Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obdrzati priimek po poroki?

Obdrzati priimek po poroki?

Pa se ti zavedaš, da bi v bistvu svojemu otroku naložila breme? Naj se on ukvarja s problemi, ki jih mu je nabasala blesava mati?
[/quote]

kakšno breme neki? Breme je, če je samo od očeta priimek dober (pa četudi ga je sosed naseksal v resnici), vse drugo pa narobe. Ne bit no tako obremenjeni.

seveda ima vezo, kaj je z moškimi. ti to dobro veš, ker misliš, da te bo kdo povohal, če se jim boš prilizovala in jim gladila ego v takih temah. Edino kar je tu pomembno je zveličavni MOŠKI priimek.
[/quote]
V tej temi jaz ne govorim o moških, ampak o ženskah in njihovi identiteti skozi priimek.
kar se ostalih tvojih nebuloz tiče, nisem tip ženske ki se prilizuje in gladim ego bilokomu.. a lej ga vraga kljub temu me marsikdo opazi, tebe pa verjetno ne, da si imela potrebo mi to podtaknit, kaj češ….


To nima sedaj veze kaj je z moškimi. Tu sprašujem le to, zakaj se nočejo odreći svojemu priimku a ravno tako ga nočejo dati otroku, za njo možev ne bo dober, a za otroke bo.
[/quote]

Kdo pa pravi, da ga ne damo otroku? Pa kdo pa pravi, da si otrok kasneje ne spremeni priimka v maminega? Ti, ki sklepaš malo na pamet in po svoje? Ne, potem pa pridemo to novega zgražanja – otrok ima bohnedaj DVA priimka!?!
Priimek ti določa identiteto in če imaš en priimek 30 let, zakaj hu.diča bi si ga potem spreminjal zaradi ene poroke? Ker je bistvo poroke prevzemanje priimka od moža? Hm, kje je potem že tisto ljubezen, zvestoba, spoštovanje…?Nekje daaaleč daaaaleč zadaj. Medtem pa gre življenje dalje in sprememba priimka pomeni kar precejšnje sitnosti in vsakokratno dokazovanje, da je ona res ona. Samo to je že preveč za preprosti um, je tako?
Mimogrede pa – a si ti poročena? Si spremenila priimek? Pa otroci?


večina žensk da njegov priimek otroku, pa četudi sploh nista poročena. Zakaj je tu dober njegov priimek medtem ko zagovarjajo lastno identiteto preko svojega? To dvoje si namreč nasptrotuje.
[/quote]

Moja mama je dala kar lepo svoj priimek moji sestri, ki je bila rojena, ko onadva še nista bila poročena. In to se mi zdi tudi edino normalno v tem primeru. Ko sta se poročila, so pa vsi 3je imeli očetovega.

zlasti ko ne veš kdo je oče otroka.
[/quote]
enim pa res užaljeni ego ven tolče.

Kdo pa pravi, da ga ne damo otroku? Pa kdo pa pravi, da si otrok kasneje ne spremeni priimka v maminega? Ti, ki sklepaš malo na pamet in po svoje? Ne, potem pa pridemo to novega zgražanja – otrok ima bohnedaj DVA priimka!?!
Priimek ti določa identiteto in če imaš en priimek 30 let, zakaj hu.diča bi si ga potem spreminjal zaradi ene poroke? Ker je bistvo poroke prevzemanje priimka od moža? Hm, kje je potem že tisto ljubezen, zvestoba, spoštovanje…?Nekje daaaleč daaaaleč zadaj. Medtem pa gre življenje dalje in sprememba priimka pomeni kar precejšnje sitnosti in vsakokratno dokazovanje, da je ona res ona. Samo to je že preveč za preprosti um, je tako?
Mimogrede pa – a si ti poročena? Si spremenila priimek? Pa otroci?
[/quote]
Nič ne sklepam na pamet, kar poglej v realo koliko otrok ima dejansko samo njegov priimek, četudi ona ima le svojega ali pač oba.
ne identiteto ti priimek ne določa, le daje naziv tej identiteti. če ti nekdo zaradi neke višje sile izbriše priimek, ali si sebe zaradi tega izgubila ali si le ostala brez tega priimka?
Moj um ni preprost, ker nisem med pre/preprostimi ljudmi.. večina ste, pa niti niste zmožni razumet mojega uma.. kaj te čem hehe…

Pa se ti zavedaš, da bi v bistvu svojemu otroku naložila breme? Naj se on ukvarja s problemi, ki jih mu je nabasala blesava mati?
[/quote]

