Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Novi predsednik borcev NOB je bil rojen leta 1953

Novi predsednik borcev NOB je bil rojen leta 1953

PRABABI, veš kar se tiče partizanov in domobrancev je še marsikaj za razčistiti, ni vse belo črno. Jaz sem mlajši od tebe eno generacijo, ampak se mi dopadeš, ker pri svojih letih še sodeluješ tukaj in se čuti, da si še zelo bistra. Moj dedek je bil partizan, stric tudi, en bratranec od očeta sosed- pa je bil pri ta belih…bil je star 18 let ko so ga ta beli popokali, takih mladih je bilo veliko. Dedek mi je pripovedoval takole na kratko, če so prišli mimo partizani so popokali kakšnega, ko so prišli mimo ta beli pa so tudi kakšnega popokali…tako se je zgodilo, da so se bratje borili proti bratom in tega ni bilo malo. Pa ti to verjetno veš. Ti mladi sploh niso vedeli kaj se dogaja, v politiko se niso vtikali. Po vojni pa se je tudi marsikaj dogajalo, tako ponekod te mlade belogardiste zapirali, vem za enga fanta ki je v zaporu kao naredil samomor, pa ti ni bil kakšen sovražnik partizanov. Po vojni bi morali te mlade fante vse domov poslati. Po vojni poboji pa mene tudi zelo motijo, to se ne bi smelo zgoditi. Krivi so bili šefi belogardistov, ki so točno vedeli kaj se gredo in so se pajdašili z Nemci in delali proti partizanom, eh PRABABI, treba bo začet kaj drugega razmišljat, zdaj imamo krizo Z VOJNO NA VZHODU, pa energija se držai….kako pa ti kaj živiš, imaš kaj težav zaradi podražitev- si zdrava???

Odgovor na objavo uporabnika
ZOSS, 19.10.2022 ob 09:48

PRABABI, veš kar se tiče partizanov in domobrancev je še marsikaj za razčistiti, ni vse belo črno. Jaz sem mlajši od tebe eno generacijo, ampak se mi dopadeš, ker pri svojih letih še sodeluješ tukaj in se čuti, da si še zelo bistra. Moj dedek je bil partizan, stric tudi, en bratranec od očeta sosed- pa je bil pri ta belih…bil je star 18 let ko so ga ta beli popokali, takih mladih je bilo veliko. Dedek mi je pripovedoval takole na kratko, če so prišli mimo partizani so popokali kakšnega, ko so prišli mimo ta beli pa so tudi kakšnega popokali…tako se je zgodilo, da so se bratje borili proti bratom in tega ni bilo malo. Pa ti to verjetno veš. Ti mladi sploh niso vedeli kaj se dogaja, v politiko se niso vtikali. Po vojni pa se je tudi marsikaj dogajalo, tako ponekod te mlade belogardiste zapirali, vem za enga fanta ki je v zaporu kao naredil samomor, pa ti ni bil kakšen sovražnik partizanov. Po vojni bi morali te mlade fante vse domov poslati. Po vojni poboji pa mene tudi zelo motijo, to se ne bi smelo zgoditi. Krivi so bili šefi belogardistov, ki so točno vedeli kaj se gredo in so se pajdašili z Nemci in delali proti partizanom, eh PRABABI, treba bo začet kaj drugega razmišljat, zdaj imamo krizo Z VOJNO NA VZHODU, pa energija se držai….kako pa ti kaj živiš, imaš kaj težav zaradi podražitev- si zdrava???

ZOSS, 

Nisi mi še odgovoril:

– Zakaj se ne registriraš?  Pod katerim imenom si preje pisal, ko vse veš, da zagovarjam partizanstvo itd.? – ZOSS, v neprijetnem zoss-u, smo se znašli s temile politiki. 🙂

– O Slovenski zavezi, si tudi tiho!

Si pa priden, zgodaj začneš:-) , … Jaz sem prišla semkaj šele ob 18:47, pa še kup zmote se pojavi, pa Dnevnik, itn..

