Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obvezno cepljenje otrok – Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok – Mnenja za in proti?

Starši ugotovijo? :))))))
Starši so res verodostojni za take ugotovitve. Oni vejo vse, požrli so vso pamet tega sveta.

Ravno v tem je problem, ker novodobni starši vejo vse bolje kot zdravniki, mikrobiologi, farmacevti…[/quote]

Starši svoje otroke poznamo, vidimo spremembe v vedenju, prebavi, v spanju,joku. Vemo,da nekaj ni ok. Farmacevtka in mikrobilog ne poznata mojega otroka. Poznata teorijo.

Problem je v tem,ko se dve strani ne znata poslusati. Kdo pravi, da za bolezni v tretjem svetu niso krive vojne, podhranjenost, okuzena voda in ne ne-ceplenje? Kdaj so sev europo vrnile te bolezni? Z porastom revscine!

Da, za mojega otroka sem jaz verodostojna.[/quote]
Potem ga pa ne pelji k zdravniku ko zboli. Zdravi ga sama, saj edino ti ves kaj rabi, zdravniki pojma nimajo.

Starši svoje otroke poznamo, vidimo spremembe v vedenju, prebavi, v spanju,joku. Vemo,da nekaj ni ok. Farmacevtka in mikrobilog ne poznata mojega otroka. Poznata teorijo.

Problem je v tem,ko se dve strani ne znata poslusati. Kdo pravi, da za bolezni v tretjem svetu niso krive vojne, podhranjenost, okuzena voda in ne ne-ceplenje? Kdaj so sev europo vrnile te bolezni? Z porastom revscine!

Da, za mojega otroka sem jaz verodostojna.[/quote]

Ja pa nisi, veš. Zato ker imaš izkrivljene zaznave, preganjavice, privide, nelogično sklepaš in si neobjetivna.[/quote]

Plosk plosk, kakšna analiza preko ekrana neke mone, ki ne dovoljuje drugačnosti. Verjetno si ena tistih, ki kljub dokazani pedofiliji, svoje otroke vozi k verouku.
Mimogrede,da se ne bos razpocila, moji so cepljeni. Povedala sem le dve stvari: da na razvoj neke bolezni vpliva veliko dejavnikov in najpogostejši je revščina in drugo, da jaz mojega otroka poznam najboljše. S katero trditvijo se ne strinjaš? V kateri ni logike?

Starši svoje otroke poznamo, vidimo spremembe v vedenju, prebavi, v spanju,joku. Vemo,da nekaj ni ok. Farmacevtka in mikrobilog ne poznata mojega otroka. Poznata teorijo.

Problem je v tem,ko se dve strani ne znata poslusati. Kdo pravi, da za bolezni v tretjem svetu niso krive vojne, podhranjenost, okuzena voda in ne ne-ceplenje? Kdaj so sev europo vrnile te bolezni? Z porastom revscine!

Da, za mojega otroka sem jaz verodostojna.[/quote]
Potem ga pa ne pelji k zdravniku ko zboli. Zdravi ga sama, saj edino ti ves kaj rabi, zdravniki pojma nimajo.[/quote]

Dajmo že te tablete vzet, pa se spat spravit.


Pa si tudi za svobodo, da te zbrcam, če se moj mulc od tvojega naleze česa???[/quote]

česa, če je tvoj cepljen?

res je, jaz sem par let nazaj, ko je bil otrok cepljen proti OMR, ošpice, mumps, rdečke..nekje 10 dni po tem sem dobila izpuščaje po trupu..osebni zdravnici seveda nič ni bilo jasno kako in kaj..nekaj je omenjala, da izgleda kot ošpice ali celo rdečke, ampak da je to nemogoče, ker ne razsajajo, pa še cepljena sem bila, sicer pred več kot 30 leti…
in niti približno nisva tega povezali z sinovim cepljenjem..potem je to izginilo, vse ok..in jaz sem potem prišla do tega, da bi lahko imela izbruh ošpic ali rdečk..tak bolj tihi…in je zdravnica priznala, da je možno..ampak takrat ni vedela, da je bil sin cepljen, oz. jaz nisem povezala tega z cepljenjem..
in o tem nisva nikoli več govorili..jaz pa verjamem, da sem dobila od sina okužbo, ko je bil pri OMR cepljen z živim cepivom..
in zato pravijo, da cepljeni lahko prenašajo okužbo.