Kaj pa blesav fotr? Zakaj pa je samo mati kriva? A ker fotr ima predkupno pravico pri priimku otroka? 🙂 Bodi vsaj toliko fer, pa priznaj, da v vsakem primeru otroku naložiš neko breme, pri tistih, obsedenih s prenašanjem priimkov po fotrovi strani pa še toliko bolj, ker potem se jasno pričakuje, da bo otrok imel vsaj enega moškega potomca, je tako? Da bo nesel priimek naprej. Čeprav bo mogoče potem on brez otrok ali pa bo prevzel ženin priimek, ki mu je lepši. Vi pa v jok in na drevo :-))))))

A se vam da skoz menjavat vse dokumente, ko tako prevzemate ali si pripenjate moževe priimke??
Recimo najprej ob poroki vse spremenit, pole ob ločitvi… pole se morda še kdaj poročite in spet vse spreminjat. Ufff. A vam vsaj možje to plačajo, glede na to, da njim ni treba s prstom mignit, ker tako ali tako svojega obdržijo?? Ali ste tako neemancipirane, da tudi stroške vse same nosite, samo da bo gospod srečen? 🙂


Nič ne sklepam na pamet, kar poglej v realo koliko otrok ima dejansko samo njegov priimek, četudi ona ima le svojega ali pač oba.
ne identiteto ti priimek ne določa, le daje naziv tej identiteti. če ti nekdo zaradi neke višje sile izbriše priimek, ali si sebe zaradi tega izgubila ali si le ostala brez tega priimka?
Moj um ni preprost, ker nisem med pre/preprostimi ljudmi.. večina ste, pa niti niste zmožni razumet mojega uma.. kaj te čem hehe…
[/quote]
pa o kakšni višji sili blebetaš?
govorimo o odločitvi za nek priimek in s temi odločitvami imate eni in isti non stop neke probleme.
kako vezo imam jaz z identiteto svojega otroka? otrok si bo izgradil svojo identiteto, ki jo bo povezoval z danim imenom in priimkom. kako bo ravnal s tem, je njegova/njena stvar

in ja. mene moti, če me ljudje kličejo z imenom, s katerim se ne identificiram. karikiram
v rojstnem listu mi piše marija, odraščala sem pod imenom mija in če se kup ljudi odloči, da me bo klicalo mica, ker jim je pač tako najbolj enostavno, tega nočem slišat. imena so karikirana, situacija pa ne.

isto velja za priimek. zakaj imate eni in isti vedno znova problem, če se nekdo odloči za netradicionalno pot, če mene in moža to ne moti?

zakaj mislite, da morate odločat o tem, kako bo nekomu drugemu ime ali kako se bo pisal?


V tej temi jaz ne govorim o moških, ampak o ženskah in njihovi identiteti skozi priimek.
kar se ostalih tvojih nebuloz tiče, nisem tip ženske ki se prilizuje in gladim ego bilokomu.. a lej ga vraga kljub temu me marsikdo opazi, tebe pa verjetno ne, da si imela potrebo mi to podtaknit, kaj češ….
[/quote]

jaz pa ti dopovedujem, da je pomembno priimka predvsem v moških očeh.
Moški so tisti, ki hočejo svoj priimek, zato tudi hočejo, da ima otrok njihov priimek.
Za ženske se pa pričakuje, da jim to ne bo pomembno, kaj da bi si drznile dati svoj priimek otroku, ki ga je oče sicer pripravljen priznati.
Stoletja so ženske morale same skrbeti za svoje pankrte (otroke, ki so bili rojeni izven zveze), nositi to sramoto skupaj z otroci. Najbrž imajo v podzavesti, da morajo otrokom na vsak način uturit očetov priimek. Zgodovina je bila do žensk in otrok okrutna, saj to najbrž veš.


pa o kakšni višji sili blebetaš?
govorimo o odločitvi za nek priimek in s temi odločitvami imate eni in isti non stop neke probleme.
kako vezo imam jaz z identiteto svojega otroka? otrok si bo izgradil svojo identiteto, ki jo bo povezoval z danim imenom in priimkom. kako bo ravnal s tem, je njegova/njena stvar

in ja. mene moti, če me ljudje kličejo z imenom, s katerim se ne identificiram. karikiram
v rojstnem listu mi piše marija, odraščala sem pod imenom mija in če se kup ljudi odloči, da me bo klicalo mica, ker jim je pač tako najbolj enostavno, tega nočem slišat. imena so karikirana, situacija pa ne.

isto velja za priimek. zakaj imate eni in isti vedno znova problem, če se nekdo odloči za netradicionalno pot, če mene in moža to ne moti?

zakaj mislite, da morate odločat o tem, kako bo nekomu drugemu ime ali kako se bo pisal?
[/quote]
Hipotetično da malo razmislite ali je vaša identiteta res priimek ali ste to vi sami.

