Najdi forum

Naslovnica Forum ‘Teorije zarote’ Ob tem se mi zastavlja najbolj logično vprašanje: »Zakaj bom jaz, ki ne bom cepljen, ogrožal tiste, ki bodo, in bodo zat

Ob tem se mi zastavlja najbolj logično vprašanje: »Zakaj bom jaz, ki ne bom cepljen, ogrožal tiste, ki bodo, in bodo zat

Ti beboid, daj odgovori na preprosto vprašanje. Recimo fašeš bakterijsko pljučnico. Greš dohtarju, ti reče, da bo predpisal antibiotike, ti pa poveš, da niti slučajno, ker ne boš zagovarjal fašističnih korporacij, ki služijo na malem človeku. Antibiotik odkloniš. In sploh vsa zdravila, ki ti jih bodo kdaj dohtarji predpisali. Bo tako??

ALI PA LAPAŠ BREZ VEZE V PRAZNO??????????
[/quote]

Ma to je neko revše nezaposleno in brez mozga, ki itak ne zna artikulirati enega normalnega stavka. Zdaj te bo samo popljuval, da si brezmožgansko fašistično bla bla bla, odgovoril pa ne bo, ker sploh ne ve, kaj ga sprašuješ in ne zastopi nobene povezave. To je kot bi opico naučili par besed na pamet in ji dali računalnik. Efekt bi bil približno isti.

Ok, sem pač vzvišen. In ne – sploh ne mislim, da sem edini, ki to bere. Zgleda pa, da sem edini, ki piše natančno;
Daj mi prosim kopiraj kje sem napisal oz. TRDIL, da cepivo ščiti pred angleškim sevom oz varianto?

Napisal sem:
“Zaenkrat med vsemi tisoči mutacij te spremembe – kot kaže – še ni. Je namreč bistvena in kar zahtevna za virus, če ta del razumem pravilno.”

Torej, z drugimi besedami, zaenkrat kaže da je tako. Sam sklepam po besedah mikrobiologa iz UK, ki je slučajno kolega in sva 2 dni nazaj klepetala po telefonu pa je to mimogrede omenil.
Seveda pa še nič ni dokazano, ker raziskave potekajo.
[/quote]

Torej oba samo – ugibata.

To pa sploh ni res, da bi vsak virus pretežno kosil po bolnih starejših ljudeh. Veliko virusov je, ki so jim pretežno izpostavljeni otroci, ker imajo slabši imunski sistem od odraslih, predvsem zelo mali otroci. Poglej samo otroško paralizo, ki je tudi virusna bolezen.
Pa respiratorni sincicijski virus: Marko Pokorn s klinike za infekcijske bolezni in vročinska stanja UKC Ljubljana je pojasnil, da okužbe z respiratornim sincicijskim virusom najbolj ogrožajo dojenčke v prvih mesecih življenja, posebej pa so ogroženi prezgodaj rojeni otroci, tisti s kronično pljučno boleznijo in prirojenimi srčnimi napakami.
Ker so okužbe s tem virusom med otroki, ki obiskujejo vrtec, zelo pogoste in se praktično vsak otrok, ki hodi v vrtec, vsako leto okuži z RSV, velja priporočilo, da starši novorojencev oziroma otrok v prvih mesecih življenja starejšega sorojenca v zimskih mesecih vzamejo iz vrtca. Ta virus skorajda ne ogroža ostale populacije.

Čisto verjeten scenarij je, da bi v prihodnosti prišel virus, ki bi terjal največji davek pri otrocih.
[/quote]

No, kakorkoli, otroci to preživijo brez večjih težav.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Seveda si egoist, ker te daje paranoja in travmiraš o nekih navideznih scenarijih, ki so posledica tvojeega egoizma in strahu.
Popolnoma si izgubilo stik z realnostjo in zato je to čisti egoizem.
[/quote]

eveda si egoist, ker te daje paranoja in travmiraš o nekih navideznih scenarijih, ki so posledica tvojeega egoizma in strahu.

Popolnoma si izgubilo stik z realnostjo in zato je to čisti egoizem.

