Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Novi predsednik borcev NOB je bil rojen leta 1953

Novi predsednik borcev NOB je bil rojen leta 1953


Ej Pravabi, ukradena vila SD, je že vrnjena? Pa tiste slike ki jih ima Franta po zidu, kje ste jih to zaplenili?
[/quote]

Pot pod noge, pojdi k njim in se pogovori!
Jaz o tem ne vem nič!! NIsem bila zraven.
Pa poročaj, kaj si opravlo!

Jain,
vprašaj jo, če te toliko skrbi, če je, upokojena.

Ti , zaostalost.
1.)

Kdo pa si ti “zaostalost”, da meni ukazuješ, naj berem možicla!?
Sem že povedala, da sem poslušala “Pričevalce”, posebno še pričanje tistih, kjer sem med vojno živela. Ne ne ne, Pričevalec, je mnogo izpustil, kar bi MORAL POVEDATI, pa ni!
2.)
VSI MORAJO BRATI ZGODOVINO! Taka kot je bila! Zgodovine se ne more spreminjati, ne potvarjati. TI, PA KAR BERI PETRA URBANCA TAM NA SLO. ZAVETI IN NJEMU PODOBNE LAŽNIVCE. gre se jim za denar, za pohlep in da bi zbrisali izdajstvo.
Na dan prihajajo LAŽI, in tisti, ko smo med vojno 1941 -1945 živeli, teh laži ne potrebujemo, ne želimo.
3.)
Tista spoznanja, naj zadržijo zase, kdo jih vleče na plan, je znano.
4.)
Čakaj, čakaj, kdo je BEBAV, je že dr. Rugelj povedal in opisal tudi. BEBAV SI tudi TI, ne delaj se BEBAVCA ŠE NAPREJ!
5.)
Ti, mi UKAZUJEŠ, DA NAJ PREBEREM omenjeno knjigo in neham ALI PA PRENEHAM tečnariti in kazati svojo zaostalost.
Opala, …. zaostal si ti in vsi tisti, ko verjamejo tebi in se ne potrudijo vzet v roke verodostojne knjige, jih je mnogo. Mnogo knjig sem prebrala. Prejšnji teden tudi knjigo
POHLEP,
Avtor je: Emiliano Fittipaldi. … Tudi Mariborska škofija je v knjigi.
6.)[/b]
Pišeš: Komunistično misleči so vendar napredni ljudje.
Hahaha, zakaj pa udrihaš čeznje!???? :-)))))) V SDS, JIH JE KAR VELIKO, A MISLIŠ na omenjene!?

ČE NE BI BILO ZAVEDNIH SLOVENCEV, SLOVENIJE NE BI BILO.

Sem si vzela čas in še nekaterim odgovorila.
Pa napake spreglej, ne bom pregledovala.

hhm & mik,
molčiš, koga se bojiš!?
Strica, očetovega brata, še kot OTROKA, si zatajil!!! SRAM NAJ TE BO!!!
To je skrajno grdo! :-(((((

[/quote]

zmišljuješ si in LAŽEŠ!

in takih se res bojim.
zaradi takih kot si ti, je v Jugoslaviji divjala državljanska vojna…

zmišljuješ si in LAŽEŠ!

in takih se res bojim.
zaradi takih kot si ti, je v Jugoslaviji divjala državljanska vojna…

[/quote]
+++++++++++++++++++++
hhm & mik, je napisal: včeraj 15. maja 2020
izmišljuješ si in LAŽEŠ!
in takih se res bojim.
zaradi takih kot si ti, je v Jugoslaviji divjala državljanska vojna …

+++++++++++++++++++++++++
hhm & mik, ….
Hahaha, se me res bojiš, …. :-))))) Hahaha, ene stare babe se bojiš. . . .
Sin, partizana, se boji stare babe, jojjoj zajček, mene, se ni treba bati. :-)))))
Le kdo te ne pozna, tukaj na MON-u, te nekateri prav dobro poznajo! ….. Sem te brala!
Zakaj si me pa klical NAZAJ??? Odprl temo: PRABABI in na vso moč TAM, LAGAL!