Lubi jezus. A ko se kdo okuži, je vedno večina takšnih, ki so bili cepljeni. Kdo sedaj komu škodi? Jaka zaščita. Malo informiranja ti ne bi škodilo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Tvoje mnenje razumem, ker je ustvarjeno na podlagi prepričanja, da je cepljenje koristno. Kaj pa, če bi izvedela, da ne le, da ne učinkuje, pač pa da celo škodi? Pa tega ne boš zvedela od zdravnikov mimogrede. Od farmacevtov tudi ne.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ne le, da zdravniki ne opozarjajo. Poznam primere, ko so starši sami povedali, da imajo v družini člane z epilepsijo, pa so informacijo ignorirali, češ da je nepomembna. Ne vem le, ali so res tako ignorantski oziroma podkupljivi ali pa so tako zelo nepoučeni. Eno ali drugo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

In ko bo otrok zaradi cepljenja imel doživljenjske posledice, bo za kaznivo dejanje odgovarjal kdo? Ti??[/quote]
Nobeden ne bo odgovarjal. Ker v navodilih prav lepo piše, kakšne so možne stranske reakcije in so tako lepo vsi zaščiteni. Zdravnik je ravnal po protokolu (zakonu), izdajatelj cepiva se je pa lepo opral odgovornosti z navajanjem stranskih učinkov v navodilih. Starš sam pa bo moral živeti s poškodovanim otrokom.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Tudi, če starši ugotovijo, da je neka motnja ali bolezen posledica cepljenja…A misliš, da jim to kaj koristi in zdravnik odgovarja ?
Saj bedaki še naprej vztrajno zanikajo povezavo med cepljenjem in avtizmom.[/quote]

Tudi, če starši ugotovijo, da je neka motnja ali bolezen posledica cepljenja. Resno? Starši ugotovijo? Zakaj takšni starši potemtakem sploh obiskuje zdravnika, če sami vedo bolje? Cepiva ne povzročajo avtizem.klik[/quote]
Zakaj? Resno? Ker je po zakonu obvezno ali pa ker je nerazgledan, neinformiran. IZ teh dveh razlogov. Ko se gre za cepljenje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Imas prav, vsi otroci ki jih poznam so kmalu po cepljenju shodili, spregovorili, se naucili lulat na kahlico, vozit s kolesom…. pa zrasli so, postali tezji, vedno bolj samostojni in odrasli… Prav noben ni ostal enak. Noro, res, kaj delajo cepiva![/quote]
Kako zmorete eni bit tako ignorantski, celo posmehljivi za strašne stvari, ki se dejansko dogajajo? Niti tebi ne bi privoščil tega, kar doživljajo starši s poškodovanimi otroci, čeprav me ignoranca zelo jezi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Lubi jezus. A ko se kdo okuži, je vedno večina takšnih, ki so bili cepljeni. Kdo sedaj komu škodi? Jaka zaščita. Malo informiranja ti ne bi škodilo.[/quote]
To je cista laz. Vedno je vecina okuzenih necepljenih ali nezadostno cepljenih.

Pa naj že kdo pove kaj se je zgodilo otroku po cepljenju. Jaz sem bila cepljena 40 let nazaj pa v moji generaciji 50(otrok) se ne spomnim kakšne epilepsije, avtizma,..Verjamem pa da so bila takrat cepiva slabša od današnjih. Ni pa nujno.

Odkar je imela hci dobesedno takoj po cepljenju HUDO reakcijo na cepivo(sum na meningitis,vrocina nad 40’C ki je niti svecke tri dni niso zbile,odsotnost,encefaliticen jok),odkar sva zaradi tega vodene na pediatriji(dve leti bo kmalu,pa se vedno hodiva na preglede),odkar nama je pediater dal odlocitev o cepljenju v najine roke(da in svojih otrok ne bi cepil,ce bi se to zgodilo),odkar smo dobili pisno da dolocenih cepiv ne sme nikoli prejeti…sem PROTI!

In odkar je v sorodstvu dve leti nazaj cisto zdrav in brihten fantek po OMR postal avtist,cepljenja vec NE DOVOLIM!

Ce bi dali taksne starse v medije…pa si nihce ne upa!
Farmacija je zal premocna,zato nihce o tem ne govori.In tudi ne bo.Ker je v igri vse druga kakor cista vest.