… je rekel stric Robi, ki za vsakim grmom vidi fašista :-)))))

Torej oba samo – ugibata.
[/quote]

Ja.
A vseeno – “educated guess” – naj bi bil verjetnostno malce boljši od samo navadnega ugibanja.

Ja.
A vseeno – “educated guess” – naj bi bil verjetnostno malce boljši od samo navadnega ugibanja.
[/quote]

Super. Pičiš 1,2 milijona Slovencev na podlagi “educated guess”, potem rečeš pa ups. A je s tabo vse okej, človek? O zdravju ljudi se pogovarjamo. In trenutno tem ljudem nihče ne zagotavlja, da se ne cepijo zastonj.

Super. Pičiš 1,2 milijona Slovencev na podlagi “educated guess”, potem rečeš pa ups. A je s tabo vse okej, človek? O zdravju ljudi se pogovarjamo. In trenutno tem ljudem nihče ne zagotavlja, da se ne cepijo zastonj.
[/quote]
Nič ni zastonj. Je pa marsikaj zaman.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Super. Pičiš 1,2 milijona Slovencev na podlagi “educated guess”, potem rečeš pa ups. A je s tabo vse okej, človek? O zdravju ljudi se pogovarjamo. In trenutno tem ljudem nihče ne zagotavlja, da se ne cepijo zastonj.
[/quote]

No… jaz jih ne bom. Bom dal samo sebe.
Kar se mene tiče je vsak odgovoren zase – pa malo še za druge.
Mislim da bo do takrat, ko pridemo na vrsto že precej bolj jasno kaj in kako. Cepljenih s tem cepivom je že ogromno in vsak dan še več zraven – pa zaenkrat ni kakšnih hudih problemov z reakcijami. Vsekakor bistveno manj kot zapletov pri tistih, ki zbolijo za Covidom.
Med tema možnostima v resnici izbiramo, če zanemarimo možnost, da sploh ne zbolimo.

No… jaz jih ne bom. Bom dal samo sebe.
Kar se mene tiče je vsak odgovoren zase – pa malo še za druge.
Mislim da bo do takrat, ko pridemo na vrsto že precej bolj jasno kaj in kako. Cepljenih s tem cepivom je že ogromno in vsak dan še več zraven – pa zaenkrat ni kakšnih hudih problemov z reakcijami. Vsekakor bistveno manj kot zapletov pri tistih, ki zbolijo za Covidom.
Med tema možnostima v resnici izbiramo, če zanemarimo možnost, da sploh ne zbolimo.
[/quote]

Tak strokovnjak, pa ne veš, da se škodljivost zdravil in cepiv včasih pokaže šele čez čas?
Odpoklici zdravil, ki so se naknadno izkazala za nevarna, so v farmaciji nekaj vsakdanjega. Pa so bila vsa odobrena in stestirana, torej “varna” za uporabo.

In ker sem iz rdeče-rdeče regije ti lahko povem, da si tale argument, da je zapletov pri cepljenju manj kot pri covidu, potegnil iz petnih žil. Poznam ziher 20 ljudi, ki so preboleli covid – brez posledic. Slišala pa vsaj še za 50 ljudi, ki so preboleli covid – brez posledic. Čeprav ni bilo vsem luštno, pa tudi kakšna bolnica s kisikom je bila vmes. Tako da glede na to, da o covidu trenutno vem več kot o cepivu in nisem v rizični skupini – izberem covid.

Tak strokovnjak, pa ne veš, da se škodljivost zdravil in cepiv včasih pokaže šele čez čas?
Odpoklici zdravil, ki so se naknadno izkazala za nevarna, so v farmaciji nekaj vsakdanjega. Pa so bila vsa odobrena in stestirana, torej “varna” za uporabo.