Veš, kar si napisal: 17.10.2022 ob 21:21, ni lepo! “Kakšni bebčki so tile doktorčki. POJMA NIMAJO!!”  NE! To si ne zaslužijo, kar si jim nadal. Ni mi všeč. Preden pride oseba samo do Dr., je mnogo učenja, še pa še, da ne naštevam dalje. … Biti zdravnik, je težak poklic. Ni pa nikjer vse v naj lepšem redu. Jaz sem  zadovoljna, je pa tak čas, da se mora tudi čakati, zdravnikov manjka.

Ja, ja, in kaj bi ti naredil s partizani in domobranci, kako bi razčistil? Z njihovimi šefi? O domobranskih se ne sme pisati, samo po partizanih se  lahko udriha. Ha ha ha, občutim. 🙂   Ali si link odprl, tam je omenjen Partizanski dnevnik – Edvarda Kocbeka, dve knjigi sta, zapisi 1938 -1945. Peter Kovačič Peršin komentira, pripoveduje, … Knjigi sta dve, vsebuje 1.401 stran.

Stran 823,

PISMO DUHONVIKU,  25. junija 1943, obsega strani do številke 829.

824, Zakaj so ravno slovenski duhovniki, …..

807, 808, Metod Mikuž in Finžgar

Zanimivo branje, sem danes brala pismo namenjeno slovenskim duhovnikom, na petih straneh A4 formata je napisan.  Le beri Kocbekov Partizanski dnevnik. Pa “HOJA S HUDIČEM” in še mnogo knjig je.

Pišeš, eni in drugi so jih lovili, ja ja, lovili, … tudi o tem sem pisala. Tudi jaz em za mnogo zgodb. Kdo je pa domobrance lovil. 18 skupin – sekt je napisanih, kdo so šefi skupin, pa noče nihče slišati, se ne sme vedeti. Tudi Sporazum sklenjen v Gorici z vednostjo begunske vlade v Londonu so preskočili. Naprtili so ga partizanom in prav take zadeve ne prenesem, zato pišem. Tudi zgodbo, kako je župnik lagal moji mami sem napisala. Ja odkrila sem jo v knjigi. Župniki in kaplani so delali spiske, koga je potrebno spraviti s sveta. Na Štajerskem so Nemci dobili spiske takoj, tam so imeli kulturbundovce. Ko so se odposlanci ljubljanskega škofa pojavili pri škofu Tomažiču, da bi še pri njih ustanovili belo gardo, jim je škof Tomažič pokazal vrata. … Več pa v knjigah beri.

Hacin, ni dovolil delati spiske, katere so na hitro pospravili. Lagali so, da so jih odpeljali v internacijo iz internacije se niso vrnili. Našli so jih tudi po gozdu pri Sv. Urhu. …

Na pozive OF, se niso priključili partizanom. Njihovi šefi so bili seznanjeni, zakaj jih niso opustiti in bi lahko šli v hosto. Domobranci niso odložili orožja. V Borovljah, so še po podpisu kapitulacije Nemčije napadli partizane V pričo Angležev. Angleži, pa so se ravnali po Jaltskem sklepu Zaveznikov. Na Poljani so bili boji še 15. maja.  Njihovi šefi so šli preko luže na varno, po podganji poti. Tudi ta je obstajala. Pa špetir so delali med Slovenci, tistimi, ko so šli s trebuhom za kruhom, še pred drugo SV. Sem imela priliko brati pisma tistih starejših ljudi, ko so šli v Ameriko itd..

Ti pa kar razčisti s krivimi šefi domobrancev. V knjigi piše, glavni krivec, da ni nič kriv. Vse je zatajil, lagav je, da ni kriv, 🙂 Imaš prav, šefi so vse vedeli, kaj jih čaka. Za mlade fante jim ni bilo mar. Ni jih več, čakajo, na medalje. Za konec, jaz kar živim, za sproti je, nisem zahtevna. Zdravje je primerno mojim letom. 🙂

Z vojno na vzhodu se ne bom obremenjevala. Dokler jim bodo pošiljali orožje, se bo nadaljevalo. Ampak, če bo odletel pokrov, bo konec z vsemi nami.

