Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obvezno cepljenje otrok – Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok – Mnenja za in proti?

Cepiva absolutno pripomorejo k razvoju avtizma. Na youtubu je na stotine izjav staršev zbranih pod skupnim geslom Hear this well, zgodbe, ki so identicne v marsičem. Otrok govoril, hodil, imel očesni kontakt, socialni kontakt, neposredno po cepljenju vse izgubil. Seveda tega medicina ne bo priznala, si predstavljate, da medicina prizna cepljenjebkot prožilec avtizma? Država čez noč bankrotira, toliko tožb se usuje. Ocenjije se, da v odvisnosti od stopnje avtizma tak oboleli potabi med 2 in 10 Milionov evrov samo za oskrbo. Je ni države, ki ne bi bankrotirala. Zato se farmacija in medicina tako upirajo temu dejstvu.

Obstajajo 4 študije, ki potrjujejo vsa bolezenska stanka pri necepljenih bistveno manjša kot pri cepljenih. Ne samo avtizem, tudi avtoimune bolezni, vnetne bolezni, presnovne,… najdi si jih sam. Lahko pa zaupaš študijam,ki jih je sponzorirala farmacija. To je tvoja pravica.

d

YT je definitivni zelo verodostojen medij 🙂

Obstaja danska znanstvena študija, ki potrdi enako št avtistov med cepljenimi in med necepljenimi, poišči jo.


Pa si tudi za svobodo, da te zbrcam, če se moj mulc od tvojega naleze česa???[/quote]

A se lahko pogovarjaš brez žaljivk? Ti si penzionist in nimaš več majhnih otrok.[/quote]
Koga sem žalil? Imam vnuke, ki mi pomenijo toliko kot otroci!
Torej, ali ti lahko razbijem nos, če mi okužijo tiste, ki mi veliko pomenijo?

Enako! Določeni otroci bodo pač imeli posledice po cepljenju! Jaz če bi imela možnost svoje otroke ne bi cepila!
Sem prebrala kar nekaj člankov glede posledic in te res stisne pri srcu … Nekaj zgodb je na strani Alenke Vindiš:
http://www.alenkavindis.si/ali-so-stranski-ucinki-po-cepljenju-res-redki-in-blagi-2-zgodba/
Sicer pa je cel kup dobrih pričevanj staršev, ki so “izgubili” otroka po cepljenju.


Kdo pravi, da jih ni ?
Jih je pa veliko manj in to ne brez razloga.[/quote]
Vir?
Bučke![/quote]
Nima smisla. Za ovce je relevanten vir samo tisti, ki pritrjuje njihovemu prepričanju.

Enako! Določeni otroci bodo pač imeli posledice po cepljenju! Jaz če bi imela možnost svoje otroke ne bi cepila!
Sem prebrala kar nekaj člankov glede posledic in te res stisne pri srcu … Nekaj zgodb je na strani Alenke Vindiš:
http://www.alenkavindis.si/ali-so-stranski-ucinki-po-cepljenju-res-redki-in-blagi-2-zgodba/
Sicer pa je cel kup dobrih pričevanj staršev, ki so “izgubili” otroka po cepljenju.[/quote]
Starši, ki so otroke cepili in jih zato obvarovali, pred množico bolezni, pač ne pišejo žalostnih zgodb.

No če nekaj trdiš, sploh glede medicine pričakujem da boš potdil to z viri, če ne lahko legitimno misli, da takšni viri ne obstajajo. Državi ni v interesu da ima kopico ljudi tako ali drugače ne funkcionalnih tako, da dvomim da tvoje teze držijo. Vsaka študija je od nekje financirana, verjameš študiji ki je financirana iz anticepilskega tabora? Verjetno so bili dolčeni interesi zadaj, konflik intersa tu ne šteje?


Vir?
Bučke![/quote]
Nima smisla. Za ovce je relevanten vir samo tisti, ki pritrjuje njihovemu prepričanju.[/quote]

Ko zmanjka argumentov, pa Nima smisla 🙂 klasika


Vir?
Bučke![/quote]
Nima smisla. Za ovce je relevanten vir samo tisti, ki pritrjuje njihovemu prepričanju.[/quote]

Robi na takšennačin s ene bo nihče ničesar naučil, daj prosim deli vire. Z žaljenjem samo pokažeš svojo nemoč argumentacije.