In ker sem iz rdeče-rdeče regije ti lahko povem, da si tale argument, da je zapletov pri cepljenju manj kot pri covidu, potegnil iz petnih žil. Poznam ziher 20 ljudi, ki so preboleli covid – brez posledic. Slišala pa vsaj še za 50 ljudi, ki so preboleli covid – brez posledic. Čeprav ni bilo vsem luštno, pa tudi kakšna bolnica s kisikom je bila vmes. Tako da glede na to, da o covidu trenutno vem več kot o cepivu in nisem v rizični skupini – izberem covid.
[/quote]

Jaz pa glede na to, da sem v rizični skupini ( avtoimune bolezni in prejemam tudi določeno zdravilo, ki mi načrtno regulira imunski sistem), tudi pod razno se ne grem špontat za Covid19 in tudi izberem Covid pred cepljenjem. Pa četudi mi imela 85+ let, ni govora, da sem poizkusni zajec za stranske učinke cepiva, ki so znani šele 3 mesece and “still counting”. Premao časa testirano, premalo časa – ne zaupam. če me Covid pobere, naj me Covid, ne pa stranski učinki cepiva.

Dva moja bližja sorodnika okoli 70ih, par; prebolela Covid lani. Pa so jima osebni zdravniki rekli, če ne bo hujših znakov, nič okoli hodit, doma odležat in tretirat kot gripo – in sta res jemala antipiretike, analgetike, Cink, vitamin C pa D vitamin dodatno. Je pa res, da sta bila kondicijsko švoh potem še ene dva meseca, zelo. In res nista imela drugačnih simptomov, kot hujša oblika gripe – blečina v mišicah, oslabljenost brez apetita, nemoč. Sta pa drugače osebi z zdravim načinom življenja, ne pijeta alkohola niti ne kadita nikotina ali česa drugega, na nobeni posebni terapiji kar se zdravil tiče, ker nimata kroničnih bolezni, tudi se prehranjujeta zdravo in normalno, nobene odvečne teže, nobenega diabetesa, holesterola, visokega krvnega tlaka sicer. Sta očitno preživela to selekcijo in pečekiranje njunega telesa s strani tega virusa v blažji obliki.

Jaz pa glede na to, da sem v rizični skupini ( avtoimune bolezni in prejemam tudi določeno zdravilo, ki mi načrtno regulira imunski sistem), tudi pod razno se ne grem špontat za Covid19 in tudi izberem Covid pred cepljenjem. Pa četudi mi imela 85+ let, ni govora, da sem poizkusni zajec za stranske učinke cepiva, ki so znani šele 3 mesece and “still counting”. Premao časa testirano, premalo časa – ne zaupam. če me Covid pobere, naj me Covid, ne pa stranski učinki cepiva.

Dva moja bližja sorodnika okoli 70ih, par; prebolela Covid lani. Pa so jima osebni zdravniki rekli, če ne bo hujših znakov, nič okoli hodit, doma odležat in tretirat kot gripo – in sta res jemala antipiretike, analgetike, Cink, vitamin C pa D vitamin dodatno. Je pa res, da sta bila kondicijsko švoh potem še ene dva meseca, zelo. In res nista imela drugačnih simptomov, kot hujša oblika gripe – blečina v mišicah, oslabljenost brez apetita, nemoč. Sta pa drugače osebi z zdravim načinom življenja, ne pijeta alkohola niti ne kadita nikotina ali česa drugega, na nobeni posebni terapiji kar se zdravil tiče, ker nimata kroničnih bolezni, tudi se prehranjujeta zdravo in normalno, nobene odvečne teže, nobenega diabetesa, holesterola, visokega krvnega tlaka sicer. Sta očitno preživela to selekcijo in pečekiranje njunega telesa s strani tega virusa v blažji obliki.
[/quote]

Meni v zvezi s tem virusom dejansko ni nič več jasno. Osebe, za katere smo bili vsi prepričani, da jih bo covid vzel, ko so zboleli, so ga preboleli kot keks. Resnično mi ni nič več jasno. Onkološki bolniki – preboleli. Ata v domu – samo dva dni vročine. Ko zdajle gledam okoli sebe, poznam več ljudi, ki so covid preboleli kot tisti, ki ga niso. Pa so vsi še živi in živijo kot prej.