Imas prav, vsi otroci ki jih poznam so kmalu po cepljenju shodili, spregovorili, se naucili lulat na kahlico, vozit s kolesom…. pa zrasli so, postali tezji, vedno bolj samostojni in odrasli… Prav noben ni ostal enak. Noro, res, kaj delajo cepiva![/quote]
Kako zmorete eni bit tako ignorantski, celo posmehljivi za strašne stvari, ki se dejansko dogajajo? Niti tebi ne bi privoščil tega, kar doživljajo starši s poškodovanimi otroci, čeprav me ignoranca zelo jezi.[/quote]

Zato ker skušate s čustvenimi zgodbami brez prave kavzalosti vplivati na mnenje. Ker širite laži in pogrnete pri osnovah. Ker nobenega argumenta ne znate utemeljiti drugače kot mislim, slišal sem, youtube. Ponavljate že zdavnaj ovržene stvari (aluminj, živo srebro, avtizem itd), s takšnimi razlagami da človek ne more drugače kot zaviti z očmi. Ja strašne stvari se dogajajo po svetu, vendar pa cepiva preprečuje da bi se srečevali s še strašnejšimi kot npr. s ponovnimi izbruhi nalezljivih boleznih katere za zdaj preprečujemo s cepivi in precepljenostjo.
Pogovor z izgleda nekako tako KLIK In to dragi moj je ignoranca.


Kako zmorete eni bit tako ignorantski, celo posmehljivi za strašne stvari, ki se dejansko dogajajo? Niti tebi ne bi privoščil tega, kar doživljajo starši s poškodovanimi otroci, čeprav me ignoranca zelo jezi.[/quote]

Zato ker skušate s čustvenimi zgodbami brez prave kavzalosti vplivati na mnenje. Ker širite laži in pogrnete pri osnovah. Ker nobenega argumenta ne znate utemeljiti drugače kot mislim, slišal sem, youtube. Ponavljate že zdavnaj ovržene stvari (aluminj, živo srebro, avtizem itd), s takšnimi razlagami da človek ne more drugače kot zaviti z očmi. Ja strašne stvari se dogajajo po svetu, vendar pa cepiva preprečuje da bi se srečevali s še strašnejšimi kot npr. s ponovnimi izbruhi nalezljivih boleznih katere za zdaj preprečujemo s cepivi in precepljenostjo.
Pogovor z vami izgleda nekako takole KLIK In to dragi moj je ignoranca.[/quote]

[/quote][/quote]
Zato ker skušate s čustvenimi zgodbami brez prave kavzalosti vplivati na mnenje. Ker širite laži in pogrnete pri osnovah. Ker nobenega argumenta ne znate utemeljiti drugače kot mislim, slišal sem, youtube. Ponavljate že zdavnaj ovržene stvari (aluminj, živo srebro, avtizem itd), s takšnimi razlagami da človek ne more drugače kot zaviti z očmi. Ja strašne stvari se dogajajo po svetu, vendar pa cepiva preprečuje da bi se srečevali s še strašnejšimi kot npr. s ponovnimi izbruhi nalezljivih boleznih katere za zdaj preprečujemo s cepivi in precepljenostjo.
Pogovor z vami izgleda nekako takole KLIK In to dragi moj je ignoranca.


Tvoje mnenje razumem, ker je ustvarjeno na podlagi prepričanja, da je cepljenje koristno. Kaj pa, če bi izvedela, da ne le, da ne učinkuje, pač pa da celo škodi? Pa tega ne boš zvedela od zdravnikov mimogrede. Od farmacevtov tudi ne.[/quote]

Cepljenje JE koristno – v smislu, da je obolevnost za, denimo, otroškimi boleznimi (mumps, ošpice, rdečke, oslovski kašelj itd.) drastično upadla z začetkom rednega cepljenja. Tega ne moremo ovreči, ker imamo jasne podatke. Teh bolezni v primerjavi s preteklostjo skoraj več ni. Črnih koz sploh več ni. To ne pomeni, da ne verjamem, da ima cepljenje stranske učinke (da je torej tudi škodljivo). Vse ima stranske učinke, tudi aspirin. Ravno, ker verjamem v stranske učinke pravim, da bi svojih lastnih otrok raje ne cepila, velika verjetnost je namreč, da jih bo itak precepljenost populacije varovala. Ampak to ne bi bilo fer od mene, ker nimam pravice pričakovati od ostalih staršev, da bodo svoje otroke izpostavili stranskim učinkom zato, da bodo moji otroci varni. Če delam cost-benefit analizo pa raje vzamem avtizem (za katerega sem sicer prepričana, da nima nobene veze s cepljenjem), kakor črne koze.