Dovolj, pa napake spreglej.

Lahko noč!

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Rikli, 28.09.2019 ob 01:33

Hej bejbi! Za kakšne vrednote pa to gre? Pobiti in ubiti drugače mislečega, je to vrednota?

Ubiti Hitlerja, ki je pobil milijone nedolžnih ljudi in hotel zasužnjit polovico sveta, ni ubijanje “drugače mislečega”. Lahko pa temu tudi tako rečeš, hahahaha.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 19.10.2022 ob 23:40

ZOSS, 

Nisi mi še odgovoril:

– Zakaj se ne registriraš?  Pod katerim imenom si preje pisal, ko vse veš, da zagovarjam partizanstvo itd.? – ZOSS, v neprijetnem zoss-u, smo se znašli s temile politiki. 🙂

– O Slovenski zavezi, si tudi tiho!

Si pa priden, zgodaj začneš:-) , … Jaz sem prišla semkaj šele ob 18:47, pa še kup zmote se pojavi, pa Dnevnik, itn..

Veš, kar si napisal: 17.10.2022 ob 21:21, ni lepo! “Kakšni bebčki so tile doktorčki. POJMA NIMAJO!!”  NE! To si ne zaslužijo, kar si jim nadal. Ni mi všeč. Preden pride oseba samo do Dr., je mnogo učenja, še pa še, da ne naštevam dalje. … Biti zdravnik, je težak poklic. Ni pa nikjer vse v naj lepšem redu. Jaz sem  zadovoljna, je pa tak čas, da se mora tudi čakati, zdravnikov manjka.

Ja, ja, in kaj bi ti naredil s partizani in domobranci, kako bi razčistil? Z njihovimi šefi? O domobranskih se ne sme pisati, samo po partizanih se  lahko udriha. Ha ha ha, občutim. 🙂   Ali si link odprl, tam je omenjen Partizanski dnevnik – Edvarda Kocbeka, dve knjigi sta, zapisi 1938 -1945. Peter Kovačič Peršin komentira, pripoveduje, … Knjigi sta dve, vsebuje 1.401 stran.

Stran 823,

PISMO DUHONVIKU,  25. junija 1943, obsega strani do številke 829.

824, Zakaj so ravno slovenski duhovniki, …..

807, 808, Metod Mikuž in Finžgar

Zanimivo branje, sem danes brala pismo namenjeno slovenskim duhovnikom, na petih straneh A4 formata je napisan.  Le beri Kocbekov Partizanski dnevnik. Pa “HOJA S HUDIČEM” in še mnogo knjig je.

Pišeš, eni in drugi so jih lovili, ja ja, lovili, … tudi o tem sem pisala. Tudi jaz em za mnogo zgodb. Kdo je pa domobrance lovil. 18 skupin – sekt je napisanih, kdo so šefi skupin, pa noče nihče slišati, se ne sme vedeti. Tudi Sporazum sklenjen v Gorici z vednostjo begunske vlade v Londonu so preskočili. Naprtili so ga partizanom in prav take zadeve ne prenesem, zato pišem. Tudi zgodbo, kako je župnik lagal moji mami sem napisala. Ja odkrila sem jo v knjigi. Župniki in kaplani so delali spiske, koga je potrebno spraviti s sveta. Na Štajerskem so Nemci dobili spiske takoj, tam so imeli kulturbundovce. Ko so se odposlanci ljubljanskega škofa pojavili pri škofu Tomažiču, da bi še pri njih ustanovili belo gardo, jim je škof Tomažič pokazal vrata. … Več pa v knjigah beri.