Še enkrat, ker očitno res ne znate slišat, jebela, pa jaz vedno rečem točno tako kot mislim- jaz nimam nobenih problemov z vašimi netradicionalnimi potmi, to je vaša pot. Jaz sem le postavila jasno vprašanje, na njega sem hotela odgovor, vse ostalo podtikanje o meni me pa ne zanima. kaj pa vi tako radi podtikate in imaste težavo slišat?

Če je že tako: tistih 300 max eur za menjavo dokumentov , bančnih kartic, pa magari tudi napisa na poštnem nabiralniku, etc. ni nič v primerjavi s svobodo in nepovezanostjo in neobremenjenostjo z v dobri veri na začetku zakona prevzetim in vzetim priimkom bivšega, sploh če se je tekom zveze njegov priimek onečastil s kakšnimi kaznivimi dejanji, ali pa da je “prtljaga” njegova rodbine z leti tudi postala umazana in gnila ( kar se izkaže z leti, ne na začetku in v prvih letih zakona – ker se je to prikrivalo, potem pa pričnejo padati okostnjaki iz omar).

jaz pa ti dopovedujem, da je pomembno priimka predvsem v moških očeh.
Moški so tisti, ki hočejo svoj priimek, zato tudi hočejo, da ima otrok njihov priimek.
Za ženske se pa pričakuje, da jim to ne bo pomembno, kaj da bi si drznile dati svoj priimek otroku, ki ga je oče sicer pripravljen priznati.
Stoletja so ženske morale same skrbeti za svoje pankrte (otroke, ki so bili rojeni izven zveze), nositi to sramoto skupaj z otroci. Najbrž imajo v podzavesti, da morajo otrokom na vsak način uturit očetov priimek. Zgodovina je bila do žensk in otrok okrutna, saj to najbrž veš.
[/quote]
To kar ti meni dopoveduješ mene v tej temi ne zanima. Sem jasno postavila vprašanje, ki se tiče izključno žensk, ki svojo identiteto povezujejo s priimkom in ne z moškimi. Oni me tu čisto nič ne zanimajo.


To kar ti meni dopoveduješ mene v tej temi ne zanima. Sem jasno postavila vprašanje, ki se tiče izključno žensk, ki svojo identiteto povezujejo s priimkom in ne z moškimi. Oni me tu čisto nič ne zanimajo.
[/quote]

temu se reče izkrivljanje dejstev z nepravilno dedukcijo. Ti iz formule izločiš spremenljivko, ki bistveno vpliva na rezultat. Včasih je potrebno pogledati malo širše, če hočeš priti do bistva problema. Samo to tebe v resnici ne zanima.

Vsi v družini imamo en – možev- priimek. Tako je najbolj logično in praktično, se takoj ve, da spadamo skupaj. Vse drugo je zame preseravanje in kompliciranje razvajenih riti, ki očitno nimajo drugih problemov v lajfu.

temu se reče izkrivljanje dejstev z nepravilno dedukcijo. Ti iz formule izločiš spremenljivko, ki bistveno vpliva na rezultat. Včasih je potrebno pogledati malo širše, če hočeš priti do bistva problema. Samo to tebe v resnici ne zanima.
[/quote]
Ravno jaz gledam širše.. vi se identificirate z priimkom, kar je zelo ozek pogled.
In pa preusmerjanje pozornosti z nekimi moškimi, ki z mojim jasno postavljenim vprašanjem nimajo nič.


Ravno jaz gledam širše.. vi se identificirate z priimkom, kar je zelo ozek pogled.
In pa preusmerjanje pozornosti z nekimi moškimi, ki z mojim jasno postavljenim vprašanjem nimajo nič.
[/quote]

saj biti ozek v glavi menda ni ravno fajn, je pa dobro, da vsaj nič ne boli.