Rdečke niso neka grozna bolezen, na splošno, Večina ljudi jo preboli mimogrede. Ampak si predstavljate svet, v katerem ni precepljenosti na rdečke? Si predstavljate, kako mora biti noseč v takem svetu? Koliko splavov in prizadetih otrok bi to prineslo? Ali pa mumps – že tako imamo veliko neplodnosti. Ste že kdaj videli 6 mesečnega dojenčka, ki je zbolel za oslovskim kašljem?


Lubi jezus. A ko se kdo okuži, je vedno večina takšnih, ki so bili cepljeni. Kdo sedaj komu škodi? Jaka zaščita. Malo informiranja ti ne bi škodilo.[/quote]
To je cista laz. Vedno je vecina okuzenih necepljenih ali nezadostno cepljenih.[/quote]
Tvoje pa ni nič drugega kot propaganda za nedelujoča cepiva. Sicer pa se gre le za to, kaj in komu verjameš.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Imas prav, vsi otroci ki jih poznam so kmalu po cepljenju shodili, spregovorili, se naucili lulat na kahlico, vozit s kolesom…. pa zrasli so, postali tezji, vedno bolj samostojni in odrasli… Prav noben ni ostal enak. Noro, res, kaj delajo cepiva![/quote]
Kako zmorete eni bit tako ignorantski, celo posmehljivi za strašne stvari, ki se dejansko dogajajo? Niti tebi ne bi privoščil tega, kar doživljajo starši s poškodovanimi otroci, čeprav me ignoranca zelo jezi.[/quote]
Se ne posmehujem, ampak ti nastavljam ogledalo kako deluje vasa logika: otrok zboli, otrok je bil cepljen – aha, to je zihr posledica cepljenja! Cepljenje je zelo prirocen in hvalezen dezurni krivec za vse, s cemer starsi niso zadovoljni. Od nespanja, trme, alergij, viroz, izpuscajev pa do tezkih bolezni. Vedno se zgodi “kmalu po cepljenju” saj je otrok v prvih dveh letih pac cepljen vsake par mesecev. Tako pac delujejo nasi mozgani, krivca je treba najti. Ampak v znanosti so kriteriji malo strozji. Vzrok in posledico je treba dokazati. Tukaj pa vasa argumentacija pade na vsej crti.


Kako zmorete eni bit tako ignorantski, celo posmehljivi za strašne stvari, ki se dejansko dogajajo? Niti tebi ne bi privoščil tega, kar doživljajo starši s poškodovanimi otroci, čeprav me ignoranca zelo jezi.[/quote]

Zato ker skušate s čustvenimi zgodbami brez prave kavzalosti vplivati na mnenje. Ker širite laži in pogrnete pri osnovah. Ker nobenega argumenta ne znate utemeljiti drugače kot mislim, slišal sem, youtube. Ponavljate že zdavnaj ovržene stvari (aluminj, živo srebro, avtizem itd), s takšnimi razlagami da človek ne more drugače kot zaviti z očmi. Ja strašne stvari se dogajajo po svetu, vendar pa cepiva preprečuje da bi se srečevali s še strašnejšimi kot npr. s ponovnimi izbruhi nalezljivih boleznih katere za zdaj preprečujemo s cepivi in precepljenostjo.
Pogovor z izgleda nekako tako KLIK In to dragi moj je ignoranca.[/quote]
Kakšna pa je razlika med slišal sem in prebral sem? A če prebereš je bolj resnično? Verjemi, tudi berem, predvsem berem. A če otrok staršu umre, imaš ti občutek, da nekdo skuša nate čustveno vplivati? A te lahko kako potolažim?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345



Tudi, če starši ugotovijo, da je neka motnja ali bolezen posledica cepljenja. Resno? Starši ugotovijo? Zakaj takšni starši potemtakem sploh obiskuje zdravnika, če sami vedo bolje? Cepiva ne povzročajo avtizem.klik[/quote]

Poleg tega, Robi, komu je namenjena beseda bedak?[/quote]
Ja, bedakom, komu pa drugemu.:)
Raznim multinickom, ki še izjavam staršev ne verjamejo in trdijo, da so starši tako neumni, da ne poznajo svojega otroka ali pa so starši tako butasti in si žalostne zgodbe zmišljujejo.
Res se ob tem sprašujem, če takšen bedak mogoče le provocira, a vseeno, tudi, če samo prvocira, je še vedno bedak, saj pameten človek tega ne bo počel.