SEDAJ PA LAJAŠ, da lažem jaz in še, da je državljanska vojna v Jugoslaviji divjala zaradi meni podobnih. Prave izdajalce pa kar spustiš. Kaj naj rečem! .. BOG, TE NIMA RAD!
Prav zaradi tebi podobnih NEVEDNEŽEV, ZGAGARJEV in LAŽNIVCEV, … SE, besedna vojna NADALJUJE, še traja, ….
. . . . . . . . . . . . . . . . ..do kdaj še, …se bo kdaj končala !!! ???

zmišljuješ si in LAŽEŠ!

in takih se res bojim.
zaradi takih kot si ti, je v Jugoslaviji divjala državljanska vojna…[/quote]

hhm & mik,
napisal:

zmišljuješ si in LAŽEŠ!

in takih se res bojim.
zaradi takih kot si ti, je v Jugoslaviji divjala državljanska vojna…

Sem čakala, pa zopet ni bilo odgovora. Sem te brala, … od drugih pa terjaš odgovor takoj!
A za tebe, pa to ne velja!???

Ja, najbolje je stisniti rep med noge, se potuhniti in ne odgovoriti, se raje LAGATI!
TO OBVLADAŠ! …
Še enkrat, SRAM NAJ TE BO, STRICA SI ZATAJIL, BELČKI SO GA ODPELJALI, NOČEŠ POVEDATI KAJ SO BELČKI, STARŠEM DEJALI, KO SO 16- letnega OTROKA, ODVEDLI OD DOMA.
NE BOŠ TI MENI LAGAL, DA NISO STARŠEM OTROKA NIČ DEJALI. VEŠ, BELČKI, NISO BILI NEMI, SO MARSIKAJ IZUSTILI, IN ZASLIŠEVALI, DA NE REČEM ŠE KAJ HUJŠEGA.

Zgodbo, ko sem ti jo napisala od 12-letnega dečka, tudi nisi komentiral, kako ga je DUŠIL, kaplan Tonček ŠINKAR, s posvečenimi rokami stiskal za vrat, da je postal deček kar moder. Še sreča, da so prišli Italijani in oba rešili. Žal je deček v internaciji umrl. Sotrpin, pa je ostal in zgodbo zapisal.
Jaz si nič ne zmišljujem in tudi ne lažem. Vse kar sem pisala je v knjigah z viri dokazano.
Take zgodbe je počel “LAŽNI ŠTAJERSKI BATALJON”, BIL JE NA GORJANCIH. O tem LŠB, si tudi molčal, ja ja, o tem se ne govori. Njihovo nečedno delo je zapisovla ROZA UHAN – SILVA, iz Straže 41, pri Št. Rupertu, članica Katoliške akcije in Joško Jakoš v svoj dnevnik

PIŠEŠ:
” ZARADI TAKIH KOT SI TI, JE V JUGOSLAVIJI POTEKALA DRŽAVLJANSKA VOJNA”.
To je velika grda LAŽ! … Zgodovine ne poznaš! Potuhnjeno in papagajsko ponavljaš in lažeš.
Lažejo tudi tisti v kateri družbi se vrtiš. … Prav zaradi tebi podobne družbe v kateri se sedaj vrtiš, se je odvijala državljanska vojna.

Tista družba je tudi Edvarda Kocbeka preganjala, že pred vojno. Jeseni leta 1925, se je vpisal v mariborsko bogoslovje. Tik pred koncem drugega letnika, pa je iz semenišča nenadoma izstopil. Službe ni dobil. … (podrobnosti beri v knjigi!)
Po vojni so se Kocbeku hinavsko hlinili razni tipi in ga spravili v nemogoči položaj.

Nekje sem prebrala, “Kocbeku Preširnova nagrada, kolegu pa rešetke.”

