LP. PRABABI

P.S.

za nekoga pa sem PRABABL  🙂

LAHKO NOČ! končujem, za danes

PRABABI lepo starost živiš, vsaka ti čast!! Zanima me, koga boš ti volila , jaz bom volil Senčarjevo, ker je poštena in fajn bi bilo, da bi imeli enkrat žensko za predsednico, ste ženske bolj empatične. Senčarjeva nas je vse v času te kovid prevare zagovarjala in od stroke zahtevala kakšne dokaze o obstoju tega lažnega virusa. Spraševala jih je zakaj gripe ni vel in zakaj je vse kovid??? No zdaj se je ta nanda zdravniša zbudila in ugotovila da res ni več gripe, no zdaj so jo uvedli nazaj na program in tudi cepivo je zopet na voljo hahahahaha! Kakšni bebci so tile naši dohtarčki- POJMA NIMAJO!!

ZOSS,

sem videla, da si mi odgovoril, ampak, sem šla v prvo tvoje pisanje. Na tole tvoje pisanje sem ti že odgovorila, kar veliko napisala. Pisanje je izginilo. Prav tako nagajanje, me nasmeji in ne obupam, čeprav sem bila deležna mnogih ne primernih žalitev. Hvaležno jim vrnem nazaj. Kakor vidim, sem edina registrirana. Primož, je včasih napisal: “obvezna registracija” in s tem ni bilo nič. Jaz sem se registrirala, takoj, ko sem videla, da se je potrebno registrirati. To je bilo že 18. 10. 2005, prav danes je 17 let. Vedno pišem prijavljena, ni se mi potrebno skrivati. Kar sem pisala je vse res, prav tako je vse resnica, iz knjig, iz katerih sem pisala. Dolgo sem bila na MON-u in odšla. Pojala se je tema PRABABI. Na en klic, kdo je bil, ne vem, sem se vrnila. Šele po pol leta, ko je bila tema PRABABI odprta, vidi se lahko na prvi strani teme. Haha, postala sem DEC. Prerekanje se nadaljuje. Tudi v temi PRABABI je kar nekaj izbrisanega.

Povej mi, zakaj se TI, ne registriraš? ZOSS, je tole tvoje pisanje tudi potegavščina, pisači tukaj so vsega zmožni, jaz nikomur več ne verjamem.

ZOSS, pišeš, vztrajno obnavljaš partizanščino in drugo sv pa zveza borcev, kljub temu, da ti nihče ne odgovarja, ne obupaš, Ja, trenutno so malo utihnili. Utihniti, bi pa morala tudi jaz, mi je bilo zaukazano. Tudi to si lahko prebral. Jaz ne obnavljam, zaradi neprimernega pisanja tukaj na MON-u, sem začela pisati tukaj. Odgovarjam, na laži, ko jih pišejo. Ti to dobro veš. Partizanov, borcev ni več, nekaj jih je še, ampak, … so precej starejši od mene. Omenjaš, zveza borcev, ja prav tem se moramo zahvaliti, da smo Slovenci obstali. To se jaz dobro zavedam, mene so osvobodili že 6. maja 1945, tri dni preje, kot Ljubljano. Ko so nas okupatorji zasedli sem bila stara 10 let, 11 let, ko so me Italijani spodili iz hiše in jo podrli. Leta 1945, sem končala OŠ in še dve leti služila na kmetih kot dekla. Vse to si že lahko prebral tukaj na MON-u.

Ali NOVA ZAVEZA, te pa ne moti? Tam so zbrani simpatizerji domobrancev. … 🙂

V volitve se ne vtikam, tudi v kandidate za predsednika/co za RS ne.

SENČARJEVO sem gledala na predstavitvi, bila je dobra. Drugih TV ne gledam. Odločila se bom, ko bo predstavitev konec. Je pa tako, kar bodo volivci izbrali, to bomo imeli. Videli bomo v nedeljo, če bo še drugi krog, bomo pa še malo počakali. 🙂

Pa lepo se imej, glasuj pa za kogar hočeš ti.

Lahko noč in

LP. PRABABI

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 18.10.2022 ob 21:20

ZOSS,

sem videla, da si mi odgovoril, ampak, sem šla v prvo tvoje pisanje. Na tole tvoje pisanje sem ti že odgovorila, kar veliko napisala. Pisanje je izginilo. Prav tako nagajanje, me nasmeji in ne obupam, čeprav sem bila deležna mnogih ne primernih žalitev. Hvaležno jim vrnem nazaj. Kakor vidim, sem edina registrirana. Primož, je včasih napisal: “obvezna registracija” in s tem ni bilo nič. Jaz sem se registrirala, takoj, ko sem videla, da se je potrebno registrirati. To je bilo že 18. 10. 2005, prav danes je 17 let. Vedno pišem prijavljena, ni se mi potrebno skrivati. Kar sem pisala je vse res, prav tako je vse resnica, iz knjig, iz katerih sem pisala. Dolgo sem bila na MON-u in odšla. Pojala se je tema PRABABI. Na en klic, kdo je bil, ne vem, sem se vrnila. Šele po pol leta, ko je bila tema PRABABI odprta, vidi se lahko na prvi strani teme. Haha, postala sem DEC. Prerekanje se nadaljuje. Tudi v temi PRABABI je kar nekaj izbrisanega.

Povej mi, zakaj se TI, ne registriraš? ZOSS, je tole tvoje pisanje tudi potegavščina, pisači tukaj so vsega zmožni, jaz nikomur več ne verjamem.

ZOSS, pišeš, vztrajno obnavljaš partizanščino in drugo sv pa zveza borcev, kljub temu, da ti nihče ne odgovarja, ne obupaš, Ja, trenutno so malo utihnili. Utihniti, bi pa morala tudi jaz, mi je bilo zaukazano. Tudi to si lahko prebral. Jaz ne obnavljam, zaradi neprimernega pisanja tukaj na MON-u, sem začela pisati tukaj. Odgovarjam, na laži, ko jih pišejo. Ti to dobro veš. Partizanov, borcev ni več, nekaj jih je še, ampak, … so precej starejši od mene. Omenjaš, zveza borcev, ja prav tem se moramo zahvaliti, da smo Slovenci obstali. To se jaz dobro zavedam, mene so osvobodili že 6. maja 1945, tri dni preje, kot Ljubljano. Ko so nas okupatorji zasedli sem bila stara 10 let, 11 let, ko so me Italijani spodili iz hiše in jo podrli. Leta 1945, sem končala OŠ in še dve leti služila na kmetih kot dekla. Vse to si že lahko prebral tukaj na MON-u.

Ali NOVA ZAVEZA, te pa ne moti? Tam so zbrani simpatizerji domobrancev. … 🙂

V volitve se ne vtikam, tudi v kandidate za predsednika/co za RS ne.

SENČARJEVO sem gledala na predstavitvi, bila je dobra. Drugih TV ne gledam. Odločila se bom, ko bo predstavitev konec. Je pa tako, kar bodo volivci izbrali, to bomo imeli. Videli bomo v nedeljo, če bo še drugi krog, bomo pa še malo počakali. 🙂

Pa lepo se imej, glasuj pa za kogar hočeš ti.

Lahko noč in

LP. PRABABI

 

ZOSS

Evo, tvoj post na katerega sem odgovarjala, se ni pojavil.

Vidiš, tako je, citat pride ali pa trudi ne. 🙂

New Report

Close