Hacin, ni dovolil delati spiske, katere so na hitro pospravili. Lagali so, da so jih odpeljali v internacijo iz internacije se niso vrnili. Našli so jih tudi po gozdu pri Sv. Urhu. …

Na pozive OF, se niso priključili partizanom. Njihovi šefi so bili seznanjeni, zakaj jih niso opustiti in bi lahko šli v hosto. Domobranci niso odložili orožja. V Borovljah, so še po podpisu kapitulacije Nemčije napadli partizane V pričo Angležev. Angleži, pa so se ravnali po Jaltskem sklepu Zaveznikov. Na Poljani so bili boji še 15. maja.  Njihovi šefi so šli preko luže na varno, po podganji poti. Tudi ta je obstajala. Pa špetir so delali med Slovenci, tistimi, ko so šli s trebuhom za kruhom, še pred drugo SV. Sem imela priliko brati pisma tistih starejših ljudi, ko so šli v Ameriko itd..

Ti pa kar razčisti s krivimi šefi domobrancev. V knjigi piše, glavni krivec, da ni nič kriv. Vse je zatajil, lagav je, da ni kriv, 🙂 Imaš prav, šefi so vse vedeli, kaj jih čaka. Za mlade fante jim ni bilo mar. Ni jih več, čakajo, na medalje. Za konec, jaz kar živim, za sproti je, nisem zahtevna. Zdravje je primerno mojim letom. 🙂

Z vojno na vzhodu se ne bom obremenjevala. Dokler jim bodo pošiljali orožje, se bo nadaljevalo. Ampak, če bo odletel pokrov, bo konec z vsemi nami.

Dovolj, pa napake spreglej.

Lahko noč!

 

 

No,

sedaj se mi je pa še ZOSS, zgubil! 🙂 Ja, dost dela je, veliko branja je.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 16.10.2022 ob 21:29

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 16.10.2022 ob 21:27

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 11.10.2022 ob 21:32

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 09.10.2022 ob 18:41

hhm,

imam, vest, ja,  imam, …

in zakaj bi morala umolkniti. To mo povej, obrazloži!

Zakaj nagajaš!?

Jaz, PRABABI, imam čisto vest. Ti si o čisti vesti, že večkrat pisal.

V Italiji so fašisti zmagal, ali bomo morali Slovenci, resnično umolkniti ?

Čestitke, je fašistka že menda dobila tudi iz Slovenije.

Kam smo prišli, …  Vrnitev fašizma, …

Včasih so dejali na mladih svet stoji, dobro se bodo morali potruditi.

No, pa še v mladino poglejte, … naše predsedniške kandidate, … in še  druge novice.

https://www.mladina. si/

https://www.mladina.si/

Zadnja Mladina št 42, slika kandidatov za predsednika/co.

Lepo so naslikani. tudi vsebina je OK, pa gospod ZORE, je v njej.

Berite, MLADINO,

NAPDI SO, … NIKO KOVAČ.

https://www.mladina.si/

Odgovor na objavo uporabnika
ZOSS, 17.10.2022 ob 14:50

PRABABI te občudujem, kako vztrajno obnavljaš partizanščinoin drugo sv. vojna, pa zvezo borcev….in ne obupaš, ne glede na to, da ti nihče ne odgovarja. Vsaka ti čast- res!

Morda bi se malo vključila tudi v novo situacijo, ki se trenutno dogaja in napisala kdo je tvoj kandidat, ali kandidatka za predsednico- ka??

Meni je zelo všeč SABINA SENČAR, ker je zagovarjala resnico in podpirala skoraj 3 leta vse, ki jih je JANŠEVA vlada zatirala zaradi netega kovid19- kaj ti praviš. Npr. vsi ostali so bili tiho kot riri kadar ne je fižola- saj razumeš, če ješ fižol rit ne more biti tiho, hehehe…daj napiši kaj kdo tebe fascinira in vse dobro ti želim!

ZOSS,

ŽVIJO in dober dan, sonček sije. 🙂

Citirala sem Tvoj prvi post, z dne 17.10.2022 ob 14:50.

Imeli ste veliko dela Sem čakala odgovor, pa ga ni bilo.

Na mojo prošnjo, z dne 18.10.2022 ob 21:20, pozabi! Ste pač garali.