To je cista laz. Vedno je vecina okuzenih necepljenih ali nezadostno cepljenih.[/quote]
Tvoje pa ni nič drugega kot propaganda za nedelujoča cepiva. Sicer pa se gre le za to, kaj in komu verjameš.[/quote]
Pa zakaj si zmišljuješ stvari, ki jih je zelo enostavno preveriti z nekaj kliki, recimo:
https://www.cdc.gov/measles/cases-outbreaks.html

Pa še primer v Slo:
Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) je bil do zdaj obveščen o 38 zbolelih z ošpicami v povezavi z mednarodno razstavo psov, ki je bila 8. in 9. novembra v Športnem centru Hit v Šempetru/Vrtojbi, na kateri so sodelovali lastniki psov iz 27 držav. Od tega je 23 bolnikov obiskalo razstavo psov, 15 zbolelih pa je t. i. sekundarnih primerov. Med zbolelimi so večinoma odrasle osebe, stare od 27 do 51 let in pet otrok, starih 6 mesecev do 11 let. V okviru epidemiološke raziskave so zboleli poročali o svojem morebitnem cepljenju proti ošpicam: 12 jih je poročalo o cepljenju z dvema odmerkoma cepiva, 7 jih je poročalo o cepljenju z enim odmerkom cepiva, ostali niso poročali o cepljenju. Zboleli otroci niso bili cepljeni proti ošpicam.

Od 38 zbolelih je bilo 2x cepljenih 12. od otrok NOBEN ni bil cepljen! Se ti to zdi vecina?

Aja, ti tem informacijam itak ne verjames, vse je izmisljeno in podkupljeno.


Kako zmorete eni bit tako ignorantski, celo posmehljivi za strašne stvari, ki se dejansko dogajajo? Niti tebi ne bi privoščil tega, kar doživljajo starši s poškodovanimi otroci, čeprav me ignoranca zelo jezi.[/quote]
Se ne posmehujem, ampak ti nastavljam ogledalo kako deluje vasa logika: otrok zboli, otrok je bil cepljen – aha, to je zihr posledica cepljenja! Cepljenje je zelo prirocen in hvalezen dezurni krivec za vse, s cemer starsi niso zadovoljni. Od nespanja, trme, alergij, viroz, izpuscajev pa do tezkih bolezni. Vedno se zgodi “kmalu po cepljenju” saj je otrok v prvih dveh letih pac cepljen vsake par mesecev. Tako pac delujejo nasi mozgani, krivca je treba najti. Ampak v znanosti so kriteriji malo strozji. Vzrok in posledico je treba dokazati. Tukaj pa vasa argumentacija pade na vsej crti.[/quote]
Kaj boš dokazoval? Ko imaš otroka poškodovanega, se boš šel še gonjo za dokazovanje? Posameznik proti celim korporaciji in državam? Se ti hecaš? Tudi, če imaš prav, ne moreš te bitke dobit. Koga bi pa tožil? Proizvajalca, ki je itak napisal, da ima cepivo te in te posledice, ti butl si pa vseeno cepil?! In tudi, če bitko dobiš po kakem čudežu dobiš, otroka ne dobiš nazaj.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Dopuščam, da je res. Zakaj pa ti verjameš? Imaš kak dokaz razen enega poročanja? Se ti zdi, da oboleli res natančno poznajo kolikokrat so bili cepljeni? Zakaj bi nek zdravstveni dom dal prave informacije, če jim je v interesu zanikati škodljivost cepljenja?
Mnoge stare zdravniške kartoteke so izgubljene in mnogo podatkov sploh ni vpisanih. Evidenca za nazaj je bolj slaba. Ljudje kar številčno pišejo o tem, da so izgubili svoje kartoteke oziroma ne morejo do njih, ker jih v ZD ne najdejo.
Imam precej razlogov, da sem skeptičen do informacije. Ti pa kar verjameš, pa tako se sklicuješ na znanost. Jej, jej, jej.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close