PIŠEŠ: TAKIH SE BOJIM. Hahaha, ene stare babe se bojiš!? :-)))
Kar ti ne paše, preskočiš. Nočeš videti! Jaz, pa tebi ne bi smela nič odgovarjati. … …
Ne bo šlo! Bom! Če bo le čas in volja.
Nočeš odgovoriti, zakaj si odprl temo “PRABABI”! … Nočeš povedati zakaj. Pokvarjenec si !!!
POL LETA STE SE IZŽIVLJALI IN PLJUVALI PO MENI. Ja, pol leta je preteklo, ko sem videla temo.

Eeee, ti partizanček, pokvarjeni, potuhnjeni, si presmarkav, da bi meni LAGAL.


+++++++++++++++++++++
hhm & mik, je napisal: včeraj 15. maja 2020
izmišljuješ si in LAŽEŠ!
in takih se res bojim.
zaradi takih kot si ti, je v Jugoslaviji divjala državljanska vojna …

+++++++++++++++++++++++++
hhm & mik, ….
Hahaha, se me res bojiš, …. :-))))) Hahaha, ene stare babe se bojiš. . . .
Sin, partizana, se boji stare babe, jojjoj zajček, mene, se ni treba bati. :-)))))
Le kdo te ne pozna, tukaj na MON-u, te nekateri prav dobro poznajo! ….. Sem te brala!
Zakaj si me pa klical NAZAJ??? Odprl temo: PRABABI in na vso moč TAM, LAGAL!

SEDAJ PA LAJAŠ, da lažem jaz in še, da je državljanska vojna v Jugoslaviji divjala zaradi meni podobnih. Prave izdajalce pa kar spustiš. Kaj naj rečem! .. BOG, TE NIMA RAD!
Prav zaradi tebi podobnih NEVEDNEŽEV, ZGAGARJEV in LAŽNIVCEV, … SE, besedna vojna NADALJUJE, še traja, ….
. . . . . . . . . . . . . . . . ..do kdaj še, …se bo kdaj končala !!! ???

[/quote]

očitno se res ne bo končala.
vaši so jo začeli in jo očitno nimate namena končati.

veliko partizanov jim je nasedlo…

1.) očitno se res ne bo končala.

2.) vaši so jo začeli in jo očitno nimate namena končati.

3.) veliko partizanov jim je nasedlo…[/quote]

hhm & mik,
napisal 22. maja 2020 ob 18:38, … pod 1 do 3, …..

Brez LAŽI, ne moreš!!! … 🙂 hahaha
Na vsebino včerajšnjega mojega pisanja, nisi NIČ odgovoril!? Zakaj ne???

Odgovor na 1 – 3
1.) … dokler bodo imeli izdajalci v svojih vrstah, tebi podobne partizančke, bo težko . …
2.) tale tvoj trditev pa ne drži!!! … Dokaži! “vaši” ???? Kje so začeli in kdaj???
3.) … zavestno so se uprli okupatorju, ker so videli kaj okupator dela, s poštenimi Slovenci.

So pa nekateri “nasedli”, ko so naleteli na LAŽNI ŠTAJERSKI BATALJON, O KATEREM, PA TI NOČEŠ NIČ SLIŠATI. Te barabe, skrivaške, pa nikoli ne omenjaš, vedno preskočiš!!!
LAŽNI ŠTAJERSKI BATALJON , se je podal v Gorjance sredi maja 1942.
TO SO ORGANIZIRALI NJIHOVI VODITELJI KLERIKALCI. …..
Predstavljali so se za partizane, Ljudem so lagali in ljudje so jim nasedali. Kape so menjavali, po pogrebi.
Na buči četniško kapo, za pasom pa kapo z rdečo zvezdo, menjava po potrebi.
Eden od oficirjev je dejal, da so se tako skrivali 3 mesece. Potem so jih Italijani oblekli, jim dali orožje in hrano. Tudi tiste tri vagone orožja in hrane in ostale pomoči je dobil Lažni Štajerski bataljon. … … Tudi to pisanje si preskočil.