Oprosti, ker tvojega posta ne razumem kot ravno neko referenco za izboljšanja mojega življenja, pač pa zgolj kot provokacijo s kančkom zavisti in veliko zlobe!
Pišeš, kot da imaš univerzalno znanje o partnerstvu, super, končno ena ki ve, ampak meni uspeva po mojem, zato bom ostala pri svojih načelih in svojem prepričanju še nadaljnjih 50+ let, če bo vse po sreči 😉
[/quote]

Haložanka, tu se vidi vsa beda teh mladih frajl, ki terajo svojo in pojma nimajo kaj je življenje, partnerstvo in ne ločijo, kaj je v življenju pomembno in kaj ne. Samo, da njihova obvelja, pa si hranijo svoj ego. Niti sanja pa se jim ne, kako krmarit skozi življenje in držat niti v rokah in nikoli ne bodo razumela, da je za dobro partnerstvo potrebno in pomembno kaj več, kot njihov dekliški priimek.

saj biti ozek v glavi menda ni ravno fajn, je pa dobro, da vsaj nič ne boli.
[/quote]
A tako se počutiš? Jah nooo pa tko povej ane… hehe…

Haložanka, tu se vidi vsa beda teh mladih frajl, ki terajo svojo in pojma nimajo kaj je življenje, partnerstvo in ne ločijo, kaj je v življenju pomembno in kaj ne. Samo, da njihova obvelja, pa si hranijo svoj ego. Niti sanja pa se jim ne, kako krmarit skozi življenje in držat niti v rokah in nikoli ne bodo razumela, da je za dobro partnerstvo potrebno in pomembno kaj več, kot njihov dekliški priimek.
[/quote]
očitno ene mislite, da je za dobro partnerstvo alfa in omega to, da se moraš po poroki pisat točno tako, kot mož.

le kako je možno, da se jih potem cel kup žensk, ki so ubogljivo prevzele možev priimek loči in si ponovno dela stroške z menjavo priimkov, ali pa obtičijo do konca življenja s priimkom, ki jih spominja na kretena, s katerim nočejo imeti nič več.

Hm, glede na statistiko ločitev in verjetnost (kdo je res genetsko povezan z otrokom :-)) bi bilo zares logično in najbolj praktično, da bi se vsi pisali po tebi. Torej bi otroci in mož imeli tvoj priimek. Ampak za razvajeno rit, ki očitno nima drugih problemov in možganskih celic ne uporablja kaj pretirano, je to čisto preveč. 😛

Jaz do imena in priimka ne čutim nobene navezanosti, tako so me poimenovali starši, priimek pa je šel iz roda v rod od prednikov, ki jih sploh ne poznam. Če bi se poročila, bi prevzela možev priimek, razen če bi šlo za prepoznavnost povezano s kariero, če bi bila odvisna od tega, da je moj priimek prepoznaven. Poznam tudi primer, ko je ženska v enaki situaciji samo spremenila svoj priimek v moževega, brez poroke. Ljudje, priimke in imena se da za par eurov spremeniti kadarkoli. Ne vem, zakaj bi obžalovali prevzem moževega priimka ali se ob ločitvi počutili slabo.


Ravno jaz gledam širše.. vi se identificirate z priimkom, kar je zelo ozek pogled.
In pa preusmerjanje pozornosti z nekimi moškimi, ki z mojim jasno postavljenim vprašanjem nimajo nič.
[/quote]

Identifikacija je priimek, večinoma vsepovsod ja – kjer ni zaporedna številka- predvsem v javnosti, med ljudmi.

Tebi v razmislek: te morda v ordinaciji pri zdravniku, ali pa drugje, kjer čakaš na storitev po tistem, ko si se prijavila, pokličejo morda: ” gospa razočarana gospodinja, sponzoriranka”, MON najedalka in vojajerka morda? :). Verjetno te po priimku pokličejo, kajne?

Identifikacija je priimek, večinoma vsepovsod ja – kjer ni zaporedna številka- predvsem v javnosti, med ljudmi.

Tebi v razmislek: te morda v ordinaciji pri zdravniku, ali pa drugje, kjer čakaš na storitev po tistem, ko si se prijavila, pokličejo morda: ” gospa razočarana gospodinja, sponzoriranka”, MON najedalka in vojajerka morda? :). Verjetno te po priimku pokličejo, kajne?
[/quote]

Dobra :-))))))

Identifikacija je priimek, večinoma vsepovsod ja – kjer ni zaporedna številka- predvsem v javnosti, med ljudmi.

Tebi v razmislek: te morda v ordinaciji pri zdravniku, ali pa drugje, kjer čakaš na storitev po tistem, ko si se prijavila, pokličejo morda: ” gospa razočarana gospodinja, sponzoriranka”, MON najedalka in vojajerka morda? :). Verjetno te po priimku pokličejo, kajne?
[/quote]
mah ne, ona je fluidno bitje, ki ima ime in priimek po čistem naključju, višja sila ji ga je dala, višja sila ji ga lahko tudi vzame
jutri je lahko po volji višje sile tudi petrca petršiljček, pa se zaradi tega sploh ne bo sekirala.

New Report

Close