Tak strokovnjak, pa ne veš, da se škodljivost zdravil in cepiv včasih pokaže šele čez čas?
Odpoklici zdravil, ki so se naknadno izkazala za nevarna, so v farmaciji nekaj vsakdanjega. Pa so bila vsa odobrena in stestirana, torej “varna” za uporabo.

In ker sem iz rdeče-rdeče regije ti lahko povem, da si tale argument, da je zapletov pri cepljenju manj kot pri covidu, potegnil iz petnih žil. Poznam ziher 20 ljudi, ki so preboleli covid – brez posledic. Slišala pa vsaj še za 50 ljudi, ki so preboleli covid – brez posledic. Čeprav ni bilo vsem luštno, pa tudi kakšna bolnica s kisikom je bila vmes. Tako da glede na to, da o covidu trenutno vem več kot o cepivu in nisem v rizični skupini – izberem covid.
[/quote]

Saj imaš pravico izbrati kar želiš.
Vem to. A ti zapleti na dolgi rok so tako zelo redki, da jih ne zaznavam kot problem. Vsekakor jih bistveno manj, kot zapletov po preboleni bolezni. Nisem si tega izmislil, pač pa gledam statistiko; poglej si koliko je dolgoročnih posledic Covida pri ljudeh, ki so ga preboleli in nekatere izmed teh posledic se kažejo kot trajne.
Minimalen odstotek, ki se trenutno kaže iz študij, mislim da je okrog 15-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tistih, ki so bili tako bolni, da so bili v bolnici. Pa sem tole zaokrožil navzdol.
Pri cepljenjih je resnih dolgotrajnih posledic (kolikor se ve do zdaj in kolikor se ve iz stalnih cepljenj zadnjih cca 20 let) bistveno manj kot 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Pa to ni nobeno prepričevanje, samo napišem kaj od prebranega mene prepriča. Če bi bil mnenja, da vsi strokovnjaki samo lažejo ali pa so vsi podkupljeni in podobno – bi verjetno mislil drugače.

Pa tudi sam poznam veliko ljudi, ki so zadevo preboleli kar OK, pa tudi enega, ki je umrl. Problem je samo to, da se na podlagi znanega o sebi ali bližnjih še ne da zanesljivo sklepati kako bo šla okužba. Leta (recimo nekje od 30 ali 35 dalje), kondicijsko stanje in zdravje… niso nobena garancija.

Saj imaš pravico izbrati kar želiš.
Vem to. A ti zapleti na dolgi rok so tako zelo redki, da jih ne zaznavam kot problem. Vsekakor jih bistveno manj, kot zapletov po preboleni bolezni. Nisem si tega izmislil, pač pa gledam statistiko; poglej si koliko je dolgoročnih posledic Covida pri ljudeh, ki so ga preboleli in nekatere izmed teh posledic se kažejo kot trajne.
Minimalen odstotek, ki se trenutno kaže iz študij, mislim da je okrog 15-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tistih, ki so bili tako bolni, da so bili v bolnici. Pa sem tole zaokrožil navzdol.
Pri cepljenjih je resnih dolgotrajnih posledic (kolikor se ve do zdaj in kolikor se ve iz stalnih cepljenj zadnjih cca 20 let) bistveno manj kot 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Pa to ni nobeno prepričevanje, samo napišem kaj od prebranega mene prepriča. Če bi bil mnenja, da vsi strokovnjaki samo lažejo ali pa so vsi podkupljeni in podobno – bi verjetno mislil drugače.

Pa tudi sam poznam veliko ljudi, ki so zadevo preboleli kar OK, pa tudi enega, ki je umrl. Problem je samo to, da se na podlagi znanega o sebi ali bližnjih še ne da zanesljivo sklepati kako bo šla okužba. Leta (recimo nekje od 30 ali 35 dalje), kondicijsko stanje in zdravje… niso nobena garancija.
[/quote]