PRESKOČIL TUDI, KO SEM NAPISALA, O SPORAZUMU, KO SO GA PODPISALI Z ITALIJANOM, SI PRESKOČIL

Ko so jih odkrili, so se zatekli pod okrilje Italijano.
Ne LAŽI mi, da ne veš!!! ROZA Uhan – Silva, članica Katoliške akcije iz Straže št. 41, pri Novem mestu je vse zapisovala. Zapisoval je tudi Joško Jakoš, tudi član KA, je tudi pisal.
ti, pa tvoji skrivači, ste pa te moje poste vse preskočili.
Hahaha, s takimi potuhnjenci, se Slovencem slabo piše!

Še ti bom kaj pomolila pod nos! [/b]

https://www.casnik.si/komunisti-razglasili-lamberta-ehrlicha-za-mednarodnega-policijskega-zaupnika/


Malokdo ve, da je Lambert Ehrlich na prošnjo prof. Kidriča šel k svojemu sošolcu, policijskemu ravnatelju na Dunaju, posredovat za zapitega sina Borisa. Uslugo so komunisti zlorabili in ga razglasili za mednarodnega policijskega zaupnika.


Malokdo ve, da je Lambert Ehrlich na prošnjo prof. Kidriča šel k svojemu sošolcu, policijskemu ravnatelju na Dunaju, posredovat za zapitega sina Borisa. Uslugo so komunisti zlorabili in ga razglasili za mednarodnega policijskega zaupnika.

[/quote]

GGGG,
sem prebrala to humano, požrtvovalno delo godpoda Lamberta Ehrlicha. Bil je sam po sebi dober do vsakogar. Nesebično požrtvovalen za narod in državo. Itd. . . . . . . . . .
Lepo opisano. . . . . . . .

******************************************************************************

Prebrala sem tudi:
Stran 129 “BELOGARDIZEM”

EHRLICHOVI STRAŽARJI

Akademski klub Straža je bil udarna klerofašistična četa na ljubljanski univezi.
Stražarje je vodil Dr. Lambert Ehrlich, profesor teologije, generalni tajnik Družbe za širfjenje vere za vso Jugoslavijo in od leta 1931 duhovni vodnik akademikov.

Dr. Ehrlich je bil pristaš dr. Ignaca Seipla, čigar krščanska socialna stranka je leta 1934 v sosednji Avstriji uvedla totalitarni katolicizem. Nekaj podobnega je dr. Ehrlich želel doseči tudi v Sloveniji. Zato je na univerzi zbral okrog sebe goreče klerikalne študente.
Člani Ehrlichovega kroga akademikov so julija 1937 ustanovili svoj akademski klub Straža.
Stražarje so poleg dr. Ehrlicha vzgajali tudi dr. Korošec, dr. Natlačen, industrialec Avsenik, dr. Ahčin, Mirko Javornik in drugi klerikalni veljaki. Koroščev krog je tudi bogato financiral, ker si je od njih obetal velike koristi. S svojimi stražarji je dr. Ehrlich hotel najprej zatreti napredne sile na ljubljanski univerzi, nato pa svoje bojišče razširiti na vso Slovenijo.
Dr. Ehrlich je v zadnjih letih pred vojno prišel v oseben spor z vodstvom KATOLIŠKE AKCIJE, za katero je bil sicer ves zavzet. Zahteval je namreč, da bi njegova Straža postala organizacija Katoliške akcije na univerzi, profesor Tomec pa naj bi s svojimi mladci Kristusa kralja dobili monopol na gimnazijah, Narodni odbor Katoliške akcije, ni pristal na ta predlog, ampak je vso Katoliško akcijo med gimnazijo in akademsko mladino izročil profesorju Tomcu, akademski klub Stražo pa priznal le za svojo pomožno organizacijo.
Zaradi tega so bili Ehrlichovi stražarji v tem hišnem sporu ves čas nejevoljni na voditelje Katoliške akcije in se razvili v samostojno politično frakcijo, ki se je ekonomsko oprla na klerikalno Gospodarsko zvezo. Da so si zagotovili naraščaj so se po srednjih šolah polastili Slovenske dijaške zveze, ki je pod njihovim vodstvom povezovala vse klerikalne dijake in jih vzgajala v stražarskih načelih.
Ta načelo je med slovenskim dijaštvom vneto zastopal in propagiran stražarski tednik Straža v viharju, ki je izhajal od 1. novembra 1934 pod uredništvom Cirila Žabota, Vinka Beličiča in Mateja Poštuvana. Vsebovala so prikrito šovinistično mržnjo do ostalih jugoslovanskih narodov, strupeno sovraštvo do vsega demokratičnega doma in v svetu, hvalisanje fašizma in oboževanje klerofašističnih držav: Avstrije, Portugalske, Španije in končno Slovaške. Da bi se stražarji dobro seznanili z italijanskim fašizmom, je dr. Ehrlich poslal Cirila Žabota študirat v Milano fašistično družbeno ureditev.