Najprej ČESTITKE, za dr. Sabino Senčar, lep rezultat je dosegla, odpočijte se in hvala tudi vsem, ko ste stali za NJO. Ja. PRAVICA, ta mi je glavna.

Sem Ti že napisala, da je bila dobra na soočenju na TV Slovenija. Poznam jo pa ne; ha ha, peta je bila, 2 je prihitela, še Nsi in Miha sta ostala za NJO. Ampak, MIHA, na mladih svet stoji, so včasih dejali.

V volitve se nisem vtikala nikoli, obkrožila po svoji vesti. Tudi komentarjev nisem brala. Tokrat sem pa jih brala in tudi Te nekajkrat našla. Oglašala se pa nisem, mogoče se pa tokrat bom.

Obkrožila bom manjše zlo, kandidatko Natašo P. M. Naj bo predsednica prvič, v Sloveniji, Nataša Pirc Musar. Bo bobnenje? Na mene, pa saj sem vsega vajena. Je pa tako, vsak naj obkroži po svoji vesti.

Veš sprenevedanja in zavajanja ne maram. Loviti po vsej Sloveniji podpise, da si samostojen, neodvisen kandidat, to je neiskreno do volivcev, … je `mojstrovina´, sem prebrala. Tudi veliko video posnetkov videla, pa kolegici Irgl, in tudi video, za bregom Ljubljanice. 🙂

Tale tema je pravšnja, za to komentiranje. Veliko je bilo bobnenja že v njej.

ZOSS, pa lep popoldan Ti želim in lepo se imej.

PRABABI

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 25.10.2022 ob 17:58

Berite, MLADINO,

NAPDI SO, … NIKO KOVAČ.

https://www.mladina.si/

Mladina, nove novice

https://www.mladina.si/

Odgovor na objavo uporabnika
Demokrat7, 03.05.2020 ob 04:49


Ej Pravabi, ukradena vila SD, je že vrnjena? Pa tiste slike ki jih ima Franta po zidu, kje ste jih to zaplenili?

Takele izjave so zelo drage, le pazi, lagati je grdo!

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 30.10.2022 ob 19:05

Mladina, nove novice

https://www.mladina.si/

Mladino brala, vedno kaj novega, …

HIKA, s šopkom rdečih nageljčkov, …

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, nemogoč pankrt, 14.01.2022 ob 19:06

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 14.01.2022 ob 18:10

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, partizanček, pokvarjeni, potuhnjeni, presmarkav, pokvarjenec, 14.01.2022 ob 09:59

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 13.01.2022 ob 19:51

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 22.05.2020 ob 16:05

zmišljuješ si in LAŽEŠ!

in takih se res bojim.
zaradi takih kot si ti, je v Jugoslaviji divjala državljanska vojna…[/quote]

hhm & mik,
napisal:

zmišljuješ si in LAŽEŠ!

in takih se res bojim.
zaradi takih kot si ti, je v Jugoslaviji divjala državljanska vojna…

Sem čakala, pa zopet ni bilo odgovora. Sem te brala, … od drugih pa terjaš odgovor takoj!
A za tebe, pa to ne velja!???

Ja, najbolje je stisniti rep med noge, se potuhniti in ne odgovoriti, se raje LAGATI!
TO OBVLADAŠ! …
Še enkrat, SRAM NAJ TE BO, STRICA SI ZATAJIL, BELČKI SO GA ODPELJALI, NOČEŠ POVEDATI KAJ SO BELČKI, STARŠEM DEJALI, KO SO 16- letnega OTROKA, ODVEDLI OD DOMA.
NE BOŠ TI MENI LAGAL, DA NISO STARŠEM OTROKA NIČ DEJALI. VEŠ, BELČKI, NISO BILI NEMI, SO MARSIKAJ IZUSTILI, IN ZASLIŠEVALI, DA NE REČEM ŠE KAJ HUJŠEGA.

