Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obdrzati priimek po poroki?

Obdrzati priimek po poroki?

Hm, glede na statistiko ločitev in verjetnost (kdo je res genetsko povezan z otrokom :-)) bi bilo zares logično in najbolj praktično, da bi se vsi pisali po tebi. Torej bi otroci in mož imeli tvoj priimek. Ampak za razvajeno rit, ki očitno nima drugih problemov in možganskih celic ne uporablja kaj pretirano, je to čisto preveč. 😛
[/quote]
Lahko bi, ampak moj priimek je čisto nepraktičen, težko izgovorljiv, možev ima 4 črke, brez šumnikov, idealen kar se praktičnosti tiče. Če bi bilo obratno bi mogoče res vsi imeli mojega. Mož ne bi imel nič proti.


in zakaj bi vsakič morala dokazovat, kdo je (sem) bila pred poroko, ker to iz imena ni razvidno? za to se gre

Oprosti, ne gre se za dokazovanje, ampak za psiho….. v glavi nekaj ne štima ….. malo pobrskaj po svojem otroštvu, ker tam boš verjetno marsikaj našla……

in res mi ni jasno, zakaj imate eni tak problem z odločitvami drugih.
zakaj bi vsi morali ravnati, tako, kot se VAM zdi najbolje?
[/quote]

Haložanka, tu se vidi vsa beda teh mladih frajl, ki terajo svojo in pojma nimajo kaj je življenje, partnerstvo in ne ločijo, kaj je v življenju pomembno in kaj ne. Samo, da njihova obvelja, pa si hranijo svoj ego. Niti sanja pa se jim ne, kako krmarit skozi življenje in držat niti v rokah in nikoli ne bodo razumela, da je za dobro partnerstvo potrebno in pomembno kaj več, kot njihov dekliški priimek.
[/quote]

Seveda, dekliški ni pomemben, je pa deški. Ta pa mora iti naprej, sicer dedcu jajca stran padejo, a ne? Joj, ste eni trdi. Vse je ok, dokler tudi ženske ne začnejo gledati na svoj priimek enako kot moški. Ko pa, je pa groza in nepotrebno kompliciranje razvajenih riti frajl, ki nimajo poma, kaj je življenje in kaj so kompromisi, ki samo hranijo svoj ego in ki nikoli ne bodo razumele, da je za dobro partnerstvo pomembno kaj več kot pa njihov priimek… Hm, da taisto velja tudi za moške, pa ti ne pade na pamet? Torej dokler so razvajene riti samo moški, je ok, dokler hranijo svoj ego, je tudi ok, dokler niti pomislijo ne, da je pogoj za poroko prevzemanja njihovega priimka, ne pa dojemanje resničnega partnerstva?
Joj, kaj ne poveš enostavno – moški je lahko vse to, ženska pa nikakor? Moški ne bo deležen nobenega zgražanja, ker je pač dec, ženska pa v vsakem primeru. Tako to je v vašem črno-belem svetu? Simpl ko pasulj.


Lahko bi, ampak moj priimek je čisto nepraktičen, težko izgovorljiv, možev ima 4 črke, brez šumnikov, idealen kar se praktičnosti tiče. Če bi bilo obratno bi mogoče res vsi imeli mojega. Mož ne bi imel nič proti.
[/quote]
Itak, stara, itak. Že ti imaš predsodke, da se kar kadi, tvoj mož pa je verjetno še hujši. Ker drugače ne bi bil taprav dec, a ne? Ne zase ne zate. Bluzi ti dalje o pravljcah…


[/quote]

lej, saj razumem, si niko i ništa, z ničemer se ne moreš postavit in je v bistvu čisto vseeno, kak se pišeš ali kako ti je ime. če prevzameš možev priimek, se lahko vsaj s tem postavljašl da se ti je uspelo ožent, če kaj drugega ne.

in ker nikoli nisi nič dosegla, za delo za blagajno pa ne rabiš pošiljat dokazil, kako si se pisala, ko si diplomirala, je čisto razumljivo, da se v debato sploh nisi sposobna vključit, ker ne dojameš, kaj mislim, ko pravim, da se moraš dokazovat.

Identifikacija je priimek, večinoma vsepovsod ja – kjer ni zaporedna številka- predvsem v javnosti, med ljudmi.

Tebi v razmislek: te morda v ordinaciji pri zdravniku, ali pa drugje, kjer čakaš na storitev po tistem, ko si se prijavila, pokličejo morda: ” gospa razočarana gospodinja, sponzoriranka”, MON najedalka in vojajerka morda? :). Verjetno te po priimku pokličejo, kajne?
[/quote]
če se vrnemo na začetek mojega postavljenega vprašanja, je oseba ki sem jo citirala napisala, da se ne odreče priimku, ker bi s tem izgubila svojo lastno identiteto. priimek pa ni lastna identiteta je le naziv te lastne identitete.