je rojen leta 1936……………………….

sama znana klerofašistična imena, 2 tedna po okupaciji jugoslavije, 5. maja 1941, so že lezli v rit italijanskemu okupatorju:

[img]https://i0.wp.com/www.renton.si/wp-content/uploads/2019/01/1941-maj-izjava-zvestobe.jpg?resize=1024{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C482[/img]

http://www.renton.si/slovenski-mediji-1941/

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 17.10.2019 ob 07:49

hhm, je napisal:

ni pozabila.
on vedno naklada v tem smislu…
————————————————————————–
on on on on on on on on, je oče mojega zeta, . . je napisal “hhm, reg. mik” joj joj joj, butec, nakladač, . . .
hahaha, teslo butasto, veš takih potomcev se borci NOB-ja sramujejo!
Če bi tvoja starša vedela, kaj ti počneš, se bi kot borca tebe sramovala.
Ti pa še vedno misliš, da sta nate ponosna. Kaj pa tvoj zet? je kej profita z njim?
Nisem pozabila tvojega nakladanju, tam v temi “PRABABI”, ko si jo odprl ti, pokvarjeni DALENJC!

[/quote]

ni čudno, da moj oče po vojni na večino svojih soborcev ni bil ravno ponosen.
očitno so uporabljali podoben besednjak kot ti:
butec, bedak, nakladač, teslo, pikzigmar, pikolino, pokvarjeni dalenjc (v katerem narečju je ta “dalenjc?).

moj Bog, po moje Nemci pri nas sploh niso vojne izgubili, ampak so raje zbežali pred zmerjanjem in lažmi tvojih idolov, če so se samo približno podobno obnašali kot ti, povojni privilegiranec.

 

hhm, 

sem iskala eno temo, pa je ni. Našla sem pa tole, v kateri me obtožuješ, da sem PRIVILEGIRANEC. Kar je velika LAŽ!

Je zelo obširna TEMA in veliko si pisal. Le sprehodi se po njej, DA VIDIŠ koliko laži je napisanih. Veliko tvojih besed je v tej temi, ko mi jih sedaj očitaš.

Nekateri so se pritoževali, da mnogih tem niso NAŠLI – dobili. Tudi jaz nisem našla želene TEME. Zakaj so jo odstranili ali skrili, ne vem. Kar je bilo napisano, naj bo videno.  Naj se grehi vidijo, enih in drugih. Ni potrebe, da se skriva.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 16.08.2021 ob 21:42

 

hhm, 

sem iskala eno temo, pa je ni. Našla sem pa tole, v kateri me obtožuješ, da sem PRIVILEGIRANEC. Kar je velika LAŽ!

Je zelo obširna TEMA in veliko si pisal. Le sprehodi se po njej, DA VIDIŠ koliko laži je napisanih. Veliko tvojih besed je v tej temi, ko mi jih sedaj očitaš.

Nekateri so se pritoževali, da mnogih tem niso NAŠLI – dobili. Tudi jaz nisem našla želene TEME. Zakaj so jo odstranili ali skrili, ne vem. Kar je bilo napisano, naj bo videno.  Naj se grehi vidijo, enih in drugih. Ni potrebe, da se skriva.

upam da boš kmalu izdal zbrana dela😷

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 16.08.2021 ob 22:47

upam da boš kmalu izdal zbrana dela😷

 

hhm, napisal:

upam da BOŠ kmalu IZDAL zbrana dela”

hahaha, ne ne, ne bom `izdajala´ nobenih zbrani del. Zgodovina je napisana! To delaš ti in tebi podobni, DA BI IZDAJALCE OČISTILI ! 