Zgodbo, ko sem ti jo napisala od 12-letnega dečka, tudi nisi komentiral, kako ga je DUŠIL, kaplan Tonček ŠINKAR, s posvečenimi rokami stiskal za vrat, da je postal deček kar moder. Še sreča, da so prišli Italijani in oba rešili. Žal je deček v internaciji umrl. Sotrpin, pa je ostal in zgodbo zapisal.
Jaz si nič ne zmišljujem in tudi ne lažem. Vse kar sem pisala je v knjigah z viri dokazano.
Take zgodbe je počel “LAŽNI ŠTAJERSKI BATALJON”, BIL JE NA GORJANCIH. O tem LŠB, si tudi molčal, ja ja, o tem se ne govori. Njihovo nečedno delo je zapisovla ROZA UHAN – SILVA, iz Straže 41, pri Št. Rupertu, članica Katoliške akcije in Joško Jakoš v svoj dnevnik

PIŠEŠ:
” ZARADI TAKIH KOT SI TI, JE V JUGOSLAVIJI POTEKALA DRŽAVLJANSKA VOJNA”.
To je velika grda LAŽ! … Zgodovine ne poznaš! Potuhnjeno in papagajsko ponavljaš in lažeš.
Lažejo tudi tisti v kateri družbi se vrtiš. … Prav zaradi tebi podobne družbe v kateri se sedaj vrtiš, se je odvijala državljanska vojna.

Tista družba je tudi Edvarda Kocbeka preganjala, že pred vojno. Jeseni leta 1925, se je vpisal v mariborsko bogoslovje. Tik pred koncem drugega letnika, pa je iz semenišča nenadoma izstopil. Službe ni dobil. … (podrobnosti beri v knjigi!)
Po vojni so se Kocbeku hinavsko hlinili razni tipi in ga spravili v nemogoči položaj.

Nekje sem prebrala, “Kocbeku Preširnova nagrada, kolegu pa rešetke.”

PIŠEŠ: TAKIH SE BOJIM. Hahaha, ene stare babe se bojiš!? :-)))
Kar ti ne paše, preskočiš. Nočeš videti! Jaz, pa tebi ne bi smela nič odgovarjati. … …
Ne bo šlo! Bom! Če bo le čas in volja.
Nočeš odgovoriti, zakaj si odprl temo “PRABABI”! … Nočeš povedati zakaj. Pokvarjenec si !!!
POL LETA STE SE IZŽIVLJALI IN PLJUVALI PO MENI. Ja, pol leta je preteklo, ko sem videla temo.

Eeee, ti partizanček, pokvarjeni, potuhnjeni, si presmarkav, da bi meni LAGAL.

hhm,

v tem postu sem te tudi opomnila, da mi odgovori, ZAKAJ SI ODPRL TEMO   … “PRABABI”.

Ti, pa molčiš, … in pišeš:

“bom preskočil.

je škoda TIPKOVNICE, … ” …

hahaha, ves čas si me naskakoval, …

TRI vprašanja imaš! V temi Cel svet, …

Sprehodi se še, v tej temi je veliko tvojih LAŽI!

partizančka uvrščaš med druge  žaljivke!

seveda, saj noben od tvojih ni bil v partizanih.

očitno so bili raje na toplem, kot pod kakšno zasneženo smreko.

 

privilegijev se pa po vojni niste branili…

hhm & mik, 14. 01. 2022 ob 09:59 napisal:

citat sem pritisnila, nikoli ne veš, bo ali ne …, bolje 2 x, kot samo naveden datum!

Tvoj odgovor, bom še enkrat napisa, pod 1, 2, 3, 4. 

1. )”partizančka uvrščaš med druge žaljivke.”

2.) seveda, saj noben od tvojih ni bil v partizanih.

3.) očitno so bili raje na toplem, kot pod kakšno zasneženo smreko.

4.) privilegijev se pa po vojni niste otepali.”

hhm,

Najprej, če bi ti vse prebral, kar sem napisala o družini kateri sem pripada, ne bi bilo teh štirih točk.  Ne vse tiste neumnosti, na katere nočeš odgovoriti.