če se vrnemo na začetek mojega postavljenega vprašanja, je oseba ki sem jo citirala napisala, da se ne odreče priimku, ker bi s tem izgubila svojo lastno identiteto. priimek pa ni lastna identiteta je le naziv te lastne identitete.
[/quote]

Saj razumemo, da ne zmoreš (od)nehati v tej temi.


če se vrnemo na začetek mojega postavljenega vprašanja, je oseba ki sem jo citirala napisala, da se ne odreče priimku, ker bi s tem izgubila svojo lastno identiteto. priimek pa ni lastna identiteta je le naziv te lastne identitete.
[/quote]
Lej, težka si. Nismo krivi, če si sama zašla. Priimek je pomemben, celo sma sedaj naokoli to pooočasi priznavaš. Zdaj pa raje odnehaj, ker se boš še bolj zaštrikala. Ti nimaš takšnih problemov, smo že ugotovili, torej se ne obremenjuj z zadevami, ki se te ne tičejo.


Lej, težka si. Nismo krivi, če si sama zašla. Priimek je pomemben, celo sma sedaj naokoli to pooočasi priznavaš. Zdaj pa raje odnehaj, ker se boš še bolj zaštrikala. Ti nimaš takšnih problemov, smo že ugotovili, torej se ne obremenjuj z zadevami, ki se te ne tičejo.
[/quote]
Nisem imam le kil na 56 kil na 170.
Moje vprašanje je jasno postavljeno odgovora nanj pa ni bilo, le preusmerjanje pozornosti na vse ostalo. Na sodišču jih tudi ne zanima hoja okoli vrele kaše ampak jasen odgovor brez izmotavanja.


Nisem imam le kil na 56 kil na 170.
Moje vprašanje je jasno postavljeno odgovora nanj pa ni bilo, le preusmerjanje pozornosti na vse ostalo. Na sodišču jih tudi ne zanima hoja okoli vrele kaše ampak jasen odgovor brez izmotavanja.
[/quote]

Aha…

Saj razumemo, da ne zmoreš (od)nehati v tej temi.
[/quote]
Saj to da komunicirate nasilno na osebni ravni ni nič novega. na mene ne pali manipulatorski stavek pametni odneha, ne zmoreš odnehat itd.. pač odnehaj ane, če te to žuli.. hehehe…. jaz namesto tebe ne morem delovat, le ti lahko.


Saj to da komunicirate nasilno na osebni ravni ni nič novega. na mene ne pali manipulatorski stavek pametni odneha, ne zmoreš odnehat itd.. pač odnehaj ane, če te to žuli.. hehehe…. jaz namesto tebe ne morem delovat, le ti lahko.
[/quote]

Si ti poročena? Imaš otroke? Če da, kakšen je tvoj priimek in priimki tvoji otrok?


Saj to da komunicirate nasilno na osebni ravni ni nič novega. na mene ne pali manipulatorski stavek pametni odneha, ne zmoreš odnehat itd.. pač odnehaj ane, če te to žuli.. hehehe…. jaz namesto tebe ne morem delovat, le ti lahko.
[/quote]

Vzemi listek in se postavi v vrsto in potem tapkaj, ko boš na vrsti.
Na meni si boš zobke polomila, nisi ti moja krvna skupina. Zatorej šc dol z mene… Imaš par drugih tem, kjer si agilno in gajstno aktivna, drži se jih, pa tam drugim najedaj – meni ni treba, te ne potrebujem.

Vzemi listek in se postavi v vrsto in potem tapkaj, ko boš na vrsti.
Na meni si boš zobke polomila, nisi ti moja krvna skupina. Zatorej šc dol z mene… Imaš par drugih tem, kjer si agilno in gajstno aktivna, drži se jih, pa tam drugim najedaj – meni ni treba, te ne potrebujem.
[/quote]
Ah ja in spet isto.. ne, na tebi si ne bom zobkov polomila ravno tako nisem na tebi.


če se vrnemo na začetek mojega postavljenega vprašanja, je oseba ki sem jo citirala napisala, da se ne odreče priimku, ker bi s tem izgubila svojo lastno identiteto. priimek pa ni lastna identiteta je le naziv te lastne identitete.
[/quote]
evo ti strokovno razlago
tudi priimek je del lastne identitete, ne vem zakaj ne bi bil, saj pa ni zgolj skupek črk, ki jih nosiš za imenom

https://theweek.com/articles/460056/how-names-shape-identity

your name is a crucial factor in developing your sense of self, and thus helps propel you forward on various paths of life and career.

ali, kot so že rimljani vedeli
NOMEN EST OMEN

pa tole
https://www.nytimes.com/2016/12/24/world/identity-surnames-women.html

Si ti poročena? Imaš otroke? Če da, kakšen je tvoj priimek in priimki tvoji otrok?
[/quote]

Upam, da pa mene vseeno ne ignoriraš. Resno me zanima, ali si poročena in če imaš kaj otrok.


evo ti strokovno razlago
tudi priimek je del lastne identitete, ne vem zakaj ne bi bil, saj pa ni zgolj skupek črk, ki jih nosiš za imenom

https://theweek.com/articles/460056/how-names-shape-identity

your name is a crucial factor in developing your sense of self, and thus helps propel you forward on various paths of life and career.

ali, kot so že rimljani vedeli
NOMEN EST OMEN

pa tole
https://www.nytimes.com/2016/12/24/world/identity-surnames-women.html
[/quote]
Ime je ime ni pa ime TI.
Bistva mojega pisanja ne razumeš, ker ti sebe enačiš z zunanjimi stvarmi.