Nekateri so resnično imeli dobre ugodnosti, dobre položaje v službi, šli v penzion, sedaj pa spreminjajo zgodovino.

Sem brala kritike na te gospode, kaj počno. pa še nič sram jih ni!

hhm,

si se sprehodil po tej TEMI in videl kaj vse si natrosil !? NIMAŠ BESED !?

Objava čaka odobritev

Hahaha, moj post, ko sem ga napisala 18.08.2021 ob 19:21, še ni prišel, še ni odobren.

Aja, je šele 2 dni. Tam nekje sem prebrala po treh dneh odobrijo. veliko dela.

Vmes sta še nedelavna sobota in nedelja, pa bo pet dni.

Bom že počakala. 🙂

 

hhm,

take neumnosti pišeš, da se lahko samo smejem. Nemci niso izgubili vojne, so kar zbežali, … mene pa obravnavaš, kot povojnega PRIVILEGIRANCA. 

Pol se pa jeziš, če ti kaj pripišem.

Sem šla brati stare tvoje nesramne zapise, Še boš kaj fasal.

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 21.10.2019 ob 18:04

Vrhunsko si ji odgovoril.
Malo si se pa zmotil. Privilegije uživa babnca in slični še danes.
In kaj je najbolj važno, nič je/jih ni sram in misli si, da ji to gepira.
[/quote]

ti resno misliš, da je babnica?

 

hhm,

hahaha, 16 let se že prepiraš z menoj, pa še vedno misliš, da sem DEDEC.  🙂 Moraš hodit bolj zgodaj spat, drugače boš čist skisan. To si ti meni priporočal, ti vračam, da se ti bodo možgani popravili s tvojim nasvetom.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 20.08.2021 ob 21:42

 

hhm,

hahaha, 16 let se že prepiraš z menoj, pa še vedno misliš, da sem DEDEC.  🙂 Moraš hodit bolj zgodaj spat, drugače boš čist skisan. To si ti meni priporočal, ti vračam, da se ti bodo možgani popravili s tvojim nasvetom.

nobena ženska ne more biti tako žleht kot zagrenjen rdečkar!

Odgovor na objavo uporabnika
butaleland, 06.05.2020 ob 10:40

OK, ne da se mi prebirati vsega tega, oz. sploh ničesar, naj se osredotočim le na sam naslov:
A je mogoče komu padlo na pamet, da kdorkoli že je in ne glede na to, kdaj je rojen, je ta človek predsednik Zveze združenj borcev za vrednote NOB Slovenije in ne “borcev NOB”? In če ste, avtor ter tisti, ki se takooooo zeloooo zgražate, sprenevedate in še kaj, preleni, da bi si sploh ogledali za kaj gre, izvoli(te), preberite si: https://www.zzb-nob.si/kdo-smo/o-nas/

hhm.

v citiranem postu je LINK, pa časopis, NAŠO BESEDO preberi, pa ostalo tudi.

Lep vikend in lahko noč.

 

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 20.08.2021 ob 21:53

nobena ženska ne more biti tako žleht kot zagrenjen rdečkar!

https://www.svobodnabeseda.si/arhiv-stevilk  … a res? Kako pa zdržaš med rdečkarji?

No, no potolaži se … sej bo boljše

 

 

 

hhm,

hahaha, si me nasmejal, 🙂 🙂 🙂 kdo pa je ta zagrenjeni rdečkar, ko te spravlja ob živčke ???

Sem se sinoči še dolgo smejala, na tale tvoj zapis! 🙂 Sedemnajsto leto te že berem, čuda neumnosti si v tem času že napisal. Lažeš, da to ali ono pa nisi napisal. V trenutku pozabiš kaj si navajal, napisal.

 

 

New Report

Close