Slab spomin, povrhu še len, da bi preveril, kaj sem napisala o svoji družini, med 1941 – 1945.

Za katerega pijanca me imaš? S kom me primerjaš? Jaz in moji starši niso imeli privilegijev. Tudi UDBOVC ne. Ne delaj se lepega. Kup vprašanj imaš po temah, na katere nisi odgovoril. Raje LAŽEŠ in ŽALIŠ.  ,,,  Zato ti vračam! … Grem dalje,  po točkah:

1.)  Ja, PARTIZANČEK, sam si napisal, da se oče in mama nista ves čas borila. Enkrat jima je ratalo in rodil se je partizanček.

Do leta 1948, si bil `PANKRT´ Napisal si tudi, da se je oče prav odločil. …  Za, kaj si se odločil ti, imaš tudi prav!? NIMAŠ!

2.)  Ne, moj oče ni bil partizan. bil je tesač! Med prvimi je bil aretiran in poslan v italijansko taborišče. Mama ni bila zaposlena! Imela je kopico otrok, brez sredstev za preživetje družine. Ti pa si napisal zakaj niso šli v hosto, tam je bilo veliko prostora. Ta zakaj, si drzne napisati, človek, brez poznavanja vojnih razmer.

Zaradi izdaje, je odpeljan še v nemško internacijo, tudi mama in še eden od starejših otrok. Drugi otroci, smo se razkropili in delali pri dobrih ljudeh, da smo se preživeli.

3.)  pod to točko zopet pišeš neumnosti! … ” očitno so bili raje na toplem, kot pod kakšno zasneženo smreko”,  … … Pišeš neumnosti! Kaj sem jaz napisala, si pa preskočil!  Nemogoč si!!!

Ja, bili smo otroci na toplem, na krušni peči. Zgodaj spomladi, leta 1942, marca meseca, bilo je še mrzlo, so nas Italijanski spodili s tople peči in začeli podirati hišo, pred našimi očmi. Nihće se nas ni upal vzeti pod streho. Težko je dobila mama eno sobico, da smo spravili nekaj stvari. …. Se porazgubili. …

Starša sta hišo s težavo postavila, 10 let je bila stara, ni bila še vse dokončana. Ampak, bil je dom, streha nad glavo. Podirali so hišo, material odvažali s kamionom, s katerim so si gradili bunkerje ob železnici. Štiri hiše so tako porušili in odvažali material, vse so bile na novo zgrajene. To kar ti tukaj pišeš, lahko piše samo človek, ko zgodovine druge svetovne vojne ne pozna! Vse to sem že napisala tukaj, ampak, ti si SLEP! Malo preberi zgodovino, kaj se je dogajalo v Sloveniji. 

4.)  PRIVILEGIJEV, mi nismo imeli. Kdo ima, privilegije, tam okrog tebe neupravičeno, pa ugotovi! Jaz, tega nimam!

Ja, partizane borce NOB, zagovarjam, če se ne bi SLOVENCI uprli okupatorjem, SLOVENIJE, NE BI BILO!

V temi, Cel svet, …,   sem tudi pisala, kakšne težave je imela mama s prošnjo,  da bi oče prišel iz italijanske internacije. … tisto si tudi preskočil, župnik ji je lagal, da je prošnjo podpisal. V belogardistični pisarni v Ljubljani, so dejali, da ni napisal potrebnega stavka. Stavek je napisan v knjigi BELOGARDIZEM, na strani 402.  Mama, je že preje umrla, ko sem jaz našla tisti zapis.

Dovolj je. Za sedaj!

 

 

 

 

 

 

če prav vem je bil matija maček tesar.

…hm, ne vem zakaj včasih pomislim…, eh nič.