Polemika bi bila veliko bolj konstruktivna, če nebi temeljila na čustvenih izpadih in hipotezah. Dejmo se mal zresnit in ubrati bolj resen ton. Pa nekaj trdite prosim navdite vir iz katerega črpate. Baba čula baba rekla tu ne bo delovalo. Žal.

Enako! Določeni otroci bodo pač imeli posledice po cepljenju! Jaz če bi imela možnost svoje otroke ne bi cepila!
Sem prebrala kar nekaj člankov glede posledic in te res stisne pri srcu … Nekaj zgodb je na strani Alenke Vindiš:
http://www.alenkavindis.si/ali-so-stranski-ucinki-po-cepljenju-res-redki-in-blagi-2-zgodba/
Sicer pa je cel kup dobrih pričevanj staršev, ki so “izgubili” otroka po cepljenju.[/quote]
Starši, ki so otroke cepili in jih zato obvarovali, pred množico bolezni, pač ne pišejo žalostnih zgodb.[/quote]
Kje pa…Pišejo samo vesele zgodbe.
Potem pa se sprašujete, zakaj nima smisla podajati argumentov.

Vsekakor sem za svobodno odločanje glede cepljenja, tudi zato, ker se zaupanje ljudi v zdravstvo tudi zaradi tega zmanjšuje.. Slovenija je ena redkih držav, ki ima obvezno cepljenje. Dajmo se tudi tu zgledovati po tujini, če se že na vseh drugih področjih.

Ni mi treba nobenih znanstvenih člankov. Pokažite mi otroka, ki je bil po cepljenju enak, kot prej. Samo enega. Kompletna generacija mamic opisuje spremenjene otroke. Nekatere spremembe so materialne, težko pa najdeš zdravnika, ki jih bo sploh hotel brez grožnje vpisat v karton. Še mnogo več pa je sprememb, ko otroci spremenijo navade, vedenje, subtilne stvari, ki jih opazijo mame.
in kdo na tem svetu je tako nor, da verjame, da posledice cepljenja so samo tiste v okviru 48 ur, če pa zadeva baje deluje leta in leta?
In ko gledam starše, bi rekla da se delijo predvsem na ovce, ki verjamemo v zdravnike kot v bogove, in v druge, ki so skeptiki. Prvi vsako stvar preverijo, drugi vse verjamejo. Prvi so označeni za neodgovorne, drugi za odgovorne. Narobe svet.
Pa ne mi rečt, da je cepljenje taka znanost, da jo lahko razumejo samo tisti, ki so končali medicino.
Najbolj se pa smejem, ko berem, kako cepite svoje otroke zato, ker se čutite odgovorne do drugih in civilizacije. Če je to res, je cepljenje EDINA panoga, kjer se kdorkoli v tej civilizaciji čuti odgovornega za svet in soljudi. Vsi vemo, da je to laž.

In ko bo otrok zaradi cepljenja imel doživljenjske posledice, bo za kaznivo dejanje odgovarjal kdo? Ti??[/quote]
In če bo zaradi necepljenja kdo umrl (slej ko prej bo) bo kdo odgovarjal? Ti? Boš boš.


Jaz bi bila kot Kim Kardashian če ne bi bila cepljena, tudi moja mamica (65) tako pravi. Zdaj pa bolje da ti svoje slike ne kažem…


Tudi, če starši ugotovijo, da je neka motnja ali bolezen posledica cepljenja…A misliš, da jim to kaj koristi in zdravnik odgovarja ?
Saj bedaki še naprej vztrajno zanikajo povezavo med cepljenjem in avtizmom.[/quote]

Tudi, če starši ugotovijo, da je neka motnja ali bolezen posledica cepljenja. Resno? Starši ugotovijo? Zakaj takšni starši potemtakem sploh obiskuje zdravnika, če sami vedo bolje? Cepiva ne povzročajo avtizem.klik[/quote]

Poleg tega, Robi, komu je namenjena beseda bedak?

Zakaj te skrbi za vnuke – če so cepljeni, se tako ne morejo okužiti, ni res?

No, jaz nisem na svojih opazila nobenih sprememb. Starejši je imel malo vročine po enem izmed cepljenj, mlajša pa sploh nobene reakcije (razen bolečega rdečega mesta vboda), o kakih dolgotrajnih spremembah pa ne duha ne sluha.