Upam, da pa mene vseeno ne ignoriraš. Resno me zanima, ali si poročena in če imaš kaj otrok.
[/quote]
Upam, da me ne ignoriraš.


Ime je ime ni pa ime TI.
Bistva mojega pisanja ne razumeš, ker ti sebe enačiš z zunanjimi stvarmi.
[/quote]

ime te formira. je del tebe, ne glede na to, koliko nekateri tega nočete razumet, ker vam pač to tako odgovarja.

če to ne bi bilo res, potem ne bi bilo tako burnih debat, ko se nekdo odloči prekinit s tradicijo.
če bi bilo vsem nepomembno, kako se pišemo, ne bi bili tarča takih žaljivk, kot so se v tej temi kar množile:
da smo zagledane same vase
da ne vemo, kaj je pomembno v vezi
če nimajo vsi v družini istega priimka, je to preseravanje in kompliciranje razvajenih riti, ki očitno nimajo drugih problemov v lajfu.

in tako dalje

Če si Minka Novak, bodoči pa Janez Horvat, bi se po novem pisala Minka H. Novak. Tisto eno črko mu lahko privoščiš.😁

Poročila se nisva, imam svoj priimek.
Spomnim se, da enkrat, ko sva razmišljala o poroki, mi je bilo sicer malo čudno, da bi povsem prenehala uporabljati svoj dotedanji priimek, tako da bi se takrat mogoče odločila za dva. Če pa pogledam sedaj, bi vzela njegov priimek. Tudi, če bi se takrat odločila za oba, bi svojega verjetno sčasoma opustila. Dva priimka sta mi nekak nepraktična.

Kakšni so pa tvoji pomisleki?

Če si Minka Novak, bodoči pa Janez Horvat, bi se po novem pisala Minka H. Novak. Tisto eno črko mu lahko privoščiš.😁
[/quote]
Mislim, da ni možno. Kolegica je imela tako idejo, pa si ji rekli da pika ne more biti v imenu. Ali vse ali nič. Mogoče samo H brez pike? Ne vem, je potem kar možev priimek vzela.

ime te formira. je del tebe, ne glede na to, koliko nekateri tega nočete razumet, ker vam pač to tako odgovarja.

če to ne bi bilo res, potem ne bi bilo tako burnih debat, ko se nekdo odloči prekinit s tradicijo.
če bi bilo vsem nepomembno, kako se pišemo, ne bi bili tarča takih žaljivk, kot so se v tej temi kar množile:
da smo zagledane same vase
da ne vemo, kaj je pomembno v vezi
če nimajo vsi v družini istega priimka, je to preseravanje in kompliciranje razvajenih riti, ki očitno nimajo drugih problemov v lajfu.

in tako dalje
[/quote]
Z imenom le formalno poimenuješ neko celoto, torej tebe samo, nisi pa ti to ime. Kaj pa če bi dobila ob rojstvu drugo ime/priimek, bi zaradi tega bila ti drugačna, ker je drugo ime (vse ostalo ostane enako-starši/roditelji, okolje, vzgoja itd)?


Z imenom le formalno poimenuješ neko celoto, torej tebe samo, nisi pa ti to ime. Kaj pa če bi dobila ob rojstvu drugo ime/priimek, bi zaradi tega bila ti drugačna, ker je drugo ime (vse ostalo ostane enako-starši/roditelji, okolje, vzgoja itd)?
[/quote]

A ne bi ti raje manj filzofirala in se posvetila cemu drugemu? Lahko pa napises svoje izkusnje – kaj si ti storila, ce si porocena in imas otroke?

Delam v taki službi, kjer se mora ime točno ujemati s tistim na dokumentu. In seveda so pri tistih, ki imajo po dva priimka ali imeni vedno težave. Ali pozabijo enega, ali je obraten vrstni red, ali imajo otroci drugače pa tega niso povedali…. v glavnem ogromno komplikacij za brez veze. Pa potem nadimki, ko kar pozabijo kako jim je zares ime ali se celo sramujejo. Jaz pa norim, ker imam ful dela s popravki, včasih niti ni možno.
En tipičen primer izpred cca 10 let – Janez Janša. Ko končno pošljejo kopijo PL seveda piše not Ivan Janša. Wtf??? A niso mogli prej sporočit?? Ja… njega že od nekdaj tako kličejo… saj veste…. ivan je kot janez, to je isto ime… Ne ni! So čisto druge črke! Če hoče biti Janez naj si uradno spremeni ime in bo mir!

New Report

Close