Evo ga: MAČKA  🙂

… zdej pa spat, da ne bo mačka,  🙂

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 09.10.2022 ob 18:32

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 07.10.2022 ob 19:52

hhm, 🙂

… ni se prikazalo pravo citiranje, …

… citirala sem:

hhm, napisal 17.03, 2022 ob 10:33;

…”če imaš kaj vesti umolkni enkrat za vselej in se ne prikaži nikoli več na sonce. “…

hhm ja, …

hhm

Vsak dan nove novice, …

https://www.mladina.si/

Odgovor na objavo uporabnika
OMB, 28.12.2021 ob 17:46

https://www.svobodnabeseda.si/arhiv-stevilk  … a res?

OMG, a to res še kdo bere?

Evo, LINK,

Vseh številk “SVOBODNE BESEDE”,

Le klikajte in berite, … spomnite se na njih, če teh partizanov ne bi bilo, tudi Slovenije ne bi bilo!

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 31.12.2021 ob 09:59

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 30.12.2021 ob 22:31

 

Evo, tu je že številka 74

https://www.svobodnabeseda.si/

Listaj!

neverjetno koliko sovraštva premorejo ti “partizani”.

verjetno se PARTIZANI zaradi njih obračajo v grobu:-(((

hhm,

tole je pa za tebe,

Še gospa Nataša Pirc Musar, se ti bo nasmejala, KANDIDATKA za predsednico RS

Pa še kup novic je, le prelistaj REVIJO

Bere, bere, …

V št. 83, je prvi del opisa “Matjaževe vojske”, POVOJNE OBOROŽENE SKUPINE, so še kar nekaj časa delovale, …

v šT. 84, je drugi del opisa “Matjaževe vojske”, še se bo nadaljevalo.

Kako so delovale berite na strani št. 6, v obeh ševilkah je na strani 6.

Listajte, navedena so tudi znana imena. Niso počivali, …

Citat LINKA JE ZATAJIL,  🙂  …

Arhiv številk

in še

https://www.mladina.si

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 10.11.2022 ob 17:47

Citat LINKA JE ZATAJIL,  🙂  …

Arhiv številk

in še

https://www.mladina.si

Še 1 x v branje,  🙂

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 11.11.2022 ob 18:51

Še 1 x v branje,  🙂

Beri v linku Mladina.si, tretji članek:

ZZB NOB/ “Pljunek na grobove padlih partizanov in umrlih v uničevalnih taboriščih”

 

 

LINK Mladine, citat zatajil, ..-

https://www.mladina.si

beri tretji članek,  ZZB NOB/ Pljunek, ….

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 23.11.2022 ob 21:16

LINK Mladine, citat zatajil, ..-

https://www.mladina.si

beri tretji članek,  ZZB NOB/ Pljunek, ….

Prebrala, . . Evo vam,

šest MOŽAKOV in smejoča URŠKA.

Novice v

SVOBODNI BESEDI in V

MLADINI PREBRALA

Proba,

če gre, ker se nikoli ne ve!

ni 🙂 šlo, ringa ringa raja  🙂

Ni kaj, takole je. …

Kdor želi brati, sta linka nadaljevanje Matjaževa vojska

4. del. številka 86,  3. del 85. 2. del 84 in 1. del 83. številka.

LINK, … MLADINA, SO TEKOČE  sveže NOVICE.

In lahko noč! Lepo spite, jutri je že četrti dan leta 2023, zelo hitro se vrti.

Danes je bil pester dan, sem se smučala, kup novic, da ne bom rolala, om še probala:

https://www.mladina.si, čuda novic in še,

Arhiv številk

pa lep večer želim!

Mladina, 6.1.2023, …

Zlati škof, . . .  Naslovnica, “Poročila ameriških obveščevalcev razkrivajo, da je ljubljanski škof Gregorij Rožman leta 1948 iz švicarskih banka dvigoval imetje, ki so ga ustaši med vojno zaplenili Judom in Srbom.”

Članek je na straneh od 18 do 25, tudi nekaj slik je, zanimivo branje.

Prijavite se ali kupite Revijo Mladina, da boste vse prebrali. Ja, tako je bilo, mnogo je bilo skritega. Tuji novinarji so veliko napisali, v mnogih knjigah lahko berete.

https://www.mladina.si/arhiv/202301/

 

New Report

Close