No, samo kovid je že več kot eno leto star, cepijo pa par tednov. Tudi številke so precej različne.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Saj imaš pravico izbrati kar želiš.
Vem to. A ti zapleti na dolgi rok so tako zelo redki, da jih ne zaznavam kot problem. Vsekakor jih bistveno manj, kot zapletov po preboleni bolezni. Nisem si tega izmislil, pač pa gledam statistiko; poglej si koliko je dolgoročnih posledic Covida pri ljudeh, ki so ga preboleli in nekatere izmed teh posledic se kažejo kot trajne.
Minimalen odstotek, ki se trenutno kaže iz študij, mislim da je okrog 15-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tistih, ki so bili tako bolni, da so bili v bolnici. Pa sem tole zaokrožil navzdol.
Pri cepljenjih je resnih dolgotrajnih posledic (kolikor se ve do zdaj in kolikor se ve iz stalnih cepljenj zadnjih cca 20 let) bistveno manj kot 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Pa to ni nobeno prepričevanje, samo napišem kaj od prebranega mene prepriča. Če bi bil mnenja, da vsi strokovnjaki samo lažejo ali pa so vsi podkupljeni in podobno – bi verjetno mislil drugače.

Pa tudi sam poznam veliko ljudi, ki so zadevo preboleli kar OK, pa tudi enega, ki je umrl. Problem je samo to, da se na podlagi znanega o sebi ali bližnjih še ne da zanesljivo sklepati kako bo šla okužba. Leta (recimo nekje od 30 ali 35 dalje), kondicijsko stanje in zdravje… niso nobena garancija.
[/quote]

Oprosti, ti navajaš statistiko cepiv, ki so že dolgo na trgu. To pa je novo. Tega sploh ne moreš primerjat, ker nimaš s čim. Po zadnjih podatkih je za covidom zbolelo že 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev. Mislim, da imamo tako že kar dobro sliko o tem, kako poteka covid in za koga je nevaren in kakšne posledice pušča. In je prav, da se cepi rizično populacijo, ki si to želi. Z vidika zaščite zdravstva bi to moralo zadoščati. Da se bo preprečilo vse smrti zaradi covida – o tem pa nikoli ni bilo govora.

Saj imaš pravico izbrati kar želiš.
Vem to. A ti zapleti na dolgi rok so tako zelo redki, da jih ne zaznavam kot problem. Vsekakor jih bistveno manj, kot zapletov po preboleni bolezni. Nisem si tega izmislil, pač pa gledam statistiko; poglej si koliko je dolgoročnih posledic Covida pri ljudeh, ki so ga preboleli in nekatere izmed teh posledic se kažejo kot trajne.
Minimalen odstotek, ki se trenutno kaže iz študij, mislim da je okrog 15-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tistih, ki so bili tako bolni, da so bili v bolnici. Pa sem tole zaokrožil navzdol.
Pri cepljenjih je resnih dolgotrajnih posledic (kolikor se ve do zdaj in kolikor se ve iz stalnih cepljenj zadnjih cca 20 let) bistveno manj kot 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Pa to ni nobeno prepričevanje, samo napišem kaj od prebranega mene prepriča. Če bi bil mnenja, da vsi strokovnjaki samo lažejo ali pa so vsi podkupljeni in podobno – bi verjetno mislil drugače.

Pa tudi sam poznam veliko ljudi, ki so zadevo preboleli kar OK, pa tudi enega, ki je umrl. Problem je samo to, da se na podlagi znanega o sebi ali bližnjih še ne da zanesljivo sklepati kako bo šla okužba. Leta (recimo nekje od 30 ali 35 dalje), kondicijsko stanje in zdravje… niso nobena garancija.
[/quote]
Tebe prepriča samo tisto v kar si že prepričan.
To pa ni nobeno prepričanje, ampak potrditev tvoje nevednosti in omejenosti.
Posledic cepljenja je veliko več, le tebe ne zanimajo pričanja staršev in ne dejstva.
Ti bereš le svoje pravljice v katere verjameš.
In pravljice katere ponujajo farmacevtski članki, kjer seveda nihče noče priznati stranskih dolgoročnih posledic, ker bi to pomenilo milijardne tožbe zaradi trajnih poškodb katere je povzročilo cepljenje.

New Report

Close