Imas prav, vsi otroci ki jih poznam so kmalu po cepljenju shodili, spregovorili, se naucili lulat na kahlico, vozit s kolesom…. pa zrasli so, postali tezji, vedno bolj samostojni in odrasli… Prav noben ni ostal enak. Noro, res, kaj delajo cepiva!

Kot da med necepljenimi pa ni avtistov no… Same bučke![/quote]
Kdo pravi, da jih ni ?
Jih je pa veliko manj in to ne brez razloga.[/quote]

Vir? Verodostojen prosim. Ne ugotovitve in izmisljotine norih starsev.

Delaš z mladimi mamicami? Aha, kaj pa? Pospravljas njihova stanovanja? Ali pa mlade mamice pri tebi na tržnici kupujejo?
Ker kaj več od gospodinjskih ali branjevka- cvetk tvoj intelekt, po napisanem sodeč, ne seže. Pa nočem žalit gospodinj in branjevk.

Izpostavil si zelo dobre probleme. Kot prvo, pediatri sploh ne vedo, katere vse stranske učinke cepivo lahko ima. Kot drugo, starši preveč zaupajo ‘vsevednim’ zdravnikom, sami ne naredijo ničesar v zvezi z razgledanostjo. Navodila za cepiva so na spletu, lahko bi jih sami prebrali, ne da prosijo za njih. A so avto kupili tako, da so verjeli prodajalcu, ali so se sami zanimali za specifike? Enako je z vsako stvarjo.[/quote]
Tudi, če starši ugotovijo, da je neka motnja ali bolezen posledica cepljenja…A misliš, da jim to kaj koristi in zdravnik odgovarja ?
Saj bedaki še naprej vztrajno zanikajo povezavo med cepljenjem in avtizmom.[/quote]

Starši ugotovijo? :))))))
Starši so res verodostojni za take ugotovitve. Oni vejo vse, požrli so vso pamet tega sveta.

Ravno v tem je problem, ker novodobni starši vejo vse bolje kot zdravniki, mikrobiologi, farmacevti…


Tudi, če starši ugotovijo, da je neka motnja ali bolezen posledica cepljenja…A misliš, da jim to kaj koristi in zdravnik odgovarja ?
Saj bedaki še naprej vztrajno zanikajo povezavo med cepljenjem in avtizmom.[/quote]

Starši ugotovijo? :))))))
Starši so res verodostojni za take ugotovitve. Oni vejo vse, požrli so vso pamet tega sveta.

Ravno v tem je problem, ker novodobni starši vejo vse bolje kot zdravniki, mikrobiologi, farmacevti…[/quote]

Starši svoje otroke poznamo, vidimo spremembe v vedenju, prebavi, v spanju,joku. Vemo,da nekaj ni ok. Farmacevtka in mikrobilog ne poznata mojega otroka. Poznata teorijo.

Problem je v tem,ko se dve strani ne znata poslusati. Kdo pravi, da za bolezni v tretjem svetu niso krive vojne, podhranjenost, okuzena voda in ne ne-ceplenje? Kdaj so sev europo vrnile te bolezni? Z porastom revscine!

Da, za mojega otroka sem jaz verodostojna.

Starši ugotovijo? :))))))
Starši so res verodostojni za take ugotovitve. Oni vejo vse, požrli so vso pamet tega sveta.

Ravno v tem je problem, ker novodobni starši vejo vse bolje kot zdravniki, mikrobiologi, farmacevti…[/quote]

Starši svoje otroke poznamo, vidimo spremembe v vedenju, prebavi, v spanju,joku. Vemo,da nekaj ni ok. Farmacevtka in mikrobilog ne poznata mojega otroka. Poznata teorijo.

Problem je v tem,ko se dve strani ne znata poslusati. Kdo pravi, da za bolezni v tretjem svetu niso krive vojne, podhranjenost, okuzena voda in ne ne-ceplenje? Kdaj so sev europo vrnile te bolezni? Z porastom revscine!

Da, za mojega otroka sem jaz verodostojna.[/quote]

Ja pa nisi, veš. Zato ker imaš izkrivljene zaznave, preganjavice, privide, nelogično sklepaš in si neobjetivna.

New Report

Close